Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 391638 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline GoNzO

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2445 dnia: Wt, 14 Czerwiec 2022, 12:36:53 »
Tantis zaczął używać fajnych kartonów, już druga przesyłka bez zarzutu. Taki karton, który ma w środku mniejszy karton. Paczka przychodzi mocno poobijana, ale wewnętrzna część bez uszkodzeń.

Offline Roszadok

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2446 dnia: Wt, 14 Czerwiec 2022, 15:55:35 »
Tantis jak co miesiąc, trochę za duża paczka, wypełniacza brak bo książki ściśnięte w jednym wymiarze, tak żeby nie latały, nadmiarowe kawałki pudełka lekko zgniecione. Wszysto super ja polecam, bo od półtorarocznej przygody ze sklepem nie mam problemów.

Offline freshmaker

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2447 dnia: So, 18 Czerwiec 2022, 11:05:28 »
macie jakieś doświadczenia z geekkomiks na allegro?

Offline Grrrgory

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2448 dnia: Pn, 20 Czerwiec 2022, 00:46:43 »
@up
Raz jeden kiedyś (rok - półtora temu) coś kupiłem. Komiks w twardej oprawie przysłali owinięty jedynie w cienką warstwę folii stretch, na którą nakleili etykietę :). Nie wiem czy coś się teraz poprawiło, ale nie mam zamiaru sprawdzać.

Offline freshmaker

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2449 dnia: Pn, 20 Czerwiec 2022, 08:32:07 »
o szit. zamówienie już poszło więc trzymam kciuki :)

Offline freshmaker

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2450 dnia: Wt, 21 Czerwiec 2022, 19:20:16 »
szoker - zamówiłem w geekkomiks ostatni tom fables deluxe 15 dawno oop. przyszła nowka w folii zapakowana w karton.

Offline HugoL3

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2451 dnia: Pn, 11 Lipiec 2022, 11:52:43 »
Właśnie wróciłem z Londynu. Trochę pochodziłem po sklepach i patrzyłem jak tam wygląda oferta.
Oczywiście komiksy wszędzie stanowiły mniejszość albo w ogóle ich nie było :D

Zrobiłem małe zakupy w Harrodsie: dla mnie album Marvela o uniwersum oraz Maus w oryginale, bo czaiłem się długo na wersje po PL, ale uznałem, że skuszę się na angielska wersję.

Z oferty największe wrażenie robiły oczywiście dwa gigantyczne omnibusy Taschena. Ale zarówno TAS jak i Avengers były dostępne w mniejszym formacie, ale również ładnie wydanym - pozłacane strony od zewnątrz. Wszystko w kolorze - aż szkoda, że to co wydała u nas Mandragora w ramach Essentiali było w czerni i bieli.

Najfajniej wypadł taki komiksowy antykwariat na Notting Hill. Długo nie wiedziałem co wybrać, ale zdecydowałem się na cały run Dawn of X.

Ogólnie powiem Wam, że fajnie że Mucha i Egmont wydają większość swoich pozycji w twardej oprawie bo zdecydowanie lepiej się to prezentuje, niż np orygianlne Epici w miękkich okładkach na byle jakim papierze.

W żadnym kiosku i kioskopodobnym sklepie nie było kolekcyjnych zeszytów. Parę archiwalnych było we wspomnianym antykwariacie. Jedyne komiksy jakie widziałem w kiosku kupiłem ostatniego dnia na lotnisku - jakiś batman i spider-man. Był chyba jeszcze Judge Dredd, ale na strasznie miernym papierze, więc nawet nie brałem tego do ręki.







« Ostatnia zmiana: Pn, 11 Lipiec 2022, 11:56:31 wysłana przez HugoL3 »

Offline Bushiken

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2452 dnia: Pn, 11 Lipiec 2022, 15:48:37 »
Drobne sprostowanie, ten mały Spider-Man to nowa kolekcja wydawana przez Penguin Random House, nowego dystrybutora dla Marvela w USA.
Te duże wydania  Tashena to alternatywa dla Omnibusów. Robią wysokiej jakości scany/zdjęcia oryginalnych komiksów z wysokim CGC a nie oczyszczają jak do Marvel masterworks oraz jest drukowane nie na papierze błyszczącym jak nasze egmonty i Omnibusy tylko takim bardziej jak zeszytówki TM-Semica aby przypominało to jak najbardziej oryginalne zeszyty.

Byłem w Londynie w marcu i także zawitałem do tego antykwariatu w Notting Hill, niestety mieli mały wybór (szukałem głównie OOP OHC i Omnibusów) oraz ekipa była mało zainteresowana klientem.
Dużo lepszy Gosh! Comics w Soho. Na parterze same wydania zbiorcze za to na -1 pełno zeszytów a nawet undergroundowe ziny.
Niedaleko Gosha jest też kilkupiętrowy Forribiden Planet czyli moloch w stylu Midtown Comics z Nowego Yorku. Niestety ceny stacjonarnie większe niż w ich odpowiedniku online.

Offline HugoL3

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2453 dnia: Pn, 11 Lipiec 2022, 15:57:40 »
Drobne sprostowanie, ten mały Spider-Man to nowa kolekcja wydawana przez Penguin Random House, nowego dystrybutora dla Marvela w USA.
Te duże wydania  Tashena to alternatywa dla Omnibusów. Robią wysokiej jakości scany/zdjęcia oryginalnych komiksów z wysokim CGC a nie oczyszczają jak do Marvel masterworks oraz jest drukowane nie na papierze błyszczącym jak nasze egmonty i Omnibusy tylko takim bardziej jak zeszytówki TM-Semica aby przypominało to jak najbardziej oryginalne zeszyty.

Ale na przykładzie TAS to chyba zawartość jest taka sama zarówno pomiędzy tym dużym Taschenem jak i tym mniejszym Penguinem z czerwoną okładką?

Tak, oczywiście te dwa tomy różniły się też papierem a co za tym idzie wyglądem ilustracji.

Offline Bushiken

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2454 dnia: Pn, 11 Lipiec 2022, 16:06:40 »
Tashenowe wydanie idzie chronologicznie po kolei wszystkimi zeszytami od Amazing Fantasy 15, poprzez wszytkie Amazing Spider-Many z uwzględnieniem Annuali a te Penguiny to takie the best of  z różnych okresów.
Nawet jak będą kolejne tomy to razem nie będą zawierać wszystkiego.

Offline Voitas

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2455 dnia: Wt, 19 Lipiec 2022, 13:51:39 »
Zamknęli punkt odbioru Bonito w Gliwicach. Smuteczek, czasami jeszcze korzystałem :)

Offline OokamiG

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2456 dnia: Wt, 19 Lipiec 2022, 15:02:21 »
 Bonito kiedyś było pierwszym wyborem, bo stały rabat byl na poziomie 30 procent na E. i program stałego klienta dawał dodatkowy rabat. Tak teraz tam zupełnie się nie opłaca kupować. Zamknięcie punktu świadczy, że chyba im się niezbyt dobrze wiedzie.

Offline Voitas

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2457 dnia: Wt, 19 Lipiec 2022, 15:19:58 »
No ja jeszcze kupowałem jakieś pojedyncze sztuki jak się trafiły w dobrej cenie. Odbiór miałem gratis. A ostatnio mogłem jeszcze korzystać z kuponu -50 PLN z firmowych benefitów. Teraz zostaje tylko Empik na benefity.

Offline marcing

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2458 dnia: Śr, 10 Sierpień 2022, 16:13:32 »
Zakup z bonito.pl via Allegro z dostawą do paczkomatu. W komentarzu do zamówienia prośba o dobre pakowanie i zabezpieczenie komiksu przed uszkodzenie. Zignorowana - komiks włożony do kartonowej koperty w standardzie Amazona:



i efekt po rozpakowaniu:



Offline Roszadok

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2459 dnia: Śr, 10 Sierpień 2022, 16:29:58 »
Bonito standard, nie ważne co im napiszesz i jak zamówisz. Mnie raz pani chciała wcisnąć rozbity tom przy odbiorze w punkcie, ale to raz na kilkanaście odbiorów udanych