Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 393813 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #345 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 11:58:01 »
Dopóki nie dostaną pisma z UOKiK, pozostaną głusi na takie 'straszenie'.

Offline isteklistek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #346 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 12:07:11 »
Dopóki nie dostaną pisma z UOKiK, pozostaną głusi na takie 'straszenie'.

Pewnie to zawsze działa. Jednak można też im dać w pewien sposób do myślenia od lekkich po skrajne formy w postaci domagania się usunięcia konta w sklepie, bo jest się pewnym, że nie będzie się tam robić zakupów. Druga rzecz, to niestety bardzo często sporo, to słowo przeciw słowu..... dlatego warto mieć dla podkładki materiały przemawiające na swoją korzyść. Dużo osób walczy na profilu Merlina, a jakby oni pisali, że piszesz nieprawdę, czy się wypierali to "cyk" dajesz screen i co wtedy? Zazwyczaj blokują, ale syf zostanie. Takie sprawy są jak kula śnieżna, aż w końcu zadziała.
« Ostatnia zmiana: Pn, 08 Kwiecień 2019, 12:11:05 wysłana przez isteklistek »

Tysonek

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #347 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 12:07:25 »
U mnie takie wytłumaczenie, po tym, jak zapytałem, jak to jest, że nie mogą dla mnie ściągnąć "100 naboi", skoro na stronie jest z dostępnością 24h:

Wytłuszczenie moje.

Maleńki plusik za to, że nie anulowali całkiem, tylko chcą dosłać pozostałe komiksy z zamówienia.

Plusik ? Za to co odjebali nie zasłużyli na żaden.

Offline misiokles

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #348 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 12:16:01 »
Pewnie to zawsze działa.
Mam doświadczenia z T-Mobile gdzie również pokazywałem maile, ale szli w zaparte bo nic nie mieli do stracenia. Dopiero gdy wpłynęło pismo od uokik zmienili retorykę reklamacji. Co praeds trwało to prawie 3 miesiące...

Offline Rusty

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #349 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 12:50:46 »
Właśnie dziś dzwoniłem do merlinu o 100 naboi (przed przeczytaniem tego wątku). Pani na infolinii twierdzi że towaru nie mają i mieć nie będą - to trudno mówię anulujemy.
Wróciłem do domu z ciekawości sprawdzam merlin - pełna dostępność towaru no ale za 93 zł nie jak moje poprzednie zamówienie za 57.

Rozmawiałem z kimś z reklamacji/zwrotów rzekomo mają na dniach wygenerować kod zniżkowy który umożliwi mi zakup po poprzedniej cenie.
Zobaczymy  :D

EDIT:
Jednak walą w chuja dalej po 20 min. odpisali że mogą dać kod rabatowy 15zł  ;D
« Ostatnia zmiana: Pn, 08 Kwiecień 2019, 13:17:38 wysłana przez Rusty »

sum41

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #350 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 08:00:50 »

Offline stachel

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #351 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 08:31:46 »
Na czytam.pl znów chyba jest rabat dla stałych kupujący ?

https://czytam.pl/czytam_wiecej_z_czytam.html?gclid=EAIaIQobChMIpK3O76nC4QIVi4cZCh02BANvEAEYASAAEgJu9vD_BwE
Ten rabat jest cały czas, ale od niedawna nie działa z rabatem za wejście przez Ceneo. Z tego co widzę to nic się nie zmieniło.

Offline robbirob

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #352 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 09:35:43 »
Ten rabat jest cały czas, ale od niedawna nie działa z rabatem za wejście przez Ceneo. Z tego co widzę to nic się nie zmieniło.
Dokładnie, nie chodziło o zabranie rabatu, a o jego wyłączenie w przypadku kombinowania z Ceneo.

Offline Lipa

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #353 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 16:16:21 »
Wiem - jestem nudny, monotematyczny, ale tutaj post ode mnie:

https://www.wykop.pl/link/4890803/uwaga-na-sklep-merlin-pl/

Offline eridraven

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #354 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 15:58:23 »
Rzecznik na infolinii UOKiK mówi, że jak mają taki zapis w regulaminie jak mają w punkcie I.7 mogą robić takie hocki klocki. Po prostu nie dajcie się nabrać na ich działania ok? ;)

PS przelana środki muszą oddać w ciągu 3 dni roboczych. Jak nie to pałować ich ponagleniami.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Tysonek

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #355 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 09:46:08 »
Rzecznik na infolinii UOKiK mówi, że jak mają taki zapis w regulaminie jak mają w punkcie I.7 mogą robić takie hocki klocki. Po prostu nie dajcie się nabrać na ich działania ok? ;)

PS przelana środki muszą oddać w ciągu 3 dni roboczych. Jak nie to pałować ich ponagleniami.

Jak trzech dni ? Nie mają czasem dwa tygodnie na to ?

Offline Antari

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #356 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 10:01:54 »
Mnie napisali, że przeleją do tygodnia. Ale kasa pojawiła się następnego dnia.

Offline eridraven

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #357 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 10:06:02 »
Jak trzech dni ? Nie mają czasem dwa tygodnie na to ?

Słowa rzecznika. Miałem im tak pisać. Nie powinni opóźniać działań w tak błahych sprawach.

Mnie napisali, że przeleją do tygodnia. Ale kasa pojawiła się następnego dnia.

Mi już minął tydzień i nic...
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Małpisyn

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #358 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 10:32:17 »
Co do słów rzecznika to nie przywiązywałbym do tego wagi. Z doświadczenia wiem, że na infoliniach rzeczników konsumentów, krajowej informacji podatkowej i informacji ZUS pracują osoby kompletnie niekompetentne. Jest to bardzo przykre, ale tak to u nas działa.

Odnośnie zaś pkt I.7 regulaminu to zainteresowała mnie ta sprawa, jako że jestem prawnikiem. Po pierwszej lekturze stwierdziłem: "nie ma mowy, to oczywiste obejście prawa, które nie zasługuje na ochronę". Sprawdziłem w orzecznictwie i rzeczywiście sądy przyznawały rację sklepom www i stwierdzały, że taki zapis je chroni. W mojej jednak ocenie w tych sprawach zadziałał element słuszności, a nie wykładnia przepisów (m.in. laptopy kupione za 1 zł).

W dalszym ciągu więc uważam, że taki zapis regulaminu jest niezgodny z prawem i powinien zostać uznany za klauzulę abuzywną. Towar umieszczony w sklepie stanowi ofertę i nie można odwrócić sytuacji, że to klient składa ofertę. Dodatkowo, przy złożeniu zamówienia w sklepie powinna zostać zawarta umowa sprzedaży - następuje akceptacja oferty przez klienta i, co ważniejsze, zapłata ceny. Odwrócenie tej sytuacji stanowi, w mojej ocenie, obejście prawa. Można spojrzeć w katalog klauzul abuzywnych - aż roi się w nim od stwierdzeń, że "towar wystawiony sklepie nie stanowi oferty, a to klient składa ofertę" (spójrzcie chociażby na klauzulę nr 5999).

Ponadto, patrząc jak to miało miejsce w przypadku zamówień na Merlin. Złożyłem zamówienie, zapłaciłem cenę i otrzymałem wiadomość od Merlin z informacją przy produkcie: "przekazane do realizacji". Jeżeli to nie jest zawarcie umowy sprzedaży to jestem słabym prawnikiem i powinienem odłożyć togę do szafy.

Oczywiście, ja nie będę się kłócić z molochem, więc to tylko moje przemyślenia. Ktoś mógłby pokusić się i poprowadzić dalej sprawę Merlina i wpisać ich przepisy regulaminu do katalogu klauzul abuzywnych.

Tysonek

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #359 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 11:20:52 »
Słowa rzecznika. Miałem im tak pisać. Nie powinni opóźniać działań w tak błahych sprawach.

Mi już minął tydzień i nic...

U mnie osiem dni i nic.