Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 394179 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lipa

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #330 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 16:04:45 »
Żeby nie było, że tylko narzekam to:

Zamówiłem dwa tygodnie temu (dokładnie 23.03.2019) 5 tomów Hellboya w sklepie Egmontu w związku z 25-leciem serii i tym samym promocją na te komiksy.

Zamówienie odebrałem dopiero dziś. Były pewne perturbacje z moim zamówieniem, problemy z systemem i tyle to trwało, ale..

1. Kontakt - całkowity inny poziom aniżeli Merlin.pl
2. Postawa - sklep przyznał się do błędu, nie szukał wymówek
3. Propozycja - Sklep zaproponował rozwiązania problemu z których byłem bardzo zadowolony

Także sklep najlepiej poznać w przypadku problemu/reklamacji.
Tutaj mogę z czystym sumieniem sklep polecić pomimo czekania na zamówienie dłuższy okres.

Aa i najważniejsze - Cały czas piszę sklep, sklep, sklep - Kontakt jak i rozwiązanie problemu to zasługa naszego człowieka z Egmontu czyli Gluty.

Nie wiem, czy bez jej pomocy i zaangażowania tak wszystko gładko by przeszło.

Także na koniec mogę dodać pół żartem, pół serio, że bardziej polecam glutę niż sklep ;)

Małpisyn

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #331 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 19:38:49 »
Napisałem kilka dni temu w tym wątku, że nie podejrzewam, że w tak dużym sklepie jak Merlin miałyby zapadać decyzje, czy wysyłać kilka komiksów, które sprzedano za kilka PLN mniej niż zazwyczaj. Jak bardzo się myliłem. Widać, że poziom kultury biznesu w Polsce to wciąż samo dno. 

Offline starcek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #332 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 22:34:48 »
Centrum Komiksu - zamówienie on-line, odbiór osobisty - a komiksy zapakowane w folię bąbelkową tak, że chyba się spodziewali, że z radości będę podrzucał paczkę, a potem obserwował jak ląduje na chodniku.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline LordDisneyland

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #333 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 12:27:50 »
@up- nie mów, że tylko na paczce się skończyło, stacjonarny sklep CK to chyba moja ulubiona placówka handlowa w Warsiawie :) Za każdym razem jakiś pozaplanowy zakup sie trafia ;)

Ja z takim pytaniem- działa wam dziś strona Empiku?
,, - Eeeeech.''

Offline KubciO

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #334 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 12:35:43 »
Ja z takim pytaniem- działa wam dziś strona Empiku?
Sprawdziłem właśnie na wysłużonej Lumi i załadowała się normalnie.

Offline LordDisneyland

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #335 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 12:48:52 »
Dzięki, u mnie już też.
,, - Eeeeech.''

Offline starcek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #336 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 14:34:43 »
@up- nie mów, że tylko na paczce się skończyło, stacjonarny sklep CK to chyba moja ulubiona placówka handlowa w Warsiawie :)[...]
Przy odbiorze osobistym jestem niczym koń z klapkami na oczach. Zero zerkania na boki. Zero zakupów impulsywnych na miejscu. Biorę i uciekam, by nie nurzać się w morzu pokus.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline stachel

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #337 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 17:00:50 »
Odebrałem dzisiaj 3 komiksy w Komikslandii w Warszawie. Realizacja zamówienia trwała 3 dni robocze (komiksy w ogóle miały dostępność 3-14 dni, więc szybko się uwinęli).

Generalnie sklep ciekawy jeśli szukacie komiksów od mniejszych wydawnictw. Ja akurat uzupełniłem parę tomów od Studia Lain z 15% zniżką (wyższej nigdy nigdzie nie widziałem).

Offline pMk_91

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #338 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 18:15:46 »
Totalnie odradzam każdemu Merlin.pl, po tygodniu od spodziewane daty wysyłki po mojej wiadomości czy zamierzają poinformować mnie co się dzieje z zamówieniem nagle dostaje informacje ze anuluja zamówienie. Pierwszy raz zostałem tak olewczo potraktowany.

Offline Murazor

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #339 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 18:21:47 »
Witaj w klubie. Mogli wysłać chociaż kolejne uparte kłamstwo w obiecanej wiadomości. Ja nawet info o anulowaniu nie dostałem, a maila z banku, że będzie zwrot kasy w wysokości X i po tym wiedziałem o co chodzi.

Offline pMk_91

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #340 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 18:24:12 »
Czyli sam się zainteresowałem dzięki czemu dostałem jakąkolwiek informację.. Super.. Nie ma opcji żebym coś tam jeszcze kupił i przy każdej okazji będę odradzac

Offline royus

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #341 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 18:39:36 »
U mnie takie wytłumaczenie, po tym, jak zapytałem, jak to jest, że nie mogą dla mnie ściągnąć "100 naboi", skoro na stronie jest z dostępnością 24h:

Cytuj
Staramy się zapewnić dostęp do wielu produktów z różnorodnych kategorii tematycznych. Z tego względu w naszej ofercie znajdują się nie tylko produkty jakie fizycznie posiadamy w naszym magazynie, ale również takie, które znajdują się u współpracujących z nami dostawcami.
Niestety dostawa, u którego zamówiliśmy produkt, nie był w stanie zrealizować Pana zamówienia, dlatego też zmuszeni byliśmy poinformować Pana o braku produktu.
U dostawy alternatywnego pojawił się ten produkt w katalogu, w związku z tym pojawił się on ponownie w naszej ofercie jako produktu dostępny.

Niestety nie mieliśmy możliwości technicznej, aby powiązać ten produkt z Pana zamówieniem.

Zapewniamy Pana, że staramy się, aby takie sytuacje zostały wyeliminowane. Wierzymy, że nasz wysiłek w usprawnianiu systemu, opracowywaniu nowych funkcjonalności i poszerzaniu bazy dostawców już wkrótce zaowocuje zauważalnym wzrostem poziomu jakości świadczonych usług.

Wytłuszczenie moje.

Maleńki plusik za to, że nie anulowali całkiem, tylko chcą dosłać pozostałe komiksy z zamówienia.

Offline Antari

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #342 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 11:14:05 »
Czy ja wiem czy plusik? U mnie też tak napisali ale jak sobie przeliczyłem, to za te pozycje które mieliby wysłać zapłaciłbym mniej w bonito po rabatach, więc tam kupiłem. Dałbym się całkowicie wydymać gdybym się zgodził na wysyłkę pozostałych pozycji. Plus pewnie by mi podłożyli jakąś świnię (ubity róg, bez folii itp.), bo korespondencja mailowa do przyjemnych nie należała.

Offline Lipa

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #343 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 11:25:08 »
U mnie było podobnie. Wyraźnie napisałem dwa razy, że nie chce połowy zamówienia, tylko albo wysyłają całe, albo całe anulują.

I co? Wysłali tylko Hellblazera "zgodnie z moją prośbą". Tam naprawdę pracują ameby, inaczej się tego nie da nazwać.

Nie chcę się z nimi uzerac, ze zwrotami itd.

Nie chcę ktoś nowego Hellblazera w folii za cenę zakupu? 66,49 zł + wysyłka

W temacie Giełda mam też inne komiksy, można połączyć, coś taniej policzyć

Offline isteklistek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #344 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 11:25:37 »
Dziwne, że im jeszcze nikt nie napisał, aby wprowadzili licznik tak, jak jest w bonito:

 Dostępność:    pozycja dostępna (ponad 100 egz.)

Zamiast usprawnić sklep, dostosować do rynku, to lepiej się później szarpać z klientami i ich zniechęcać do siebie. Nie jest winą kupującego, że sklep działa na zasadach archaicznych i na dodatek te zasady obracają się przeciwko niemu - oczywiście jak będą gigantyczne spadki, to okaże się, ze taki licznik można bardzo szybko wprowadzić z dnia na dzień, ale na dziś tego się nie da zrobić.


PS @Lipa
Posiadasz te meile, które im wysłałeś? Jeżeli tak, to rób screen i pisz do BOK-u niech przesyłają po to kuriera, jak nie potrafią czytać, to nie jest Twój problem.
« Ostatnia zmiana: Pn, 08 Kwiecień 2019, 11:32:35 wysłana przez isteklistek »