Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 394633 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline stachel

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #315 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 09:15:34 »
Macie chyba jakiegoś pecha z Merlinem. W czasie trwania promocji z Masterpassem zrobiłem u nich kilka (a wraz ze znajomymi) kilkanaście zamówień i wszystko doszło bez problemu. Mimo tego, że ceny i tak już były bardzo okazyjne. Głównie kupowaliśmy planszówki, wszystko super zapakowane i wysłane w ciągu max 48h.

Offline Antari

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #316 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 09:51:46 »
No i Merlin anulował zamówienie... Nie polecam tego allegrowicza. Ostatni mój zakup u nich. No i zabieram się za wypełnianie skarg.

Tobie anulowali, mnie niby jeszcze nie, ale sam im napisałem, że mają anulować. Nie mam już dłużej ochoty się z nimi użerać. Żenujący sklep, fatalna obsługa, traktowanie klienta jak debila i wciskanie kitu, że towaru nie ma ale dalej go sprzedajemy. Nie będę ryzykował jeszcze jakiejś świni z ich strony gdybym zdecydował się na wysyłkę tego co dostępne. Zamówię te pozycje w bonito, z dodatkowymi -5% wychodzi nawet taniej za OML i Hellblazera, więc dopłacę tylko 10 zł do 100 Bullets T5, a przesyłkę będę miał do czwartku bez problemu.

Offline eridraven

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #317 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 09:57:44 »
Tobie anulowali, mnie niby jeszcze nie, ale sam im napisałem, że mają anulować. Nie mam już dłużej ochoty się z nimi użerać. Żenujący sklep, fatalna obsługa, traktowanie klienta jak debila i wciskanie kitu, że towaru nie ma ale dalej go sprzedajemy. Nie będę ryzykował jeszcze jakiejś świni z ich strony gdybym zdecydował się na wysyłkę tego co dostępne. Zamówię te pozycje w bonito, z dodatkowymi -5% wychodzi nawet taniej za OML i Hellblazera, więc dopłacę tylko 10 zł do 100 Bullets T5, a przesyłkę będę miał do czwartku bez problemu.

Obczaj jeszcze czytam.pl tam da się też dobrze wyciągnąć rabat. Oczywiście przez Ceneo.
« Ostatnia zmiana: Śr, 03 Kwiecień 2019, 09:59:32 wysłana przez eridraven »
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Tysonek

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #318 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 14:23:45 »
Wczoraj złożyłem zamówienie na merlinie na 5 tom 100 naboi, dzisiaj wysłane, promocyjne nadal w realizacji...

Offline Lipa

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #319 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 21:24:46 »
W poprzedniej sytuacji w Merlinie, gdzie 3 miesiące zwlekali z wysyłką książki też była na nią promocja. Całe 10 zł taniej niż u innych.

Tylko, że tam produkt nie był dostępny 24h jak teraz. Tłumaczyli się, że nie potrafili ściągnąć tej książki od dostawcy. Wydaje mi się, że przez 3 miesiące choćbym miał kupić ją w innym sklepie drożej (bo oczywiście książka w innych sklepach dostępna) i wysłać klientowi, to zrobiłbym to. Ale że było zapłacone z góry, pieniążkami mogli obracać, to "starali się" sprowadzić zamówioną pozycje.

Opisałem sprawę do UOKiK, praktyki sklepu Merlin. Choć wiem, że nic to nie da, to lżej mi na duszy.

Rozumiem błąd sklepu i wystawienie czegoś drogiego za 1 zł i nie możność sprzedaży tego w tej cenie, a tutaj zrobili promocje na Tłusty czwartek i nie chcą się z niej wywiązać.

I oczyma wyobraźni już widzę narzekanie i wyzywanie mojej osoby, że afera z powodu głupich komiksów raptem 20 zł tańszych niż gdzie indziej, bądź porównywanie tej sytuacji do zakupów w Livro, gdzie jest 5 zł taniej, ale pakowanie dramatyczne, że zawsze ktoś płacze z tego powodu.

Ale tu chodzi o pewne zasady. Skoro produkt jest dostępny 24h w wyższej cenie i realizują zamówienia, to dlaczego "promocyjnych" trzymają dalej i po prostu nie anulują zamówień przepraszając, że zrobili ludzi po prostu w ch.. z tą promocją.


Tysonek

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #320 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 21:32:25 »
Na infolinii otrzymałem tłumaczenie że mają na stanie ale nie w tej cenie która była na tłusty czwartek.
Większego kretynizmu nie słyszałem chyba nigdy. Po kilku pytaniach na które Pani nie znała odpowiedzi zwyczajnie się rozłączyła, wiedziałem że merlin to syf, ale takiego skurwysyństwa się nie spodziewałem.

noniewiem

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #321 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 22:06:16 »
przez długi czas zamawiałem przez dobre-ksiazki.com.pl, 99% zamawianych przeze mnie komiksów miało tam najniższą cenę wchodząc przez Ceneo. Pakowanie bez zastrzeżeń, sam karton to nie był, ale pancernie też nie. Od jakiegoś czasu przerzuciłem się na livro.pl i przedpremierowo mogę zakupić wszystkie pozycje interesujące mnie w danym miesiącu i cenowo jak porównuje nic się nie różni, dodatkowo darmowa przesyłka od 150zł. Co do pakowania potwierdzę, że aż za głowę się można złapać widząc samą tekturę, ale osobiście nic nie miałem jeszcze uszkodzone, wszystko ideał.

Offline Antari

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #322 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 01:30:01 »
W poprzedniej sytuacji w Merlinie, gdzie 3 miesiące zwlekali z wysyłką książki też była na nią promocja. Całe 10 zł taniej niż u innych.

Tylko, że tam produkt nie był dostępny 24h jak teraz. Tłumaczyli się, że nie potrafili ściągnąć tej książki od dostawcy. Wydaje mi się, że przez 3 miesiące choćbym miał kupić ją w innym sklepie drożej (bo oczywiście książka w innych sklepach dostępna) i wysłać klientowi, to zrobiłbym to. Ale że było zapłacone z góry, pieniążkami mogli obracać, to "starali się" sprowadzić zamówioną pozycje.

Opisałem sprawę do UOKiK, praktyki sklepu Merlin. Choć wiem, że nic to nie da, to lżej mi na duszy.

Rozumiem błąd sklepu i wystawienie czegoś drogiego za 1 zł i nie możność sprzedaży tego w tej cenie, a tutaj zrobili promocje na Tłusty czwartek i nie chcą się z niej wywiązać.

I oczyma wyobraźni już widzę narzekanie i wyzywanie mojej osoby, że afera z powodu głupich komiksów raptem 20 zł tańszych niż gdzie indziej, bądź porównywanie tej sytuacji do zakupów w Livro, gdzie jest 5 zł taniej, ale pakowanie dramatyczne, że zawsze ktoś płacze z tego powodu.

Ale tu chodzi o pewne zasady. Skoro produkt jest dostępny 24h w wyższej cenie i realizują zamówienia, to dlaczego "promocyjnych" trzymają dalej i po prostu nie anulują zamówień przepraszając, że zrobili ludzi po prostu w ch.. z tą promocją.



Dokładnie, tu chodzi o zasadę. I to ich zwodzenie obietnicami przez ponad miesiąc. Kontakt z klientem na fatalnym poziomie. Różne sytuacje się zdarzają ale trzeba umieć wyjść z nich z twarzą. Na tym polega handel, także ten przez internet. Bardzo dobrze zrobiłeś. Choć wiele to nie zmieni pewnie. UOKiK potrafi dowalić jedynie małym podmiotom.

Offline Lipa

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #323 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 06:16:31 »
To jest śmianie się klientowi w twarz. Towar mamy, ale nie wyślemy w tej cenie. Proszę czekać.

Ale na co mam czekać? Żadnych propozycji ze strony sklepu, głupiego przepraszam, nic.

Czy Ci którym anulowali zamówienia mieli je zapłacone, czy zamówione za pobraniem?

Offline asx76

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #324 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 10:02:37 »
Oczywiście zapłacone z góry.

Offline misiokles

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #325 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 10:12:55 »
UOKiK potrafi dowalić jedynie małym podmiotom.

Ale UOKiK nie jest do 'dowalania'. Lipa zwrócił się ze swoim przypadkiem do UOKiK, instytucja wystosuje pismo do Merlina, a ten zapewne zrealizuje zamówienie Lipy po cenie jakiej kupił w promocji. UOKiK nie wie o skali problemu, by móc wystosować karę pieniężną Merlinowi i ukrócić niecne praktyki. Dlaczego? Gdyż tylko Lipa poinformował tę instytucję o wałkach. Ktoś jeszcze pokrzywdzony z forum wystosował podobnego maila, by UOKiK stwierdził, że to przypadek masowy i zarządził bardziej dotkliwe sankcje? Nie traktujmy Lipy jako orędownika całej społeczności pokrzywdzonych. Złożył wniosek w swoim przypadku i urząd zajmie się jego przypadkiem - tak to działa. Chcemy bardziej radykalnego podejścia? Niech każdy kto ma podobny problem z Merlinem napisze sam z siebie takiego maila - wówczas placówka nabierze słusznych podejrzeń że coś nie teges a nie jednorazowa 'pomyłka'. 

Offline eridraven

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #326 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 10:27:03 »
Ale UOKiK nie jest do 'dowalania'. Lipa zwrócił się ze swoim przypadkiem do UOKiK, instytucja wystosuje pismo do Merlina, a ten zapewne zrealizuje zamówienie Lipy po cenie jakiej kupił w promocji. UOKiK nie wie o skali problemu, by móc wystosować karę pieniężną Merlinowi i ukrócić niecne praktyki. Dlaczego? Gdyż tylko Lipa poinformował tę instytucję o wałkach. Ktoś jeszcze pokrzywdzony z forum wystosował podobnego maila, by UOKiK stwierdził, że to przypadek masowy i zarządził bardziej dotkliwe sankcje? Nie traktujmy Lipy jako orędownika całej społeczności pokrzywdzonych. Złożył wniosek w swoim przypadku i urząd zajmie się jego przypadkiem - tak to działa. Chcemy bardziej radykalnego podejścia? Niech każdy kto ma podobny problem z Merlinem napisze sam z siebie takiego maila - wówczas placówka nabierze słusznych podejrzeń że coś nie teges a nie jednorazowa 'pomyłka'. 

Zrobiłem to samo. Dodatkowo kazali napisać mi maila o treści "W związku z brakiem zapisów w regulaminie oraz przepisów prawa do anulowania niniejszego zamówienia wzywam Merlin do jego realizacji". Czekam na ich ruch. Innym tez polecam zgłosić te praktyki. Nie ma co czekać, żeby robili nas w konia.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline asx76

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #327 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 10:57:42 »

Opisałem sprawę do UOKiK, praktyki sklepu Merlin. (..)


I ja też.
Im więcej z poszkodowanych napisze, tym większa szansa, że coś z tym zrobią.
Samo pisanie na forum co najwyżej odstraszy kilku(nastu) potencjalnych klientów Merlina, który dalej będzie robił ludzi w ciula.

O, właśnie przysłali z Merlina kod rabatowy pokrywający różnicę w cenie zamówionych komiksów.
« Ostatnia zmiana: Cz, 04 Kwiecień 2019, 11:06:36 wysłana przez asx76 »

Offline Antari

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #328 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 11:51:47 »
Ale UOKiK nie jest do 'dowalania'. Lipa zwrócił się ze swoim przypadkiem do UOKiK, instytucja wystosuje pismo do Merlina, a ten zapewne zrealizuje zamówienie Lipy po cenie jakiej kupił w promocji. UOKiK nie wie o skali problemu, by móc wystosować karę pieniężną Merlinowi i ukrócić niecne praktyki. Dlaczego? Gdyż tylko Lipa poinformował tę instytucję o wałkach. Ktoś jeszcze pokrzywdzony z forum wystosował podobnego maila, by UOKiK stwierdził, że to przypadek masowy i zarządził bardziej dotkliwe sankcje? Nie traktujmy Lipy jako orędownika całej społeczności pokrzywdzonych. Złożył wniosek w swoim przypadku i urząd zajmie się jego przypadkiem - tak to działa. Chcemy bardziej radykalnego podejścia? Niech każdy kto ma podobny problem z Merlinem napisze sam z siebie takiego maila - wówczas placówka nabierze słusznych podejrzeń że coś nie teges a nie jednorazowa 'pomyłka'. 

Fajnie jakby tak było ale tak nie jest. W praktyce nie liczy się skala tylko wielkość podmiotu. Takie pisma nie są po prostu dalej kierowane do Merlina, choćbyś tam nie wiem co napisał. Nawet jakby napisało to 100 osób. Każdego dnia są składane setki wniosków na Allegro do UOKiK na ich nieuczciwe praktyki. Myślisz, że kiedykolwiek coś z tego wynikło? Co innego jakby Merlin to była mała jednoosobowa działalność. Wtedy się pochylają nad każdym przypadkiem i wystosują pismo takie, że ci oczy zbieleją. Tak działa UOKiK, dowalić potrafi jedynie małym podmiotom. Ogólnie instytucja kompletnie bez sensu.

Offline misiokles

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #329 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 12:14:22 »
W praktyce UOKiK działa całkiem sprawnie. Jestem tego dobrym przykładem w walce z T-Mobile, które jest molochem nieporównywalnie większym od Merlina. Nie demonizujmy.