Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 391808 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline eridraven

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #300 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 16:34:44 »
Za to klienci mogą takie transakcje zaopiniować gdzie tylko się da i gdyby każdy tak zrobił i nagle pojawiło by się kilkaset negatywnych opinii w necie myślę że następnym razem mogliby inaczej podejść do tematu.

Dlatego proponuję wydać jedyną słuszną opinię gdzie się da jeśli nas zbojkotują. BTW nie myślałem, że aż tyle osób ma taki sam problem :/
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Tysonek

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #301 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 16:57:08 »
Dlatego proponuję wydać jedyną słuszną opinię gdzie się da jeśli nas zbojkotują. BTW nie myślałem, że aż tyle osób ma taki sam problem :/

Ja zamierzam dokładnie tak zrobić, a że mam nieocenione u nich jakieś 30 zamówień to poświecę tą godzinę ze swojego życia.  Gdyby to jeszcze była jakaś pomyłka zrozumiałbym, ale zrobili promkę, sami namawiali, wzięli kasę którą sobie od miesiąca obracają i teraz robią taki gnój ? Ja osobiście nie podaruję.

Offline Murazor

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #302 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 17:10:34 »
Tez dzwonilem. Pani kierownik ma zdecydowac, a w miedzy czasie anulowanie i zwrot kasy dostalem. Czyli oni beda leciec w kulki. Na liscie zamowien w ogole go juz nie mam.

Az mnie korci zeby zamowic kilkanascie paczek po kilkaset zl, platnosc przy odbiorze i nie odebrac  :P od razu moze zapytam, czy za takie cos mozna oberwac jakos prawnie? Bo w sumie dosc ryzykowne dla sklepu sa zakupy za pobraniem

Offline Amer

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #303 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 17:28:10 »
Wy to po prostu lubicie. Uwielbiacie reklamacje, anulowane przez sklep zamówienia, czekanie po ponad miesiąc na przesyłkę, błędy w cenach, problemy z promocjami itd. Dzięki temu czujecie, że żyjecie, i dodatkowo możecie się tu wpisać.

Inaczej nie potrafię wytłumaczyć, dlaczego od 2 lat (wcześniej na Gildii) nieustannie widzę skargi na te same firmy. Możecie kupować w innych miejscach, ale uparcie robicie to u ludzi, na których psioczyli przed Wami inni (a czasem nawet Wy sami) już dawno temu.
Poloniusz: Cóż czytasz, mości książę?
Hamlet: Dymki, dymki, dymki.

Offline eridraven

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #304 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 17:35:19 »
Wy to po prostu lubicie. Uwielbiacie reklamacje, anulowane przez sklep zamówienia, czekanie po ponad miesiąc na przesyłkę, błędy w cenach, problemy z promocjami itd. Dzięki temu czujecie, że żyjecie, i dodatkowo możecie się tu wpisać.

Inaczej nie potrafię wytłumaczyć, dlaczego od 2 lat (wcześniej na Gildii) nieustannie widzę skargi na te same firmy. Możecie kupować w innych miejscach, ale uparcie robicie to u ludzi, na których psioczyli przed Wami inni (a czasem nawet Wy sami) już dawno temu.

Nigdy nie miałem problemów. Moje pierwsze fatalne zamówienie. I tak przypadki się mnożą. Po to jest to miejsce, żeby napisać opinię. Ja swoje, ty swoje. Ja po napisaniu czuję ulgę, a ty?

PS Merlin opisał, że decyzja będzie jutro...
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Koora

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #305 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 18:07:03 »
Ja też mam pierwszy raz taką akcję u nich, a zamówień robiłem bardzo dużo. Nie tylko na komiksy.

Offline Antari

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #306 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 18:22:22 »
Wy to po prostu lubicie. Uwielbiacie reklamacje, anulowane przez sklep zamówienia, czekanie po ponad miesiąc na przesyłkę, błędy w cenach, problemy z promocjami itd. Dzięki temu czujecie, że żyjecie, i dodatkowo możecie się tu wpisać.

Inaczej nie potrafię wytłumaczyć, dlaczego od 2 lat (wcześniej na Gildii) nieustannie widzę skargi na te same firmy. Możecie kupować w innych miejscach, ale uparcie robicie to u ludzi, na których psioczyli przed Wami inni (a czasem nawet Wy sami) już dawno temu.

Hejt zupełnie przestrzelony bo to moje pierwsze zakupy w Merlinie. Była dobra promocja więc czemu nie skorzystać? I naprawdę nie pali mi się, mogę czekać, na niektóre pozycje z zagranicy poczekam sobie jeszcze z 6 miesięcy. Ale takie coś jak odwalił Merlin to jest absolutna żenada. Nawet nie zdjęli tych pozycji z listingu i dalej je cisną, a nam piszą, że nie mają na stanie.

Właśnie mi odpisali, że jest problem ze 100 naboi T.5 "nie udało nam się sprowadzić". Mogą wysłać pozostałe pozycje ale bez tej. Reszta to zwrot na konto. No to cisnę dalej, link do listingu z dostępnym w 24h 100 Naboi T5. Proszę mi wyjaśnić co to znaczy nie ma na stanie.
« Ostatnia zmiana: Wt, 02 Kwiecień 2019, 18:31:52 wysłana przez Antari »

Offline robbirob

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #307 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 18:49:31 »
Przy okazji jakiejś akcji z płatnościami były podobne zachowania ze strony Merlina. Opisywane to było szeroko na forum G. Można było się przekonać jakie mają podejście do klienta którego wyhaczyli na mega kosmiczny rabat. Taki klient to nie klient bo z niego nic nie mają.
Nie dziwcie się że dostajecie takie absurdalne w treści maile z Merlina.
Amer ma rację, po to jest ten wątek aby unikać tego typu sklepów i ich praktyk.

Offline Antari

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #308 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 19:07:04 »
Przy okazji jakiejś akcji z płatnościami były podobne zachowania ze strony Merlina. Opisywane to było szeroko na forum G. Można było się przekonać jakie mają podejście do klienta którego wyhaczyli na mega kosmiczny rabat. Taki klient to nie klient bo z niego nic nie mają.
Nie dziwcie się że dostajecie takie absurdalne w treści maile z Merlina.
Amer ma rację, po to jest ten wątek aby unikać tego typu sklepów i ich praktyk.

Finansowo może nic nie mają (choć i tu kontrowersyjne, bo kupiłem jeszcze inne pozycje już w normalnych rabatach), ale wizerunkowo teraz stracą. A dalej poleci pocztą pantoflową. Ja będę odradzał to miejsce. Inni pewnie też.

Offline Koora

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #309 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 19:24:06 »
Mojego jeszcze nie anulowali. 100 naboi i 2 Marvel Now. Jeśli anulują, pomimo dostępności, to też im podziękuję na przyszłość. Tym bardziej, że chcę w końcu przeczytać ostatni tom 100 naboi, a mnie blokują...

Offline robbirob

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #310 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 19:55:59 »
Finansowo może nic nie mają (choć i tu kontrowersyjne, bo kupiłem jeszcze inne pozycje już w normalnych rabatach), ale wizerunkowo teraz stracą. A dalej poleci pocztą pantoflową. Ja będę odradzał to miejsce. Inni pewnie też.
Antari, zgadzam się. Oczywiście że wizerunkowo stracą tylko co z tego? Ty więcej nie kupisz ale daję ręce obie że trafi się masa ludzi która zaryzykuje kolejny raz przy kolejnej promocji. Mimo że już raz się przejechali albo że czytali że ktoś się przejechał. Po prostu już to przerabialiśmy.

Offline Jaxx

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #311 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 19:59:39 »
Chyba wbiję Wam szpilę, ale moje 100 Naboi t.5 zrealizowali, podobnie Berserka... Dziś je odebrałem, wysłali w piątek. Nie wiem, jakie były Wasze ceny, ale ja kupiłem kulki za 57,99 (niska cena + kod rabatowy), a Logana za 23,99.

Offline Antari

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #312 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 20:09:27 »
Chyba wbiję Wam szpilę, ale moje 100 Naboi t.5 zrealizowali, podobnie Berserka... Dziś je odebrałem, wysłali w piątek. Nie wiem, jakie były Wasze ceny, ale ja kupiłem kulki za 57,99 (niska cena + kod rabatowy), a Logana za 23,99.

No to podobnie jak u mnie tylko ja miałem jeszcze Hellblazera. Logan w tej cenie to w sumie standardowy rabat, więc jedynie z tym 100 Naboi T5 są problemy przez zbyt duży rabat. Hellblazer miał chyba standardowe 40% tam. Wygląda na to, że różne osoby podchodzą do naszych zamówień. Jedne mają wywalone na to i wysyłają. Inne boją się kierasa i anulują zamówienia, realizują częściowe itp.
« Ostatnia zmiana: Wt, 02 Kwiecień 2019, 20:23:56 wysłana przez Antari »

Offline NuoLab

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #313 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 20:34:27 »
Powiem wam, że dostałem z liwro paczkę z wypełnieniem (poduszki powietrzne). Fakt, pudło cienkie i brak bąbelków no ale nic nie latało luzem.

Offline eridraven

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #314 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 09:01:01 »
No i Merlin anulował zamówienie... Nie polecam tego allegrowicza. Ostatni mój zakup u nich. No i zabieram się za wypełnianie skarg.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy