Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 393984 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline volker

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2100 dnia: Wt, 09 Luty 2021, 11:53:51 »
Też mam nie najlepsze doświadczenia z inpostem. Z reguły chodzi o uszkodzenia paczek i o częste sytuacje z przepełnieniem paczkomatów, raz nie mogłem otworzyć skrytki bo kurier tak do niej napchał, że wypchnął drzwiczki i zamek nie chciał puścić. Na plus to szybkość dostawy, porównywalna z kurierem.
Teraz jak mam możliwość to wybieram paczkę w Ruchu, przesyłki nieuszkodzone, przechowywane w cieple i odpowiedniej wilgotności co dla komiksów ma duże znaczenie.

Offline Voitas

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2101 dnia: Wt, 09 Luty 2021, 12:09:00 »
Zaletą paczkomatów jest to, że są otwarte 24/7. Kiosk Ruchu nie bardzo. Chociaż też lubię do kiosku zamówić jak jest taka możliwość.

Online Bazyliszek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2102 dnia: Wt, 09 Luty 2021, 12:14:23 »
Ja pracuję raz na te godziny, raz na inne. Mieszkam sam. Nie miałby mi kto odebrać paczki od kuriera. A ponieważ paczkomat mam zaraz przy bloku, a do Ruchu, na pocztę czy Orlen trochę dalej, to biorę do paczkomatu. Jest też oczywiście Żabka obok paczkomatu. Ale otarta do 23.00 i często są kolejki, więc na razie ufam InPostowi. Choć jak pokazywałem ostatnio - zmasakrowali mi trochę karton. Ale to dopiero pierwszy raz.

Offline perek82

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2103 dnia: Wt, 09 Luty 2021, 12:20:50 »
Mi kiedyś InPost zapodział komiksy, które komuś wysłałem. Zmusili jakiegoś pracownika co pewnie w systemie widniał jako ostatni mający kontakt z paczką żeby do mnie zadzwonił i załatwił temat. Ale to o 40 zł mniej więcej chodziło.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

sum41

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2104 dnia: Wt, 09 Luty 2021, 14:46:44 »
Czytajac te wpisy to za jakis czas bedzie walenie po inposcie jak obecnie ma to miejsce z Poczta Polska, na ich FB lepiej nie wchodźcie :)

Offline Gazza

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2105 dnia: Wt, 09 Luty 2021, 15:32:34 »
Ja przypomnę tylko, że lekko straciłem do nich zaufanie. Wcale nie jadę po paczkomatach. Korzystam i zamierzam kontynuować współpracę ale niepokój pozostaje. Niestety - czynnik ludzki jest zawsze ryzykiem. Zwłaszcza, że nierzadko kurierzy InPostu to obcokrajowcy (jak w Uberze poniekąd). Statystyka i tyle.
Na przyszłość - jeśli kiedykolwiek sytuacja mi się powtórzy - zrobię jak kolega wyżej wspomniał - zadzwonię do odbiorcy, poinformuję o zdarzeniu i pozwolę mu podjąć decyzję. Sam bym tak sobie życzył gdyby to moja paczka znalazła się w czyjejś skrytce.

Offline Crono

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2106 dnia: Wt, 09 Luty 2021, 15:33:51 »
Ja z RUCHem miałem już kilka przygód. Raz paczka wróciła do RUCHu bo akurat zamknięto kiosk do którego zamówiłem komiksy. Żadnego info nie dostałem, nic. Najlepsze jest to, że potem miesiąc tej paczki szukano w RUCHu.
Dwa razy zdarzyło mi się, że reklamowane komiksy zaginęły. Tzn. śledzenie przesyłki z Poczty Polskiej pokazywało że przesyłka została odebrana przez odbiorcę, ale osoba za to odpowiedzialna z RUCHu twierdziła że nic nie otrzymała. Po wymianie maili, na szczęście sprawę dało się załatwić i otrzymałem niedługo nowe komiksy.
Ostatnio natomiast komiksy trafiły do innego kiosku, ale po tygodniu trafiły do tego mojego więc z poślizgiem, ale komiks odebrałem:)

Offline perek82

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2107 dnia: Wt, 09 Luty 2021, 16:01:37 »
Ja nie korzystam z innego sposobu dostawy. Nawet omijam sklepy które nie korzystają z usług inpostu. Sam też wysyłam tylko z paczkomatu do paczkomatu. Więc moja ocena jest jak najbardziej na plus. Unikam tylko zakupów w grudniu.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline tB

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2108 dnia: Wt, 09 Luty 2021, 17:24:34 »
Polecam KIK Poznań - szukałem czegoś od Studio Lain, niedostępnego online, mieli jeszcze na stanie. Do tego wspomniałem o poszukiwanych tytułach i zlokalizowali mi jeden w cenie lepszej niż OLX/Allegro/FB. Całość poszła paczkomatem.

Offline parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2109 dnia: Wt, 09 Luty 2021, 18:31:35 »
Każdy może popełnić błąd, ale w mojej konsumenckiej ocenie wszystko się zbiega do tego, jak dany problem zostanie rozwiązany.

Moje doświadczenie - nijak. Okradziono mi paczkę i zero reakcji. Na szczęście sprzedawca stanął na wysokości zadania. Wiarygodność InPostu uważam więc za znacznie obniżoną - ktoś u nich obrabia paczki, a oni mają na to kompletnie wywalone.

Offline PJP

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2110 dnia: Wt, 09 Luty 2021, 23:35:41 »
U mnie różnie bywa ale jeśli mogę to unikam kurierów bo po co mam się stresować, gdy jakiś patafian bez kontaktu wywiezie przesyłkę do parcel shopu? 8) Mam blisko kiosk Ruchu i Żabkę i coraz więcej przesyłek przerzucam właśnie do tych punktów - jak na razie zero problemów a i jak ktoś słusznie zauważył -> ciepełko dla przesyłek. Paczkomaty powoli ograniczam ale i tak pewnie stanowią jeszcze z połowę moich przesyłek. Miałem dwa problemy - raz padł paczkomat, zadzwoniłem i gość otworzył mi zdalnie; drugi raz nie otworzyły się drzwiczki - po telefonie ok, wiec nie narzekam ;) Poczta to jakiś promil, zdarzy się ze dwa razy do roku...

Offline Jaxx

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2111 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 08:26:24 »
Ja jak dotąd z paczkomatami problemu nie miałem, chociaż wiem, że to jeszcze o niczym nie świadczy i w końcu też mogę się naciąć. Niemniej, jak tylko mam możliwość, zawsze biorę paczkomat - mijam jeden po drodze z pracy, więc wygoda odbioru jest znacząca. Poczta jeszcze w miarę, bo i tak tam biegam po prenumeraty, ale to w drugiej kolejności.

Natomiast nigdy, przenigdy nie korzystam z kurierów, chociażby mieli mnie ciągnąć końmi - zdarza się, że nawet rezygnuję z zakupu, jeżeli nie ma innej opcji. Miałem już tak dziwne sytuacje z nimi, że nie mam ochoty się więcej użerać - raz znalazłem paczkę pod drzwiami na klatce schodowej, zostawioną tam bez najmniejszej konsultacji i próby kontaktu i chyba tylko opatrzność sprawiła, że nikt jej nie gwizdnął. Ilości przypadków, że zostawili (także bez słowa) u sąsiadów, z którymi bywa różnie, to już nawet nie liczę, a bieganie po klatce i szukanie, gdzie jest przesyłka, to raczej nie jest mój sposób spędzania wolnego czasu. No i telefony z pretensjami kuriera, że nie ma mnie w domu i mam mu coś wymyślić, bo on nie będzie dowoził w innych godzinach to też taka wisienka na torcie. 

Offline NuoLab

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2112 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 11:05:55 »
Z inpostem zauważyłem jeszcze taki myk, że od czasu jak postawili w okolicy tzw "tymczasowy" większy paczkomat (nie wiem czemu nazywa się tymczasowy bo wygląda i zachowuje się jak każdy) to właściwie każda paczka leci do niego, a nie do tego do którego zamawiam i który mam bliżej domu. Nie wiem czy ich system umożliwia takie działanie ale podejrzewam, że kurierzy po linii najmniejszego oporu ładują wszystko do tego większego "tymczasowego" póki jest tam miejsce.

Offline starcek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2113 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 12:06:38 »
InPost ma system reklamacji, który ma na celu zniechęcenie klienta do dochodzenia swego. Na szczęście, w moim przypadku, na kilkaset przesyłek tylko 2 razy musiałem od nich wymagać zwrotu pieniędzy, więc jak dla kilku osób powyżej - to i dla mnie preferowany sposób dostawy, a kurierzy są ostatecznością. Zło, zło, zło...
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Online Bazyliszek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2114 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 12:58:29 »
U mnie Livro wygrało z Drugim Wydaniem, bo wczoraj dostałem maila o wysyłce paczki, a dziś czeka już na mnie w paczkomacie. DW dopiero dziś wysłało maila o przekazaniu paczki InPostowi. Z drugiej strony - oni mieli do zapakowania o 10 komiksów więcej i troche starsze tytuły, więc może  dlatego. W każdym razie po robocie odbiorę pierwszą paczkę, a jutro może drugą.