Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 394430 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Kapral

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2025 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 09:16:54 »
Inpost to sobie zwyczajnie w siupki leci. Kiedyś jak paczkomat był zapełniony, potrafili wydawać paczki z furgonetki i było OK. Ale teraz od razu ładują przesyłki do jakiegoś magazynu na zadupiu, co oznacza dwa dni przestoju. Przerzucam się na kioski Ruchu, tam nie ma żadnej obsuwy.

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2026 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 09:18:46 »
Całe szczęście, ze na zadupiu mieszkam  :)
Chyba kioski Orlenu  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline nocny

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2027 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 10:47:33 »
Zakupy w Tania Książka - w terminie, zapakowane w karton, włożone ciasno, bez innych zabezpieczeń, towar w stanie idealnym.

Zakupy w Świat Książki - po 11 dniach od zamówienia cisza w temacie. Brak odpowiedzi na mejla.

Offline Voitas

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2028 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 11:12:12 »
Przyszła pierwsza paczka ze Smyka, nowy Bagniak, Potwór i Animal Man. Spakowane kiepsko, na dole na płasko w pudle Animal Man, na niego na wcisk Potwór z Bagien, wrzucona jakaś poduszka z powietrzem i pod skosem w pudle na stojąco wrzucony Potwór. Na szczęście wszytko w idealnym stanie. Kolejne paczki raczej z komiksami podobnych rozmiarów, więc powinno być lepiej.

Offline Dracos

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2029 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 12:55:48 »
Ja tez dziś odebrałem paczkę ze Smyka niby dość luźno wszystko w karton włożone okraszone poduszkami z powietrzem, ale wszystko stan igła. Podejrzewam że przy odbiorze kurierem tak dobrze by nie było.

Offline kubisz

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2030 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 13:57:28 »
Żadna to tutaj nowina, ale muszę pochwalić Gildię za standardowo eleganckie zapakowanie paczki z komiksami.

Offline jsm

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2031 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 14:21:58 »
To jak już chwalimy Gildię to ja też pochwalę: otóż kompletowanie mojego zamówienia chwilę trwało (19 pozycji, sporo grubasów) ale za to zostało wysłane dwoma osobnymi paczkami, w których z kolei były popakowane po dwa/trzy komiksy w folię oraz dodatkową tekturową osłonę - mini paczkę. Wszystko tak dobrane, że żadnego luzu w środku nie było - idealny tetris. Obydwie duże paczki w środku wyłożone jeszcze folią a z zewnątrz poklejone taśmą. Dłuższą chwilę męczyłem się z rozpakowywaniem wszystkiego. W skrócie - najbardziej pancerne pakowanie jakie widziałem a trochę książek już w życiu kupiłem :)

PS. A ponieważ wczoraj IKEA zamontowała mi nowe regały (2x80cm BILLY z dodatkowymi półkami) to oficjalnie z hałdy wstydu zmigrowałem do regału wstydu. Dobrze, że długie zimowe wieczory nadciągają, będzie okazja uszczuplić zasoby nieprzeczytanych.

sum41

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2032 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 14:39:49 »
Po tygodniu dotarla paczka z Gildi - wina poczty. Pakowanie niezle choc miewali lepsze :)

Offline Bazyliszek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2033 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 20:22:49 »
U mnie zamówiony tylko jeden komiks, więc pakowanie Gildii standardowe. Żadnych obić.


Offline death_bird

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2034 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 22:52:58 »
Odebrałem paczkę ze Smyka. Podwójny karton, zero folii, ale była zbyteczna. Komiksy w stanie bez zarzutu.
Jeszcze tylko tom nr 2 pod choinką i tym samym "Gotham Central" w całości za 111 zł.  :)
Nie cierpię promocji.  ;D
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2035 dnia: Pt, 18 Grudzień 2020, 22:46:22 »
Dzisiaj odebrałem z paczkomatu przesyłkę. A w zasadzie samą kopertę - ordynarnie wybebeszona, w środku został paragon i ani śladu towaru. Infolinia już nie działa, mogę sobie tylko pisać reklamacje. Inpost zalicza mega bana.

Offline stachel

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2036 dnia: Pt, 18 Grudzień 2020, 23:58:11 »
Przecież przy odbiorze możesz od razu zaznaczyć, że z paczką jest coś nie tak. Nie miałem jeszcze okazji z tego korzystać, ale inną reklamację (paczka zaginęła, przypadkowo dostarczona do sąsiada) rozpatrzyli wzorcowo.

Offline parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2037 dnia: So, 19 Grudzień 2020, 00:04:57 »
A, no to luz. W takim razie zwyczajna rzecz - ktoś wybebeszył paczkę, ktoś wrzucił ją w takim stanie do paczkomatu, ale mogę zaznaczyć, że coś jest nie tak.
Kliknąłem "dalej" i tyle było po mojej możliwości zaznaczanie, że coś jest nie tak. Od dzisiaj tylko ruch lub poczta - przynajmniej wydający mi paczkę człowiek będzie widział, że ktoś ją wcześniej okradł.
« Ostatnia zmiana: So, 19 Grudzień 2020, 00:07:02 wysłana przez parsom »

Offline Arne

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2038 dnia: Nd, 20 Grudzień 2020, 13:46:05 »
Tak jak zawsze chwaliłem Gildię, tak wczoraj bardzo się na niej zawiodłem.
Zamówienie z towarem o dostępności max 1-2 dni było dwukrotnie przesuwane z powodu ponownego zamówienia towaru u innego dostawcy, gdyż otrzymali niepełnowartościowy towar. Myślę sobie, ok, dbanie o klienta, super, starają się jak zawsze, mogę poczekać.
Wczoraj odbieram w końcu paczkę z paczkomatu - karton standardowy, jak to Gildia, nie widać żadnych uszkodzeń. W środku 6 komiksów w twardej i  w miękkiej oprawie owinięte folią bąbelkową, nie jakoś specjalnie mocno - maksymalnie 2 warstwy, z boków jedna warstwa. Wolne miejsce w kartonie z lekka wypełnione papierem - absolutnie nie przesadnie.
Po odwinięciu folii okazało się, że wszystkie pozycje do reklamacji - każda pozycja ubite po dwa rogi (Sędzia Dredd kompletne akta 4 miał wręcz złamaną okładkę), pozycja w miękkiej okładce - cały róg pozginany. Wyglądało to tak jakby opakowana w folię przesyłka upadła im na podłogę jedną krawędzią, a następnie pakowacze wsadzili ją w karton i wysłali jak gdyby nic się nie stało - "może klient machnie ręką".

Zdaję sobie sprawę, że w okresie przedświątecznym nie powinno się robić zamówień, (bo duży ruch w interesie, pakowacze przeciązeni robotą, do tego zatrudnia się dodatkowych, którzy mają to gdzieś, bo po świętach i tak ich zwolnią), ale myślałem, że Gildia trzyma jednak wyższe standardy i na nich jednak można liczyć. Ale niestety, tak zmasakrowanej przesyłki nie dostałem od nich jeszcze nigdy, a kupuję tam regularnie już od 2007 roku.
« Ostatnia zmiana: Nd, 20 Grudzień 2020, 14:08:08 wysłana przez BosMan »

Offline roble

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2039 dnia: Nd, 20 Grudzień 2020, 14:50:51 »
To wygląda na spakowanie outletowych pozycji. Koniec roku, inwentura. Może czyszczą magazyn. Ja dostałem wilqa z pogięta obwolutą, a komiks bez ryski pod nią..