Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 391689 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Antari

Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« dnia: Nd, 03 Luty 2019, 23:43:43 »
Temat, w którym opisujemy swoje doświadczenia zakupowe w danych sklepach internetowych lub stacjonarnych.

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 04 Luty 2019, 13:26:12 »
ravelo/pwn - czarna lista za januszerkę z masterpasową promocją
bonito - na propsie, dobre ceny plus odbiór osobisty. i przy odbiorze zamówienia dają ciasteczko  ;D
egmont (na allegro) - znośne ceny, ale mają opcję SMART (darmowa wysyłka od 4 dyszek)

Offline KubciO

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 04 Luty 2019, 13:36:26 »
bonito - na propsie, dobre ceny plus odbiór osobisty.
Ceny mają przyjemne, to fakt. Ale ostatnie 3 zamówienia kończyły się reklamacją. Może kiedyś się doczekam punktu odbioru w swojej mieścinie. :P

Offline LordDisneyland

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 04 Luty 2019, 14:56:55 »
W punkcie odbioru tyż się zdarza, że paniom z półki cuś spadnie, niestety.

Ja tymczasem pierwszy raz byłem w warszawskim sklepie Yatta na Hożej- poszedłem obaczyć co i jak, i przyjemnie się zaskoczyłem, jest dużo lepiej, niż w klitce na Chmielnej. Na przyszłość wiem, gdzie będę kupować Gundamy :)
Jest regał z przecenami, jest też regał z komiksami obcojęzycznymi. Kupiłem m.in. Dema dla córy, przecenioną ''Josephine"", no ale zakupem dnia był HC SheHulk- "Jaded" , taniej niż choćby w Multiversum.
A ponieważ lubię polowania na okazje, chyba od czasu do czasu będę wpadał.


PS- bardzo ciekawy wpis na blogu o Londynie znalazłem- krótka historia ForbiddenPlanet:

https://darkestlondon.com/2011/06/02/comic-shops-of-london-1-forbidden-planet/
« Ostatnia zmiana: Pn, 04 Luty 2019, 15:34:48 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline asx76

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 04 Luty 2019, 18:32:52 »

Ceny mają przyjemne, to fakt. Ale ostatnie 3 zamówienia kończyły się reklamacją.

Może kiedyś się doczekam punktu odbioru w swojej mieścinie. :P

1. Przyjemne ceny w pewnym stopniu rekompensują przykrość płynącą z reklamacji. Gorzej gdy reklamowany tytuł staje się niedostępny na stronie Bonito. U mnie na kilkanaście ostatnich zamówień tylko 1 obeszło się bez reklamacji.

2. Pomarzyć dobra rzecz... ;) Skoro do tej pory nie ma tam punktu odbioru, to wielce wątpliwe aby zrobili. Białostocki gród też nie ma :(

Offline LordDisneyland

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 04 Luty 2019, 20:24:10 »
Odebrałem właśnie paczkę z czytam, to drugi u nich zakup i nadal nie jestem przekonany, czy ten jeden kartonik to dobry standard. W kartonie - tym z dziurami, a jakże- 10 pozycji, książki i komiksy, w najróżniejszych formatach - niestety, bez jakiegokolwiek wypełnienia. Ceny mają cholera jedne z lepszych, ale boję się dnia, w którym nie będę miał tyle pocztowego szczęścia, co dotąd. Cudem jest choćby to, że niezabezpieczone nijak żbiki czy powieści nie dotarły do mnie pozaginane czy nasiąknięte wilgocią.
Mam mieszane uczucia  co do tego sklepu.
,, - Eeeeech.''

Offline Murazor

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 04 Luty 2019, 21:13:44 »
Na gildii, ktoś pisał o mangarden, więc dzisiaj dotarła BAA w HC plus kubek za punkty i paczka była ogromna. Cały ten papier, który to zabezpieczał można by użyć na 5 przesyłek :P Na minus, że komiks i kubek były... pod nim w 1 rogu, wiec chronione były tylko z 2 stron :(

Online OokamiG

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 00:10:13 »
Bonito jest moją  główna księgarnia od 2,5 roku. Może to moje szczęście ale gdy odbierałem z punktu odbioru, co było  dość częste, nigdy  mi się nie zdarzył wadliwy egzemplarz. Gdy odbierałem od nich paczkę kiedy byłem poza miastem to pakowanie wydawało się solidne. Jak zdarzały się jakieś defekty, to była to wina drukarni. Dodajmy do tego sprawną obsługę, zawsze zawiadomią jeśli przesyłka nie zostanie  zrealizowana w terminie. A sama  realizacja do punktu następuje bardzo szybko.Dla mnie wybór numer jeden,  kiedy tak jak teraz jest kod, 35% zniżki i 5% rabatu dla stałego klienta to cenowo jest naprawdę atrakcyjnie.

Offline asx76

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 13:46:12 »
Bonito jest moją  główna księgarnia od 2,5 roku. (..) Dla mnie wybór numer jeden,  kiedy tak jak teraz jest kod, 35% zniżki i 5% rabatu dla stałego klienta to cenowo jest naprawdę atrakcyjnie.

I jeszcze kod: dyktando (podobno tylko do końca lutego), co dodatkowo uatrakcyjnia zakupy :)

Bonito to zdecydowanie nr 1. Co prawda nieraz zdarzają mi się tytuły do reklamacji, ale zważywszy na świetną obsługę i szybkość załatwiania spraw można przymknąć na to oko, choć w okresie przed i poświątecznym straciłem "trochę" nerwów z powodu uszkodzonych okładek ;)

Ostatnie zamówienie: 7 komiksów i wszystko gra na 102! :)

Offline death_bird

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #9 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 17:21:22 »
W Bonito na wszystkie odbiory osobiste (a było tego trochę) tylko raz reklamowałem jedną książkę. Z kolei zakup via kurier zaliczyłem (również) raz i nigdy więcej. Natomiast po tym co LordD pisze o Swoich doświadczeniach z czytam.pl zastanawiam się czy to Jego pech czy jak na razie moje szczęście skoro dostałem w dwóch tekturkach. Mam nadzieję, że pojedynczy karton to wypadek przy pracy jeno, bo też cenowo czytam.pl prezentuje się bardzo dobrze.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline starcek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 15:50:02 »
Ktoś kojarzy ile czasu jest na odbiór osobisty z Gildii?
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Online Szekak

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 18:46:45 »
W Bonito na wszystkie odbiory osobiste (a było tego trochę) tylko raz reklamowałem jedną książkę. Z kolei zakup via kurier zaliczyłem (również) raz i nigdy więcej. Natomiast po tym co LordD pisze o Swoich doświadczeniach z czytam.pl zastanawiam się czy to Jego pech czy jak na razie moje szczęście skoro dostałem w dwóch tekturkach. Mam nadzieję, że pojedynczy karton to wypadek przy pracy jeno, bo też cenowo czytam.pl prezentuje się bardzo dobrze.
Tez mialem jeden karton. Efekt? Wszystkie pozycje do zwrotu
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline asx76

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 17:21:40 »
W Bonito pakują w jeden (raczej słaby) karton + sporo szarego sztywnego papieru w środku (dobry na opał), który jednak swoje zadanie jakoś tam spełnia.
Odnoszę wrażenie, że większość pozycji z uszkodzeniami okładek ma je jeszcze przed zapakowaniem do kartonu.
Ostatni kartonik był wyjątkowo nędzny, niemniej narożniki i krawędzie komiksów były OK. Za to jeden z nich miał solidną rysę na przedniej okładce (ten ze środka), więc to nie wina pakowania.
Po raz kolejny muszę pochwalić Bonito za świetny kontakt i szybkość w załatwianiu reklamacji! :)

Online OokamiG

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #13 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 23:43:02 »
Odebrałem ostatnio paczkę z Bonito. pakowane w podwójną tekturę. Pierwsza warstwa była naruszona, ale na samach komiksach nie było żadnych uszkodzeń, samo opakowanie chroniło również dobrze rogi, jednak w środku brak jakichkolwiek wypełniaczy. Komiksy dotarły nienaruszone,ale jak zobaczyłem paczkę to trochę się niepokoiłem co zastanę w środku.                   

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #14 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 08:21:40 »
Takie pytanie, czy w Azylu Komiksu taki zapis to niedawno się pojawił:

Świadczymy odpłatnie indywidualną usługę WERYFIKACJA związaną ze sprawdzeniem na życzenie klienta występowania opisanych poniżej defektów dla wybranych produktów.
Twój komiks jest lepszy niż mój