Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 394506 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jotkwadrat

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1965 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 11:53:33 »
Tylko znaleźć w dzisiejszych czasach kiosk Ruchu to wyczyn. Do najbliższego mam 5km. Do paczkomatu 1km.

Offline asx76

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1966 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 12:09:02 »
Panowie, najlepszą opcją jest zawsze odbiór osobisty z płatnością przy odbiorze, bo można towar dokładnie obadać i w razie czego zareklamować na miejscu - nie przebije tego żaden paczkomat czy insze "cuda-wianki" ;)

Offline tB

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1967 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 12:12:54 »
GANDALF:
Cytuj
Otrzymaliśmy reklamację do zamówienia nr (...). Dołożymy wszelkich starań aby rozpatrzyć to zgłoszenie jak najszybciej, w terminie nie dłuższym niż 30 dni. O decyzji powiadomimy w wiadomości e-mail. Pozdrawiamy
Mam nadzieję, że te 30 dni to tylko dupochron i zaraz ogarną wysyłkę zwrotną. Sam proces zwrotu to wyklikanie formularza, przyklejenie kartki z kodem identyfikacyjnym + wrzucenie do paczkomatu. Wczoraj wyszło, dziś zarejestrowane.
Uszkodzenie raczej przed wysyłką, bo karton cały, a twarda okładka komiksu z wgnieceniem / dziurą.

Offline Pawel.M

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1968 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 12:15:37 »
GANDALF (...) 30 dni
O w mordę, dzięki za info - nigdy tam nie kupowałem, ale może by mnie kiedyś skusiło, a tak już wiem, że należy omijać.

Offline Arne

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1969 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 12:26:20 »
Robil ktos z was moze reklamacje w czytam.pl ostatnio? Jak to u was wygladalo? Dlugo trzeba bylo czekac? Przysylali kuriera po uszkodzony towar, czy moze kod do paczkomatu, czy samemu trzeba bylo odsylac ? I jak dlugo czekaliscie na zwrot?

Offline Arne

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1970 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 12:29:31 »
Panowie, najlepszą opcją jest zawsze odbiór osobisty z płatnością przy odbiorze, bo można towar dokładnie obadać i w razie czego zareklamować na miejscu - nie przebije tego żaden paczkomat czy insze "cuda-wianki" ;)
Rozfoliowujesz tez wszystkie komiksy na miejscu czy nie sa odwrotnie wklejone?
Bo ja w ciagu ostatnich 2 tygodni mialem juz dwa takie przypadki ( a z wierzchu stan igla)

Offline Negaido

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1971 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 14:37:12 »
W Gandalfie zamówiłem Donżona. Przyszedł w bąbelkowej kopercie, w środku co prawda było dodatkowe usztywnienie kartonikiem o szerokości równej wymiarowi okładki, ale nie miałem tyle szczęścia co któryś kolega tutaj. Na dole grzbiet i rogi ubite. Na szczęście mogłem wymienić osobiście w sklepie stacjonarnym, więc zadzwoniłem i kolejnego dnia mogłem dokonać wymiany. Tak więc odbiór osobisty - tak, ale zamówienie z wysyłką - nie. Generalnie, jak widać ludzie, w tym pracownicy sklepów często nie ogarniają, że ktoś przywiązuje wagę do stanu komiksu lub książki. ;)

Offline Lavender Blue

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1972 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 15:34:44 »
Ostatnio też kupowałam przez Gandalfa: 2 zamówienia, w tym jedno komiksowe. Odbiór jak zwykle w paczkomacie, bo ten "mój" paczkomat nigdy nie bywa przepełniony. Komiks w twardej oprawie (Nowe DC Comics z Egmontu) przyszedł w stanie idealnym. Przy drugim zamówieniu też nic złego się nie wydarzyło, choć po prawdzie nie było tam wiele elementów mogących ulec uszkodzeniu (musieliby się serio postarać :P ).

We wrześniu zamawiałam przez Krainę Książek dwa grube komiksy w miękkiej okładce. Trochę się bałam, bo moje jedyne poprzednie zamówienie z tego sklepu (sprzed 5 lat) od razu poszło do reklamacji z racji tego, że ktoś spakował taki sam gruby komiks w miękkiej w następujący sposób: w sporym kartonie, z folią bąbelkową wypełniającą karton, czyli niby ok, ale... folii było za mało i była zwiniętą byle jak obok komiksu, nie na nim czy przylegając do niego. Cały się wtedy obił, a był dowożony przez kuriera. Wymiana egzemplarza na nieuszkodzony była na szczęście bezproblemowa. Tak czy siak, to nowe zamówienie przyszło w świetnym stanie, więc albo trafiłam wcześniej na kijowego pakowacza, albo ogólnie się poprawili. Realizacja co prawda się przedłużyła, ale od razu zostałam o tym poinformowana (z możliwością rezygnacji), a na dodatek ostatecznie komiksy przyszły przed przewidywaną datą opóźnienia, czyli tylko trochę spóźnione.

A dzisiaj odebrałam książkę w twardej kupioną przez Empik.com. Przyszła w dużej kopercie bąbelkowej i wszystko jest ok. No, jakbym chciała się mocno czepiać, to znalazłam jakieś małe naderwanie papieru okładkowego na jednym rogu, ale dla mnie nie jest to absolutnie nic do reklamacji. Musiałam się przyglądać, żeby je zauważyć.


Szczerze, to ja się jeszcze nigdy na paczkomatach nie zawiodłam. :) 

Online vision2001

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1973 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 18:47:02 »
gandalf.com.pl - jak patrzę to moje pierwsze... dziesięć zamówień.
Tylko jeden komiks w Hc ma lekkie uszkodzenie jednego rogu (widoczne zbicie i co za tym idzie pofalowanie, które nawet przy próbie wyprostowania będzie widoczne).
Pakowanie jak napisali przedmówcy.
Odbiór PaczkawRUCHu, ale to nie Ruch tylko zoologiczny. Pani nawet miała paczuszki ułożone specjalnie dla mnie na kupce.
Dużo zmiennych, gdzie przesyłka może ulec uszkodzeniu. Sortownia, kurierzy, podczas transportu, w miejscu odbioru... Pewnie tym razem miałem szczęście. W przeciwieństwie do większości zamówień z livro.pl

BTW - NonStopComics, dostawa kurierem i Tokyo Ghoul Ghost już został zareklamowany.
« Ostatnia zmiana: Cz, 03 Grudzień 2020, 20:08:32 wysłana przez vision2001 »

Offline Gazza

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1974 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 19:46:10 »
a nie przypadkiem Tokyo Ghost? :)

Offline Bazyliszek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1975 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 20:08:39 »
O proszę bardzo. Tak chwalicie Gildię.pl, tak chwalicie, a nawet jednej Ery Apocalypse'a nie potrafią normalnie dostarczyć.

Gildia.pl - ksiegarnia internetowa <bok@gildia.pl>

Dzień dobry,

Z przykrością informujemy, że realizacja Twojego zamówienia numer 500534 przedłuży się o 1 dzień roboczy. Jest to spowodowane koniecznością ponownego zamówienia jednego z produktów u innego dostawcy. Bardzo przepraszamy za zaistniały kłopot.


Pewnie se do poniedziałku albo wtorku będę musiał czekać.
« Ostatnia zmiana: Cz, 03 Grudzień 2020, 20:10:47 wysłana przez Bazyliszek »

Online vision2001

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1976 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 20:09:14 »
a nie przypadkiem Tokyo Ghost? :)
Mangę mam i się człowiekowi tytuł pomylił :P Thx.

brvk

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1977 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 21:56:47 »
Empik.com z odbiorem - Szninkiel odebrany przez żonę, niestety w domu okazało się, że egzemplarz ma zdarte jakieś 10 cm grzbietu (roboty tam pakują, czy jak, że nie zauważyli). Mogę odesłać paczkomatem na ich koszt albo reklamować w salonie odbioru - wybieram drugą opcję, jadę do salonu, tam Pani mnie informuje, że wymienić na miejscu nie może (choć mają nietknięty egzemplarz), zatem składam reklamację. Po czterech dniach na maila przychodzi informacja, że nie mają egzemplarzy na wymianę i mogą oddać kasę. Tymczasem nietknięty egzemplarz nadal stoi na półce w salonie. Tylko w ich oczach empik.com i salony są osobnymi bytami. Jeśli uszkodzony egzemplarz wchodziłby w straty salonu to ok, ale tak raczej nie jest - Pani w salonie powiedziała mi, że kiedyś po prostu wymieniali, a obecnie mają kategoryczny zakaz. Empik - mój ostatni wybór!

Gandalf - dwa zamówienia na pojedyncze integrale. Wysyłka z opóźnieniem, ale komiksy w stanie bardzo dobrym.

sum41

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1978 dnia: Pt, 04 Grudzień 2020, 08:01:41 »
Zamowienie z Bonito 2x Alieny duze oraz wiertarka z grajacym misiem. Duzo papieru komiksy na dnie luzem ale papier wstrzymywal latanie no i byl koment w zamowieniu ze jak bedzie uszkodzone bede reklamowal. Moze mialo to wplyw 😀

sum41

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1979 dnia: Pt, 04 Grudzień 2020, 08:03:36 »
O proszę bardzo. Tak chwalicie Gildię.pl, tak chwalicie, a nawet jednej Ery Apocalypse'a nie potrafią normalnie dostarczyć.

Gildia.pl - ksiegarnia internetowa <bok@gildia.pl>

Dzień dobry,

Z przykrością informujemy, że realizacja Twojego zamówienia numer 500534 przedłuży się o 1 dzień roboczy. Jest to spowodowane koniecznością ponownego zamówienia jednego z produktów u innego dostawcy. Bardzo przepraszamy za zaistniały kłopot.


Pewnie se do poniedziałku albo wtorku będę musiał czekać.

Straszne Bazyl pewnie bys wolal czekac 11 dni lub zeby ci anulowali...