Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 394392 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline carnivale

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #195 dnia: So, 16 Marzec 2019, 14:13:32 »
Pierwsze zamówienie z czytam.pl dotarło zabezpieczone w podwójny karton. Zamawiałem Dallas Barr. Stan komiksu igła. Cena również dobra bo z rabatem za rejestrację w sklepie i newslettera zapłaciłem 87zl.+wysyłka.

Offline mappy

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #196 dnia: So, 16 Marzec 2019, 18:05:39 »
Nikt się nie chwalił albo nie zauważyłem ale Czytam.pl ma możliwość podpięcia KDR.
Ceny na ten moment lepsze niż w Bonito.
Dawno temu zamawiałem tam więc trzeba odświeżyć.

Offline Murazor

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #197 dnia: So, 16 Marzec 2019, 19:36:01 »
A dziala z rabatem lojalnosciowym? Bo znalazlem w regulaminie:
Rabat uzyskany w Programie nie łączy się z innymi rabatami dodanymi na kontach Klientów, w szczególności udzielonym dla bibliotek oraz z rabatem na kartę dużej rodziny.

Offline VooDoo-79

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #198 dnia: So, 16 Marzec 2019, 22:12:48 »
Pierwszy raz zamówiłem w LIVRO i przeraziłem się jak zobaczyłem 3 komiksy wrzucone w karton bez folii bez praktycznie niczego tak sobie luźno latały, na szczęście żaden nie uszkodził się ( może dzięki temu że kurierem DHL jechał a nie np. Pocztą Polską ). Czy oni tak zawsze nic kompletnie nie zabezpieczają i nie mają zwrotów ? Zachęcił rabat 40 % no i wysyłka kurierem już od 150zł, no ale jak ma to tak wyglądać to chyba podziękuje lepiej dopłacić te parę złotych i nie bujać się ze zwrotami.

Offline mappy

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #199 dnia: So, 16 Marzec 2019, 22:32:08 »
A dziala z rabatem lojalnosciowym? Bo znalazlem w regulaminie:
Rabat uzyskany w Programie nie łączy się z innymi rabatami dodanymi na kontach Klientów, w szczególności udzielonym dla bibliotek oraz z rabatem na kartę dużej rodziny.
Złożyłem jedno zamówienie i rzeczywiście się nie łączy. Zamiast 2%(na start i newsletter) miałem 5% z KDR liczone.
Ciekawe jak osiągnąć 7% jak się nic nie łączy :(
Pierwszy raz zamówiłem w LIVRO i przeraziłem się jak zobaczyłem 3 komiksy wrzucone w karton bez folii bez praktycznie niczego tak sobie luźno latały, na szczęście żaden nie uszkodził się ( może dzięki temu że kurierem DHL jechał a nie np. Pocztą Polską ). Czy oni tak zawsze nic kompletnie nie zabezpieczają i nie mają zwrotów ? Zachęcił rabat 40 % no i wysyłka kurierem już od 150zł, no ale jak ma to tak wyglądać to chyba podziękuje lepiej dopłacić te parę złotych i nie bujać się ze zwrotami.
Brałem z rok temu i więcej nie kupię. Odstrasza mnie brak pakowania. Podobne kwiatki miałem kiedyś w Ravelo.

Offline LordDisneyland

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #200 dnia: So, 16 Marzec 2019, 22:35:17 »
Usiłowałem przejrzeć ofertę świata książki- mają na stronie coś, w co nie wierzę do tej pory. Alfabetyczny spis autorów jest ułożony wedle imion :O
Starzy wielbiciele katalogów bibliotecznych- pora rzucać się pod tramwaj. Albo pod traktor, jak komu wygodniej.
,, - Eeeeech.''

Offline Mateusz

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #201 dnia: Pn, 18 Marzec 2019, 20:48:30 »
Posty dotyczące wspólnych zakupów z zagranicy wydzieliłem do osobnego tematu: https://forum.komikspec.pl/zakupy/wspolne-zakupy-z-zagranicy/
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 251
  • Polubień: 228
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #202 dnia: Pn, 25 Marzec 2019, 07:44:10 »
Z kronikarskiego obowiązku: dotarł do mnie Howard Flynn z incal.com.pl, który na szczęście ponownie pojawił sie w dystrybucji. Pakowanie wzorowe. Jak już wcześniej ktoś sugerował, warto dopytać o dostępność tytułów przed złożeniem zamówienia.
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #203 dnia: Pn, 25 Marzec 2019, 07:53:31 »
Z kronikarskiego obowiązku: dotarł do mnie Howard Flynn z incal.com.pl, który na szczęście ponownie pojawił sie w dystrybucji. Pakowanie wzorowe. Jak już wcześniej ktoś sugerował, warto dopytać o dostępność tytułów przed złożeniem zamówienia.

pytać zawsze warto - ale mi np nie odpisali :D

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #204 dnia: Pn, 25 Marzec 2019, 08:11:51 »
nie tylko tobie  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline LordDisneyland

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #205 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 01:08:26 »
Coś się chyba przeliczyli w bonito z PodwodnymSpawaczem, zamówienie mi wisi przez ten tytuł...
,, - Eeeeech.''

Online OokamiG

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #206 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 15:17:16 »
Może jest drobne opóźnienie w dostawie z magazynu. Parę razy tak miałem, że realizacja trochę się opóźniała przez kompletowanie zamówienia i i przekraczała minimalnie termin dostarczenia przesyłki. Biorąc pod uwagę, że maja 35%, to może być też spory ruch.

Tysonek

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #207 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 15:25:00 »
Mi wisi przez Fear Agent więc z Non Stopem może być coś nie tak.

Offline LordDisneyland

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #208 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 15:51:50 »
Napisałem w końcu do bok, ponoć już wysłali z magazynu.
Cholera, takie rzeczy zdarzają się tylko wtedy, kiedy zależy mi na czasie :)
,, - Eeeeech.''

Midar

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #209 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 22:54:41 »
Skusiłem się ostatnią promocją 46% rabatu na livro.pl. Aby uniknąć kłopotu z uszkodzonymi przesyłkami, wybrałem odbiór osobisty w ich punkcie, na stacji metra w Warszawie. Jezu!!! Nigdy więcej. Paczka była duża (11 „cegieł” od Egmontu), karton nieuszkodzony, w środku dużo poduszek powietrznych i folii bąbelkowej. Słowem, ochrona od każdej strony. A w środku 5 komiksów z porządnie „ubitymi” rogami (w tym takie tytuły, jak Hellblazer, 100 naboi i Invicible). Wniosek mam taki, że te komiksy lecą im z rąk na podłogę w trakcie pakowania. Do tego, żeby zrezygnować z uszkodzonych tytułów trzeba wypełnić duży formularz i czekać na zwrot gotówki nawet 17 dni. Reklamacja na zasadzie wymiany na nowe egzemplarze wymaga znacznie większej procedury opisowej. Uff! Zamówiłem już te tytuły na bonito.pl, gdzie jeszcze nigdy przy SPORADYCZNYCH reklamacjach (odbiór osobisty) się nie zawiodłem. Zostawia się reklamowany tytuł (zero papierologii) i za dzień lub dwa dostaje się SMS, że jest do odbioru.