Autor Wątek: OLX  (Przeczytany 15484 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Murazor

Odp: OLX
« Odpowiedź #105 dnia: Pt, 24 Luty 2023, 08:37:34 »
Cytuj
Zwrot będzie wymagany, jeżeli Kupujący otrzyma towar niebędący przedmiotem ogłoszenia oraz gdy jego wniosek w ramach Pakietu Ochronnego zostanie rozpatrzony pozytywnie. Nadanie przesyłki zwrotnej będzie warunkiem otrzymania zwrotu środków za nieudaną transakcję. Koszt przesyłki zwrotnej będzie pokrywany przez Sprzedającego, który otrzyma z powrotem wysłany przedmiot, niezgodny z treścią ogłoszenia.

Raczej źle zrozumiałeś, chociaż może nie do końca źle. Pojawia się pole do manipulacji. Kupujący, któremu odwidzi się zakup może próbować go zwrócić jako niezgdony z ogłoszeniem. Ciekawe, czy OLX będzie to porządnie sprawdzał, czy tak jak na początku przy ochronie kupujących, gdzie ludzie kupowali drogą grę, a dostawali całkiem inna za 1/10 ceny i dla OLX wszystko było ok - kupiłeś gre? Tak, dostałeś grę? Tak.

Offline xanar

Odp: OLX
« Odpowiedź #106 dnia: Pt, 24 Luty 2023, 08:59:53 »
Jeżeli to ma być tak jak napisał poprzednik to dokładnie tak firmy funkcjonują.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Murazor

Odp: OLX
« Odpowiedź #107 dnia: Pt, 24 Luty 2023, 09:02:23 »
Firmie możesz zwrócić do 14 dni bez powodu, tutaj musi być niezgodne z ogłoszeniem. Teoretycznie dodatkowa ochrona, a praktycznie zobaczymy jak to wyjdzie.

Offline xanar

Odp: OLX
« Odpowiedź #108 dnia: Pt, 24 Luty 2023, 09:03:20 »
Chodziło mi o to kto pokrywa koszty transportu.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bushiken

Odp: OLX
« Odpowiedź #109 dnia: Pt, 24 Luty 2023, 13:06:13 »
Dostałem tę zmianę regulaminu na nowy na maila. Zwrot będzie w sytuacji gdy otrzyma się niewłaściwy towar lub uszkodzony.
Ochrona na olx nie jest tak dokładna jak na allegro, zwrot może być tylko za przysłowiowego ziemniaka zamiast smartfona a nie za bardziej uszkodzony komiks niż w opisie.

Offline sad_drone

Odp: OLX
« Odpowiedź #110 dnia: Pt, 24 Luty 2023, 13:55:54 »
@Nowicjusz "Zwrot będzie wymagany, jeżeli Kupujący otrzyma towar niebędący przedmiotem ogłoszenia oraz gdy jego wniosek w ramach Pakietu Ochronnego zostanie rozpatrzony pozytywnie." Kupujący nie może zwrócić sobie od tak towaru bo mu się nie spodobał, ponieważ nie sprzedajesz jako sklep a osoba prywatna.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline starcek

Odp: OLX
« Odpowiedź #111 dnia: Pt, 24 Luty 2023, 14:55:11 »
Ten zwot "niebędący" raczej sugeruje, że nie możesz narzekać, że dostałeś komiks z obitym rogiem i możesz go zwrócić, bo przedmiot ogłoszenia się zgadza.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Piterrini

Odp: OLX
« Odpowiedź #112 dnia: Pt, 24 Luty 2023, 17:50:04 »
Z tymi 'przesyłkami olx' i ogólnie zakupami przez pośrednika (OLX) to od momentu wprowadzenia ogromne pole do nadużyć (o tym już na pewno pisałem, możliwe że nawet w tym wątku). Wręcz dziwię się jak mała jest ich ilość (chociaż może akurat w interesujących mnie kategoriach jest ich mniej po prostu, a gdzie indziej jest więcej?).
Pamiętam że argumentem za korzystaniem z tego była łatwiejsza sprzedaż - bo wysyłka tańsza, to zachęca obie strony transakcji, plus serwis pośredniczy, więc każdy czuje się bezpieczniej (inna sprawa czy jest to zasadne).
Czy więc wciąż korzystanie z tych 'przesyłek olx' zapewnia benefity tak jak na początku? Widziałem ostatnio że dochodzą opłaty serwisowe/transakcyjne, przesyłka już nie jest za 1zł itp....
Do czego zmierzam - skoro warunki są coraz mniej korzystne, to co przemawia za tym, że wciąż korzystacie z tej metody sprzedaży?
Od jakiegoś czasu faktycznie nic na OLX nie mam wystawionego, ale jak już coś miałem, to zależało mi na dobrym kontakcie z kupującym i ogólnie takiej bardziej 'personalnej' sprzedaży. Pewnie jestem w mniejszości, z tego co rozumiem to sprzedajecie tam nie otrzymując nawet wiadomości od kupującego obecnie?

Offline Nowicjusz

Odp: OLX
« Odpowiedź #113 dnia: Pt, 24 Luty 2023, 18:31:03 »
No i właśnie czytam sobie te Nasze wpisy i wychodzi mi tak:
Sprzedaje komiks kupuje go pan X. Pan X pisze do olx że towar był uszkodzony , w międzyczasie sobie go czyta. Olx jemu i  mi pisze że towar będzie zwracany do mnie bo był uszkodzony, ja dostaję komiks z powrotem, i jeszcze opłacam ta przesyłkę.
Koniec.
Aaaa może jeszcze się okaże że ten mój zwrócony komiks będzie faktycznie uszkodzony jak do mnie wróci 🤪


Offline starcek

Odp: OLX
« Odpowiedź #114 dnia: Pt, 24 Luty 2023, 19:37:27 »
Tyle, że gdy Pan X napisze do olx, że towar był uszkodzony, to olx może spytać: dostał Pan komiks, czy cegłę? Jeśli komiks, to nie ma podstaw do zwrotu, bo "przedmiot" sprzedaży się zgadza.
Trzeba poczekać do pierwszych zdarzeń tego typu.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Castiglione

Odp: OLX
« Odpowiedź #115 dnia: Pt, 24 Luty 2023, 19:55:38 »
A generalnie to takiego zapisu w regulaminie już nie było? Jak było napisane wcześniej?

Offline 79ers

Odp: OLX
« Odpowiedź #116 dnia: Cz, 06 Lipiec 2023, 21:28:55 »
Czy ktoś się orientuje dlaczego olx ciągle blokuje mi sprzedaż Usagiego? Raz informacja, że cena zbyt niska - zamieściłem zdjęcia, komiksy używane ale w przyzwoitym stanie, są dostępne zbiorcze od Egmontu więc nie jest to żadna konkurencja cenowa. Za drugim i trzecim razem - niewłaściwa kategoria - jeżeli nie jest to komiks to co? Dzisiaj 5 nieudana próba - paranoja! Raz zaproponowałem nawet, że oddam za darmo z odbiorem w Warszawie i też usunięte?!

Offline sad_drone

Odp: OLX
« Odpowiedź #117 dnia: Cz, 06 Lipiec 2023, 23:03:55 »
@79ers Skontaktuj się z olx, to brzmi jakby twoje konto zostało oflagowane jako bot/scam, może błąd algorytmu.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Mario

Odp: OLX
« Odpowiedź #118 dnia: Pn, 08 Styczeń 2024, 17:34:03 »
Batman Mroczne Zwycięstwo od Muchy
Za 150 i 190 dzisiaj wystawione, jakby ktoś szukał.

Ps. strasznie spadło z ceny.
Egmont nadciąga!

Offline ainam102

Odp: OLX
« Odpowiedź #119 dnia: Pt, 08 Marzec 2024, 19:54:50 »
dzisiaj przesyłka na olx za 1 zł do paczkomatów InPost