Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 393960 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Bender

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #990 dnia: Wt, 05 Listopad 2019, 19:06:52 »
Mikro pozytywem afery z Lokalnie jest to, że nagle jakieś stare oferty ze starego Allegro zaczęły nagle schodzić. Perspektywa paczkomatów za 15 chyba robi swoje.

Offline Rabies

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #991 dnia: Wt, 05 Listopad 2019, 21:13:23 »
Wystawiasz czytadła na Allegro? Daj line, może się coś kupi  8)

Offline NuoLab

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #992 dnia: Wt, 05 Listopad 2019, 21:37:21 »
Szczerze mówiąc fascynujący jest ten schemat szukania winnego po stronie sklepu/pakowaczy, a nie kuriera. Ale nie martw się nie jesteś oryginalny. Tak myśli 99% kupujących. Mało kto ogarnia gdzie naprawdę leży problem.

Ta, to kurier wziął i złośliwie przepakował mi paczke z bonito tak, żeby zeszyt Lucky Luke'a znalazł się pomiędzy dwoma kupkami książek o nierównej wysokości i wygiął na kształt litery S.

Offline Koalar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #993 dnia: Wt, 05 Listopad 2019, 21:51:35 »
Też dostałem z Merlina paczkę z folią po dwóch bokach. I także uważam, że komiksy mogłyby zwyczajnie leżeć pośrodku pudełka, a folia po bokach. Kosztowałoby to tyle samo czasu i folii, a ograniczyłoby w dużym stopniu uszkodzenia w transporcie (bo jak paczka spadnie na ten niechroniony róg, to po ptokach). I napisałem do Merlina, że mogliby to lepiej pakować - może wezmą sobie do serca, a może oleją.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline FloreK

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #994 dnia: Wt, 05 Listopad 2019, 22:22:20 »
Reklamował ktoś w Merlinie? W sumie to w życiu jeszcze komiksu nie zareklamowałem, ale przyszło dzisiaj 16 grubasków od nich i jeden Daredevil jest dosyć poważnie uszkodzony (ma rozerwany grzbiet) + dwa mają przytarty narożnik, ale to bym jeszcze przeżył. Zresztą komiksy na dwóch kupkach przyległych do narożników, a w środku poduszki powietrzne - żeby się o siebie nie pocierały. ;) Jak dostałem paczkę to już wiedziałem, że będzie coś nie tak.

Offline Bazyliszek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #995 dnia: Wt, 05 Listopad 2019, 22:30:18 »
Mikro pozytywem afery z Lokalnie jest to, że nagle jakieś stare oferty ze starego Allegro zaczęły nagle schodzić. Perspektywa paczkomatów za 15 chyba robi swoje.

A ja dzisiaj jednak coś sprzedałem na tym Allegro Lokalnie, a jutro może sprzedam jeszcze. W każdym razie gdy tworzyłem paczkę Inpost z zadowoleniem zauważyłem, że paczki wróciły do starych cen. Tzn. znowu jest uzależnienie od gabarytu: A kosztuje 11, B - 13 a C - 15 zł. Nie ma już tak że wszystkie spoza Allegro są za 15. Czyli jest ok - cena wysyłki wzrosła o 4 zł a nie o 6 jak myślałem jeszcze w piątek. No chyba że ktoś C wysyła.

Offline James88

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #996 dnia: Wt, 05 Listopad 2019, 23:39:23 »
Ale ubezpieczenie przesyłek jest już dodatkowo płatne a do tej pory było w cenie.

Offline Carnage

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #997 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 01:33:18 »
Reklamował ktoś w Merlinie?

Reklamowałem od nich jedno zamówienie. Na 7 komiksów aż 6 przyszło z mocno ubitymi rogami. Reklamacja trwała dosyć długo - najpierw prosili o opis uszkodzenia, fotki itd. Potem wysłanie paczkomatem opłaconym przez nich, a następnie bardzo długie czekanie na wysyłkę nowych egzemplarzy (twierdzili, że dwa tygodnie nie dostali przesyłki wadliwych komiksów z paczkomatu - jak sądzę po prostu nie mieli w tamtej chwili na stanie wszystkich pozycji i stąd te opóźnienie). Licząc całą procedurę - wyszło jakoś koło miesiąca, ale ostatecznie dostałem nowe komiksy bez wad.
"W życiu nie ważne jest ile oddechów zaczerpniesz, lecz ile jest chwil, które odbiorą ci oddech"

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #998 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 10:19:34 »
Hehe Antari, że tobie się jeszcze chce ;) Przecież to forum komiksowe, ono służy do tego, żeby narzekać na pakowanie, na białą kropkę na 82 stronie, zbyt wysokie ceny, zbyt niskie ceny, itp. :) Nieważne że coś przyszło nieuszkodzone, ważne że MOGŁO zostać uszkodzone, a przecież to zbrodnia większa, niż cokolwiek innego.

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #999 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 11:03:54 »
Ten twój komentarz wiele wnosi do tego tematu, ty pewnie chciałbyś żeby służyło do pisania o polityce.


Tutaj przykład, że można spakować tak żeby dojechało w całości, kosztuje tyle samo co standardowa wysyłka i nie ma różnicy czy to się wyśle PP, kurierem czy do paczkomatu.

Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Antari

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1000 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 12:17:30 »
Ten twój komentarz wiele wnosi do tego tematu, ty pewnie chciałbyś żeby służyło do pisania o polityce.


Tutaj przykład, że można spakować tak żeby dojechało w całości, kosztuje tyle samo co standardowa wysyłka i nie ma różnicy czy to się wyśle PP, kurierem czy do paczkomatu.



Taa, bo Multiversum ma tyle paczek ile nadaje dziennie Merlin ;) Żartowniś. Przy tej ilości jakie nadaje MVM to można się bawić i otulać zmiętym papierem 15 minut 1 paczkę.

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1001 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 12:25:22 »
Przecież wytłumaczyłem ci w poprzednim komentarzu, że książki można położyć na środku a te kurtyny na około  i będzie to trwać tyle samo czasu co dopchniecie do boku, ale ty dalej coś chcesz udowadniać.
Tak pewnie godzinę paczkę robią  :) z ciebie też żartowniś, zresztą wsadzenie kurtyn czy papieru podejrzewam, że trwa podobną ilość czasu.
   
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Antari

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1002 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 13:23:55 »
Spróbuj pakować jak MVM i zmierz czas. Oczywiście można sobie wcześniej przygotować papier (i pewnie tak robią) ale te grube kartony biorą z Diamonda i docinają pod wymiar albo kompletują. Myślisz, że ktoś się w takie coś bawi w dyskontach? :D W kartony z odzysku. Masówka vs indywidualne podejście małego sklepu.

Dobra ja ze swojej strony kończę temat bo Cię nie przekonam. Pozostaje się zgodzić, że się nie zgadzamy i tyle. 

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1003 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 13:30:07 »
Ale od czego mnie ty chcesz przekonać, że nie można było w tej paczce z Merlina tych książek dać na środek a te kurtyn po bokach  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Antari

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1004 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 13:32:28 »
Zatrudnij się w dyskoncie przy pakowaniu to poznasz odpowiedź.

Bez odbioru :)