Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 391740 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Online xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #750 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 13:48:31 »
Za co płacić więcej ? za to że paczka z Poznania do Warszawy PP jedzie 4 dni  ;D To z Holandii czy UK potrafi przyjechać w 3 dni normalnym kurierem. Inpost działa lepiej niż ta śmieszna państwowa instytucja.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #751 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 13:51:25 »
Lepiej? Dostarczając ubite lub przemoczone paczki? No tak, ale w dwa dni....

Online xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #752 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 13:58:17 »
No tak bo w PP to ludzie z innej planety pracują, którzy nie rzucają paczkami  ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Lou

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #753 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 14:04:55 »
Pakowanie zależy od człowieka nie firmy.

Od jednego i drugiego. Minimalizacja strat.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline starcek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #754 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 14:12:01 »
Z tego co pamiętam z poprzednich zamówień z Ravelo - ale odbieranych osobiście - oni nigdy nie pakują w folię.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #755 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 14:33:46 »
Za co płacić więcej ? za to że paczka z Poznania do Warszawy PP jedzie 4 dni  ;D To z Holandii czy UK potrafi przyjechać w 3 dni normalnym kurierem. Inpost działa lepiej niż ta śmieszna państwowa instytucja.

Bo może was w tym Poznaniu nie lubią? Ja z PP mam same pozytywne doświadczenia - wybieram ich chętniej niż kuriera. Paczkomaty mają tylko tę przewagę, że nie ograniczają mi godzin do odbioru. Teraz wcale już nie są szybsze od PP.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #756 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 14:36:00 »
No tak bo w PP to ludzie z innej planety pracują, którzy nie rzucają paczkami  ;D

Nigdy mi się nie zdarzył problem z PP. Ani z zagubieniem, ani ze zniszczeniem, ani jakikolwiek inny.
Z Inpostem problemów miałem wiele, począwszy od nieprofesjonalnego podejścia, a skończywszy na osobistej obserwacji jak kurier wybierał paczki z paczkomatu (albo je do niego ładował) w taki sposób, że leżały one w strugach ulewnego deszczu. Do tego dochodzą relacje znajomych o tak dziwnych sytuacjach, że normalny człowiek nawet by na to nie wpadł. Plus oczywiście cała masa relacji na forach.

Podsumowując - mogą sobie w PP rzucać paczkami do woli, siadać na nich i stawać. Jeśli towar dotrze do mnie nienaruszony, to nie mam nic przeciwko. A zawsze docierają nienaruszone*

* - ok, raz dostałem wygniecioną książkę, ale to wina wysyłającego, bo zapakował ją po prostu w kopertę bąbelkową, bez żadnego usztywnienia.

Bo może was w tym Poznaniu nie lubią? Ja z PP mam same pozytywne doświadczenia - wybieram ich chętniej niż kuriera. Paczkomaty mają tylko tę przewagę, że nie ograniczają mi godzin do odbioru. Teraz wcale już nie są szybsze od PP.

No i teraz PP już też ma paczkomaty :)

Online xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #757 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 14:58:33 »
u mnie jest wszytko szybsze niż PP, mieszkam 10 km od Warszawy, także nie wiem jak to funkcjonuje w mniejszych miejscownikach, może i mniejsza miejscowość tym PP lepiej działa, nie wiem. Ja już wszystkim zamawiałem, PP, kurier, Inpost po adres czy do paczkomatu i jeżeli paczka była słabo zrobiona to zawsze były uszkodzenia czy to książka czy nie książka.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline jotkwadrat

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #758 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 15:38:15 »
Pocztą to mi kiedyś list szedł z północy na południe Krakowa tydzień.

Online xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #759 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 16:09:33 »
No to słabo, u mnie kiedyś na odległości 2km szedł z miesiąc, placówka jest gdzie w połowie drogi, na obronę mogę powiedzieć że wysłali na początku grudnia  :).
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #760 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 16:40:22 »
Ale chyba nie myślicie, że oni sobie przenoszą te listy z placówki A do placówki B? Odległość między placówkami nie ma tu większego znaczenia, zwłaszcza ta mierzona w mniej niż setkach kilometrów.

Online xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #761 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 16:58:51 »
Czyli co, miesiąc na doręczenie listu to bardzo dobry termin ? No nie, pewnie jedzie do węzła 10 km ode mnie i później do placówki drugie tyle. i jeszcze sobie przypomniałem kiedyś wyjąłem ze skrzynki awizo (tego samego dnia zostało wsadzone do skrzynki) data wystawienia była z poprzedniego miesiąca, tak jakby miesiąc ktoś gdzieś to przetrzymał.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline misiokles

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #762 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 17:00:14 »
Czyli parsom chciał powiedzieć, że nie ma korelacji między odległością nadawca-odbiorca i czasem dostarczenia przesyłki. Tyle.

Offline parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #763 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 17:26:06 »
Oczywiście że tyle - wskazujecie tę korelację jako dowód na słabość usług. A to nie ma żadnego związku. Jak chcesz żeby szybko doszło do czegoś co leży 2 km dalej to sobie pchnij umyślnego.

Offline stachel

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #764 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 18:23:16 »
Ja to powtarzam od dawna. Jaka jest różnica cenowa między Inpostem a np. Pocztą Polską? 6 zł? Zawsze mnie dziwiło, że ludzie wydający na komiksy po kilkaset zł miesięcznie tych 6 zł żałują. Od tego co napiszę teraz niektórzy pewnie dostaną palpitacji serca, ale ja np. czasem dopłacam jeszcze piątaka za wysyłkę za pobraniem ;)
To nie chodzi o 6 złotych tylko wygodę. Paczkę z paczkomatu mogę odebrać zawsze, bez problemu, a większość zamówień jest u mnie w 24h od nadania. To 6 złotych to też nie wiem skąd - paczkomat najczęściej kosztuje podobnie do PP. W tygodniu w domu jestem rzadko, a stanie godziny (sic!) na poczcie mi się nie uśmiecha. Pomijam, że na odbiór paczki mam jeden dzień, a dokładniej godzinę w piątek wieczorem jak wrócę z pracy. Chyba że wyjdę że znajomymi gdzieś... To nie odbiorę nigdy.