Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 394485 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline asx76

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #705 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 13:37:33 »
Najgorsze w tym wszystkim jest brak nauki na błędach, także innych osobników. Nie od dziś wiadomo jak w Livro czy Ravelo wygląda kwestia uszkodzeń towarów, wiele się o tym pisze i ostrzega, a jednak w dalszym ciągu chętnych żeby tam kupować nie brakuje.

A zdjęcia faktycznie masakryczne :'(

P.S. Na czarnej liście mam: Merlin (za to, jak mnie zrobili w ciula z promocyjną przedsprzedażą i dopiero po kilku tygodniach zwrócili kasę), Livro (tu niegdyś raz kupiłem i było ok, ale po forumowych opisach (mocnych) wrażeń korzystających z tego "przybytku", nie zamierzam ryzykować, zwłaszcza komiksów w HC) i Ravelo.

ramirez82

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #706 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 13:59:42 »
Najgorsze w tym wszystkim jest brak nauki na błędach, także innych osobników. Nie od dziś wiadomo jak w Livro czy Ravelo wygląda kwestia uszkodzeń towarów, wiele się o tym pisze i ostrzega, a jednak w dalszym ciągu chętnych żeby tam kupować nie brakuje.

No już po tym zamówieniu też dam sobie spokój z nimi. Nawet jeśli reklamacja przebiegnie bezproblemowo, to już sam fakt, że całość zamówienia za 600 zł muszę reklamować, jest problemem nie wartym tego oszczędzenia paru zł. na zamówieniu. Ale to igranie z losem w przypadku zamawiania na livro, też u mnie wzięło się trochę z tego, że kiedy  dużo ludzi narzekało na pakowanie w mestro, ja przez kilka lat robiąc tam regularnie zamówienia, nie miałem żadnego problemu. Myślałem, że i tu szczęście mi dopisze 8)

Offline asx76

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #707 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 14:10:12 »
Pospiech jest wskazany tylko w przypadku pożaru i łapaniu pcheł ;) Ja tam cierpliwie niczym pająk na sieci czekam na jakieś fajne promocje, ale tylko w sprawdzonych miejscach ;)
Do niedawna najlepsze było Bonito, bo nawet gdy towar przychodził uszkodzony, to błyskawicznie był wymieniany :) Teraz, przynajmniej na razie, nie ma tam rajcujących promocji, delikatnie rzecz ujmując, więc czekam na jakąś okazję w międzyczasie korzystając z TaniejKsiążki, gdzie na części tytułów z Egmontu można czasami zgarnąć ponad 40% rabatu (przy dodatkowym kodzie - 7%). No i odbiór osobisty, rzecz jasna.
Święta coraz bliżej, zatem wkrótce zapewne "ruszy bój" o klientów ;)

Offline Pawelek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #708 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 14:12:12 »
No to się doigrałem  :'(
...
Edit: telefonicznie załatwienie reklamacji poszło gładko, mają mi wysłać kuriera po te uszkodzone pozycje. Zobaczymy.
Kiepawo, trzymam kciuki za szybką i bezproblemową reklamację. Mam nadzieję, że to się nie zmarnuje i wpadnie gdzieś na outlet bo ciekawe rzeczy ;)

Offline Kry

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #709 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 19:02:53 »
Ramirez82 ja z livro dostalem komiksy z peknietymi okladkami po reklamacij. Moglem zostawic nie reklamowac
Moja reklamacja rowniez przebiegla szybko tylko ze dostalem jeszcze gorsze komiksy

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #710 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 19:05:14 »
No to trzeba było reklamować do skutku  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

ramirez82

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #711 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 19:30:53 »
Kry, jak mi tak odwalą, to zwrócę im te buble i zrezygnuje z zamówienia. Choć teraz jak to piszesz, to zastanawiam się, czy od razu tego nie zrobić, bo zaś może być po terminie który przysługuje na odstąpienie od umowy. Kurier po wadliwe egzemplarze ma zjawić się w poniedziałek - muszę się jeszcze zastanowić, czy dołączyć tam protokół reklamacji, czy odstąpienia od umowy.

A najgorsze, że przy ostatnim kodzie zniżkowym kilka dni temu, zdążyłem już zamówić i opłacić zamówienie na październikowe nowości Egmontu, za kolejne prawie 600 zł. Będę musiał z niego zrezygnować.

Offline Murazor

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #712 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 19:44:11 »
Ja też się połasiłem na promocję, tylko, że na ravelo, drugie zamówienie 6 pozycji - 4 rozwalone :-\

Offline Konrad

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #713 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 20:26:32 »
@ramirez82 i @Murazor
Dlatego moim zdaniem lepiej rozbijać tak duże zamówienia na mniejsze (do granicy załapania się na darmową wysyłkę). Np. to zamówienie na 600zł z Livro na 4 (teraz 3, bo podnieśli darmową dostawę do 200zł). Zmniejsza to prawdopodobieństwo uszkodzeń. Im lżejsza paczka tym lepiej. Na 8 zamówień  tylko raz reklamowałem 2 obite komiksy.
Jeszcze lepsza jest teraz sytuacja w Ravelo, bo mają tą darmową dostawę z Twisto. Zamówiłem ostatnio (podczas tej promocji z -35% na wszystko) tam 9 komiksów, każde w osobnym zamówieniu i darmową przesyłką. Odebrałem już 6 i żadnych problemów.
Chociaż co oczywiste w tych najtańszych dyskontach można mieć pecha i nawet to nic nie da.

Offline Kry

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #714 dnia: So, 05 Październik 2019, 00:57:04 »
Ramirez to loteria moze akurat dostaniesz dobre komiksy ale ja po livro niczego dobrego sie nie spodziewam
Walnij im negatywna opinie na opineo to wtedy sami dzwonia i pisza jak poparzeni

Offline Antari

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #715 dnia: Wt, 08 Październik 2019, 09:42:52 »
Loteria. Ja zawsze zamawiam z Livro i nigdy nie dostałem nic uszkodzonego. Idealny stan zawsze. Pakowanie też loteria. Ostatnio przyszły do mnie 2 paczki z Livro w odstępach 1-2 dni i każda była zapakowana inaczej. W jednej "latało", a druga sztywna i zabąblowana. Pewnie w końcu się doigram ale na razie jest ok :)

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #716 dnia: Wt, 08 Październik 2019, 11:41:56 »
Kolejna bardzo dobrze pakująca firma Ravelo  ;D, wszytko wrzucone do za dużego kartonu bez żadnych wypełniaczy, to już Livro mi lepiej paczkę ostatnio zrobiło ;D.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline vision2001

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #717 dnia: Wt, 08 Październik 2019, 12:35:40 »
Kolejna bardzo dobrze pakująca firma Ravelo  ;D, wszytko wrzucone do za dużego kartonu bez żadnych wypełniaczy, to już Livro mi lepiej paczkę ostatnio zrobiło ;D.
Weź mnie nie strasz, bo dzisiaj ma być dostarczona paczka do mnie z 9 pozycjami (amerykany i frankofony) i zaczynam się bać o ewentualny stan zawartości po dostarczeniu paczki!

Offline Murazor

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #718 dnia: Wt, 08 Październik 2019, 12:53:57 »
No to przeczytaj moje posty wyżej :) 2 paczki: 2/5 i 4/6 uszkodzone.

Offline Wolvi

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #719 dnia: Wt, 08 Październik 2019, 16:25:09 »
No nie na mnie czeka paczka z Ravelo z 14 pozyciami aż się boję jutro odbierać.