Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 394757 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #675 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 18:55:25 »
@UP
Niestety nie zwróciłem uwagi. Przy następnej pensji będę sprawdzał przy zamówieniu.
Ważne że dziś od rana wreszcie mogłem położyć łapki na mojej paczce. Długo to trwało ale jest najtaniej jak się da.

noniewiem

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #676 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 10:07:38 »
na livro podniesiony próg na darmową wysyłkę ze 149zł na 199zł. szkoda, bo z dodatkowym rabatem na preordery najtaniej u nich wychodziło, a zawsze warto przycebulić parę złoty

Offline 79ers

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #677 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 10:44:56 »
Maestro nie ma opcji za pobraniem w placówce Poczty Polskiej, więc zmieniam źródło - niestety :(

Offline Kry

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #678 dnia: Cz, 03 Październik 2019, 01:02:05 »
Kupowaliscie moze komiksy w livro.pl?
Ja kilka razy
Ceny dobre ale za kazdym razem komiksy docieraly zniszczone obite pozaginane raz nawet z peknietymi twardymi oprawami
Gdzie obecnie kupujecie?

Offline asx76

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #679 dnia: Cz, 03 Październik 2019, 01:47:45 »
Ze swojej strony mogę polecić TaniąKsiążkę z Białegostoku, aczkolwiek z sexowną ofertą bywa tu różnie - trzeba wyczaić odpowiedni moment, bo gdy część pozycji jest po 35-36% taniej i do tego dojdzie kod rabatowy w wysokości 7%, to w sumie robi nader powabną różnicę ;) Problem w tym, że na komiksy z NSC i Muchy, nie ma tak dobrych obniżek jak na Egmont.
Po złożeniu każdego zamówienia piszę wiadomość do Działu Obsługi (czy jak tam się to zwie), aby zwrócono uwagę na okładki komiksów (żeby były w idealnym stanie) i praktycznie ani razu się nie zawiodłem. Tyle że korzystam z odbioru osobistego.
Warto korzystać także z Bonito, choć tu także należy się "zaczaić" na odpowiednią promocję (+ kod rabatowy), bo inaczej nie ma to sensu.
Nawet jeśli przyślą komiksy uszkodzone, to po krótkiej wymianie korespondencji z Działem Reklamacji i wysłaniu im na maila zdjęć dokumentujących uszczerbki, reklamacje są rozpatrywane w trybie expressowym. Kurier przywozi nieuszkodzony towar i zabiera wadliwy.

W Livro zrobiłem jedno zamówienie. Komiksy przyszły bez wad, ale oczywiście po złożeniu zamówienia od razu napisałem do Działu Obsługi w... wiadomej sprawie ;)

Offline Kry

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #680 dnia: Cz, 03 Październik 2019, 03:16:14 »
Dzieki
Tak zrobie bede pisal do dzialu obslugi
Ostatnio korzystalem z tantis i tam wlasnie przy zamowieniu mozna napisac wiadomosc
Komiksy z tantis docieraly idealne
Ale nie wiem co sie dzieje bo do tej pory na ich stronie nie ma komiksow z wrzesnia

ramirez82

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #681 dnia: Cz, 03 Październik 2019, 05:12:02 »
Ja w tym roku, chyba większość nowości Egmontu zamówiłem w Livro. Dwa komiksy dostałem lekko ubite, ale nie na tyle by reklamować. Ale za każdym razem wyczekuje paczki pod napięciem. Dziś właśnie dwie mam dostać. Pakowanie fatalne. Ciekawe jak u nich z reklamacjami? Bo w mestro, arosie, tantis, czy gildii, nigdy nie miałem problemów.

Offline misiokles

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #682 dnia: Cz, 03 Październik 2019, 06:45:28 »
Tu będą problemy z reklamacją.

Offline PJP

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #683 dnia: Cz, 03 Październik 2019, 07:02:33 »
Ostatnio zauważyłem parę ciekawostek w poczytaj.pl. Kiedyś tam zamawiałem sporo książek i nie było problemów. Nie wiecie jak jest tam teraz i z komiksami?

Offline nori

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #684 dnia: Cz, 03 Październik 2019, 07:55:39 »
Z ciekawości, już chyba wszyscy wiedzą, że Livro daje ciała z pakowaniem, to czemu są nadal osoby, które tam zamawiają, i później "z napięciem czekają co przyjdzie"? Może ceny dobre, ale prywatnie wole dać parę złotych więcej i mieć psychiczny spokój z zamówieniami choćby w Bonito czy Gidli. Tym bardziej, że użeranie się z reklamacjami, odsyłanie, to też zabiera cenny czas, a czas jednak swoje kosztuje. Nie szkoda Wam (osobom nadal zamawiającym) tego czasu i nerwów?
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline adamarluk

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #685 dnia: Cz, 03 Październik 2019, 07:56:32 »
Na livro.pl zamawiałem tylko raz. Nie dość, że komiksy dotarły poobijane, bo pakowanie fatalne, to dział reklamacji nie raczył odpowiedzieć na żaden z kilku wysłanych przeze mnie maili. Także odradzam.
Najwygodniej dla klienta reklamacje załatwia bonito i tantis.

ramirez82

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #686 dnia: Cz, 03 Październik 2019, 08:30:30 »
@nori

Na livro jak wrzucą kod, wychodzi taniej niż w innych księgarniach. Ale masz rację, logika podpowiada, że przy zamówieniu za 400-600 zł, oszczędzenie 30-40 zł nie jest warte tych nerwów, ale jakiś mój wewnętrzny cebulak, podpowiada mi: "zamów w livro, będziesz do przodu 30 zł, to kupa szmalu!". I pewnie dopóki nie natnę się na uszkodzone egzemplarze, które będzie problem reklamować, to się nie nauczę.  :(

Offline MarcusSz

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #687 dnia: Cz, 03 Październik 2019, 11:28:43 »
Livro jeszcze mnie nie zawiodło, inna sprawa, ze mam u nich swój system zamówień:
1) odbiór osobisty
2) kilka mniejszych zamówień zamiast jednego dużego
- miękkie ze skrzydełkami (marvel i DC) max 3/4 na zamówienie
- europejskie zeszyty osobno
- europejskie integrale pojedynczo
- klasyka Marvela/Vertido/itp. max 2 na zamówienie
I do tej pory wszystko jest OK

noniewiem

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #688 dnia: Cz, 03 Październik 2019, 14:13:56 »
Dziesiątki zamówień na livro, zawsze jako preordery, dokładam dodatkowy rabat i łapie się na darmową wysyłkę i zawsze wychodzi najtaniej w porównaniu do pozostałych. Pakowanie owszem słabe, ale jeszcze ani jeden komiks nie przyszedł choćby z małym uszkodzeniem. Więc obecnie nie mam powodów aby rezygnować.

Offline jotkwadrat

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #689 dnia: Cz, 03 Październik 2019, 14:15:21 »
Póki co, na kilkanaście zamówień, też nie dostałem z Livro uszkodzonych komiksów. Może miałem szczęście? W każdym razie, póki co się ich trzymam.