Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 391760 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kalander

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #60 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 19:20:54 »
Multiversum znowu kombinuje, kolejna koncepcja prowadzenia sklepu w ciągu ostatniego roku. Nie rozumiem, jak można być właścicielem sklepu i tak bardzo nie mieć długofalowej koncepcji rozwoju, tylko jakieś szarpanie w tę i wewtę, tak, żeby nikt nie wiedział o co chodzi.

Offline Rabies

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #61 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 19:46:32 »
A ja pochwalę panią jolantina1 z Allegro. Wysyłka na drugi dzień po wpłacie, po wcześniejszym powiadomieniu mailowym ( co u sprzedających na Allegro nie jest normą ) i absolutnie perfekcyjne pakowanie (poprosiłem  8)

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #62 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 19:55:05 »
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze  ;)
Nie wiem o co chodzi z tymi przelicznikami, ale to chyba jakaś wyższa matematyka, pół roku temu Dolar kosztował 3,7 z groszami teraz 3,8205.
No jak to po co kupować, przecież tam wyraźnie jest napinane, że mają używki w lepszym stanie niż nowe w innych sklepach "takie są fakty"  :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 25 Luty 2019, 20:04:14 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline death_bird

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #63 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 22:19:24 »
Często kupowałem na Czytam.pl, odbiór osobisty w Poznaniu fajna rzecz. Tak się jednak składa, że cenowo konkurencja wygrywa i przy większym zamówieniu, to nawet z wysyłką wychodzę lepiej. A na starość to nawet mi pasuje posłać na pocztę i w wolnej chwili odebrać. Szkoda, że Ruch tak podniósł cenę odbioru paczek, przez co już nie mają żadnego atutu.
Główna konkurencja dla Czytam to Nieprzeczytane.pl i niestety, paczki tam pakowane były skandalicznie. Pewnie nie płacą dobrze pracownikom i ci mają olew na swoją pracę.

W głowę zachodzę i nie mogę się tego doliczyć: jakim sposobem nieprzeczytane.pl wychodzi lepiej cenowo? Pod kątem ceny w tym momencie wygląda to u mnie następująco:
1. czytam.pl (3% rabatu za poprzednie zamówienie)
2. Bonito (w wersji 5%+5%+kod rabatowy)
3. Nieprzeczytane.pl (nie dostrzegam u nich żadnych dodatkowych rabatów - jedynie to co odejmą z ceny okładkowej)

Jedyny problem jaki mam z czytam.pl polega na tym, że nie wiedzieć czemu Ceneo nie ma oferty czytam.pl na książki Infortu (mimo, że w księgarni są dostępne) - w efekcie te wychodzą taniej na Bonito.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #64 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 22:34:33 »
News z przed paru godzin:

"Kończymy dzisiaj sprzedaż oferty ekspozycyjnej, skupimy się na ofercie zeszytowej, która każdego dnia staje się większa. Trzymajcie kciuki za AZYL"

się dzieje w tym Poznaniu ;D
« Ostatnia zmiana: Pn, 25 Luty 2019, 22:50:14 wysłana przez admin »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline LordDisneyland

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #65 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 23:48:40 »
Kurza twarz...czemu? o jakieś zapasy z Atomem im chodzi?
,, - Eeeeech.''

Offline LordDisneyland

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #66 dnia: Wt, 26 Luty 2019, 00:19:34 »
Kod Nocka na Tania Książka.pl więcej info pod tym linkiem

https://www.taniaksiazka.pl/t/ksiazka-na-wieczor
są tu nawet zniżki 45%

https://www.taniaksiazka.pl/Szukaj/q-potw%F3r+z+bagien
na pewno jak się poszuka to się coś ciekawego znajdzie.
Miłych łowów i zarwanej nocki :)


Ja właśnie odebrałem od nich czas jakiś temu [przed dodatkową zniżką grrrr :( ]  zamówiony ten oto komiks-
https://www.taniaksiazka.pl/to-byla-wojna-okopow-p-1191082.html

Mam wrażenie, że gdzie indziej już się tego nie kupi.
Mój outletowy egzemplarz ma tylko nieco pościeraną okładkę, widoczne jest to zwłaszcza z tyłu [jak to na czerni]. Stan moim zdaniem dobry, uspokajam chcących to kupić ;) i jednocześnie zachęcam , bo to piękny i straszny komiks jest.
« Ostatnia zmiana: Wt, 26 Luty 2019, 09:29:11 wysłana przez Mateusz »
,, - Eeeeech.''

sum41

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #67 dnia: Wt, 26 Luty 2019, 07:15:44 »
News z przed paru godzin:

"Kończymy dzisiaj sprzedaż oferty ekspozycyjnej, skupimy się na ofercie zeszytowej, która każdego dnia staje się większa. Trzymajcie kciuki za AZYL"

się dzieje w tym Poznaniu ;D

Może przez przesyt na rynku polskich wydan TPB z USA slabiej sie sprzedaja i chca wejsc bardziej w zeszyty np Variant?
« Ostatnia zmiana: Wt, 26 Luty 2019, 09:29:42 wysłana przez Mateusz »

Offline Murazor

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #68 dnia: Wt, 26 Luty 2019, 08:18:54 »
Może to zmotywuję Atom do wejścia w zbiorcze? ;)

Offline stachel

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #69 dnia: Wt, 26 Luty 2019, 09:05:27 »
Może przez przesyt na rynku polskich wydan TPB z USA slabiej sie sprzedaja i chca wejsc bardziej w zeszyty np Variant?
TPB łatwiej ściągnąć z zagranicy, ceny najczęściej też są lepsze. Ale jeśli chodzi o zeszyty to przynajmniej dla mnie Atom jest w tej chwili jest najbardziej opłacalny.

Offline isteklistek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #70 dnia: Wt, 26 Luty 2019, 10:54:17 »
Problemem Azylu jest sam Azyl, który ciągle coś zmienia. Niby ostatni raz, niby najlepsza oferta, a za chwilę powrót do starego. Przede wszystkim niech postawią na dobrą komunikację z klientem i uproszczą wszystkie procedury. Co z tego, że zmieniają co chwile ofertę jak nie w tym problem.

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #71 dnia: Wt, 26 Luty 2019, 11:02:29 »
Oni chyba tą ofertą ekspozycyjną zajmowali się na zasadzie zlecenia, przecież konto do wpłat było podane Multiversowe.

Jest kolejny news  ;D
od marca supercena (oferta ekspozycyjna) będzie dostępna online.

chyba znowu zmienił się stan produktów, teraz jest:

nowy z defektami - stan bardzo dobry
oraz
nowy z defektami - stan dostateczny.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Cypher

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #72 dnia: Wt, 26 Luty 2019, 12:51:26 »
Może kurierzy z komiksami od Diamonda też niszczą im komiksy. :)
I lepiej opłaca im się to sprzedać je jako używkę lub uszkodzony, niż szczypać się z reklamacją. Albo w ogóle to jest dodatkowa kasa dla nich, a Diamond załatwia reklamacje na słowo lub fotkę, bez odsyłania.
Ja tam z Multiversum nigdy nie miałem problemów, tyle że ostatnio i tak u nich już nie kupuję. Ale to "nowy z defektami - stan dostateczny" to już troche jaja.
« Ostatnia zmiana: Wt, 26 Luty 2019, 12:52:58 wysłana przez Cypher »

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #73 dnia: Wt, 26 Luty 2019, 13:53:15 »
nie no jest progres, wcześniej sprzedawali używki, teraz już nówki  ;)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Cypher

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #74 dnia: Wt, 26 Luty 2019, 14:05:30 »
W cywilizowanym świecie to się nazywa outlet, a oni chyba chcą po raz kolejny wynaleść koło, przy czym także odpowiednio zarobić.