Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 391681 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Online xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #45 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 13:23:30 »
Tylko tu mamy do czynienie z przedmiotami, które mogą być "uszkodzone w 50%" i chce przykładowo kupić towaru za 2k to mam im zapłacić 10% (w sumie dobra fucha dwie stówy za 10 min. roboty) procent tej kwoty jak chce znać realny stan. Oczywiście mogę kupić w ciemno i później odsyłać tylko jaki to ma sens.


Jak powiem klientowi, który chce zdjęcia danego produktu, albo żeby mu sprawdzić wymiary czy będzie pasować do jego maszyny a ja mu powiem, że jak mi zapłaci to mu sprawdzę, to przecież zabiłby mnie śmiechem (tak na marginesie sprzedaje nowe rzeczy nieużywane).
« Ostatnia zmiana: Pt, 22 Luty 2019, 13:29:11 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Pawelek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #46 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 13:25:41 »
Z tego co się orientuję sprzedawca ma obowiązek zwrócić koszty zamówienia i najniższy koszt (nie licząc bezpłatnego) przesyłki ze swojego cennika ale nie więcej niż zapłaciłeś za przesyłkę.

Offline Lou

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #47 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 15:48:24 »
Z tego co się orientuję sprzedawca ma obowiązek zwrócić koszty zamówienia i najniższy koszt (nie licząc bezpłatnego) przesyłki ze swojego cennika ale nie więcej niż zapłaciłeś za przesyłkę.
Dokładnie tak. Tyle, że sprzedawcy często naginają ten przepis własnym regulaminem i zwracają koszta odesłania tylko w przypadku produktu wadliwego. Jeśli kupujący nie drąży, to przy zwrocie towaru dostanie tylko zwrot jego wartości.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline KubciO

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #48 dnia: So, 23 Luty 2019, 16:19:59 »
Czy robił ktoś zakupy w enbook.pl? Chciałem u nich kupić, ale skrajnie różne opinie mnie powstrzymują.

Online radioblackmetal

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #49 dnia: So, 23 Luty 2019, 18:36:53 »
Kupowałem tylko raz i to niedawno a był to omnibus "Silver Surfer" Slotta i nie mam zastrzeżeń. Z tego co pamiętam przesyłka była dobrze zapakowana, sam komiks bez ewidentnych wad. Czas przesyłki trudno powiedzieć, spokojnie czekałem na maila o wysyłce  8)  ogólnie jestem zadowolony ale to był jeden zakup
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline arczi_ancymon

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #50 dnia: So, 23 Luty 2019, 18:40:50 »
Kupowałem trzy razy i było ok, pakowanie solidne, ale nie jak w multiversum.

Online Lipa

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #51 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 19:08:28 »
Kto najlepiej teraz pakuje?
Fantastyczne Światy dalej?

Offline robbirob

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #52 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 20:11:24 »
Kto najlepiej teraz pakuje?
Fantastyczne Światy dalej?
Raczej tak. Były w ostatnich miesiącach jakieś pojedyncze przypadki zniszczonych paczek tu na forum, ale dalej większość raczej chwali sobie. Ja na pewno.
Gildia też jeszcze przyzwoicie pakuje. Bonito w miarę - tu już większa loteria. O innych się nie wypowiem bo nie kupuję.

Offline Adolf

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #53 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 21:58:55 »
Często kupowałem na Czytam.pl, odbiór osobisty w Poznaniu fajna rzecz. Tak się jednak składa, że cenowo konkurencja wygrywa i przy większym zamówieniu, to nawet z wysyłką wychodzę lepiej. A na starość to nawet mi pasuje posłać na pocztę i w wolnej chwili odebrać. Szkoda, że Ruch tak podniósł cenę odbioru paczek, przez co już nie mają żadnego atutu.
Główna konkurencja dla Czytam to Nieprzeczytane.pl i niestety, paczki tam pakowane były skandalicznie. Pewnie nie płacą dobrze pracownikom i ci mają olew na swoją pracę.
Obecnie zamawiam wszystko na Arosie i od paru miesięcy wszystko jest w porządku.


Co do oferty ekspozycyjnej Multiversum, teraz zwanej jako Azyl Komiksu, mogę się wypowiedzieć o całości, gdyż od paru lat kupuję od nich osobiście. Jestem przekonany, że 60% komiksów jest tam w stanie "jak nowa". Jeśli mówić o wadach, to miałem zwykle obicia narożników, jednak zawsze w stanie akceptowalnym. Przy obwolutach mogą być lekkie zagięcia. Raz jeden przy omnibusie Witchblade, na produkcie były ślady kleju drukarskiego. Rafał pokazywał mi inne egzemplarze, lecz na każdym była taka wada. Wybrałem ten najlepszy, nie zrażony drobną niedogodnością, którą wynagradzała mi rewelacyjnie niska cena. Podsumowując: w porównaniu z Empikiem to mają rewelacyjny poziom produktów, a najlepiej kupować tam osobiście. Jeśli nie jesteście z Poznania, to dobra okazja to Dzień Darmowego Komiksu, czy Comics Wars w Bibliotece Uniwersyteckiej, albo festiwal w Łodzi.

Online xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #54 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 13:51:44 »
Na Multiversum znowu ceny podskoczyły i jakieś zmiany szykują. m.in.:

SUPERCENA to będzie teraz oferta ekspozycyjna

Od marca 2019 nie będzie już możliwości dokonywania zakupów osobistych w poniedziałki oraz wybrane soboty.

I takie coś napisali, że sprzedają produkty, które są: "często są w takim samym lub lepszym stanie niż tzw. stan "nowy" w wielu innych sklepach - takie są fakty."
No ale zawsze możecie zapłacić za weryfikacje. Wg mnie jak coś jest nowe, to po co mam płacić za weryfikacje, jedno i drugie chyba się wyklucza, ale cóż mogę się mylić.
« Ostatnia zmiana: Pn, 25 Luty 2019, 13:56:25 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline robbirob

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #55 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 14:14:28 »
Wg mnie jak coś jest nowe, to po co mam płacić za weryfikacje, jedno i drugie chyba się wyklucza, ale cóż mogę się mylić.
No własnie. Jedno drugie wyklucza. Ceny idą w górę - Atom się cieszy.

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #56 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 14:52:57 »
Od marca 2019 nie będzie już możliwości dokonywania zakupów osobistych w poniedziałki oraz wybrane soboty.

do niedziel niehandlowych dochodzą pomału poniedziałki niehandlowe i soboty niehandlowe. nie jest dobrze

Online xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #57 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 14:56:04 »
No ale po co jeździć, tracić cenny czas i kupować na miejscu, jak można zapłacić za weryfikację i ci wyślą  ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline stachel

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #58 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 18:43:31 »
No ale po co jeździć, tracić cenny czas i kupować na miejscu, jak można zapłacić za weryfikację i ci wyślą  ;D
Po co kupować u nich jak można w Atomie albo Book Depository i mieć pewność, że przyjdzie nowy bez zniszczeń albo wymienią ;)

Offline Red Fury

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #59 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 19:15:23 »

O kurde nieźle te ceny w Multiversum podskoczyły jeszcze pól roku temu można było spokojnie za 50 zł nabyć wolumin, a dziś proszę za najnowsze tomiki 70 zł ( w piątek jeszcze było 64). Co się stało, to dolar poszybował ostro w górę czy co? Mutliversum z mojej perspektywy ( bo mam 15 min na nogach do Atom Comics) przestaje być opłacalne skoro ceny są podobne do AC, gdzie minimalnie 4 zł chcą więcej za tomik, ale tam mam nówkę i nie muszę płacić za dostawę. Kurde te ceny wydają się teraz strasznie kosmiczne, oby kurs dolara spadł.
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.