Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 394992 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lipa

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2475 dnia: So, 20 Sierpień 2022, 21:13:03 »
Pytanie na sobotę

Co myślicie o sklepach wydawcy? Dam dwa przykłady:

1. Lost in Time (sklep wydawcy) na Allegro - Nowy Sergio Toppi - 110 zl ze Smartem
Ten sam Toppi w Bonito również na Allegro za 99,40 zł ze Smartem

2. Egmont - ich sklep

95% komiksów można kupić w dyskontach taniej niż w oficjalnym sklepie Egmontu (nawet w Gildii czasami taniej)

Do czego dążę? Czy nie warto zrobić w swoim sklepie lepszej ceny, nie liczyć pośredników i przyciągać klientów?

Albo jak Mandioca dodawać jakiś bonus w pre orderach które są u nich zamawiane

Dziwnym jest, że drożej się kupuje u wydawcy niż u pośredników którym trzeba zapłacić.

Chyba, że chodzi o coś innego i tak naprawdę bardziej się to opłaca, nie sprzedawać produktu u siebie tylko u kogoś.

A pytanie wzięło się ze względu na Toppiego, wiem, że to tylko 10 zł, ale zaczyna mnie drażnić taka polityka wydawcy.

Lepiej czekać na premierę, kupić taniej, niż zamawiać w pre orderze za większą kwotę.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2476 dnia: So, 20 Sierpień 2022, 21:24:05 »
Cóż, gdyby każdy wydawca sprzedawał swój tytuł najtaniej na rynku to dystrybutorzy i sklepy straciłyby bardzo duże pieniądze, w niektórych przypadkach pewnie nawet straciłyby rację bytu. A to nie byłoby dobre dla nikogo, ani dla wydawnictw (bo trudniej by im było zdobywać nowych klientów), ani dla klientów (mniejsza konkurencja i większa granulacja zakupów, czyli mniejsza wygoda). Więc jako laik strzelam, że po prostu nie chcą robić konkurencji tym podmiotom zbyt dużej, a jeśli się uda, że ktoś kupi u nich za wyższą cenę to spoko.

Offline Lipa

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2477 dnia: So, 20 Sierpień 2022, 21:26:39 »
Tylko czy wydawca patrzy pod takim kątem?
Czy to o to w tej sytuacji właśnie chodzi.

A może sam się doszukuje niepotrzebnie czegoś?

Online xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2478 dnia: So, 20 Sierpień 2022, 21:41:39 »
Sklep Egmontu to nie jest "ich sklep"
"KSIĘGARNIA EGMONT.pl prowadzona przez ePWN Sp. z o.o., ul. Daimlera 2, 02-460 Warszawa."
Twój komiks jest lepszy niż mój

ukaszm84

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2479 dnia: Nd, 21 Sierpień 2022, 18:32:01 »
Trochę w nawiązaniu Wydawnictwo Dango wrzuciło u siebie taką infografikę:


Offline VooDoo-79

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2480 dnia: Nd, 21 Sierpień 2022, 18:57:04 »
Ktoś zamawiał może coś z Ameo? Chodzi głównie o pakowanie, chcę złożyć grube zamówienie 11 szt. w tym kilka cegieł i wychodzi mi taniej o 25 zł niż w Tantis gdzie zawsze kupuje i nie mam żadnych zastrzeżeń do pakowania więc pytanie czy warto ryzykować  :-\

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2481 dnia: Nd, 21 Sierpień 2022, 19:21:52 »
  Wszędzie w tanich księgarniach internetowych pakują tak samo, nie ma się o co pytać. Ja tam brałem kilka razy i żadnego problemu nie było, ale 11 to się rozkłada na dwie paczki a nie bierze w jednej, chyba że to coś lekkiego z miękkimi okładkami.

Offline jotkwadrat

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2482 dnia: Nd, 21 Sierpień 2022, 19:27:07 »
45% rabatu na mangi w Empiku? Serio?

Online xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2483 dnia: Nd, 21 Sierpień 2022, 19:34:07 »
W Ameo z reklamacjami było tak, że kazali sobie odsyłać na swój koszt i potem oddawali kasę, teraz nie wiem jak tam jest.
Trochę dziwna ta tabelka.
Twój komiks jest lepszy niż mój

ukaszm84

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2484 dnia: Nd, 21 Sierpień 2022, 19:36:07 »
45% rabatu na mangi w Empiku? Serio?

Przecież to jest rabat z jakim wydawnictwo sprzedaje sklepowi a nie rabat jaki otrzymuje klient końcowy.

Offline Rodrigues

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2485 dnia: Śr, 24 Sierpień 2022, 13:34:59 »
Wrażenia z sierpnia:

Robmydobrze.pl

Pakowanie jak zawsze na bardzo dobrym poziomie. Komiksy owiniete papierem. Wypełnienie (lub tekturowe wzmocnienie) z każdej strony. Towar w stanie idealnym. Podoba mi się ten nowy pomysł z reklamowaniem produktów na opakowaniu.




TaniaKsiazka.pl AKA: Bee.pl (Właścicielem obu jest firma Glosel)

Skusiłem się na zakup w związku z poniższym postem:
ceneo.pl kod: Kodna35 i można dziś zgarnąć:


Zamówienie wrzucone w karton. Brak wypełniaczy. Komiks w oryginalnej folii. Efekty pakowania: lekkie dziabnięcie krawędzi oraz róg przy grzbiecie zaginający czasoprzestrzeń. Na szczęście są to dosyć małe defekty. Nie będę reklamował. I tak zgarnąłem towar za bardzo dobrą kwotę (dzięki Vision :) ).


Offline Voitas

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2486 dnia: Cz, 15 Wrzesień 2022, 09:37:29 »
W Gliwicach w antykwariacie na Siemińskiego widziałem ostatnio chyba całą kolekcję Thorgala z Hachette, trochę tomów Sagi w dobrej cenie i parę innych grubasów. Może ktoś jest zainteresowany.

Offline perek82

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2487 dnia: Pt, 16 Wrzesień 2022, 12:49:08 »
Ja kupowałem za 90 plnów tutaj: https://allegro.pl/oferta/monsters-windsor-smith-barry-12286910216
(widać, że nawet ciut się pospieszyłem z zakupem...)

Teraz widzę nawet znacznie niższą cenę! (i dodatkowo monety za zakup przez appkę)
https://allegro.pl/oferta/monsters-windsor-smith-barry-12405015514
Mają jeszcze kilka sztuk.

Gdyby ktoś rozważał, to pakowanie jest na słowo honoru (bez bąbelków). Sam komiks bez żadnej folii. Doszedł w stanie akceptowalnym, ale no pewnie nie dla każdego. I trochę jakby przykurzony.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Deg

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2488 dnia: Śr, 21 Wrzesień 2022, 22:10:55 »
Gildia.pl - duży plus. W zeszłym tygodniu dotarło do mnie zamówienie, rozpakowałem w weekend i okazało się, że brakuje ostatniego Żbika. Na maila z pytaniem jak to rozwiązać, dostałem błyskawicznie krótką, treściwą  odpowiedź: przepraszamy, już wysłaliśmy brakującą pozycję :D Dzisiaj był kurier, karton, folia bąbelkowa i to wszystko dla jednego zeszytu. Obsługa klienta level max :)
This is my truth, tell me yours.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2489 dnia: Śr, 21 Wrzesień 2022, 22:12:44 »
Gildia.pl - duży plus. W zeszłym tygodniu dotarło do mnie zamówienie, rozpakowałem w weekend i okazało się, że brakuje ostatniego Żbika. Na maila z pytaniem jak to rozwiązać, dostałem błyskawicznie krótką, treściwą  odpowiedź: przepraszamy, już wysłaliśmy brakującą pozycję :D Dzisiaj był kurier, karton, folia bąbelkowa i to wszystko dla jednego zeszytu. Obsługa klienta level max :)

Czemu od razu level max? A jak inaczej mieli to rozwiązać i naprawić swój błąd?