Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 393993 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2430 dnia: Pn, 09 Maj 2022, 16:41:23 »
No to jak to, zapłaciłeś i nie wiesz za co  ??? I doręczyciel też nie wiedział za co  ???
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2431 dnia: Pn, 09 Maj 2022, 17:07:52 »
A niektórzy się dziwią, że ludzie na wnuczka dają się zrobić...

Offline Dracos

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2432 dnia: Pn, 09 Maj 2022, 17:07:57 »
A to nie jest jakaś opłata za płatność przy odbiorze ? W zasadzie to nigdy tego nie wybieram, ale widzę że te koszty przesyłek są wtedy zawsze wyższe.

Offline Eyeless

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2433 dnia: Pn, 09 Maj 2022, 17:08:46 »
22zl brzmi jak 2 paczki pocztą polską nie przekraczające w zamówieniu 150zl per paczka.
Za pobranie jest bonusowy piątak.

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2434 dnia: Pn, 09 Maj 2022, 17:14:34 »
Tam jest:
Poczta Polska (wysyłka do 72h) (9,99 zł) + 5 = 14,99
Poczta Polska (wysyłka do 72h) (9,99 zł) + 5 = 15,99

No a od 150 jest tak jak Eyeless napisał.

Nie bardzo wiem jak dwie paczki do 150 mieliby robić.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Eyeless

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2435 dnia: Pn, 09 Maj 2022, 17:37:21 »
Emedzi 12 , to się nijak nie kalkuluje, generalnie jeśli wziąłeś potwierdzenie opłaty i łapałeś się z zakupami na przesyłkę gratis to od razu uderzaj do wydawcy.
Moim zdaniem poczta polską wymyśliła sobie jakąś opłatę i przeniosła na odbiorcę ... lub co gorsza listonosz
« Ostatnia zmiana: Pn, 09 Maj 2022, 17:39:50 wysłana przez Eyeless »

Offline emedzi 12

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2436 dnia: Pn, 09 Maj 2022, 17:43:39 »
Właśnie dzięki. Opłata pobraniowa była już uwzględniona w cenie paczki. Zamówienie  przekroczyło 150 zł, ale w zasadzie było to zapakowane w dwie paczki. Tyle tylko, że potem te dwie paczki i tak były zapakowane jeszcze w jedną, oklejoną taśmą Soni Dragi, więc raczej poczta tego nie przepakowywała, bo tak to może faktycznie przynajmniej rozumiałbym, że mieliby za co policzyć, choć i tak nie byłoby też to zbyt sprawiedliwe.

No to jak to, zapłaciłeś i nie wiesz za co  ??? I doręczyciel też nie wiedział za co  ???

Nie chciałem już zbytnio rozciągać swojego posta, ale właściwie to było tak, że byłem w pracy i paczkę odbierał za mnie kto inny, o całej sytuacji dowiedziałem się przez telefon i nie miałem jak sprawy wyjaśniać, ale że zależało mi na zawartości i jak napisałem i tak ostatecznie wychodziło mi taniej niż w każdym innym sklepie, to kazałem tej drugiej osobie odebrać. Licząc, że może później jakoś sprawę wyjaśnię, w ostateczności pytając już nawet na forum KomikSpec i narażając się na szyderę, ale wierząc jednocześnie że ktoś jednak miał podobnie i coś się dowiem.

A niektórzy się dziwią, że ludzie na wnuczka dają się zrobić...

Za to nikt się nie dziwi, że ludzie boją się pytać o cokolwiek w internecie, bo zaraz w odpowiedzi znajdzie się ktoś kto z przyjemnością ich wyśmieje, potraktuje jak idiotę, byle tylko podnieść sobie samoocenę...
« Ostatnia zmiana: Pn, 09 Maj 2022, 18:04:25 wysłana przez emedzi 12 »

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2437 dnia: Pn, 09 Maj 2022, 18:39:24 »
Ja to za pobraniem rzadko biorę, ale nigdy nie miałem takiej sytuacji, że miałem zapłacić więcej niż wychodziło w koszyku + koszty wysyłki.
Zasadniczo to sklep jest organizatorem przesyłki i on ją opłaca, także wyjaśniaj ze sklepem jak się nie zgadza.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline kv

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2438 dnia: Pn, 09 Maj 2022, 19:21:49 »
@emedzi 12, jak dobrze pamiętam to NSC w paczce wysyła fakturę. Sprawdź tam co tam napisano.

Offline emedzi 12

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2439 dnia: Pn, 09 Maj 2022, 19:28:16 »
Faktura dotyczy tylko ceny komików. Nie ma nic o tej dopłacie.
No cóż to na pewno decyzja Poczty. Pytanie tylko, czy sklep może w jakiś sposób źle nadał przesyłkę i to jest powodem? Czy jednak stuprocentowy wymysł poczty?

Offline Koalar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2440 dnia: Pn, 09 Maj 2022, 19:41:27 »
Weź numer przesyłki i skontaktuj się z PP, co to za opłata (możesz spytać też sklepu). Jak się dowiesz, kto zawinił (PP czy sklep), to możesz domagać się zwrotu opłaty.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Jaxx

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2441 dnia: Pn, 09 Maj 2022, 19:42:32 »
A może to po prostu błąd w nadawaniu przesyłki przez NSC? Nie ma na fakturze kosztów, bo nie powinieneś ich opłacać, skoro minąłeś darmowy próg. A NSC nadając paczkę coś schrzaniło i zamiast nadać na własny koszt, nadało na koszt odbiorcy,do opłaty przy odbiorze. Nie ma co się zastanawiać, uderzaj do NSC.

Offline Rodrigues

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2442 dnia: Pn, 09 Maj 2022, 19:48:39 »
Dodatkowe info:

W NSC wszystkie dostawy gratis powyżej 149,99 zł (niezależnie od sposobu zapłaty - cennik obowiązuje od 28.03.2022 r.)

Na fakturce powinien być stempel wydawnictwa (z numerem telefonu) i nazwisko osoby wystawiającej. Według mnie najlepiej pogadać z tą osobą i podpytać jak to wygląda u nich.

Dziwna sytuacja ogólnie.
Daj znać jak się to wszystko wyjaśniło.

Offline PJP

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2443 dnia: Pn, 09 Maj 2022, 20:41:40 »
Na twoim miejscu wyjaśniałbym ze sklepem bezpośrednio. Ostatnio znajomy opowiadał mi, że kurier chciał oszwabić jego matkę na przesyłce - sugerował, że nie była opłacona :> Oczywiście sprawa poszła dalej i też jestem ciekawy co z tego wyjdzie. Niestety zdarzają się różne sytuacje i różni ludzie.

Offline Rodrigues

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2444 dnia: Pn, 13 Czerwiec 2022, 17:11:59 »
Właśnie odebrałem z paczkomatu "Beksiński. Obrazy" z bee.pl. Księga była w oryginalnej folii, ale naddartej, wrypana bezpośrednio w karton. Żadnego wypełniacza ani folii bąbelkowej. To, że zamówienie wygląda w miarę dobrze (delikatnie uderzone rogi i kant okładki) to tylko zasługa grubości okładki. Zabezpieczenie po prostu żenada.