Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 391791 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Dracos

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2415 dnia: Śr, 15 Grudzień 2021, 13:08:06 »
Na pewno nie oszustwo kupowałem kilka razy raz przed rebrandingiem i później kilka. Akurat na czas przesyłki nie narzekałem, a przynajmniej na tyle na ile pamiętam nic nie wzbudziło mojego zaniepokojenia, a komiksy przyszły i do tego przyzwoicie zapakowane.

Niekoniecznie taki komunikat może oznaczać "burdel" dla przykładu sklep Wydawnictwa MAG już jakiś czas temu przeszło w "tryb realizacji złożonych zamówień" a nowe zamówienia dopiero będą przyjmować w styczniu. Jeszcze przed tym trybem lojalnie uprzedzali że nie gwarantują dostaw przed świętami. Po prostu nie opłaca się albo dziś wręcz ciężko znaleźć ludzi do pracy na krótki okres czasu, a tą inwentaryzację kiedyś trzeba zrobić najwyraźniej oni postanowili przed końcem roku.

Offline Pawel.M

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2416 dnia: Śr, 15 Grudzień 2021, 14:16:20 »
Niekoniecznie taki komunikat może oznaczać "burdel" dla przykładu sklep Wydawnictwa MAG
To taki trochę nietrafiony przykład, bo tam właśnie jest burdel. Zamówienie złożyłem i opłaciłem 8 listopada, dostałem info, że wyślą 4 grudnia. Dziś majmy 15 grudnia - zero wysyłki, zero informacji.

Offline Dracos

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2417 dnia: Śr, 15 Grudzień 2021, 15:18:15 »
To taki trochę nietrafiony przykład, bo tam właśnie jest burdel. Zamówienie złożyłem i opłaciłem 8 listopada, dostałem info, że wyślą 4 grudnia. Dziś majmy 15 grudnia - zero wysyłki, zero informacji.

Z tego co wiem to tam dochodzi jeszcze kwestia opóźnień drukarni (np Maszyna Różnicowa) ja opłaciłem zdaje się 10 i też czekam, ale jakoś tak na zasadzie przyjdzie to będzie jakoś szczególnie nei wyczekuję.

Offline Pawel.M

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2418 dnia: Śr, 15 Grudzień 2021, 15:42:54 »
Dracos
Przede wszystkim - nie po raz pierwszy w przypadku Maga - dochodzi kwestia braku informacji.

Offline Chmurny

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2419 dnia: Cz, 16 Grudzień 2021, 14:09:15 »
To taki trochę nietrafiony przykład, bo tam właśnie jest burdel. Zamówienie złożyłem i opłaciłem 8 listopada, dostałem info, że wyślą 4 grudnia. Dziś majmy 15 grudnia - zero wysyłki, zero informacji.
Z tego co wiem to tam dochodzi jeszcze kwestia opóźnień drukarni (np Maszyna Różnicowa) ja opłaciłem zdaje się 10 i też czekam, ale jakoś tak na zasadzie przyjdzie to będzie jakoś szczególnie nei wyczekuję.
O, a ja zamówiłem 9 listopada i właśnie przyszło.

Offline parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2420 dnia: So, 15 Styczeń 2022, 14:07:40 »
Ma ktoś doświadczenia z płatnością z wykorzystaniem e-karty od goodie? Bo szlag mnie trafia - nie mogę znaleźć sposobu na jej wykorzystanie przy płatności przekraczającej wartość dostępnych na niej środków.

Offline Pinto

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2421 dnia: Śr, 19 Styczeń 2022, 10:41:45 »
Czy ktoś może się podzielić opinią na temat bestcomics.pl ?
Odradzam zakupy w tym szemranym sklepiku. Złożyłem zamówienie na 2 tom KKK 26 11 stycznia i 13 przesyłka była już w paczkomacie. Okazało się, że egzemplarz jest uszkodzony i na dodatek inna wersja okładki. W ten sam dzień złożyłem reklamację i od tego czasu cisza. Gdy dzwonię na podany numer kontaktowy, słyszę "niski stan konta aby nawiązać połączenie z wybranym numerem", wygląda wiec na to, że jeszcze kroją klientów na połączeniach telefonicznych.
« Ostatnia zmiana: Śr, 19 Styczeń 2022, 11:24:17 wysłana przez Pinto »

Offline stachel

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2422 dnia: Śr, 19 Styczeń 2022, 19:44:58 »
Gdy dzwonię na podany numer kontaktowy, słyszę "niski stan konta aby nawiązać połączenie z wybranym numerem", wygląda wiec na to, że jeszcze kroją klientów na połączeniach telefonicznych.


Przecież tam jest podany zwykły numer stacjonarny. Najwidoczniej nie masz środków do wykonania połączenia, to nie wina sklepu.

Offline Deg

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2423 dnia: Śr, 19 Styczeń 2022, 20:23:49 »
Sprawdziłem z ciekawości na komórce i stacjonarnym - w obu przypadkach komunikat ten sam. Ciekawe. Może to problem po stronie operatora?
This is my truth, tell me yours.

Online LukCook

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2424 dnia: Śr, 19 Styczeń 2022, 20:25:54 »


Przecież tam jest podany zwykły numer stacjonarny. Najwidoczniej nie masz środków do wykonania połączenia, to nie wina sklepu.

Miałem tak samo, nie ma możliwości dodzwonić się do nich. Czekałem miesiąc ma zwrot środków. Udało mi się dotrzeć do obsługi poprzez formularz kontaktowy na stronie, oczywiście nie za pierwszym razem.

Offline Pinto

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2425 dnia: Śr, 19 Styczeń 2022, 21:45:15 »
  Najwidoczniej nie masz środków do wykonania połączenia, to nie wina sklepu.
Mam komórkę na abonament, więc dowcipniś z Ciebie ;D

Offline starcek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2426 dnia: Cz, 20 Styczeń 2022, 09:53:26 »
Oni są obłedni z realizacją zamówień -  zawsze sobie wyobrażam, że w piwnicy przewalają sterty komiksów w poszukiwaniu zamówionego i dlatego najpierw czekać trzeba na potwierdzenie, że w ogóle zrealizują złożone zamówienie.


Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Pinto

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2427 dnia: So, 22 Styczeń 2022, 10:56:14 »
W końcu kontakt. Przysyłają nowy egzemplarz. Tak samo uszkodzony... ::)

Offline starcek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2428 dnia: So, 22 Styczeń 2022, 18:40:59 »
No to masz pecha.

Zamówiłem u nich KKK 26 tom 2 i dostałem egzemplarz w stanie igła, zafoliowany razem z gratisem jak w Gildii, czyli KKK 24.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline emedzi 12

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2429 dnia: Pn, 09 Maj 2022, 16:01:33 »
Dziś przyszła do mnie Pocztą Polską paczka ze sklpeu NSC/Sonia Draga z ostatniej promocji i okazało się, że oprócz opłaty za paczkę muszę dopłacić 22 złote dopłaty. Byłem zaskoczony, gdyż ani Poczta, ani sklep nie poinformowały mnie wcześniej mailowo ani SMSem o takiej konieczności. Kupowałem już u NSC kilkanaście razy i nie miałem żadnych tego typu niespodzianek. Co więcej nigdy z żadną przesyłką nie miałem takiej sytuacji. Z Pocztą  też dotychczas nie miałem większych problemów. Może ktoś miał taką sytuację, albo przynajmniej jakiś racjonalny pomysł o co chodzi, bo ja nie mogę nawet w necie znaleźć wyjaśnienia. Nawet listonosz nie wiedział za co dopłata, więc stanąłem przed wyborem brać paczkę, albo nie. W sumie i tak przy ilości komiksów, wyszło mi taniej niż w każdym innym sklepie, ale czuje się nie fair z tą sytuacją. Dlatego byłbym wdzięczny, jeśli ktoś byłby mi w stanie sensownie wytłumaczyć kto mnie naciął na kasę i czy powinienem na przyszłość zrezygnować ze sklepu NSC czy Poczty.

PS: Chyba nie chodzi o wagę, bo kupowałem już paczki dużo cięższe i nie było dopłaty.
« Ostatnia zmiana: Pn, 09 Maj 2022, 16:03:50 wysłana przez emedzi 12 »