Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 393829 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline chch

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2220 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 18:59:39 »
Wejdź w allegro w kupiony komiks w zakładce kupione i wciśnij szczegóły zakupu. Tam będziesz miał opcję zwrot towaru i możesz zwrócić część albo całość. Nie wiem jak teraz bo raczej nic nie oddaję, ale kiedyś działało to jak napisano wyżej na podstawie kodu. Nie generowałeś żadnych etykiet i nie interesowało cię gdzie to pójdzie dostawałeś kod który pisałeś na paczce (jeżeli to samo pudełko to etykietę od nadawcy trzeba było zerwać) i którym otwierałeś też paczkomat.

Tak właśnie zrobiłem. Ale dostawę miałem do smartboxa (poczta polska), a odesłać mam paczkomatem. I teraz w allegro mam tylko dwie opcje zwrotu - poczta polska (w dowolnej placówce) i na własny koszt.
Nie mam opcji paczkomatu. Chyba po prostu poproszę, żeby wysłali do mnie kuriera...
« Ostatnia zmiana: Wt, 04 Maj 2021, 19:03:03 wysłana przez chch »

gothmog

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2221 dnia: Śr, 05 Maj 2021, 17:20:46 »
Jakieś księgarnie skupujące komiksy w kuj-pom?

Offline Toranga

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2222 dnia: Śr, 05 Maj 2021, 17:47:17 »
Tak właśnie zrobiłem. Ale dostawę miałem do smartboxa (poczta polska), a odesłać mam paczkomatem. I teraz w allegro mam tylko dwie opcje zwrotu - poczta polska (w dowolnej placówce) i na własny koszt.
Nie mam opcji paczkomatu. Chyba po prostu poproszę, żeby wysłali do mnie kuriera...

Jest tak jak napisał SkandalistaLarryFlynt.
Trochę się nie precyzyjnie wyraziłem. Generuje się kod,  a nie etykietę. Tyle, że ja go zawsze wklejałem do Worda i drukowałem, żeby nakleić na paczkę.

Co do opcji zwrotu. Ja zawsze zamawiam do paczkomatu i wtedy zwrot przez paczkomat jest dostępny. Raz czy dwa zwracałem na poczcie, bo żona coś zamawiała do domu. I wtedy generował się kod, ale nie naklejasz go na paczkę tylko wydrukowaną kartkę zanosiz na pocztę i tam już Pani sobie wycina 8 na kleją co i gdzie potrzeba.

Offline Bazyliszek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2223 dnia: Cz, 06 Maj 2021, 19:14:35 »
Kurde - w jeden dzień cena New X-Men 4 skoczyła w Tantisie o 5 zł. Z 67 do 72 zł. Kurde - nie mogły wytrzymać do piątku, aż mi wypłata nie wpłynie? Sad Sknerus noises.

Offline chch

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2224 dnia: Pt, 07 Maj 2021, 14:48:59 »
@Toranga
@SkandalistaLarryFlynt

Wczoraj kurier odebrał ode mnie uszkodzony komiks, dzisiaj odebrałem nowy egz. - wszystko jest ok, żadnych uszkodzeń.
Dziękuję Wam za chęć pomocy i informacje.
Bardzo duży plus dla sklepu Egmontu na Allegro za obsługę.

Online parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2225 dnia: Śr, 19 Maj 2021, 21:49:01 »
InPost postanowił jednak chyba trafić na moją czarną listę. Zamiast do wybranego paczkomatu, wysłali moją paczkę do jakiegoś punktu odbioru w sklepie motoryzacyjnym. I to wcale nie blisko położonego, do całej masy innych paczkomatów mam bliżej niż do tego miejsca.
Brzoska, weź ty może od ust sobie odejmij i zacznij inwestować w tę firmę, bo coraz gorzej ci hula

Online Gazza

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2226 dnia: Śr, 19 Maj 2021, 22:08:41 »
Kurde - w jeden dzień cena New X-Men 4 skoczyła w Tantisie o 5 zł. Z 67 do 72 zł. Kurde - nie mogły wytrzymać do piątku, aż mi wypłata nie wpłynie? Sad Sknerus noises.
Na Gildii bez łaski masz za 69 więc dorzuć kilka pozycji do darmowej dostawy i voila. 😉

Online Murazor

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2227 dnia: Cz, 20 Maj 2021, 08:29:20 »
Cytuj
Aby zapewnić Ci najwyższą jakość obsługi, 1 czerwca Livro.pl połączy się z liderem rynkowym Empik.com – który posiada najbogatszą na polskim rynku ofertę książek w atrakcyjnych cenach, wiele unikalnych produktów dostępnych na wyłączność sieci, najświeższe premiery muzyczne i filmowe, a także miliony ofert z różnorodnych kategorii produktowych dostępnych na Empik Marketplace takich jak: zabawki, zdrowie i uroda, dom i ogród, sport, elektronika i wielu innych.

Dodatkowo, dzięki decyzji o przyłączeniu Livro.pl do platformy Empik.com umożliwimy Ci również zakupy z dostawą za 0zł do salonów Empik, Paczkomatów, Żabek i innych punktów odbioru w ramach darmowego programu Empik Premium Free.

Ceny pewnie wrzuczą empikowe, bo byłoby za dobrze z rabatami livro i odbiorem osobistym.

Offline Darth_Simon

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2228 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 17:19:06 »
https://gnom-sklep.pl/397-komiksy

Pojawily sie niektore majowe nowości w tym Havok & Wolverine Stopiony czy Tomb Raider. Ja już kilka rzeczy kupiłem (invincible tom 11, trzech jokerow) polecam sklep. Szczególnie mieszkańcom Bielska-Białej i okolic
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Benson

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2229 dnia: Nd, 23 Maj 2021, 08:48:05 »
Zamówiłem na empik.com 2 komiksy (Invicible 11 i Punisher Max 10) i 1 książkę. Komiksy były ok, ale książka była w fatalnym stanie (pobrudzona okładka, ubity i pobrudzony grzbiet). Czekałem chyba z 20 minut, aż obsługa sklepu (w SCC Katowice) wygeneruje fakturę korygującą do zamówienia. Nie udało im się i będę musiał przyjechać tam specjalnie jeszcze raz po tym, aż łaskawie do mnie zadzwonią, że już można. Zaproponowałem im dwa wyjścia: zwrot pieniędzy w gotówce (nie, bo zapłaciłem kartą) albo sprowadzenie drugiego egzemplarza książki (nie, bo to musiałoby być drugie zamówienie), żadnego nie przyjęli.

Offline nori

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2230 dnia: Pn, 24 Maj 2021, 07:30:55 »
Empik jest strasznie upierdliwy, gdy coś pójdzie nie tak, i zawsze bronią się "zasadami" i "systemem". Obecnie unikam jak ognia tego przybytku.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Online Gazza

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2231 dnia: Pn, 24 Maj 2021, 08:17:46 »
Kurcze, to ja miałem u nich zawsze farta. Ostatnio odebrałem kilka egmontowych cegieł i wszystko super. Oczywiście nie wiem jak wyglądałaby sytuacja gdym musiał reklamować ale zamawiając napisałem, że proszę o egzemplarze bez wad i skuteczne zabezpieczenie na okoliczność dostawy. Babka z obsługi grzecznie odpisała, że dołożą starań i w razie problemów służą pomocą. Odbierając paczkę w "salonie" poprosiłem o otwarcie i weryfikację - miły pracownik ładnie wszystko pootwierał i po inspekcji mam komplet bez jakichkolwiek kiksów. Obawiałem się z uwagi na ciężar (jak wspomniałem same grubasy praktycznie - nowy Conan, Hellblazery itd), ale albumy w kartonach były owinięte w folię bąbelkową. Pracownik nawet poparł ideę otwarcia celem przyspieszenia ewentualnej reklamacji i zaoszczędzenia sobie ponownych wizyt w sklepie.
Również z książkami nie miałem jeszcze problemów, a trochę ich tam u nich zamawiamy.

Offline perek82

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2232 dnia: So, 29 Maj 2021, 10:21:22 »
Zrobię małą lokalną reklamę sklepu z różnymi rzeczami. Czuję, że żona znalazła niewyczerpane źródło prezentów dla mnie.
https://www.thrillmill.pl/
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline 79ers

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2233 dnia: So, 29 Maj 2021, 15:31:01 »
Ktoś kupuje na nieprzeczytane?
Poprzednie zamówienie kompletowane 2 tygodnie, kolejny tydzień przesyłka...
Ostatnie zamówienie kompletują od prawie 3 tygodni i status --> w magazynie 2 z 6 ?!
Zawsze jakość przesyłki,  cena, terminy i ogólne wrażenie oki, ale obecny termin realizacji ?...

Online misiokles

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2234 dnia: So, 29 Maj 2021, 15:39:07 »
Od kilku-kilkunastu stron piszemy o tym, żeby nie kupować na nieprzeczytane, z powodów podobnych twojemu że chyba nikt już tego nie robi.