Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 394740 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2145 dnia: Śr, 17 Luty 2021, 22:40:22 »
Te egzemplarze poekspozycyjne od NSC to mega deal. Skusiłem się i kupiłem dwa: "Zabij albo zgiń" tom 2 (17,60 zł) i "Mort Cinder" (20,96 zł). Brubaker bez folii, ale absolutnie bez żadnych uszkodzeń, komiks nie wygląda nawet, żeby ktoś go przeglądał czy mocniej rozchylał. Breccia przyszedł zafoliowany, bez żadnych obić czy czegokolwiek, co sugerowałoby, że to nie normalny nowy egzemplarz. Za całość dałem 46 zł, gdzie np. sam "Mort Cinder" jest aktualnie niedostępny i na Allegro chodzi po więcej.

Gdyby tylko powtórnie zafoliowali "Zabij albo zgiń", to spokojnie oba te komiksy mogliby sprzedać jako pełnowartościowy produkt.

Offline Bazyliszek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2146 dnia: Śr, 17 Luty 2021, 23:05:34 »
Mi jak mi tantis nie zmieniał na dostawę kurierem, to paczki w Ruchu chodziły normalnie - góra 3 dni i odbiór w kiosku na osiedlu. Może to kwestia miejscowa, że są problemy.

Raz spod paczkomatu dzwoniłem na infolinię bo albo mi paczkomat kod odrzucał, albo skrytka się nie otwierała - już nie pamiętam. Konsultant odezwał się szybko i szybko zdalnie mi sprawę załatwił. Zatem u mnie to akurat działa. Problem jest tylko, że niektóre czytniki czasem słabiej łapią kody kreskowe na etykiecie i trzeba wyczuć odpowiedni kąt nachylenia.

Offline licinus

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2147 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 09:48:35 »
Dzisiaj przyszło zamówienie z książkomatu.pl. Kupiłem Bruno Brazil i Dredda - Kompletne Akta 4. Komiksy dotarły w stanie idealnym. Nawet nie wiedziałem, że ten sklep to jakiś odłam z taniaksiazka.pl, komiksy były zapakowane w karton z nadrukiem i w środku zakładka z taniaksiazka.pl

Offline Arne

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2148 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 10:32:52 »
Fantastyczne Światy, Czary- Mary ( nie wiem co to za sklep), Ksiazkomat, i Tania Książka to ten sam właściciel: Spółka Glosel

martinezpl

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2149 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 19:17:51 »
Ja dzisiaj odebrałem 3 paczki z Taniej Książki. Wszystkie zapakowane w kartoniki bez folii, ale przynajmniej były dopasowane i dość grube w porównaniu do livro, gdzie wszystko luźno latało. A co ciekawe, mimo lepszego pakowania, 1 z 6 pozycji ma leciutko ubity róg, ale tego nie widać, trzeba się przyjrzeć

Offline Murazor

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2150 dnia: Cz, 25 Luty 2021, 20:42:44 »
Pierwsze zamówienie z Drugiego Wydania: 0 folii, 3 poduszki powietrzne, który dotarły zmiażdżone, ciasny karton i niestety 5/6 trafione, niektóre z kilku stron :'(

Offline Bazyliszek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2151 dnia: Pt, 26 Luty 2021, 17:27:26 »
@UP
Dziwne. U mnie bez problemów i w bąbelkach. W każdym razie na dziś te lutowe komiksy zamawiam z Drugiego Wydania jak mi pensja przyjdzie. Na razie jest tam najtaniej.

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2152 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 15:30:03 »
nieprzeczytane.pl

Czy ktoś z was ma problem z zamówieniami w realizacji? Złożyłem zamówienie 5 marca, do teraz nie wysłane. Odpisali mi, że czekają za uzupełnieniami asortymentu i nie wiadomo kiedy to będzie. Na drugiego maila nie odpisali. To pierwsza taka sytuacja u mnie z tym sklepem. Zamówiłem sam Egmont, czekam już prawie 14 dni i nadal nie wiem kiedy wyślą mi produkty, przy których mają napisane przy dostępności "24h"  :-\

sum41

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2153 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 15:38:34 »
Ja ostatnio u nich bralem we wrzesniu to czekalem na zamowienie 32 dnii az zawitalo u mnie w domu, tez im brakowalo 2 pozycji.

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2154 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 16:12:02 »
OK, czyli to jest jakieś ryzyko kupowania u nich, a nie pojedynczy przypadek.

Offline asx76

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2155 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 16:19:21 »
OK, czyli to jest jakieś ryzyko kupowania u nich, a nie pojedynczy przypadek.

Toż przecie od długiego czasu trąbi się na forum, że nieprzeczytane.pl należy unikać jak kat wyrzutów sumienia ;)

Offline Bushiken

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2156 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 15:06:56 »
Dotarły dziś do mnie 2 zwykłe tomy Usagiego ( Nie saga) w ramach uzupełnienia kolekcji ze Sklepu Egmontu.
Zapakowane w kopertę kartonikową, żadnych uszkodzeń.

Offline JohnyQuiet

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2157 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 15:14:29 »
Przeglądałem ostatnio ofertę NSC i trafiłem na zakładkę egzemplarzy "poekspozycyjnych". Przy pierwszym przeglądaniu trafiłoby się kilka tytułów, które mnie interesowały, ale następnego dnia wpadło tego dużo więcej i skończyłem z zakupem 11 pozycji. Dzisiaj odebrałem paczkę i muszę przyznać, że to jest niesamowity deal, ale o tym zaraz. Kupiłem:

Zabij albo Zgiń 1-4
Coś zabija dzieciaki 1
Giant Days 2-5
Odyseja Hakima 1-2

Z tych 11 pozycji tylko 3 przyszły bez folii - Coś zabija dzieciaki, Zabij albo Zgiń 1 i 2. Tylko Zabij albo Zgiń 2 nie jest w stanie perfekcyjnym. Ma lekko przytartą okładkę na grzbiecie na samym dole, tak jakby od przesuwania na półce plus na froncie okładki prawy dolny róg był lekko pofalowany, jak od zagięcia.

Z tych, które przyszły w folii tylko Hakim 1 ma lekko ubity róg grzbietu na dole, ale zdarzało mi się takie egzemplarze otrzymywać jako nowe od innych sklepów (w tamtych sytuacjach był oczywisty zwrot i wymiana), tutaj z racji, że to kosztowało ułamek ceny wyjściowej nagle mi nie przeszkadza. :D

Reszta w stanie idealnym, a tylko fakt tego, że każdy z tych komiksów ma po prostu te folie naruszone, lekkie przerwania folii, czasami skrawki na 1-2cm odstające od całej bryły komiksu.

Generalnie na pewno będę kupował w ten sposób więcej komiksów, bo zaoszczędzona kasa przy tym co otrzymałem to istny wygryw.

Za całość zapłaciłem 196zł

sum41

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2158 dnia: Pt, 26 Marzec 2021, 09:35:18 »
Ktos bral cos w tym sklepie drugiewydanie.pl polecacie?

Offline Toranga

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2159 dnia: Pt, 26 Marzec 2021, 09:59:06 »
Ja właśnie ich testowałem zamówieniem za parę stówek i jestem zadowolony. Żaden komiks nie uszkodził się w transporcie. Pakowanie wyglądało tak:





Nie jest to idealne pakowanie ale zdało egzamin. Od góry papier. W środku i po bokach papier, folia bąbelkowa i worki z powietrzem, a od spodu folia.

Nie wiem czy to miało znaczenie, ale napisałem w uwagach do zamówienia, że jeśli coś będzie oboje to będę zwracał.