Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 394398 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1860 dnia: Cz, 12 Listopad 2020, 18:08:54 »
W tym wątku od jakiegoś czasu ludzie piszą o problemach z nieprzeczytane. Warto więc ten wątek czytać regularnie.

Offline Bazyliszek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1861 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 08:35:10 »
Ale to jest kurde największe draństwo. Widzę, że nie tylko u mnie listonosz w ogóle nie miał zamiaru przynoszenia do bloku czegoś większego niż koperta, tylko wszelkie paczki od razu zostawiał na poczcie. To mnie osobiście strasznie wkurza w prenumeracie od Hachette. Znaczy to nie ich wina oczywiście, tylko poczty polskiej w miastach. Gdybym odbierał to w swoim domu rodzinnym, to mój znajomy listonosz by mi paczki przynosił. A tak, to tylko awizo.  >:(

Offline MarcusSz

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1862 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 09:43:13 »
Nie wiem jak kiedyś, ale teraz jest - przynajmniej w miastach - info że jeżeli przesyłka (nie paczka) - a chyba prenumeraty od H tak są właśnie nadawane - przekracza gabaryty umożliwiające pozostawienie w skrzynce, poczta automatycznie je awizuje.

Offline Bazyliszek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1863 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 11:41:36 »
W Lublinie mieszkałem w domu jednorodzinnym. Wystarczyło podejść, zapukać i bym odebrał. Wiadomo, że się do skrzyneczki na drzwiach furtki nie zmieści. Ale nieeee - listonoszowi za ciężko. A potem poczta polska się dziwi, że im liczba klientów spada.

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1864 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 11:55:14 »
  Kto wie czy brat Tomasza Kołodziejczaka nie jest jakąś grubą rybą w zarządzie Poczty Polskiej?

Offline Mruk

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1865 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 21:35:14 »
jeżeli przesyłka (nie paczka) - a chyba prenumeraty od H tak są właśnie nadawane - przekracza gabaryty umożliwiające pozostawienie w skrzynce, poczta automatycznie je awizuje.

Ja mam dużą skrzynkę z dużym otworem (listonosz mówił, że największa na osiedlu) i wszystkie paczki z komiksami są dostarczane bez awiza.

Offline Arne

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1866 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 08:25:36 »
Do pewnego momentu ( chyba jakies 5 lat temu) listonosz przynosil paczki z prenumerata do domu. Pozniej juz tylko awizo. Najlepsze jest jednak to, ze odebrac z poczty przesylke mogles dopiero po 19ej, gdy doreczyciele juz zjechali na baze, bo przesylki mieli ( teoretycznie) u siebie w samochodach :)

Offline misiokles

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1867 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 08:38:24 »
Tak, jakoś pięć lat temu PP dała nowy regulamin, że jak paczka się nie mieści w torbie listonosza to nawet nie musi dzwonić z pytaniem czy ktoś jest, od razu zostawia awizo.

Offline Arne

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1868 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 09:18:27 »
Ok, tylko awizo zostawia mi o 12ej, o 15ej chce odebrac paczke ( ktora przeciez nie miesci mu sie w torbie), to nie moge, i musze czekac z odbiorem do 19ej, bo doreczyciel caly czas ma ja w samochodzie. Taki nasz kolejny pocztopolski absurd :)

Offline MarcusSz

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1869 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 15:37:54 »
Nie wiem jak gdzie indziej, ale ostatnio przy wysyłkach Jojo od JPF mam adnotacje na awizie, że przesyłka przekraczająca wymiary i od razu do odbioru na poczcie. Więc bardzo możliwe że powoli to zmieniają - albo moja poczta jest jakaś postępowa. (Może dlatego że 20 metrów o niej ustawili duży paczkomat  ;) )

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1870 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 15:40:42 »
Do pewnego momentu ( chyba jakies 5 lat temu) listonosz przynosil paczki z prenumerata do domu. Pozniej juz tylko awizo. Najlepsze jest jednak to, ze odebrac z poczty przesylke mogles dopiero po 19ej, gdy doreczyciele juz zjechali na baze, bo przesylki mieli ( teoretycznie) u siebie w samochodach :)

5 lat temu PO rządziło, to nawet PP lepiej działała  ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Arne

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1871 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 19:15:33 »
Nie wiem jak gdzie indziej, ale ostatnio przy wysyłkach Jojo od JPF mam adnotacje na awizie, że przesyłka przekraczająca wymiary i od razu do odbioru na poczcie. Więc bardzo możliwe że powoli to zmieniają - albo moja poczta jest jakaś postępowa. (Może dlatego że 20 metrów o niej ustawili duży paczkomat  ;) )
Ale ja tez od razu mam taka adnotacje. I do tego pieczatke, ze paczke odebrac mozesz na poczcie po 19ej w dniu awizowania, lub o dowolnej godzinie w kolejnych dniach.

Offline NuoLab

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1872 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 20:07:33 »
Dlatego nigdy nie skusiłem się na prenumeratę żadnej z kolekcji.
Dziwne, że Hachette nie oferuje żadnych innych opcji dostawy, nie wspomnę już o paczkomatach ale nawet tych dostępnych w poczcie polskiej np. odbiór w żabce.

Offline Crono

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1873 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 21:03:53 »
Bo w kwestii zamawiania, to Hachette zatrzymało się w latach 90-tych.

Offline misiokles

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1874 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 21:44:19 »
Z ciekawości - jest jakieś wydawnictwo prasowe, które oferuje prenumeratę innymi jeszcze sposobami niż przez PP? Można taką Nową Fantastykę zaprenumerować do paczkomatów?