Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 393939 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

sum41

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1785 dnia: So, 26 Wrzesień 2020, 13:59:27 »
Ja na nieprzeczytane czekam od 30 sierpnia, 2 pozycje anulowali i mieli reszte wyslac...

Online adamarluk

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1786 dnia: So, 26 Wrzesień 2020, 14:04:59 »
Aktualnie w sklepie Tantis "tylko" -36% na komiksy Egmontu. :'(

ramirez82

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1787 dnia: So, 26 Wrzesień 2020, 15:31:07 »
Niech sobie nie robią jaj!

Online perek82

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1788 dnia: So, 26 Wrzesień 2020, 18:15:52 »
Ja ostatnio zmieniłem taktykę. Zrobiłem małe zamówienia na allegro ale nie w znanych księgarniach tylko zupełnie nieznanych. Parę zł taniej niż na gildii plus Smart. 2 sprzedawców sobie sprawdziłem i pewnie więcej będę u nich zamawiać.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Motyl

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1789 dnia: So, 26 Wrzesień 2020, 19:14:25 »
Aktualnie w sklepie Tantis "tylko" -36% na komiksy Egmontu. :'(

To pewnie przez to, że wysyłają obite komiksy, trzeba reklamować i ponoszą koszty reklamacji. Zawsze dziwiło mnie to, że jak sklep dostaje z hurtowni uszkodzone komiksy albo pracownik tego sklepu przez nieuwagę uszkodzi komiksy, to oni nadal pakują je i wysyłają do klientów. Liczą na to, że ktoś nie zareklamuje? Sami sobie dodają kosztów, a pracownik upuszczający i obijający komiksy powinien za takie defektowe komiksy zapłacić, a nie ładować w paczkę i wysyłać do klienta. Coraz gorzej z tymi wysyłkami się robi.

Offline Death

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1790 dnia: Nd, 27 Wrzesień 2020, 06:09:37 »
Ja ostatnio zmieniłem taktykę. Zrobiłem małe zamówienia na allegro ale nie w znanych księgarniach tylko zupełnie nieznanych. Parę zł taniej niż na gildii plus Smart. 2 sprzedawców sobie sprawdziłem i pewnie więcej będę u nich zamawiać.
O, to ciekawe. To rozreklamuj tutaj tych sprzedawców, to może też ta kupimy. Od kogo brałeś? :)

Online perek82

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1791 dnia: Nd, 27 Wrzesień 2020, 08:19:52 »
https://allegro.pl/uzytkownik/sowazory/komiksy-79413?bmatch=baseline-product-eyesa2-engag-dict45-cul-1-3-0717

https://allegro.pl/uzytkownik/rubicopl/komiksy-79413?bmatch=baseline-product-eyesa2-engag-dict45-cul-1-3-0717

Nie twierdzę, że wszystko i zawsze jest tańsze u nich, ale u pierwszego kupiłem Alieny ze Scream (dead orbit, labirynt itd) po 38 od drugiego bogów Kasprzaka za 78. Może jakieś super ceny to nie były ale też za przesyłkę nie musiałem płacić przy małym zamówieniu. Gdzieś tam chyba widziałem Batmany B&W za 165.
Szybka obsługa plus solidne pakowanie (duuużo folii bąbelkowej).
Od lat kupowałem tylko na bonito i gildii, w tym roku tylko gildia. Ale w sumie małe solidne firmy są warte polecania.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline NuoLab

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1792 dnia: Nd, 27 Wrzesień 2020, 12:22:38 »
To jest dobra taktyka, zwłaszcza że w moim przypadku coraz trudniej jest dobić wartością zakupów do darmowej przesyłki (w tantis w ogóle zresztą nie ma takowej) więc na allegro może być nieco drożej ale i tak w sumei wyjdzie taniej.

Offline PJP

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1793 dnia: Nd, 27 Wrzesień 2020, 17:08:05 »
To ja też wrzucę link, gdzie czasem korzystam (a może to jakiś forumowicz?) ;)
https://allegro.pl/uzytkownik/katurex?bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-uni-1-4-0717&order=p

Offline nori

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1794 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 15:42:02 »
Chodził za mną Batman B&W, po twojej rekomendacji perek82, skusiłem się na ten drugi sklep, zobaczymy, co z tego wyjdzie. Jak ktoś jest zainteresowany, wcześniej wysłałem pytanie o pakowanie, odpisali mi coś takiego:

"Takie ciężkie albumy pakujemy zazwyczaj w karton typu wiatrak dodatkowo owinięty grubą warstwą folii bąbelkowej. Przy wielu albumach na raz stosujemy pudełka klapowe z odpowiednim wypełnieniem w środku (być może 2 tak ciężkie albumy też musiałyby zostać tak spakowane). Zawsze staramy się jak najlepiej zabezpieczyć towar, ale w przypadku niektórych uszkodzeń transportowych nawet najlepsze zabezpieczenie nie jest w stanie uchronić zawartości. Wtedy oczywiście Kupującemu przysługuje prawo do reklamacji, a my reagujemy natychmiast. Ważne jest jedynie zgłoszenie uszkodzenia kurierowi lub w paczkomacie, w zależności od wyboru opcji dostawy. Oczywiście takie sytuacje zdarzają się sporadycznie."
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline vision2001

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1795 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 17:52:43 »
Mówią, że w E.Leclerc (Warszawa, ul. Jutrzenki) pojawiły się ostro limitowane komiksy z Egmontu.
Na dowód zdjęcie z FB:


Online perek82

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1796 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 18:41:16 »
15 minut ode mnie. Trochę mnie kusi
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

ramirez82

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1797 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 21:46:37 »
Mówią, że w E.Leclerc (Warszawa, ul. Jutrzenki) pojawiły się ostro limitowane komiksy z Egmontu.

Ciekawe. W dodatku ceny spoko, lepsze niż w Gildii. Nie żebym żałował, że kupiłem tam 10 zł drożej, czy się spodziewał nakładów typu Libertago. Choć jeśli Przedwiecznych wydali w nakładzie +/- 1000 sztuk, to trochę szaleństwo.

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1798 dnia: Pt, 02 Październik 2020, 10:15:57 »
Przeczytałem tutaj ostatnio o jakichś kłopotach nieprzeczytane, doszedłem do wniosku że z racji tego pewnie rzucą spore rabaty aby zachęcić czytelników i rzeczywiście. Zamówiłem obydwa Batmany Black & White, Przedwiecznych oraz dorzuciłem trzecie tomy Doom Patrolu i Promethei, oczywiście z zapłatą przy odbiorze minimalizując ryzyko wtopy i zakładając że nic tak nie przyspieszy sprawy jak wizja zarobku dopiero po załatwieniu "dilu". Fakt, zamówienie złożyłem tydzień temu w poniedziałek i przez ten czas w zamówieniu wisiało, że czekają na dostawę, we wtorek dostałem maila, że komiksy są już na miejscu i przygotowują paczkę, w środę że wysłali, wczoraj już miałem do odebrania. Paczka była monstrualnie wielka i w środku czuć było lekkie nieco niepokojące luzy, po otwarciu okazało się że każdy egzemplarz owinięty w folię i zapakowany w osobny karton, także wszystko w jak najlepszym porządku. Ceny widzę wróciły do w miarę normalnego poziomu, aż trochę żałuję że nie skorzystałem z karty kredytowej i nie uzupełniłem braków bardziej, tak niskich cen na te egmontowe komiksy nie było i możliwe że nie będzie.

  GÓRA
  Wcześniej już tu mówiłem, że prawdopodobnie w największych miastach jakaś część nakłądu wyląduje na normalnych sklepowych półkach, aby "się pokazać". O, proszę i nawet ceny nie z kosmosu.
« Ostatnia zmiana: Pt, 02 Październik 2020, 10:18:30 wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

sum41

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1799 dnia: Pt, 02 Październik 2020, 10:23:56 »
Dzis otrzymalem paczke z Nieprzeczytane - zamowienie bylo 29 sierpnia - jeden mail oraz kometarz na FB i cos sie ruszylo no i jest.