Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 393824 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline GoNzO

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1710 dnia: Pt, 26 Czerwiec 2020, 11:13:24 »
Livro.pl trafia na moją czerwoną listę. Zero kontaktu. Pieniądze za anulowane zamówienie nie trafiły jeszcze na moje konto. Nie polecam.

Online Murazor

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1711 dnia: Pt, 26 Czerwiec 2020, 11:58:50 »
A minął już termin? Ja dostałem maila 2 dni temu.

Pieniądze powinny zostać zaksięgowane na Państwa koncie w ciągu 3-4 dni roboczych

Offline Arne

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1712 dnia: Pt, 26 Czerwiec 2020, 12:36:48 »
Na zwrot kasy maja 2 tygodnie. Ja tez czekam.
Anulowali mi 2 pozycje z 3, wiec chcialem zrezygnowac z calosci, bo zamowienie stalo sie nieoplacalne. Wyslalem do nich maila z rezygnacja, ale poniewaz nie odpowiedzieli, nastepnego dnia atakowalem ich infolinie. Udalo mi sie w koncu dodzwonic i anulowali. Wniosek: tylko infolinia, bo sami nie daza do kontaktu, a na maile odpowiadaja, gdy juz jest za pozno.
« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Czerwiec 2020, 12:42:05 wysłana przez BosMan »

Offline R~Q

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1713 dnia: Pt, 26 Czerwiec 2020, 15:04:34 »
Na zwrot kasy maja 2 tygodnie. Ja tez czekam.
Anulowali mi 2 pozycje z 3, wiec chcialem zrezygnowac z calosci, bo zamowienie stalo sie nieoplacalne. Wyslalem do nich maila z rezygnacja, ale poniewaz nie odpowiedzieli, nastepnego dnia atakowalem ich infolinie. Udalo mi sie w koncu dodzwonic i anulowali. Wniosek: tylko infolinia, bo sami nie daza do kontaktu, a na maile odpowiadaja, gdy juz jest za pozno.
No ja miałem niedawno podobnie, ale w końcu nie dało się dogadać i w końcu wysłali mi paczkę z jednym tomem frankofona :) ale szło z Allegro Smart, więc za dostawę przynajmniej nie płaciłem.

Offline death_bird

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1714 dnia: Pt, 03 Lipiec 2020, 10:45:59 »
Opowieści z frontu reklamacji w Smyku.
Episode II: "Rejection of the Request".

Zgodnie z zapowiedzianym terminem dwutygodniowym otrzymałem dzisiaj wiadomość od Smyka.
Prośba o wymianę książki została odrzucona - pozostaje zwrot gotówki. Nie wiem jeszcze w jakim terminie. Powodu odmownego załatwienia sprawy nie podano.

"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline vision2001

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1715 dnia: Pt, 03 Lipiec 2020, 11:46:01 »
Opowieści z frontu reklamacji w Smyku.
Episode II: "Rejection of the Request".

Zgodnie z zapowiedzianym terminem dwutygodniowym otrzymałem dzisiaj wiadomość od Smyka.
Prośba o wymianę książki została odrzucona - pozostaje zwrot gotówki. Nie wiem jeszcze w jakim terminie. Powodu odmownego załatwienia sprawy nie podano.
OK. Czyli jak oni kombinują i idą po linii najmniejszego oporu to widzę, że moja reklamacja może zostać rozpatrzona tak jak u Ciebie (zamówiony film na BD, opakowanie zafoliowane, płyta lata w środku). A cena już nie jest tak korzystna i fajna jak była...
Zatem co? Kombinować? Może i tak...
Pewnie zamówię drugi egzemplarz, odbiorę i skorzystam z prawa zwrotu ostatniego zakupu w ciągu 14 dni...  :o  :( nie podoba mi się takie kombinowanie, ale jak sami nie są "pro"...

martinezpl

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1716 dnia: Pt, 03 Lipiec 2020, 14:58:47 »
Ja dostałem 19.06 Star Wars zamiast Miecza Ardeńczynka i nadal jeszcze komiks nie jest odebrany przez kuriera. Pani ze Smyka twierdzi, że już 2 razy wysłała kuriera, ale ani razu nie był i tak trwa to sobie.

Offline carnivale

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1717 dnia: Pt, 03 Lipiec 2020, 19:43:02 »
Opowieści z frontu reklamacji w Smyku.
Episode II: "Rejection of the Request".

Zgodnie z zapowiedzianym terminem dwutygodniowym otrzymałem dzisiaj wiadomość od Smyka.
Prośba o wymianę książki została odrzucona - pozostaje zwrot gotówki. Nie wiem jeszcze w jakim terminie. Powodu odmownego załatwienia sprawy nie podano.



Taka sama sytuacja u mnie. Dostałem info na meila , że zwrócą kasę i na drugi dzień miałem przelew.

Offline bibliotekarz

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1718 dnia: So, 04 Lipiec 2020, 11:52:16 »
Tantis - gdyby ktoś się zastanawiał czy żałują foli bąbelkowej to poniżej fotka, a sam mogę powiedzieć że tych zawinięć było bardzo dużo aż się zmachałem obkręcając paczkę ;) po rozwinięciu to było jakieś 8 metrów foli. Tak więc sklep polecam gorąco szczególnie kiedy nie ma promocji w Smyku ;)
Niestety mam inne doświadczenia. Kupiłem właśnie 7 komiksów w Matfel i 9 w Tantis (wszystko grube oprawy, niektóre powiększone formaty). Dostawa od Matfel najpierw zaskoczyła mnie wielkością pudła, ale karton był bardzo solidny. Dodatkowo puste miejsce zostało solidnie wypełnione zapełniaczami. Elegancja.

Z Tantis przyszedł zwykły karton. W środku dosyć mocno wszystko się przesuwało. Komiksy owinięte były jedną warstwą folii bąbelkowej. A najlepsze jest to, że dwóch komiksów brakuje.
Batman returns
his books to the library

Offline LordDisneyland

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1719 dnia: Nd, 05 Lipiec 2020, 04:14:28 »
Dotąd nie słyszałem o księgarni Matfel, długo są na rynku? Mają zaskakującą ofertę nieznanych mi komiksów anglojęzycznych :)
,, - Eeeeech.''

Offline bibliotekarz

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1720 dnia: Nd, 05 Lipiec 2020, 13:14:05 »
NIe mam pojęcia. Zamawiałem przez allegro i tam są przynajmniej kilka miesięcy.
Batman returns
his books to the library

Offline Death

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1721 dnia: Wt, 07 Lipiec 2020, 10:15:45 »
Ostatnio robię zakupy najczęściej na Tantis. Pakują normalnie, mają nowości z Egmontu szybciej niż Gildia, dodatkowo taniej i szybciej wysyłają. Wczoraj zamówiłem Prometheę i Czarnego Młota za - 39%. A Gildia nawet jeszcze nie ma. Ostatnio u mnie tylko te dwa sklepy. Tantis do większości, Gildia do mniejszych wydawców.

Offline Capsee

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1722 dnia: Śr, 08 Lipiec 2020, 21:00:37 »
Według KRS, Matfel sp. z o. o. została zarejestrowana w maju.

Offline R~Q

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1723 dnia: Pt, 10 Lipiec 2020, 18:52:49 »
Pierwsze zamówienie na Tantis zrobione. Za 4 pozycje wyszło ok. 12 zł taniej niż na Gildii ;) Zobaczę jak się będzie sprawować. Przewidywana wysyłka poniedziałek.

PS przesyłki od brytoli z WKKDC od Zavvi jeszcze nie dostałem. Przewidywany czas dostawy do poniedziałku. Niestety tracking zatrzymał się w jakimś Basilindon koło Londynu.

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1724 dnia: Pt, 10 Lipiec 2020, 19:03:45 »
BASILIndon powiadasz? Przypadek...?