Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 394438 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pawel.M

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1335 dnia: Cz, 09 Styczeń 2020, 18:06:26 »
Odebrałem zamówienie z taniaksiazka.pl - pakowanie jak w Livro, pozycje różnego formatu wrzucone do kartonu bez wypełnienia. O dziwo, tylko jedna uszkodzona (i to chyba była uszkodzona już w momencie pakowania, bo akurat ta pozycja dość dobrze pasowała do kartonu, raczej nie latała). Już reklamowałem, z księgarnią się żegnam, bo szkoda mi czasu na użeranie się z partaczami. Tak na marginesie - zamówienie dotarło do paczkomatu wczoraj, a zamawiałem i opłaciłem 29 grudnia, to trochę trwało...

Na dziś najlepiej oceniam Tantis - ceny, pakowanie, czas dostawy. Niestety, tam z kolei jest skromny wybór.
« Ostatnia zmiana: Cz, 09 Styczeń 2020, 18:13:26 wysłana przez Pawel.M »

Offline Cypher

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1336 dnia: Pt, 17 Styczeń 2020, 22:20:54 »
Allegro modzenia ciąg dalszy... Jest ogólnie grubo...
W kategorii Książki i komiksy od 4 lutego ulega zmianie wysokość prowizji.
9% dla nowych artykułów i 15% dla używanych artykułów.
Już się nie śmieje z ludzi, co folii z nowych komiksów nie ściągają. 😒
Poza tym, jeśli nie masz w swojej ofercie smarta, to prowizje płacisz także od kosztu wysyłki (od 2 kwietnia 2020).

Więcej:
https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/zmiany-na-allegro-w-najblizszych-miesiacach-wazne-dla-sprzedajacych-dyK6q0AvKfy
« Ostatnia zmiana: Pt, 17 Styczeń 2020, 23:38:31 wysłana przez Cypher »

Offline parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1337 dnia: Pt, 17 Styczeń 2020, 23:02:40 »
"Na szczęście" to (chyba) nie dotyczy Allegro Lokalnie. Ale tak czy inaczej to jest jakiś odjazd... Tak się kończy monopol i uzależnienie od siebie całej masy ludzi.

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1338 dnia: Pt, 17 Styczeń 2020, 23:13:18 »
na lokalnie jest 10%, ja na przykład nie mogę nic na lokalnie wystawić, przekierowuje mnie na "normalne" allegro
Na ebay też jest 10%
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline starcek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1339 dnia: So, 18 Styczeń 2020, 09:40:20 »
Prowizja za koszty wysyłki to już niezły odlot.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Wolvi

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1340 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 17:38:23 »
Dwie przesyłki Livro o.k. Gildia ubity róg

Offline GoNzO

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1341 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 14:35:46 »
Tantis - pierwszy raz tak słabo zabezpieczona paczka, warstwa folii bąbelkowej i karton. 4 pozycje wgniecione :[. Kurdebele.

Offline Arne

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1342 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 14:44:33 »
Do mnie wczoraj przyszla paczka z livro dokladnie tak samo zapakowana. Ale mialem szczescie, bo wszystko bez uszkodzen( jeden Batman z dc odrodzenie mial minimalnie wgnieciony rog). Szanse sa 50 % - przyjdzie z uszkodzeniami, albo przyjdzie bez uszkodzen. Z livro zawsze jest ryzyko...

Offline asx76

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1343 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 15:09:54 »
Myślę, że to wgniecione/ubite rogi to najczęściej kwestia błędu maszynowego podczas (automatycznej) produkcji, o! :P

Offline starcek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1344 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 15:32:38 »
U mnie kurier GLS z automatu od razu zrzuca paczkę w punkcie odbioru, który na szczęście widzę z okna.

A InPost własnie zagubił druga paczkę w swoim Oddziale. Za mało płacą, to pracownicy sobie dorabiają. I teraz czekanie do 30 (!!!) dni na rozpatrzenie reklamacji.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Lukop

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1345 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 19:01:05 »
Mnie około rok temu - bodajże DHL - wywiózł paczkę do jakiejś wioski oddalonej kilkadziesiąt kilometrów i pani z infolinii chciała mnie za wszelką cenę namówić czy nie mógłbym tam podjechać lub czy nie mam tam rodziny/znajomych. No nie, nie miałem akurat nikogo w pierdziszewicach, których nazwy nigdy w życiu nie słyszałem. Po upływie kolejnego tygodnia w końcu dostarczono przesyłkę. Był do niej przylepiony spis korespondencji wewnątrz firmy, którego - jak mniemam - nie powinienem otrzymać. Był to jednak interesujący bonus. Zawierał fragmenty konwersacji między osobami w firmie, uzmysławiające potężny chaos informacyjny tam panujący.

Offline PawelC

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1346 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 19:18:47 »
Mógłbyś wrzucić skany tej korespondencji? :P.

Offline starcek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1347 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 20:24:45 »
Mnie kiedyś  Pani z infolinii przy reklamacjach podesłała nie tego pdf'a, co trzeba. Wygenerowała archiwum wewnętrznej korespondencji i mogłem przeczytać, że "upierdliwy koleś chce koniecznie", "weź to załatw końcu, bo mnie męczy" i takie tam.  ;D
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline admin

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1348 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 20:46:30 »
@Lukop, jak chcesz się dzielić zdjęciami z cudzą korespondencją, to nie na łamach forum. Już pomijam, że ma to niewiele wspólnego z tematem.

Offline Lukop

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1349 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 21:37:11 »
Mógłbyś wrzucić skany tej korespondencji? :P.

Nie wiem czy zdążyłeś zobaczyć, jak coś to komentarz został usunięty przez tutejszą cenzurę. No nic, ode mnie zatem wędruje addblockowa cenzura reklam na Filmożerach. Pozdrawiam.