Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 394717 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1050 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 10:16:24 »
Antari, za to Ty zdajesz się nie rozumieć, że od pakowania również wiele zależy. Jak dostawca najedzie paczkę samochodem lub zrzuci z urwiska to nic jej pewnie nie uratuje, ale ze słabym pakowaniem nawet z ostrożnym dostawcą komiksy mogą ulec uszkodzeniu.

Niemniej pogodzę was - według moich doświadczeń najwięcej zależy od... SKLEPU. Po prostu często już jak wychodzi z magazynu to komiksy mają różne obicia.
« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Listopad 2019, 10:39:14 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1051 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 10:33:17 »
Jakby mu spakowali te 12 komiksów tak jak na zdjęciach, które wrzuciłem (ja tam miałem z 6 sztuk)to na pewno dojechałoby w całości  :) Hood - możesz wrzucić zdjęcie jak ci to spakowali ?

Przed chwilą dostałem omnibus z Atomu Inpostem, pewnie ten sam koleś dostarczał co rozwozi do paczkomatów  i dotarł cały bez żadnych uszkodzeń (nie wypadł z paczki), ciekawe dlaczego  :o
« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Listopad 2019, 11:24:39 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline amsterdream

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1052 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 12:25:22 »
Włączając się do wcześniejszej dyskusji - oczywiście pakowanie ma znaczenie, ale to od dostawcy najwięcej zależy.

Najwięcej zależy od pakowania. Przez ostatnie dwa lata sprzedałem kilkaset komiksów (blisko tysiąca) i wszystko było pakowane w pancerny sposób i nie miałem nawet jednej reklamacji.

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1053 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 12:33:29 »
Jak tak samo, może nie tysiące ale trochę posprzedawałem i też nie było zgłoszeń, że coś kurier popsuł  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Hood

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1054 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 12:53:48 »
Hood - możesz wrzucić zdjęcie jak ci to spakowali ?

Przed chwilą dostałem omnibus z Atomu Inpostem, pewnie ten sam koleś dostarczał co rozwozi do paczkomatów  i dotarł cały bez żadnych uszkodzeń (nie wypadł z paczki), ciekawe dlaczego  :o
Wybaczcie niską jakość zdjęć:
https://imgur.com/a/7mPkSqN
Podwójna warstwa 'poduszek powietrznych' + dwie grubsze folie bąbelkowe, pudełko moim zdaniem odpowiednich rozmiarów.
Oczywiście nie ma co porównywać do pakowania Multiversum i Atomcomics, jednakże inne sklepy, z których usług korzystałem również nie mają do nich startu.
Nie twierdzę, że Livro jest idealne i zawsze pakuje odpowiednio, ale demonizowanie ich przy jednoczesnym pomijaniu niezwykle istotnego czynnika, jakim jest dostawca - jest w gruncie rzeczy nietrafne (bo niepełne) i wobec tego nie do końca fair.

Offline Murazor

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1055 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 13:10:06 »
O widzisz, dostałeś w pudełku, miałeś poduszki. Moje zamówienie wyglądało identycznie jak xanara. Najcieńszy karton jaki widziałem, owinięty taśma na krzyż i tyle.

Zamówiłem raz i więcej nie będę, może mają różne oddziały pakowania, bo skoro Antari zawsze dostaje dobrze spakowane to też nie zależy od pojedynczego pakowacza, bo i wtedy mogłaby się trafić paczka w tym cienkim kartonie, bez żadnej ochrony.

Offline Antari

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1056 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 13:13:00 »
Wybaczcie niską jakość zdjęć:
https://imgur.com/a/7mPkSqN
Podwójna warstwa 'poduszek powietrznych' + dwie grubsze folie bąbelkowe, pudełko moim zdaniem odpowiednich rozmiarów.
Oczywiście nie ma co porównywać do pakowania Multiversum i Atomcomics, jednakże inne sklepy, z których usług korzystałem również nie mają do nich startu.
Nie twierdzę, że Livro jest idealne i zawsze pakuje odpowiednio, ale demonizowanie ich przy jednoczesnym pomijaniu niezwykle istotnego czynnika, jakim jest dostawca - jest w gruncie rzeczy nietrafne (bo niepełne) i wobec tego nie do końca fair.

Hood daj spokój ich nie przekonasz. Ale szacunek dla Ciebie, że masz odwagę napisać swoje zdanie. Znaleźli chłopca do bicia i jadą po Livro bo można się na kimś wyżyć. Ja też wrzucałem zdjęcia i były marginalizowane. Nawet jakby 10 osób tu wrzuciło takie zdjęcia to i tak zostanie sklasyfikowane jako "wyjątek".

Dokładnie tak jak piszesz, pakowanie jest jak wszędzie. Porównania z MVM czy Atomem nie na miejscu, bo to masówka vs małe sklepy z indywidualnym podejściem.

Offline parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1057 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 13:33:01 »
Antari, już dzieci przedszkolne będą w stanie wskazać z 10 różnic pomiędzy pakowaniem ze zdjęć Hooda i xanara. Tobie pakują lepiej, to oczywiste, w końcu to firma szwagra.

Offline Murazor

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1058 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 13:36:51 »
Hood daj spokój ich nie przekonasz. Ale szacunek dla Ciebie, że masz odwagę napisać swoje zdanie. Znaleźli chłopca do bicia i jadą po Livro bo można się na kimś wyżyć.
Co ty pierd**lisz? :) Chłopca do bicia? Odbierasz to tak osobiście jakbyś tam pracował i byśmy Ciebie obwiniali ;D

Mnie już nie pochwalisz, że napisałem własne zdanie (że to była najgorzej spakowana paczka jaką dostałem z księgarni internetowej)? :'( To też wymagało odwagi! Bo przecież strach pisać na forum, bo linczują!  :D


Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1059 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 13:44:30 »
Antari przecież nikt tu nie pisze, że ty czy Hood nie dostaliście paczek takie jakie dostaliście  :) ale jednak większość dostaje takie jakie dostaje  :) Nie bardzo wiem kto kogo ma do czego przekonywać  :)
Po prostu napisz, że nie lubisz jak się źle pisze o Livro i temat będzie zamknięty   ;)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Antari

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1060 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 13:45:29 »
No ciężko nie odnieść takiego wrażenia, że Livro to wasz chłopiec do bicia. Pakowanie w Livro jest najczęściej poruszanym tutaj problemem, wątek się ciągnie od kilku stron. A w zasadzie jest ciągnięty przez kilka osób, które wylewają tutaj swoje żale i kilka które się odważyły napisać, że dostały komiksy bez uszkodzeń i dobrze spakowane. Tak ja to widzę.
« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Listopad 2019, 13:47:08 wysłana przez Antari »

Offline parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1061 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 13:57:35 »
Ktoś wrzuca zdjęcia beznadziejnie zapakowanych przez Livro komiksów. Antari rzuca się do obrony Livro. Inni wykazują mu błędy w rozumowaniu. Antari strzela focha i obwinia innych o stronniczość i tendencyjność. Inni pokazują mu jak wygląda rzeczywistość. Antari uważa, że to co mu pokazują, to nie jest rzeczywistość i stwerdza, że to frustracja i spisek.

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1062 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 14:00:37 »
No właśnie, dlaczego akurat Livro, przecież to nie może być tak, że ludzie piszą (w większości), że dostali uszkodzone książki przez słabe pakowanie, na pewno musi być inny powód. To już zaczyna przypominać rozmowę z Bazylem o kolekcjach i TK. Ja wrzuciłem fotki moich ostaniach dwóch zamówień i nie dostałem tak spakowanych jak wy, takie są fakty.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Antari

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1063 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 14:34:11 »
No właśnie, dlaczego akurat Livro, przecież to nie może być tak, że ludzie piszą (w większości), że dostali uszkodzone książki przez słabe pakowanie, na pewno musi być inny powód. To już zaczyna przypominać rozmowę z Bazylem o kolekcjach i TK. Ja wrzuciłem fotki moich ostaniach dwóch zamówień i nie dostałem tak spakowanych jak wy, takie są fakty.

To policz ile osób pisało, że dostało komiksy uszkodzone z Livro. Chyba, że siebie i paru kolegów uważasz już za większość.

Offline Hood

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1064 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 14:48:25 »
Możliwe, że Livro częściej niż innym zdarza się pakowanie w stopniu poniżej normy, z tych kilku przesyłek od tej firmy zdarzało mi się odnieść takie wrażenie - komiksy doszły jednak całe, bo najzwyczajniej w świecie dostawca obchodził się z nimi tak jak powinien - czyli normalnie.
Nie stwierdzimy tego jednak obiektywnie, trzeba by prowadzić jakieś statystyki na dużej grupie...