Autor Wątek: Róbmy dobrze  (Przeczytany 26710 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rodrigues

Odp: Róbmy dobrze
« Odpowiedź #15 dnia: So, 02 Kwiecień 2022, 19:19:18 »
Witamy na forum. Trzymam kciuki za rozwój sklepu. No i czekam na kolejne "lajwy"  ;)

Offline PawelC

Odp: Róbmy dobrze
« Odpowiedź #16 dnia: So, 02 Kwiecień 2022, 19:43:06 »
Witamy na forum, super, że mamy tu kolejną osobę z branży która nie boi się bezpośredniego kontaktu!

Co do forum, z decydowanej większości są tu bardzo spoko osoby z którymi można fajnie powymieniać się opiniami. Wiadomo, zdarzy się parę osób specyficznych albo którym zdarzy się po prostu słabszy dzień, ale jest generalnie tak jak wszędzie indziej w internecie oraz prawdziwym życiu :).

Fajnie, że ten wątek powstał, jakoś zapomniałem o Twoim sklepie bo ostatnio kupuję tylko w Gildii i już niespecjalnie się rozglądam za innymi sklepami, ale zawsze dobrze mieć wartościową alternatywę. Przy następnych zakupach zdecydowanie będę się starać pamiętać o Róbmy Dobrze.

Im dłużej prowadzę ten sklep, tym mniej jestem tego pewny. Na początku chciałem robić ścisłą, autorską selekcję komiksów, ale z czasem luzowałem poślady. Obecnie jestem bliżej nastawienia, że chcę mieć w ofercie różne rzeczy (na pewno nie wszystkie, ale szerzej, niż początkowo chciałem), ale mocno promować na fanpejdżu i podczas lajwów te, które uważam za szczególnie godne polecenia. Czyli założenie podobne, ale mniej zamknięte.

Popieram, w interesie nas wszystkich jest żeby wartościowe, sensowne inicjatywy były w stanie się utrzymać, czy to sklepy, czy wydawcy czy sami autorzy. Zdecydowanie lepiej mieć szarszą ofertę i jakieś tam dodatkowe środki z "mniej ambitnych rzeczy" (sam czytam sporo SH) które pozwalają ze spokojem promować rzeczy ambitniejsze.
Plus sporo osób kupuje po trochę wszystkiego, komiksy amerykańskie, europejskie i mangę, i w sumie szersza oferta bardziej zachęca do złożenia jednego dużego zamówienia w danym sklepie w którym dostanę wszystko co mnie interesuję, niż kupowanie po trochu po rożnych sklepach.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Róbmy dobrze
« Odpowiedź #17 dnia: So, 02 Kwiecień 2022, 19:46:35 »
Już chyba to wspominałem na YT albo FB, ale napiszę to jeszcze raz, bo czemu nie ;) Gdyby w RD był większy asortyment to mógłbym nie robić zakupów zupełnie nigdzie indziej. Nawet gdyby miały być trochę wyższe ceny to bym na to nie patrzył, bo mega szanuję pasję widoczną na każdym kroku, po prostu aż ma chęć się wspierać. Ale ciężko mi rezygnować z rzeczy, które naprawdę chcę mieć, a których na sklepie nie ma, a jak już część biorę na Gildii to o wiele bardziej mi się opłaca wszystko wziąć na Gildii ze względu zwyczajnie na koszty wysyłki. Podam taki przykład. Mam na Gildii teraz taki, nieopłacony jeszcze koszyk:

Toppi 1 przedsprzedaż
Dragon Ball Full Color 3 i 4
Megalex
Zagor najnowszy
Zasada trójek
Sandman 4

No i z tych rzeczy tylko Toppiego i Zasadę mogę kupić na RD. Nadal jest duża szansa, że mimo wszystko pokręcę tym koszykiem, żeby w RD choć trochę kupić, ale w mojej opinii jest to największa przeszkoda, która blokuje skalowanie.

Offline Comzilla!

Odp: Róbmy dobrze
« Odpowiedź #18 dnia: So, 02 Kwiecień 2022, 20:00:23 »
Witamy, witamy.

Dla mnie wywiad z Beniaminem Muszyńskim na Twoim kanale był bezcenny.  ;D

Tak że trzymam za Ciebie kciuki.  8)
Mój kanał na YT Comzilla!

Offline Róbmy Dobrze

Odp: Róbmy dobrze
« Odpowiedź #19 dnia: Śr, 06 Kwiecień 2022, 19:39:09 »
Z Rorkiem to był niefortunny wypadek. Byłem już zmęczony, dodawałem dużo rzeczy na sklep i skopiowałem z Excela złą liczbę, czego ze zmęczenia nie zauważyłem. Dopiero po jakimś czasie się skumałem. Szybkie porównanie:

Rork 1 w Róbmy Dobrze: 95,90 zł https://robmydobrze.pl/produkt/rork-1-andreas/
Rork 1 w Gildii: 125,90 zł https://www.gildia.pl/komiksy/447186-rork-ksiega-1

Rork 2 w Róbmy Dobrze: 95,90 zł https://robmydobrze.pl/produkt/rork-2-andreas/
Rork 2 w Gildii: 125,90 zł https://www.gildia.pl/komiksy/505749-rork-ksiega-2

Rork 2 limitka w Róbmy Dobrze: 139,90 zł https://robmydobrze.pl/produkt/rork-2-andreas/
Rork 2 limitka w Gildii: 139,90 zł https://www.gildia.pl/komiksy/505750-rork-ksiega-2-okladka-limitowana

Po tym, jak to napisałem wykupiliście mi Rorki, ale dziś Bartosz Kurc osobiście przywiózł mi nowe egzemplarze (tak się akurat złożyło, że mieszkamy bardzo blisko siebie). Także znów mam Rorki.
Róbmy Dobrze to internetowy sklep z komiksami, fanpejdż na Fejsie i kanał na YouTube, na którym rozmawiam z twórcami i wydawcami komiksowymi.

Offline KubciO

Odp: Róbmy dobrze
« Odpowiedź #20 dnia: Cz, 07 Kwiecień 2022, 08:29:50 »
@Róbmy Dobrze, Donżon 3 będzie dostępny?

Offline perek82

Odp: Róbmy dobrze
« Odpowiedź #21 dnia: Cz, 07 Kwiecień 2022, 08:57:06 »
A tak ogólnie, to jak często (i czy w ogóle) uzupełniane są braki magazynowe. Niektóre komiksy oznaczone jako nowość już są niedostępne, a chętnie bym dodał do zamówienia (np. Alvar Mayor).
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Online LukCook

Odp: Róbmy dobrze
« Odpowiedź #22 dnia: Cz, 07 Kwiecień 2022, 10:15:25 »
@Róbmy Dobrze, Donżon 3 będzie dostępny?

Już jest dostępny.

Offline perek82

Odp: Róbmy dobrze
« Odpowiedź #23 dnia: Cz, 07 Kwiecień 2022, 11:33:22 »
A tak ogólnie, to jak często (i czy w ogóle) uzupełniane są braki magazynowe. Niektóre komiksy oznaczone jako nowość już są niedostępne, a chętnie bym dodał do zamówienia (np. Alvar Mayor).
Kto pyta nie błądzi (albo zamawia komiks) 😀
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline donT

Odp: Róbmy dobrze
« Odpowiedź #24 dnia: Cz, 07 Kwiecień 2022, 12:22:21 »
Bedzie kiedys wysylka za granice? Chetnie wspomoglbym Twoj sklep ale zyje w Irlandii.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Rodrigues

Odp: Róbmy dobrze
« Odpowiedź #25 dnia: Cz, 07 Kwiecień 2022, 12:49:37 »
Bedzie kiedys wysylka za granice? Chetnie wspomoglbym Twoj sklep ale zyje w Irlandii.

Może już się da. W opisie strony mamy przecież:

Cytuj
Jak na razie oferuję wysyłkę do 10 różnych krajów. Lista ta będzie się poszerzała!

Offline Leyek

Odp: Róbmy dobrze
« Odpowiedź #26 dnia: Cz, 07 Kwiecień 2022, 21:25:52 »
Musiałem więc wymyśleć jak pakować pancernie, ale przy użyciu wyłącznie kartonu, papieru makulaturowego i papierowej taśmy klejącej. Jestem dumny z tego, co udało mi się opracować. Na 2500+ zamówień, które zrealizowałem, nie było jednego przypadku (!), żeby produkt był uszkodzony ze względu na moje pakowanie.

Właściciel nie pochwalił się wizualnie, to go wyręczę i wrzucam jak fajnie i z głową (wzmocnienie wszystkich boków, a nie jak w niektórych sklepach kładzenie komiksów przy 2 ścianach kartonu i zabezpieczanie tylko pozostałych dwóch) wygląda to pakowanie:


Offline Piterrini

Odp: Róbmy dobrze
« Odpowiedź #27 dnia: Pt, 08 Kwiecień 2022, 00:09:44 »
Mimo że nie korzystałem, to na opinie o sklepie trafiałem, ogólne podejście bardzo mi się podoba, przypomina to jak dawniej (przed powszechnym internetem) podchodziło się do handlu :P Także trzymam kciuki żeby się ładnie rozrosło i prosperowało, jeszcze odniosę się do tego fragmentu:
Na początku chciałem robić ścisłą, autorską selekcję komiksów, ale z czasem luzowałem poślady. Obecnie jestem bliżej nastawienia, że chcę mieć w ofercie różne rzeczy (na pewno nie wszystkie, ale szerzej, niż początkowo chciałem), ale mocno promować na fanpejdżu i podczas lajwów te, które uważam za szczególnie godne polecenia. Czyli założenie podobne, ale mniej zamknięte.
Może mało istotne, ale tak czy inaczej - zaczynając z takim podejściem fajnie jakby było ono utrzymywane, wiadomo plany jedno a "życie" drugie, po prostu byli/są ludzie co wspierają markę właśnie dzięki tym początkowym założeniom, jeśli one zaczną zanikać to i osoby dawniej wspierające odejdą. To bardzo "enigmatycznie" napisałem (mam nadzieję że sens tego akapitu widać ;) ), odnoszę się do wielu rzeczy, nie tylko marek czy sklepów, a też do popkultury itp. - zmiany w kierunku bardziej "mainstreamowym" mogą zwiększyć dochody, ale kosztować mogą też to wsparcie (tu: klientów) oparte na pierwotnych założeniach. To czysto hipotetycznie i pewnie na dalszą przyszłość - pieniądze ważne, ale czy najważniejsze? Hm, no w działalności najważniejsze, tak czy inaczej nie powinny być najważniejsze, dlatego widzę że podejście masz fajne i oby się to nie zmieniło :)

Offline Róbmy Dobrze

Odp: Róbmy dobrze
« Odpowiedź #28 dnia: Pt, 08 Kwiecień 2022, 09:29:42 »
A tak ogólnie, to jak często (i czy w ogóle) uzupełniane są braki magazynowe. Niektóre komiksy oznaczone jako nowość już są niedostępne, a chętnie bym dodał do zamówienia (np. Alvar Mayor).

Staram się zamawiać tak często jak to tylko możliwe. Dostaw mam najczęściej kilka w tygodniu.

Unikam brania w ciemno dużych ilości, bo potem zostaję z towarem i fakturami do spłacenia, więc przeważnie nowe tytuły biorę w mniejszych ilościach na próbę. Wyjątkiem może być sytuacja, kiedy dużo egzemplarzy zejdzie w przedsprzedaży, albo kiedy widzę, że dużo zalogowanych klientów ma jakiś komiks wrzucony do koszyka. Wtedy zamawiam z większą górką.

Bedzie kiedys wysylka za granice? Chetnie wspomoglbym Twoj sklep ale zyje w Irlandii.

Jak na ten moment mam skonfigurowane wysyłki do następujących państw: Czechy, Dania, Grecja, Holandia, Irlandia, Islandia, Niemcy, Norwegia, Nowa Zelandia, Wielka Brytania.

Dodanie nowego to jest chwila.
Róbmy Dobrze to internetowy sklep z komiksami, fanpejdż na Fejsie i kanał na YouTube, na którym rozmawiam z twórcami i wydawcami komiksowymi.

Offline KubciO

Odp: Róbmy dobrze
« Odpowiedź #29 dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 13:21:03 »
To ja jeszcze w temacie uzupełniania braków, choć nie do końca. Nie miałem pomysłu, gdzie zapytać, więc niech będzie tutaj. @Róbmy Dobrze, czy wiadomo Ci coś o ewentualnych dodrukach pozycji (np. "Byli z nami od zawsze", bo tego chyba już nigdzie nie ma) z serii Wyspa Szyszek?