Autor Wątek: Róbmy dobrze  (Przeczytany 26696 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kenji

Róbmy dobrze
« dnia: Nd, 23 Styczeń 2022, 11:14:45 »
Jest taki sklep: robmydobrze.pl

Człowiek mocno się stara, mocno promuje się w mediach społecznościowych - ale nie nachalna reklamą, tylko filmami w których zaprasza wydawców , autorów. Robi „lajwy” gdzie opowiada o komiksach o działalności sklepu który prowadzi itd

Tak czy inaczej wydaje mi się ze robi dobra robotę, ale …. Czy ten sklep ma racje bytu ?
Czytając komentarze w wątku o rabatach i jak widzę ze niektórzy są w stanie poświecić pol dnia porównując koszyki w 4 sklepach komiksowych , gdzie w koszyku jest produktów za 1000 zł a różnica w sklepach to 2-3 zł …
To na pewno ktoś taki nie odwiedzi sklepu gdzie nie ma takich rabatów, nie ma darmowej przesyłki a do tego nie ma superbohaterów z Egmontu :)

Z jednej strony mocno kibicuje a z drugiej … no cóż.
Aby wesprzeć inicjatywę dziś dokonałem zakupu
Te 10-20 zł mnie nie zbawi , a lepiej wesprzeć ciekawa inicjatywę

Do dzieła!



Offline kv

Odp: Róbmy dobrze
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 23 Styczeń 2022, 11:39:08 »
Problemem może być brak (o ile się nie mylę) pozycji Egmontu - nawet forumowicze wskazują, że najwięcej biorą stamtąd.
Ale... ceny co najmniej na poziomie Gildii a nawet ciut niższe, dużo komiksu niezależnego...
Wg mnie nie jest na straconej pozycji. A jeśli jeszcze dobrze pakuje...  ;)

Oby więcej takich!

Offline kenji

Odp: Róbmy dobrze
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 23 Styczeń 2022, 11:49:39 »
Sprawdziłem dzisiejszy zakup.
Czyli :
Hilda 1i 2
Akt
Lazarus 6
Poranek ściętych głów
Jim Hawkins
Wydział 7

Gildia 310zl
Róbmy dobrE 311zl ( wraz z płatna przesyłka)

Wiec nie jest źle

Offline PJP

Odp: Róbmy dobrze
« Odpowiedź #3 dnia: Nd, 23 Styczeń 2022, 12:08:24 »
Trzeba zaeksperymentować :)

Offline Death

Odp: Róbmy dobrze
« Odpowiedź #4 dnia: Nd, 23 Styczeń 2022, 12:16:26 »
Tak, jak bierzesz mniejszych wydawców typu Lost in Time to ceny są podobne do gildiowych. No i ma też rzeczy, których w innych miejscach nie ma. Ostatnio tam kupiłem:
https://forum.komikspec.pl/nasze-komiksowe-kolekcje/kopiec-kosciuszki-bezwstydu-deatha/msg167494/#msg167494
Już ostatnio pisałem kumplowi, że jak będę chciał kupić na gildii, to kupię u niego.
Lajwy też oglądam namiętnie.
Z Szymonem bardzo fajny i ciekawy o Kulturze Gniewu: Tutaj o Malarzu nawiązującym do mitologii Lovecrafta. Strasznie się tym komiksem jaram, a tylko Michał ma limitowaną okładkę: A tutaj najnowszy: Zresztą akurat oglądałem ten nowy, kiedy zobaczyłem ten temat. :)
Kanał: https://m.youtube.com/channel/UCIyThgzgS8bf2iFCzIoLEXQ/videos

ukaszm84

  • Gość
Odp: Róbmy dobrze
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 23 Styczeń 2022, 13:27:29 »
Dla mnie jedyny problem tam póki co to mały asortyment, ale z pewnością będzie się zwiększał. Już robię tam całkiem sporo zakupów i na pewno będę tylko więcej. W zasadzie pół na pół z Gildią tam kupuję  (KG, Timof, Centrala, niezależne na RD, pozostałe na Gildii). Na superhero tam bym nie liczył i bardzo dobrze, to zupełnie inny target, natomiast lepsze rzeczy z Egmontu podobno mają być. A pakowanie najlepsze na rynku.

Offline marcing

Odp: Róbmy dobrze
« Odpowiedź #6 dnia: Nd, 23 Styczeń 2022, 13:40:42 »
Ja bardzo liczę, że rozwinie się oferta mniejszych wydawnictw zagranicznych. Moje pierwsze zamówienie to były komiksy z Hollow Press.

Offline Dracos

Odp: Róbmy dobrze
« Odpowiedź #7 dnia: Nd, 23 Styczeń 2022, 14:01:41 »
gdzie w koszyku jest produktów za 1000 zł a różnica w sklepach to 2-3 zł …


Aż z ciekawości wszedłem i pierwsze co mi się rzuciło w oczy to Rork 2 cena 120 na Ceneo cena zaczyna się od 83 to chyba nie 2-3 różnicy a raczej 20-30. Ale może i faktycznie nadrabiają pakowaniem i takie rzeczy jak z Lost in Time czy z Elementala warto brać.

Offline raurer

Odp: Róbmy dobrze
« Odpowiedź #8 dnia: Nd, 23 Styczeń 2022, 14:15:39 »
Dla mnie świetny sklep. Zwłaszcza przez współpracę z hollow press i fajne ceny na komiksy z tego wydawnictwa. Właśnie sobie kompletuję zamówienie. Plus mają sporo komiksów od polskich mniejszych wydawnictw.

Ja bardzo liczę, że rozwinie się oferta mniejszych wydawnictw zagranicznych.

Właściciel sklepu pisał ostatnio na fb, że pracuje nad rozszerzeniem oferty zagranicznego niezalu. Liczę na bardziej nieoczywiste rzeczy niż Fantagraphics, np. francuski fremok byłby ciekawym wyborem.

Offline Alexandrus888

Odp: Róbmy dobrze
« Odpowiedź #9 dnia: Nd, 23 Styczeń 2022, 16:02:38 »
Właściciel ma ambicję sprzedawać ambitne tytuły, wartościowe, a nie papkę. Na SH bym nie liczył - są inni więksi gracze którzy z powodzeniem sprzedają te komiksy. Siłą Róbmy Dobrze jest niezal, i pozycje mniej oczywiste.

I to nie prawda, że darmowej przesyłki nie ma. Część asortymentu obniża koszta wysyłki o 1-3 złote za sztukę (pozycje z HP o 5!). Liczba pozycji obniżających ma się zwiększać, po prostu Michał musi poprzeliczać na które tytuły z wydawnictw może wprowadzić taki "rabat".

Pakowanie pancerne, a do tego eko (tylko karton i papier, ostatnio eksperymentuje z skropakiem). Ciekawą opcją jest też zaklepywanie - kupuję 2 komiksy, płacę i zaznaczam opcję zaklepania. I Michał odkłada mi te komiksy. Po czym po miesiącu robię po raz kolejny mikro zamówienie i jest ono dokładane do poprzedniego. Jak uznam, że wystarczająco nabrałem zlecam wysyłkę i wszystko do mnie idzie jedną paczką. Można na spokojnie robić małe zakupy nie martwiąc się kosztami wysyłki, bo te będą tylko raz naliczone i pomniejszone o rabaty za pozycje.

Jak dla mnie sklep I klasa. W 2021 byłem w pierwszej 10 ludków zostawiających najwięcej hajsu. I co? Dostałem od Michała wideo nagrane specjalnie dla mnie z podziękowaniami. No po prostu kontakt z klientem miód-malina i orzeszki :D

Offline LordDisneyland

Odp: Róbmy dobrze
« Odpowiedź #10 dnia: Pn, 24 Styczeń 2022, 03:44:28 »
@Death - dzięki za zwrócenie uwagi na ,Malarza", nie wiedziałem o tym komiksie absolutnie nic   :)
,, - Eeeeech.''

Offline Leyek

Odp: Róbmy dobrze
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 25 Styczeń 2022, 00:04:32 »
Tu masz Lordzie 12-stronnicową zajawkę Malarza (wersja Eng, bo link do Pol z Kickstartera o dziwo już nie działa):

https://drive.google.com/file/d/1pNp0Q8TZMO8haSeDZjEaqsm7hCWwi_sq/view

Ja czekam na swoją kopię + rysunki :)

Offline Róbmy Dobrze

Odp: Róbmy dobrze
« Odpowiedź #12 dnia: So, 02 Kwiecień 2022, 18:48:25 »
Zacznę od tego, że jestem bardzo miło zaskoczony!

Jak zakładałem sklep w marcu 2021 kilka osób ostrzegało mnie przed tym forum. Opisy były takie, że ja sobie momentalnie wyobraziłem, że tutaj żerują jakieś nieludzkie potwory. Dopiero jakiś tydzień temu ktoś mi powiedział, że mój sklep był wspominany tu kilka razy, w różnych wątkach. Ze strachem, ale zacząłem szperać i zobaczyłem spokojne, sensowne rozmowy i kilka miłych słów. Po raz kolejny w życiu wybrzmiewa ten sam wniosek: Zawsze sam wyrabiaj sobie opinie.

Problemem może być brak (o ile się nie mylę) pozycji Egmontu - nawet forumowicze wskazują, że najwięcej biorą stamtąd.
Ale... ceny co najmniej na poziomie Gildii a nawet ciut niższe, dużo komiksu niezależnego...

Jeśli chodzi o Egmont, to powoli rozszerzam ofertę również na Egmont: https://robmydobrze.pl/sklep/?ktowydaje=egmont

Co do cen, to wszystko zależy od kilku czynników. Inne ceny dostaję, jeśli dane wydawnictwo zamawiam przez hurtownię, inne jeśli uda nam się współpracować bezpośrednio. Inne dostaję, jeśli wydawnictwo patrzy na mnie z góry, jako na malutki sklepik, a inne jeśli widzi mój potencjał na przyszłość, który wynika między innymi z ogromnego fanpejdża na 35 tysięcy obserwujących. https://www.facebook.com/robmydobrze

Na początku większość cen miałem wyższych, niż konkurencja. Teraz większość mam identycznych albo podobnych; czasem nieco wyższych, czasem nieco niższych. Tylko pojedyncze wydawnictwa jeszcze mam w kiepskich cenach. Przy czym warto to podkreślić, że to nigdy nie wynika z mojej pazerności (ja mam bardzo małe marże), tylko z decyzji poszczególnych wydawnictw.

Aż z ciekawości wszedłem i pierwsze co mi się rzuciło w oczy to Rork 2 cena 120 na Ceneo cena zaczyna się od 83 to chyba nie 2-3 różnicy a raczej 20-30. Ale może i faktycznie nadrabiają pakowaniem i takie rzeczy jak z Lost in Time czy z Elementala warto brać.

Z Rorkiem to był niefortunny wypadek. Byłem już zmęczony, dodawałem dużo rzeczy na sklep i skopiowałem z Excela złą liczbę, czego ze zmęczenia nie zauważyłem. Dopiero po jakimś czasie się skumałem. Szybkie porównanie:

Rork 1 w Róbmy Dobrze: 95,90 zł https://robmydobrze.pl/produkt/rork-1-andreas/
Rork 1 w Gildii: 125,90 zł https://www.gildia.pl/komiksy/447186-rork-ksiega-1

Rork 2 w Róbmy Dobrze: 95,90 zł https://robmydobrze.pl/produkt/rork-2-andreas/
Rork 2 w Gildii: 125,90 zł https://www.gildia.pl/komiksy/505749-rork-ksiega-2

Rork 2 limitka w Róbmy Dobrze: 139,90 zł https://robmydobrze.pl/produkt/rork-2-andreas/
Rork 2 limitka w Gildii: 139,90 zł https://www.gildia.pl/komiksy/505750-rork-ksiega-2-okladka-limitowana

A pakowanie najlepsze na rynku.

Taką opinię znalazłem w kilku miejscach na tym forum i jest mi z tego tytułu bardzo miło, bo w moim przypadku doszła dodatkowa trudność: Od początku istnienia sklepu ustaliłem sobie, że w moim pakowaniu nie będzie grama plastiku. Musiałem więc wymyśleć jak pakować pancernie, ale przy użyciu wyłącznie kartonu, papieru makulaturowego i papierowej taśmy klejącej. Jestem dumny z tego, co udało mi się opracować. Na 2500+ zamówień, które zrealizowałem, nie było jednego przypadku (!), żeby produkt był uszkodzony ze względu na moje pakowanie.

Właściciel sklepu pisał ostatnio na fb, że pracuje nad rozszerzeniem oferty zagranicznego niezalu. Liczę na bardziej nieoczywiste rzeczy niż Fantagraphics, np. francuski fremok byłby ciekawym wyborem.

To prawda, jak tylko uda mi się poodsyłać do hurtowni książki (z których wychodzę), będę rozszerzał ofertę tak, żeby pokryć wszystkie polskie wydawnictwa, które chcę mieć. Potem, w drugiej kolejności, zaczynam szukać zagranicznych niszowych wydawnictw i niezalu. Jeśli macie jakiekolwiek polecanki dla mnie, piszcie.

Właściciel ma ambicję sprzedawać ambitne tytuły, wartościowe, a nie papkę. Na SH bym nie liczył - są inni więksi gracze którzy z powodzeniem sprzedają te komiksy. Siłą Róbmy Dobrze jest niezal, i pozycje mniej oczywiste.

Im dłużej prowadzę ten sklep, tym mniej jestem tego pewny. Na początku chciałem robić ścisłą, autorską selekcję komiksów, ale z czasem luzowałem poślady. Obecnie jestem bliżej nastawienia, że chcę mieć w ofercie różne rzeczy (na pewno nie wszystkie, ale szerzej, niż początkowo chciałem), ale mocno promować na fanpejdżu i podczas lajwów te, które uważam za szczególnie godne polecenia. Czyli założenie podobne, ale mniej zamknięte.
« Ostatnia zmiana: So, 02 Kwiecień 2022, 18:53:07 wysłana przez Róbmy Dobrze »
Róbmy Dobrze to internetowy sklep z komiksami, fanpejdż na Fejsie i kanał na YouTube, na którym rozmawiam z twórcami i wydawcami komiksowymi.

Offline Dracos

Odp: Róbmy dobrze
« Odpowiedź #13 dnia: So, 02 Kwiecień 2022, 18:55:43 »
@UP Nie taki KOMIKSpec zły jak go malują ;)

Offline Leyek

Odp: Róbmy dobrze
« Odpowiedź #14 dnia: So, 02 Kwiecień 2022, 19:10:04 »
Jestem dumny z tego, co udało mi się opracować. Na 2500+ zamówień, które zrealizowałem, nie było jednego przypadku (!), żeby produkt był uszkodzony ze względu na moje pakowanie.

Od jakiegoś czasu zbieram się już, żeby złożyć zamówienie (różne niszówki co to tylko po dziadowskim facebooku sprzedają, a u Ciebie są), ale ta kwestia możliwe, że zmotywuje mnie, żeby i inne rzeczy u Ciebie pozamawiać. Bo inne sklepy mają na to wywalone, szczególnie jak trochę się rozwiną, vide moje kiedyś ulubione czytam.pl. Jedynie gildia trzyma równy poziom w miarę sensownego pakowania. A lepiej dać nawet parę złotych więcej, ale nie użerać się potem z reklamacjami, odsyłaniem itp.

Jak będziesz miał coś super ciekawego, a mnie znanego to polecaj nam tutaj :)