Autor Wątek: Oszustwo OLX Kajko i Kokosz Amiga  (Przeczytany 1297 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pp

Oszustwo OLX Kajko i Kokosz Amiga
« dnia: Pn, 26 Kwiecień 2021, 16:27:57 »
Hej
Czy ktoś może kupował od użytkownika na olx Kamila z Sosnowca https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2kR7w/ grę Kajko i Kokosz na Amigę ? Pan sprzedawał podrobioną wersję kiepskiej jakości wydruków gry - zamiast tekturowego pudełka - wydrukowana okładka, zamiast książeczki wydrukowana ulotka, dałem się oszukać może na niewiele bo 70 zł, ale użytkownik zgrywa głupiego, i udaję, że nie wie co sprzedaje, a już po odebraniu przeze mnie przedmiotu, napisałem do niego z innego konta i ponownie chciał sprzedać (więc sobie to po prostu drukuje albo ma nadrukowane w miarę potrzeb. Chce zdarzenie zgłosić na policję i chciałbym wiedzieć czy dużo jest osób oszukanych ? niektórzy może sobie nie zdają sprawy. albo uwierzyli w tłumaczenia, że nie wiedział (ja sprawdziłem i wiedział). ogłoszenie już usunął. Po wiadomości ode mnie, że wiem o jego czynie, ale pieniędzy nie chce oddać
« Ostatnia zmiana: Pn, 26 Kwiecień 2021, 16:31:29 wysłana przez Pp »

Offline U.F.O

Odp: Oszustwo OLX Kajko i Kokosz Amiga
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 26 Kwiecień 2021, 17:41:35 »
Imo przejdź się z tym na policje, przecież jak facet sprzedaje podrobione gry to na to są paragrafy.

Offline Piterrini

Odp: Oszustwo OLX Kajko i Kokosz Amiga
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 26 Kwiecień 2021, 18:49:24 »
Ciężko będzie znaleźć inne oszukane osoby. Inaczej z ofertami na fb, gdzie generalnie jest łatwiej, tak z olx czy nawet z allegro... po prostu ciężej, strzelam że tutaj nikogo nie znajdziesz kto jest był w tej samej sytuacji z tym konkretnym człowiekiem.

Pieniądze rozumiem przelałeś na jego konto bankowe? Masz więc dane i możesz zgłaszać (niebiescy już wezmą z banku pozostałe informacje których nie masz, bo pewnie tylko numer konta się zgadza), ale najpierw bym ogarnął cały proces i mu napisał "wstępnie" i skrótowo co zamierzasz zrobić, może odpuści i odda pieniądze i będziesz miał problem z głowy. W przeciwnym wypadku po prostu zgłaszasz, może za jakiś czas (miesiące, ale raczej lata) pieniądze odzyskasz, wszystko się będzie toczyć bez Twojego udziału, także "żadna filozofia" zgłosić. Generalnie poczytaj jeszcze w innych miejscach o analogicznych sytuacjach, powodzenia ;)

Offline Pp

Odp: Oszustwo OLX Kajko i Kokosz Amiga
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 26 Kwiecień 2021, 19:40:51 »
Generalnie to mu napisałem co zrobię.
1 Zawiadomienie o popełnieniu oszustwa
2 Zawiadomienie o piractwie
3 Poinformowanie portalu OLX, o oszukiwaniu przez Pana ludzi
4. Poinformowanie właścicieli praw autorskich do Kajko i Kokosz (Fundacja Kreska oraz wydawnictwo Egmont) o wykorzystywaniu wizerunku


Nie jest to duża kwota, i bardziej chodzi o jego cwaniactwo niż o tą kasę. Oczywiście na policję się udam.
Nie chodziło mi o pozew zbiorowy - bardziej może o uświadomienie innym, że zostali oszukani i potwierdzenie sobie, że rzeczywiście jest tak jak mówię (choć i tak o tym wiem bo próbował drugi raz to samo sprzedać)

Offline Logan

Odp: Oszustwo OLX Kajko i Kokosz Amiga
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 27 Kwiecień 2021, 08:51:16 »
Może spróbuj uderzyć na PPA.PL - aktywny portal i forum zrzeszające społeczność użytkowników amigi.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Oszustwo OLX Kajko i Kokosz Amiga
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 27 Kwiecień 2021, 14:42:22 »
A to gry na Amigę podlegają w ogóle jakiejś ochronie praw autoskich?
W czasach gdy powstawały, na pewno w Polsce nie podlegały.
Policja nic nie zrobi, 70 PLN to za mała kwota. Idź do sądu, zapłać kilkaset PLN kosztów sądowych + koszty przejazdów do Sosnowca, po kilku latach może odzyskasz  ;D ;D ;D