Autor Wątek: OLX  (Przeczytany 15470 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lipa

Odp: OLX
« Odpowiedź #30 dnia: Śr, 29 Wrzesień 2021, 15:23:37 »
Zawsze możesz podać mu telefon w wiadomości jak piszecie prywatnie

Nie musisz podawać go do wiadomości każdego

Offline Amer

Odp: OLX
« Odpowiedź #31 dnia: Śr, 29 Wrzesień 2021, 20:14:24 »
Jeszcze jedno pytanie: czy wysłana przesyłka InPostem (poprzez przesyłki OLX) nigdy nie pojawia się w aplikacji InPostu w zakładce NADAJĘ? Tak byłoby chyba najprościej, ale ja niczego w apce nie widzę. Losy przesyłki mniej szczegółowo można poznać w aplikacji OLX.

Spróbowałem wyszukać przesyłkę po numerze w apce InPostu i dodała się do zakładki ODBIERAM.
Poloniusz: Cóż czytasz, mości książę?
Hamlet: Dymki, dymki, dymki.

Offline sad_drone

Odp: OLX
« Odpowiedź #32 dnia: Śr, 29 Wrzesień 2021, 21:09:42 »
@deFranco Odnośnie twojego pytania o szlaban, wprawdzie przez olx sprzedaje mało, ale bardzo mało bezpieczna wydaje mi się sytuacja w której każdy może uzyskać dostęp do twojego numeru telefonu. Jak już się z kimś umówisz na odbiór osobisty to dopiero na koniec podajesz numer, znacznie zmniejsza to ryzyko moim zdaniem.

@Amer nie dodaje sie, bo nie jest wysyłana z twojego konta tylko konta olx. Na razie to nie jest połączone (co jest upierdliwe bo trzeba drukować dokument nadania zamiast użyć kodu qr w apce) ale myślę że prędzej czy poźniej dodadzą opcje łączenia konta.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline martinus100

Odp: OLX
« Odpowiedź #33 dnia: Śr, 29 Wrzesień 2021, 22:02:34 »
Jesli chodzi o odbiór osobisty ja nigdy nie umawiam się w domu, chyba że to jest coś dużego i ciężkiego. Zawsze pod jakimś sklepem - Biedra, Lidl itp.
Telefon podaję w ostateczności i sprzedałem już kilkaset rzeczy.

Online perek82

Odp: OLX
« Odpowiedź #34 dnia: Cz, 30 Wrzesień 2021, 08:08:54 »
Ja nr podaję. Są ludzie, którzy lubią zadzwonić i dopytać coś albo spytają czy nie miałbym jeszcze czegoś itd. Raz człowiek wziął ode mnie chyba z 15 komiksów na raz bo się tak jakoś zgadało.
Są oczywiście ryzyka - próby wyłudzenia na Whatsapp ale to od razu odsyłam na olx i blokuje takiego agenta. Telemarketing też łatwo zidentyfikować ale mnie to jakoś nie dotknęło ze strony olx a bardziej po zmianie operatora i lokalne akcje zdrowotne, pokazy itd. Fotowoltaika raz tylko się pojawiła.
Trochę mnie irytuje sposób wysyłki że z drukowaniem etykiety i bez śladu w aplikacji InPost. No ale jakoś sobie radzę.
Z ciekawostek to aplikacja olx jest jedyną która mi wysyła powiadomienia bez wcześniejszego jej uruchamiania. Żadna inna czy to bankowa czy sportowa nie przebija się przez jakieś magiczne blokady w telefonie.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline JanJ

Odp: OLX
« Odpowiedź #35 dnia: So, 09 Październik 2021, 22:29:13 »
Nowy regulamin:

Skorzystanie z usług Przesyłki OLX i Płatności OLX może wiązać się zkoniecznością uiszczenia Opłaty
 Serwisowej. Wysokość Opłaty Serwisowej zostanie doliczona do ceny Przedmiotu i będzie widoczna przed zawarciem Transakcji. Opłata Serwisowa będzie nie wyższa niż 50 złotych brutto. Opłata Serwisowa wnoszona jest przez Kupującego z góry, przy dokonaniu zapłaty z wykorzystaniem Płatności OLX za Przedmiot i Dostawę uzgodnienia przez Użytkowników innego sposobu dostawy i płatności, Opłata Serwisowa nie będzie pobierana.

Czy ktoś gdzieś znalazł lub wie, od czego ta opłata zależy??? Jakiś cennik??

Offline Amer

Odp: OLX
« Odpowiedź #36 dnia: So, 23 Październik 2021, 20:50:37 »
Protip: jeśli ustawiacie przesyłkę przez paczkomat, wybierzcie największy możliwy rozmiar paczki (zawsze można to później edytować, ale tylko do momentu, aż ktoś nie dokona zakupu). Miałem sytuację, że otworzyła mi się zbyt mała skrytka. Spróbowałem jeszcze raz i jeszcze raz, ale za każdym razem otwierała się ta sama. Musiałem zrezygnować ze sprzedaży, skontaktować się z kupującym i wyjaśnić sytuację. Na szczęście OLX w ciągu kwadransa oddał pieniądze, ja wystawiłem nowe ogłoszenie i wybrałem maksymalny dostępny rozmiar paczki, a ta sama osoba po chwili dokonała ponownego zakupu.

Nie jestem pewien, czy błąd leżał po mojej stronie. Mam kłopot z dostępnością kartonów, czasem karton jest sporo większy od wysyłanego przedmiotu, więc lepiej się ubezpieczyć. Ale w opisywanej sytuacji wystąpiła chyba awaria z pierwszą skrytką, która się miała otworzyć, bo były jakieś trzaski i słyszałem dźwięk, jakby próbę otwarcie drzwiczek, po innej stronie niż skrytka, która się finalnie otworzyła. Miałem wrażenie, że pierwsze drzwiczki się zacięły i w końcu otworzył się niewielki schowek. No cóż, nie ma instrumentów idealnych.

No i tak, jak podawali koledzy wyżej, po zaakceptowaniu przez was transakcji, od razu ściągajcie ogłoszenie ("Zakończ"), bo innych wprowadza to tylko w błąd i wnerwia.
Poloniusz: Cóż czytasz, mości książę?
Hamlet: Dymki, dymki, dymki.

Offline nori

Odp: OLX
« Odpowiedź #37 dnia: Nd, 24 Październik 2021, 12:45:48 »
OLX nagle zażądał skanu dowodu osobistego. Wiecie o co chodzi? Raczej przesyłanie skanu dowodu nie wchodzi w rachubę, co na to RODO? Poza tym najzwyklej w świecie nie mam ochoty nikomu udostępniać swoich danych osobowych.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline James88

Odp: OLX
« Odpowiedź #38 dnia: Nd, 24 Październik 2021, 12:56:54 »
Takie żądanie z ich strony pojawia się jak przekroczysz dany próg przychodu ze sprzedaży.

Offline misiokles

Odp: OLX
« Odpowiedź #39 dnia: Nd, 24 Październik 2021, 17:41:37 »
co na to RODO?

RODO mówi, że firma, której podajesz swoje dane ma je chronić. A prosi o dane, gdyż jest taka ustawa.
Wg. regulaminu OLX nie gromadzi podanych podczas weryfikacji danych, ponieważ nie posiada licencji banku. Wypełnione przez Ciebie dane są bezpośrednio przekazywane naszemu partnerowi i zabezpieczone tzw. Kodem cash. Dane weryfikacyjne są przetwarzane bezpośrednio przez Operatora płatności - firmę Adyen N.V.
Operator płatności zobowiązany jest do stosowania środków bezpieczeństwa finansowego (zgodnie z Ustawą z 1 marca 2018 roku o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu) w celu zapobiegania nadużyciom finansowym podczas płatności online."
« Ostatnia zmiana: Nd, 24 Październik 2021, 17:43:09 wysłana przez misiokles »

Offline PJP

Odp: OLX
« Odpowiedź #40 dnia: Nd, 24 Październik 2021, 18:16:03 »
Tradycyjnie, jak zwykle, dla naszego "bezpieczeństwa" 8)

Offline PawelC

Odp: OLX
« Odpowiedź #41 dnia: Pt, 12 Listopad 2021, 18:45:09 »
Jeśli ktoś od wczoraj ma problem z dodaniem przesyłki OLX (przynajmniej ja wczoraj zauważyłem) na Firefox, można to zrobić na Edge'u. Pozmieniali jak działa dodawanie przesyłki, po wystawieniu trzeba wejść w swoje oferty i kliknąć na "Dodaj przesyłkę", otworzy się edycja oferty i na tej stronie są opcje dodania przesyłki (na FF nie wyświetlają się).

Napisałem o tym do supportu, póki co nie odpowiedzieli ani nie poprawili tego.

Offline Talvi

Odp: OLX
« Odpowiedź #42 dnia: So, 13 Listopad 2021, 18:09:40 »
W Operze też nie działa dodawanie przesyłki. Też zgłosiłam do supportu. W aplikacji dodawanie działa.

Online perek82

Odp: OLX
« Odpowiedź #43 dnia: Nd, 26 Grudzień 2021, 12:34:25 »
Są już opłaty serwisowe naliczane
Za 80 zł mam 1,8 zł czyli nieco ponad 2 procent
Za 300 zł mam 4 zł czyli 1,3 procenta
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Murazor

Odp: OLX
« Odpowiedź #44 dnia: Śr, 05 Styczeń 2022, 12:31:48 »
Pewnie olx ma w swoich długaśnych regulaminach taką informację, ale taka przestroga.

Sprzedaje od jakiegoś czasu rzeczy (głównie komiksy) przez olx (brak prowizji robi swoje) i jedna z paczek, która była kupiona z "przesyłka olx" (paczkomat) zaginęła. Zgłosiłem ten fakt na pomocy olx, odpisano mi: "nie nasza sprawa, etykieta jest generowana przez pana, więc zgłaszaj sobie pan reklamacje do inpostu, a jak paczka się nie znajdzie to oddamy kupującemu kasę".

Myślę no to super, paczki nie ma, kasy nie ma, olx umywa ręce. Zgłosiłem reklamacje na stronie inpostu i dość szybko dostałem odpowiedź: "paczka zaginęła, szukamy, bla bla, ale roszczenia finansowe może zgłaszać nadawca, a nie pan, czyli sendit.pl".

Na szczęście paczka się odnalazła i dotarła do odbiorcy, ale zastanawiam się, czy reklamując w sendit nie dostałbym odpowiedzi, że oni tylko pośredniczą i idź sobie do olx.. ::)

wątek pewnie nie ten, ale nie wiedziałem gdzie napisać