Autor Wątek: OLX  (Przeczytany 15497 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rodrigues

Odp: OLX
« Odpowiedź #45 dnia: Śr, 05 Styczeń 2022, 13:04:48 »
Ciekawa i pouczająca historia, a zarazem niestety, kolejna, odstraszająca od korzystania z ich usług.

P.S. Niedawno powstał też wątek o OLX:
https://forum.komikspec.pl/zakupy/olx/

Offline JohnyQuiet

Odp: OLX
« Odpowiedź #46 dnia: Śr, 05 Styczeń 2022, 14:53:35 »
Niestety miałem kiedyś (nie)przyjemność pracy w dziale reklamacji jednej z wiodących na rynku firm kurierskich i potwierdzam, że działa to zawsze w taki sam sposób, tzn. wątpliwości co do paczki, czyt. reklamację może złożyć tylko i wyłącznie nadawca paczki.

Offline Jaxx

Odp: OLX
« Odpowiedź #47 dnia: Śr, 05 Styczeń 2022, 15:01:43 »
A w takim przypadku kto byłby nadawcą paczki? Ten, kto fizycznie zamówił i opłacił nadanie, stając się stroną umowy o dostawie towaru (czyli OLX, gdzie drugą stroną jest firma kurierska, tu Inpost) czy ten, kto figuruje w polu "nadawca", a fizycznie jest tylko podmiotem dostarczającym przesyłkę do paczkomatu, bo przecież sam niczego nie zamawiał, ani nie opłacał? OLX chyba nie miałby podstawy prawnej do umywania rąk i twierdzenia, że osoba podająca dane do automatycznie generowanej etykiety odpowiada za wysyłkę i dostarczenie przesyłki do odbiorcy.
« Ostatnia zmiana: Śr, 05 Styczeń 2022, 15:03:21 wysłana przez Jaxx »

Offline JohnyQuiet

Odp: OLX
« Odpowiedź #48 dnia: Śr, 05 Styczeń 2022, 15:47:56 »
A w takim przypadku kto byłby nadawcą paczki? Ten, kto fizycznie zamówił i opłacił nadanie, stając się stroną umowy o dostawie towaru (czyli OLX, gdzie drugą stroną jest firma kurierska, tu Inpost) czy ten, kto figuruje w polu "nadawca" (...)

Zawsze powinien to być podmiot widniejący w polu "nadawca" na etykiecie. Piszę, że powinien, bo firmy kurierskie generalnie nierzadko naginają regulamin i spychają odpowiedzialność na inne podmioty, więc warto zaznajomić się z regulaminem firmy kurierskiej i odnosić się tylko do niego.

Offline perek82

Odp: OLX
« Odpowiedź #49 dnia: Śr, 05 Styczeń 2022, 16:44:37 »
Kiedyś InPost mi zgubił paczkę (ja wysyłałem). Zmusili jakiegoś człowieka co niby miał ostatni kontakt z tą paczką żeby się ze mną skontaktował i załatwił temat.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline starcek

Odp: OLX
« Odpowiedź #50 dnia: Śr, 05 Styczeń 2022, 18:47:16 »
Niestety miałem kiedyś (nie)przyjemność pracy w dziale reklamacji jednej z wiodących na rynku firm kurierskich i potwierdzam, że działa to zawsze w taki sam sposób, tzn. wątpliwości co do paczki, czyt. reklamację może złożyć tylko i wyłącznie nadawca paczki.
W przypadku InPostu nadawca może scedować prawa do reklamacji na odbiorcę. Przerabiałem to kiedyś. Oświadczenie odpowiednie i już. Zabawę przejmuje odbiorca.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Murazor

Odp: OLX
« Odpowiedź #51 dnia: Śr, 05 Styczeń 2022, 19:17:58 »
A w takim przypadku kto byłby nadawcą paczki?
Dokladnie. Ja nadaje paczke przez olx, a pomiedzy jest jeszcze sendit. A koszt przesylki placi odbiorca, ja nawet tych pieniedzy nie widze, wiec... kto ma dostac odszkodowanie za paczke jak zaginie?

Wg inpostu sendit, wg olx'a odbiorca, czyli sprzedajacy jest w d**pie ???

Offline JakubM

Odp: OLX
« Odpowiedź #52 dnia: Cz, 24 Luty 2022, 16:32:42 »


A tak mi zapakowano komiks na OLX, i o dziwo wszystkie rogi całe :-)

Offline Rodrigues

Odp: OLX
« Odpowiedź #53 dnia: Cz, 24 Luty 2022, 16:47:53 »
Nieźle. Ja kiedyś dostałem komiks zapakowany w papier pakowy.

Offline xanar

Odp: OLX
« Odpowiedź #54 dnia: Cz, 24 Luty 2022, 17:06:09 »
W sumie to podobnie pakują sklepy, tylko zamiast folii jest cienki papier, wielkiej różnicy nie ma.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Rodrigues

Odp: OLX
« Odpowiedź #55 dnia: Śr, 06 Lipiec 2022, 11:13:38 »

Offline perek82

Odp: OLX
« Odpowiedź #56 dnia: Śr, 05 Październik 2022, 20:19:38 »
Dzisiaj po raz pierwszy od dłuższego czasu chciałem coś kupić na olx i trochę mnie zaskoczyła opłata serwisowa, która wyniosła prawie 10 procent ceny. I dupa. Odpuściłem bo z przesyłką już się zacząłem zbliżać do ceny ze sklepu.
Przy droższym ogłoszeniu procent był niższy.
Nie mając Facebooka i przy drogim allegro to był mój główny kanał handlu, a teraz to muszę pomyśleć.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Arne

Odp: OLX
« Odpowiedź #57 dnia: Cz, 06 Październik 2022, 16:34:07 »
Bo olx to teraz grupa Allegro więc od prawie roku już pobierają opłatę serwisowa, której wysokość zwiększała się średnio co ok 5 miesięcy. Teraz to chyba jest 3 zł na start od każdego ogłoszenia plus 5 procent ceny wystawianego przedmiotu. To dlatego przy większych sumach wydaje się że procent jest niższy ( przez te 3 zł na start)

Offline Alexandrus888

Odp: OLX
« Odpowiedź #58 dnia: Cz, 06 Październik 2022, 23:15:41 »
Ale chyba dalej da się dogadać z sprzedającym i ominąć prowizję. Trzeba jednak niestety zapłacić pełną cenę za przesyłkę i ryzykować zrobienie się w wała.

Offline starcek

Odp: OLX
« Odpowiedź #59 dnia: Pt, 07 Październik 2022, 08:03:05 »
To wtedy zupełnie tak samo jak transakcja przez FB lub forum? :-D
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.