Autor Wątek: Nieudane zakupy  (Przeczytany 10674 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Szekak

Nieudane zakupy
« dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 15:18:27 »
Ten temat przyszedł mi na myśl dzisiaj gdy spojrzałem na... o tym zaraz, w każdym razie w tym temacie można się dzielić ogólnie rozumianymi nieudanymi zakupami, począwszy od komiksu który nam się po prostu bardzo nie spodobał, poprzez przepłacone zakupy na allegro egzemplarzy które zaraz doczekały się dodruku, czy kupno jakichś wadliwych, uszkodzonych egzemplarzy. Po prostu każdy zakup z którego nie jesteśmy zadowoleni. Wracając do początku postu, ten temat przyszedł mi na myśl gdy spojrzałem dzisiaj na...



Fight Club 2. Kupowanie zeszytów po kilkanaście złotych, razem ponad 100zł tylko po to, by chwilę potem kupić w powiększonym formacie wydanie zbiorcze w twardej oprawie za niecale 50. Damn, kasa w błoto.

Śmiało!
« Ostatnia zmiana: So, 14 Wrzesień 2019, 15:59:04 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Murazor

Odp: Nieudane zakupy
« Odpowiedź #1 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 16:46:46 »
Panowie, myślę, że Szekakowi chodziło o komiksy i związane z nimi zakupy ;)

Ja raczej nie żałuję zakupów, parę razy zdarzyło się, że kupiłem jakieś używane śmieciowe wydanie i wchodziło wznowienie w ładnym integralu. Ewentualnie wychodziła wersja po polsku, tańsza i np: zbiorcza :)

Offline PJP

Odp: Nieudane zakupy
« Odpowiedź #2 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 16:50:16 »
W komiksowych raczej rzadko wtapiam, bo albo dorzucam do kolekcji starocie, kiedyś gdzieś tam były zniszczone czy wypożyczone na zawsze, albo kupuję integrale sprawdzonych serii. Raz sądziłem, że wtopiłem z czymś z NSC ale w sumie po drugim czytaniu (jak w Sejmie!) nawet mi się spodobało :D
Zazwyczaj w nowych wydaniach nie podobają mi się dwie rzeczy: kolory i tłumaczenie...

Offline bibliotekarz

Odp: Nieudane zakupy
« Odpowiedź #3 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 19:52:52 »
Knightfall - to okazały się być moje ostatnie komiksy z Batmanem z TM-Semic. Twórcy postanowili stworzyć przełomową historię z Mrocznym Rycerzem i na pomyśle się skończyło. Dotrwałem zaciskając zęby do pojedynku z Bane'em w Jaskini Nietoperza. Brnąłem przez kilka numerów mając nadzieję, że tego kluczowego momentu nie będzie rysował Aparo. Każdy, tylko nie Aparo, please! Wreszcie okazało się, że rysuje... Aparo. Facet postanowił pokazać za wszelką cenę jak bardzo ma już na wszystko wyj...ne i nic, nawet tak ważna historia, nie jest w stanie tego zmienić. O scenariuszu nie napiszę nic, bo go tam mnie ma. Klepią się po ryjach przez 22 strony a Batman coś majaczy. Po tej żenadzie po raz kolejny po Batmana sięgnąłem dopiero kilka lat później, gdy Egmont wszedł w Rok pierwszy i PMR.

Wieża Babel - miała być jedna z najlepszych historii z Ligą Sprawiedliwości. Jest przeciętna historyjka dla młodszych nastolatków, w której za jedyny jasny punkt robi postawienie Batmana w sytuacji, gdy jego zbyt daleko posunięta nieufność zostaje wykorzystana przez wrogów JLA.

Co się stało z Człowiekiem Jutra? - miał być jeden z najlepszych Supermanów napisany przez geniusza Alana Moore'a. Jest typowa ramotka pełna głupotek charakterystycznych dla Supermana tamtego okresu (i późniejszych też), którą wyróżnia tylko poruszenie wątków końca i śmierci bohatera. Gdyby nie stopka z nazwiskami autorów w życiu bym się domyślił, że napisał ją Moore. 0% Moore'a w Moore'ze.
Batman returns
his books to the library

Offline MODZEL

Odp: Nieudane zakupy
« Odpowiedź #4 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 20:10:02 »
Kupiłem używanego Kaznodzieje (calosc) za 800-900 zł a zaraz później ogłosili wznowienie:/ oczywiście teraz posiadam dwa wydania;)

Offline jotkwadrat

Odp: Nieudane zakupy
« Odpowiedź #5 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 21:02:44 »
Nie do końca w temacie, bo zakupu nie żałuję, ale swego czasu kupiłem stare wydanie Hellblazera Ennisa a teraz wychodzi w integralach i to tak, że w każdym ma być coś, czego nie ma w tamtych wydaniach.

Offline Adolf

Odp: Nieudane zakupy
« Odpowiedź #6 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 21:27:25 »
Kiedyś mi jeden prowizoryjczyk polecił Deadpool Classic. Akurat robiłem zakupy i wziąłem. Inny kolega mnie uświadomił, że to był trolling i niestety wtopiłem. Mogłem wziąć wtedy coś bardziej wartościowego. Komiks leżał długo na półce w folii i przypominał mi o tym, że warto rozsądnie wydawać pieniądze. Co ciekawe, nakład tego pierwszego tomu się wyczerpał, ale wystawiając go do sprzedaży po cenie nawet ciut niższej niż okładkowej, nie było chętnych na zakup. Ostatecznie oddałem go temu dobremu niegdyś koledze, który wpadł do mnie w odwiedziny. 

Przytoczę także tutaj sytuację kolegi, który pojechał na MKFiG w jednym celu - nabyć trochę Semiców. Kolega nie wiedział, że jest w Łodzi taki sprzedawca, niezbyt miły i dosyć pazerny. No i dał się omamić i kupił makulatury za 500 zł. Żałował strasznie wydanych pieniędzy, ale było za późno. Stary dziadu ze sklepu pozbył się staroci, które wcisnął naiwnemu przyjezdnemu i zarobił okrągłą sumkę. A wkręcony kolega cały czas nie mógł się nadziwić swojej łatwowierności. Inni za podobne pieniądze mieli stosy nowych komiksów, co jeszcze bardziej pogłębiało depresję kolegi.

Każdy popełnia jakieś wtopy, ale takie sytuacje hartują człowieka.

Offline amsterdream

Odp: Nieudane zakupy
« Odpowiedź #7 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 22:45:04 »
Akurat Semici to dobra inwestycja, niektóre numery Batmana czy Spider-Mana powyżej 100zl już chodzą.

A co do tematu to jedna z moich największych wtop w ostatnim czasie to kupno od razu całego Blueberry - w ogóle mi ten komiks nie podszedł i nawet połowy tomów nie przeczytałem.
« Ostatnia zmiana: So, 14 Wrzesień 2019, 22:48:53 wysłana przez amsterdream »

Offline 79ers

Odp: Nieudane zakupy
« Odpowiedź #8 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 23:09:59 »
1. Deadpool Classic 1 - kiedyś marzeniem była kompletna seria poświęcona jednemu superbohaterowi w PL - gdyby był nim Punisher  ;D ;D , Deadpool ani mnie nie zaciekawił, ani nie rozbawił i niczym, wbrew oczekiwaniom, nie zainteresował.
2. Saga winlandzka - jw. liczyłem, że azjaty i wikingowie = to nie może się nie udać, a tu hyc trochę złotówek z kieszeni, kilka godzin i nic z tego.
3. Sugar - jak może się nie udać historia z kotem w roli głównej ???
4. Blade 1 - historia jak historia ale jak można było dać tą badziewną okładkę ze Snipesem zamiast tej:
https://vignette.wikia.nocookie.net/marveldatabase/images/6/69/Blade_Sins_of_the_Father_Vol_1_1.jpg/revision/latest/scale-to-width-down/300?cb=20181026010205
5.Metacom - jeden z moich ulubionych komiksów z młodych lat - nadal go lubię, mam komplet wycinanek z ŚM, ale kiedy czytam jako całość to coś nie gra. Nie potrafię rozgryźć tego fenomenu - dosłownie jakby dwa różne komiksy  :o
6.Ekspedycja - jw. jeden z ulubionych tytułów kiedyś i długo wyczekiwany Ostatni rozkaz - ostatni album serii, który zepsuł totalnie odbiór całości
7.TRiA księgi powyżej XX - nie wiem czy należy uzasadniać dlaczego
8.Funky Koval 4 - jw.
9.Gail 1 - pierwszy komiks kupiony w moim ulubionym CK - początek historii powielony 4x, a gdzie reszta nie wiem - filatelista by się ucieszył, ale taki komiks to makulatura  >:(
10.Predator rocznicowy- prezentuje się elegancko, a Betonowa dżungla to dla lubiących łowcę jedna z lepszych historii. Powiększony format to jednak w tym przypadku niepotrzebny przerost formy nad treścią - chociaż dla tak wydanego AvP bym nie protestował !!!

W moim przypadku nieudane zakupy to zawiedzione oczekiwania a powyższa antylista to Top10(-). Kolejność tytułów przypadkowa.

Akurat Semici to dobra inwestycja, niektóre numery Batmana czy Spider-Mana powyżej 100zl już chodzą.

Tylko, że jak chcesz takowe sprzedać to zaproponują 10-20zł za idealny stan.

John

  • Gość
Odp: Nieudane zakupy
« Odpowiedź #9 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 23:15:29 »
Cytuj
4. Blade 1 - historia jak historia ale jak można było dać tą badziewną okładkę ze Snipesem zamiast tej:

A czy ten Blade ze Snipesem na okładce nie kosztował z 5zł?

Offline amsterdream

Odp: Nieudane zakupy
« Odpowiedź #10 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 23:23:02 »

Offline 79ers

Odp: Nieudane zakupy
« Odpowiedź #11 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 23:37:14 »
A czy ten Blade ze Snipesem na okładce nie kosztował z 5zł?
Brałem kiedyś po okładkowej, a kilka złotych kiedyś i teraz to nie to samo. Nieudane zakupy to nie kwestia ceny.

Co do wartości pieniądza kiedyś:
https://ggn.pl/userdata/gfx/27402/RosjaP12b.9Metc.jpg - wartość pieniądza wyrażana była w kruszcu,
                                        teraz:
wartość pieniądza to papier + farba + pakiet obietnic  bez pokrycia.

Z miesiąc temu widziałem też idealne Batmany z lat 91-92 i niektóre numery nawet do 250zł dochodziły.

Mam komplet superhero od TM-S w niezłym stanie  i nigdy nawet nie otarłem  się o takie kwoty - może to i dobrze bo pozostały na półce.

Offline Koalar

Odp: Nieudane zakupy
« Odpowiedź #12 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 23:46:07 »
Trochę przepłaconych tomów i kompletów (które niedługo wychodziły ponownie, często w lepszej edycji) człowiek kupił... Ale też trochę się sprzedało przed nowymi wydaniami. Największe rozczarowania to chyba takie (swego czasu) trudno dostępne komiksy jak np. Feralny Major, Azyl Arkham, Umowa z Bogiem - kupę kasy na to wydałem, a potem zimny prysznic, że wcale mi się nie podobają (zwłaszcza za taką forsę).
Teraz staram się wychodzić z założenia, że najlepsze komiksy są wznawiane co jakiś czas (prędzej czy później ktoś znów wyda Mausa), więc coś, co mam, mogę sprzedać, a czegoś, czego nie mam, staram się nie kupować. Jeśli coś nie wyjdzie ponownie, to zwyczajnie nie jest tak dobrym komiksem i szkoda na to pieniędzy i czasu. Już nie jestem takim komplecistą jak kiedyś (hm, brak kasy; jakbym miał, tobym był ;)), a tacy mają ciężko (przykładowo te Spidery od TM-Semica są kiepskie i niewarte 100 zł; ale dobrze, że na studiach je uzupełniłem po parę złociszy ;)).
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Online Szekak

Odp: Nieudane zakupy
« Odpowiedź #13 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 07:15:28 »
https://allegro.pl/oferta/spider-man-12-98-tm-semic-bardzo-rzadki-numer-8447911735
https://allegro.pl/oferta/tm-semic-spiderman-11-98-rzadki-nr-stan-bdb-folia-8467805292
https://allegro.pl/oferta/tm-semic-spider-man-10-1998-100-folia-stan-bdb-8467825942

Z miesiąc temu widziałem też idealne Batmany z lat 91-92 i niektóre numery nawet do 250zł dochodziły.
O kurza twarz, jestem w szoku. Jak dobrze, że jestem posiadaczem wszystkich kompletnych serii w stanie idealnym. :D
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Tymon Nadany

Odp: Nieudane zakupy
« Odpowiedź #14 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 08:47:31 »
U mnie  nieudane zakupy łączy jedno , to tomy wkkm co kupiłem jakiś tom z ciekawości to potem   żałowałem tych 4 dych dlatego tych kolekcji nie kupuje od 2016.  Do nieudanych  zakupów zaliczam jeszcze Deadppol tom 1  Marvel Now, i tomy Batman Odrodzenie  sam dziwie się jak wytrzymałem aż 5 tomów.