Autor Wątek: Nieudane zakupy  (Przeczytany 10686 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piterrini

Odp: Nieudane zakupy
« Odpowiedź #45 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 17:38:31 »
(...)
Moim personalnym faworytem był klient na dceased, który nie dość że nie potrafił nawet napisać poprawnie nazwy komiksu (zamiast tego było "batman nie umarli" xD) to po pół dnia urywanego kontaktu zaczął mi jęczeć że na allegro ma 10zł drożej więc powinienem mu jeszcze cenę opuścić bo tam jest nowy a ja mam używany. (a sprzedawałem za 55% okładkowej bodajże)

Heh, jak by to ująć... chcemy żeby dzieciaki wchodziły w komiksy, ale przy transakcjach nie dzielimy ludzi na "dojrzałych" i... niedojrzałych(?), a to błąd.
Jedna z moich najgorszych transakcji komiksowych to zakup wysyłkowy od dzieciaka (ok. 15 r.ż.). Nie będę opisywał, bo z moją manierą tzw. rozpisywania się wyszedłby bardzo(!) długi akapit. Jedna rada dla wszystkich - jeśli transakcja z dzieciakami to nie wysyłkowo, tak zakup jak i sprzedaż. Pomijając mój nieopisany przypadek jest masa rzeczy jakie mogą się "wydarzyć" przy takiej transakcji, a dzieciaki generalnie żyją ze świadomością braku konsekwencji (bo do tego się to sprowadza). Żeby nie rzucać słów na wiatr - przykłady: przy zakupie może być brak wysyłki przedmiotu, przedmiot nieistniejący, paczka niezabezpieczona należycie, inny stan przedmiotu niż zapewniany itd.; przy sprzedaży brak odbioru paczki (także już opłaconej), stan "niby" niezgodny z zapewnianym dla "wyłudzenia reakcji", inne irracjonalne decyzje... Oczywiście to są rzeczy które mogą też wystąpić przy transakcji z osobą dorosłą, jednak jak wyżej - z dzieciakami to się sprowadza do tego, że mają one świadomość, że ich akcje nie mają konsekwencji (jak już to ich rodzice będą mieli problemy, no i my stracimy czas).
Jasne - są wyjątki (a może mój przypadek to był właśnie wyjątek? Nie wiem ile transakcji z dzieciakami przebiega pomyślnie [pewnie sporo, bo w końcu na olx czy alle nie wiadomo "kto jest kto"], znam tylko te przypadki które były problematyczne...), ale jeśli już są przesłanki powyższego np. w rozmowie gdzie osoba jest "niekonkretna" (jak piszesz @sad_drone) to przerwać kontakt!

Offline sad_drone

Odp: Nieudane zakupy
« Odpowiedź #46 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 17:46:20 »
@Pitterrini Ten klient z mojego posta to akurat był wyjątkowo mało rozgarnięty dorosły, aczkolwiek zgadzam się że były czerwone flagi i zasadniczo mogłem już po pierwszej wiadomości od niego temat olać. Co do transakcji z dzieciakami, na szczęście nie zdarzyło mi się to ani razu, ale sprzedaje (i kupuje) głównie na fb. Generalnie moje doświadczenia sprzedażowe/zakupowe są bardzo pozytywne w porównaniu np do handlu grami na konsole, 95% paczek które dostaje jest dobrze zapakowana a kontakt zazwyczaj bez zarzutu, mam teorie że ludzie którzy czytają w ramach hobby są już na starcie "odsiani" i generalnie prezentują jakiś poziom ogłady nieobecny przy niektórych innych rozrywkach ;).

edit : żeby nie było tak cukierkowo, dosłownie wczoraj dostałem paczkę z korrigans zapakowaną w samą folię, i komiks po odpakowaniu oczywiście z dużym dentem. Sprzedająca (z fb) stwierdziła że to nie jej problem i żebym sobie reklamował u dostawcy (inpost nie przyjmuje reklamacji po wyjęciu z paczkomatu, a przed otwarciem paczki nie byłem w stanie stwierdzić jaki jest stan komiksu)
« Ostatnia zmiana: Nd, 10 Październik 2021, 17:55:03 wysłana przez sad_drone »
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.