Autor Wątek: Najbardziej udane sprzedaże  (Przeczytany 6188 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Deg

Odp: Najbardziej udane sprzedaże
« Odpowiedź #15 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 22:55:21 »
@UP
Kwadrans po tym poście wpadł kolejny kupujący, po kolejnego Donalda i zostawił mi kolejną dychę. Kocham takie aukcje. :D
Psiakość, ja przegapiłem i kupiłem za okładkową, gdzie mogę wpłacić tę dodatkową dychę?  :-\
This is my truth, tell me yours.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Najbardziej udane sprzedaże
« Odpowiedź #16 dnia: Pt, 08 Listopad 2019, 11:00:56 »
@UP
Kwadrans po tym poście wpadł kolejny kupujący, po kolejnego Donalda i zostawił mi kolejną dychę. Kocham takie aukcje. :D

Spoiler: PokażUkryj


To ile w końcu zarobiłeś? 10 zł czy 90? Warren Buffet!

Offline vision2001

Odp: Najbardziej udane sprzedaże
« Odpowiedź #17 dnia: Pt, 08 Listopad 2019, 12:44:15 »
Ile zarobił to zarobił, ale podatek i tak będzie trzeba zapłacić za sprzedaż dobra w terminie 6 m-cy od daty zakupu.

Offline gashu

Odp: Najbardziej udane sprzedaże
« Odpowiedź #18 dnia: Pt, 08 Listopad 2019, 14:49:49 »
Czy jeżeli kupie komiks, przeczytam go (albo nie przeczytam) i następnie puszczę na Allegro ze stratą (o często robię), to należy mi się wówczas zwrot podatku?  ::)

Offline Bazyliszek

Odp: Najbardziej udane sprzedaże
« Odpowiedź #19 dnia: Śr, 17 Luty 2021, 23:09:24 »
Moje sprzedawanie testu Kolekcji Spider-Mana było tak udane, że dziś, po dwóch latach napisał PW do mojej innej aukcji na Allegro jakiś koleś i pyta się czy jeszcze mam Sagę Klonów i Zdziczenie. :) :D

Kurczę - gdybym wiedział, że trzeba nabijać jeszcze ilość, to postarałbym się o więcej sztuk i spróbował sprzedać w Polskę jeszcze więcej. Może wtedy by poszło, jak Transformers.

Offline Szekak

Odp: Najbardziej udane sprzedaże
« Odpowiedź #20 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 00:19:43 »
Jakbys nie nabijal Transformers i nie zafalszowal wynikow testu wprowadzajac w blad H odnosnie tego na jaka ewentualna sprzedaz pozniej sie takie wynik przeklada to by nie trzeba bylo wcale nabijac sztucznie Spidera by kolekcja ruszyla. Mieczem wojowales i od miecza zginales. Swiadomosc, ze to nie TK zabil kolekcje tylko ty musi byc dla ciebie straszna.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Adolf

Odp: Najbardziej udane sprzedaże
« Odpowiedź #21 dnia: So, 23 Październik 2021, 00:11:55 »
To było w zeszłym roku. Egmont zapowiedział nowe wydania Sandmana, a ja jeszcze nie skompletowałem starych! Do tego tom 7 już niedostępny. Dramat. A niedługo nowe wydania, stare będą albo bez wartości, albo niedostępne. Szybka decyzja - sprzedaję.

Wystawiam na grupie komiksowej tomy 1-5 za 499 i... zostałem wyśmiany. Ilość prześmiewczych reakcji mnie dobiła. A przecież sprawdziłem po ile chodzą tomy, więc wiedziałem, że 2 i 5 to małe rarytasy.

Minęło parę dni i odzywa się do mnie zainteresowany, chce tom 5. Poszedł za 300 zł! Moja najlepsza sprzedaż ever!

Później odzywa się inny zainteresowany i chciał tom 2. Po małych negocjacjach zgodziłem się na 230 zł. Druga najlepsza sprzedaż ever!

Resztę tomów 1,3 i 4 sprzedałem za 100 zł, gdzie pojedynczy chodził za około 30 zł, więc dobry interes.

Podsumowując: na początku zostałem wyśmiany za kwotę 499, lecz łącznie zarobiłem 630 zł. Nie przejmujcie się hejterami z grup komiksowych, gdzie jest presja żeby za grosze oddać co cenne, bo inaczej nie wypada.

Offline Amer

Odp: Najbardziej udane sprzedaże
« Odpowiedź #22 dnia: So, 23 Październik 2021, 16:31:27 »
A ja wczoraj wieczorem pod wpływem tego, co przeczytałem na tutejszym forum, wystawiłem na OLX Życie i czasy Sknerusa McKwacza za 250 zł. Sprzedały się po kilku godzinach, w środku nocy. Plus rano miałem trzy kolejne zapytania o ten komiks (dwie osoby chciały zbić cenę do 200 zł), bo nie miałem kiedy zamknąć nieaktualnej oferty, więc była nadal widoczna dla poszukujących (na noc smartfon zawsze przełączam w tryb samolotowy).

Miałem to puścić za 70,00 zł, może taniej, ale któryś forumowicz dał cynk, że jest na tę pozycję wzięcie. Nie zależało mi na zarobku, bo tak mnie zmęczył ten komiks, że nie dałem rady dotrwać do końca. Chciałem się tego dziadostwa z domu pozbyć. Ale nie chciałem, żeby szczwany lis kupił po taniości i sprzedał parokrotnie drożej. Musiałem więc dostosować się do cen na rynku wtórnym.

Oczywiście i za 800 zł sprzedają to wydanie, ale mówimy o zafoliowanych egzemplarzach. Mój był czytany, w stanie bardzo dobrym, ale jednak nie idealnym. Parę dni temu, już po informacji z forum, widziałem na OLX używkę za 350 zł, która już następnego dnia zniknęła.

Dodam, że czytałem ten komiks w rękawiczkach; gdybym tego nie zrobił, to za więcej niż 100 zł wstyd byłoby mi wystawiać. Za często smaruję dłonie kremikami i muszę się tak ratować.
« Ostatnia zmiana: So, 23 Październik 2021, 16:34:54 wysłana przez Amer »
Poloniusz: Cóż czytasz, mości książę?
Hamlet: Dymki, dymki, dymki.

Offline radioblackmetal

Odp: Najbardziej udane sprzedaże
« Odpowiedź #23 dnia: So, 23 Październik 2021, 16:44:19 »
Chodzi o to pierwsze wydanie zbiorcze, z błędami etc?
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline GoNzO

Odp: Najbardziej udane sprzedaże
« Odpowiedź #24 dnia: So, 23 Październik 2021, 17:45:09 »
A ja wczoraj wieczorem pod wpływem tego, co przeczytałem na tutejszym forum, wystawiłem na OLX Życie i czasy Sknerusa McKwacza za 250 zł.

Co takiego przeczytałeś na forum, że skłoniło Cię do sprzedaży tego komiksu jeśli można wiedzieć :>?

Offline Motyl

Odp: Najbardziej udane sprzedaże
« Odpowiedź #25 dnia: So, 23 Październik 2021, 19:10:43 »
W erze przedwznowieniowej widziałem na alledrogo dwie aukcje, które do tej pory robią na mnie ogromne wrażenie. Pierwsza to Feralny major sprzedany za 800 zł, druga to Azyl Arkham za - UWAGA - 1200 zł. Nie dowierzałem. Nie wiem, rzecz jasna, czy kupujący się wywiązali z zapłaty za towar, ale kwoty nawet dziś mogą zadziwiać. Moje osiągnięcie jest przy tym skromne, udało mi się raptem zarobić 272 zł na jednym komiksie, a i tak było to wieki temu. 

Offline Global

Odp: Najbardziej udane sprzedaże
« Odpowiedź #26 dnia: So, 23 Październik 2021, 19:31:45 »
Zakupilem Absolute Swamp Thing by Alan Moore Volume 2 na Amazon UK za £23.25. Blad cenowy po stronie Amazona. Sprzedalem kilka miesiecy pozniej za £210.


Offline Amer

Odp: Najbardziej udane sprzedaże
« Odpowiedź #27 dnia: So, 23 Październik 2021, 20:39:15 »
Chodzi o to pierwsze wydanie zbiorcze, z błędami etc?
Sprawdziłem stare artykuły. U mnie wskazanych błędów nie ma.

Co takiego przeczytałeś na forum, że skłoniło Cię do sprzedaży tego komiksu jeśli można wiedzieć :>?
No właśnie to, że ceny tego komiksu szaleją. I tak bym go wystawił na sprzedaż, ale nie wiadomo kiedy. A tak zebrałem się w sobie, wyciągnąłem zakładkę i przestałem się oszukiwać, że jeszcze zmuszę się do dokończenia lektury.
Poloniusz: Cóż czytasz, mości książę?
Hamlet: Dymki, dymki, dymki.