Autor Wątek: Najbardziej udane zakupy  (Przeczytany 3386 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline GoNzO

Najbardziej udane zakupy
« dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 12:38:00 »
Mamy już nieudane zakupy, udane sprzedaże, a mnie najbardziej interesują zakupy.

Jeden z najbardziej ulubionych zakupów to komplet giganta seria pierwsza na allegro w stanie bardzo dobrym za około 200 zł, teraz praktycznie nie do dostania nawet w opłakanym stanie. Cała seria donald i spółka w bardzo dobrym stanie za około 250zł. Uwielbiam polowania na limitki Studia Lain, szczególnie te, które schodzą na pniu. Bardzo dobrze wspominam promocję na Merlin (masterpass), weszło wtedy z 200-300 pozycji z rabatami 60-70%. Promocja egmontu na new52. No i całkiem niedawny zakup limitowanego Szninkla, który sprawia mi wiele frajdy :D.

Offline PJP

Odp: Najbardziej udane zakupy
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 12:42:53 »
Było kilka takich zakupów na allegro, np. 15 czy 20 giganto-mamutów za 50-70 zł, stare Żbiki za parę złotych czy pakiet prawie wszystkich Klossów za kilka dyszek plus Iznogud, też za parę dych.

Offline Tymon Nadany

Odp: Najbardziej udane zakupy
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 12:49:35 »
Najmilszy zakup jakiego wspominam to  był w 2006 numery 1-8/1991  i 4/92 Punishera  plus Elektra Ściana za 10 zł z wysyłką i najlepsze było to że sprzedawca wysłał zanim dostał kasę na konto.

No i w złotej erze promocji Multiversum udało mi się dostać run Bendisa w Daredevilu za 150 zł
« Ostatnia zmiana: Nd, 15 Wrzesień 2019, 13:01:14 wysłana przez Tymon Nadany »

Offline Lafar

Odp: Najbardziej udane zakupy
« Odpowiedź #3 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 12:54:24 »
Zdecydowanie najbardziej udany pod względami finansowymi jest Spider-Man by Todd McFarlane Omnibus za 20 zł (najlepszy upolowany chyba), później Planet Hulk OHC za 35 zł, Silver Surfer Epic Collection When Galactus Calls za 25 zł, Green Lantern by Geoff Johns vol 1 Omnibus za 60 zł, Savage Sword of Conan vol 1 za 20 zł i Superior Spider-Man Complete Collection vol 2 za 30 zł. Jakimś cudem udało mi się też zebrać Daredevila Franka Millera 1-3 za ~150 zł.

Może nie bardzo ekonomiczny zakup ale dużo frajdy sprawiło mi kupienie całego Y the Last Man w HC i polowanie 2 lata na wszystkie tomy Batman Elseworlds - bardzo duża satysfakcja położyć wreszcie na półce trzeci tom. Bardzo dużo frajdy też sprawiło mi wymienienie Superman For All Seasons z polskiego wydania na amerykański OHC. Jedna z niewielu pozycji przy której sprzedaż wersji PL całkowicie sfinansowała mi OHC.

Na każde udane zakupy przypada oczywiście z 20 okazji które przejdą koło nosa ale co zrobić. Są też takie które przechodzą nawet bez mojej wiedzy i znajduję je później na Allegro czy Facebooku dopiero po kilku miesiącach.

Offline amsterdream

Odp: Najbardziej udane zakupy
« Odpowiedź #4 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 13:22:53 »
Z 10 lat temu kupiłem komplet X-Men z TM-Semic za 132zł w stanie igła. Komiksy wyglądały jakby wyjechały prosto z drukarni. Później dowiedziałem się od sprzedawcy, że kupował te zeszyty, wkładał do szafy bez dostępu do światła i nigdy ich nawet nie czytał. Teraz za taki zestaw to pewnie minimum 2 tysiące trzeba byłoby zapłacić.

Drugi najbardziej udany zakup to nabycie wszystkich komiksów Motopol - Twój komiks po 4zł każdy. Jak wydawnictwo padło to Imago po tyle sprzedawało nówki. Ku mojemu zaskoczeniu większość tych serii okazała się dużo lepsza niż się spodziewałem, taki frankofoński komiks środka jaki najbardziej lubię. Motopol miał o wiele lepszy dobór frankofonów niż Taurus czy Scream.

Offline PawelC

Odp: Najbardziej udane zakupy
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 19:54:00 »
Kilka miesięcy temu dało mi się kupić Skorpiony 2-6 w stanie bdb- za 125,5.

Jest to dla mnie zakup szczególnie udany bo polowałem na taką okazję gdzieś od...2011/2012.

Pamiętam, że wtedy te komiksy chodziło na Allegro tanio, seria przerwana, nie było na horyzoncie możliwości kontynuacji itp. Jakoś tak odwlekałem zakup bo zawsze było coś ciekawszego do uzupełniania (wracałem do komiksu po latach przerwy więc miałem ogromne zaległości do nadrobienia) a komiksy przecież nie znikną a pewnie będą z czasem jeszcze tańsze ;).
Był już nawet taki dzień gdzie w końcu zdecydowałem się kupić komplet, ale były to jeszcze czasy przed przypomnieniami, a wypatrzona aukcja kończyła się w godzinach pracy i zwyczajne o niej zapomniałem. Komiksy poszły za około stówkę, i była to ostatnia aukcja jaką widziałem od tamtej pory w takiej cenie. Jakoś względnie niedługo okazało się, że seria będzie kontynuowana i ceny poszły w górę diametralnie.

Przez kolejne lata było już tylko drożej, kompletnych zestawów coraz mniej a nie chciałem kupić 2-3 tomów tylko po to by nie mieć pozostałych, rynek eksplodował więc miałem na co wydawać na bieżąco, po drodze była nawet szansa ne reedycje od Taurusa (osobiście o to ich pytałem na KW), a ja nie chciałem mimo wszystko wydać kilkaset złotych na te kilka tomów, nawet pomimo tego, że Mariniego uwielbiam. Wszystko to sprawiło, że właściwie pogodziłem się z tym, że prawdopodobnie będzie to jedna z niewielu serii których nie skompletuję.

Na szczęście Allegro wprowadziło automatyczne wyszukiwania nowych aukcji i oczywiście miałem w nich ustawionego Skorpiona. Okazji do kupna było sporo, ale nie w cenie/stanie/zestawie mnie interesującym. Któregoś dnia ktoś wystawił dokładnie taki komplet jaki mnie interesował czyli tomy 2-6 których mi brakowało w fajnym stanie od złotówki. Nie robiłem sobie oczywiście nadziei, że wylicytuję bo takie zestawy chodziły po kilka stów i nawet nie pilnowałem aukcji po złożeniu oferty. Nie pamiętam ile wtedy dałem maksymalnie, ale następnego dnia nie mogłem uwierzyć, że udało się kupić za 125,5 :).

Kilkuletnie poszukiwania zakończone sukcesem, chyba z żadnego innego zakupu nie byłem tak zadowolony :).

Offline GoNzO

Odp: Najbardziej udane zakupy
« Odpowiedź #6 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 20:09:20 »
Cieszę się też, że nie dałem się omamić Noir'owej gorączce i wyczekałem do końca kupując pakiet na tantis za 427 zł :] (pewnie trochę dlatego, że aż tak mi na tym pakiecie nie zależało).

Offline Bazyliszek

Odp: Najbardziej udane zakupy
« Odpowiedź #7 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 21:19:20 »

Jeden z najbardziej ulubionych zakupów to komplet giganta seria pierwsza na allegro w stanie bardzo dobrym za około 200 zł, teraz praktycznie nie do dostania nawet w opłakanym stanie. Cała seria donald i spółka w bardzo dobrym stanie za około 250zł.

Popieram, bo ja też miałem farta i całą dziesiątkę z 1992-93 r. kupiłem za 70 zł. No ale to było ponad 5 lat temu, więc wtedy było łatwiej.

Ja lubiłem kupować nowe WKKMy od gościa co je sprzedawał po 25 zł. Szkoda, że znikną przed końcem Kolekcji i potem trzeba było wrócić do regularnej ceny. :)

Offline Piterrini

Odp: Najbardziej udane zakupy
« Odpowiedź #8 dnia: Pt, 27 Wrzesień 2019, 18:45:08 »
Najbardziej udane zakupy... ciężki temat, sporo komiksów nabywam w cenie ponad 70% niższej od ceny okładkowej, dotyczy to głównie Egmontów i Kolekcji kioskowych, duże nakłady więc sporo jest tego dostępne z drugiej ręki.

Ale faktycznie udane zakupy są dla mnie wtedy, gdy kupuję dużo wartościowych komiksów (wartościowych "artystycznie", nie muszą być "białe kruki") w dobrej cenie. Przykładem niech będzie komplet Lucyfera za 100zł (facebook) czy poniższe aukcje Hellboy (130zł z wysyłką) i Sandman (za 217zł z wysyłką):
https://allegro.pl/oferta/hellboy-komplet-15-tomow-3-tomy-bbpo-7859283967
https://allegro.pl/oferta/sandman-8303855499

Teraz do sedna, bo chciałem gdzieś spytać a nie widzę lepszego tematu... Ostatnio coś posucha na rynku wtórnym, ludzie mało sprzedają i mało kupują (te same ogłoszenia widzę raz po raz, pomijam że ogłoszenia raczej na granicy atrakcyjności).
Zimową porą zdecydowanie inaczej to będzie wyglądało, ale coś nie mogę sobie przypomnieć, czy już okolice listopada, czy dopiero np. w lutym jakiejś rotacji można się spodziewać, może ktoś obserwuje rynek i podpowie?

Offline 79ers

Odp: Najbardziej udane zakupy
« Odpowiedź #9 dnia: Pt, 27 Wrzesień 2019, 19:07:39 »
up
Wszyscy liczą, że po targach będzie mnóstwo okazji za 20% okładkowej i darmowe komiksy od kolekcjonerów z wrysami od autorów.

Offline keram2

Odp: Najbardziej udane zakupy
« Odpowiedź #10 dnia: Pt, 08 Listopad 2019, 20:10:14 »
Dawno, dawno temu w 1989 roku, poszedłem po szkole do domu kolegi, który miał komiksy do sprzedania, kupiłem kilka (może kilkanaście - nie pamiętam) płacąc maksymalnie 500 zł. za egzemplarz ( był tam m.in. "Kajko i Kokosz"). Nazajutrz kolega przyszedł do szkoły nie w humorze, po mojej wizycie odwiedził księgarnię i zobaczył tam nowy album Kajka i Kokosza ("Zamach na Milusia"-wyd. rozszerzone) w cenie 2000 zł.
Takie to były czasy, ceny zmieniały się z dnia na dzień.
Na początku 1990 kupiłem w księgarni nowego Szninkla (świeża dostawa) za 1500 zł., tymczasem Thorgale kosztowały już 4000-5000.

Offline Koalar

Odp: Najbardziej udane zakupy
« Odpowiedź #11 dnia: Nd, 15 Marzec 2020, 01:01:32 »
Ja o zakupie nie jakimś nie wiadomo jak opłacalnym, ale ciekawym.
Przy okazji wątku o lekturach szkolnych przejrzałem parę plebiscytów na najlepszy polski komiks roku. Gdzieś przynajmniej raz pojawił się komiks Achtung Zelig!. Coś mi to mówiło, gdzieś już to widziałem. I widzę okładkę - no tak, kojarzę. Dobrze by było kupić. No ale komiks z 2004. O dziwo jednak - był w jakimś sklepie w sieci. I ok. 2 tygodnie temu kupiłem (raczej) nówkę sztukę, chyba ostatnią w internecie (z przesyłką: 35,20 zł). I warto było :) Dziwi mnie i ciekawi, czemu ten komiks nie został wznowiony po tylu latach.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.