Autor Wątek: Najbardziej udane sprzedaże  (Przeczytany 6192 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bibliotekarz

Najbardziej udane sprzedaże
« dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 11:38:21 »
Jaki interes zrobiony na komiksie najlepiej wspominacie?

Nie sprzedawałem dużo, więc sam nie mam wiele do wspominania. Jednak do tej pory pamiętam jak kupiłem pirackie wydanie "Zapachu niewidzialnego" Manary na początku lat 2000 za 30 zł. Po kilku latach potrzebowałem pieniędzy i część swoich komiksów wystawiłem na allegro. "Zapach..." po zaciętych targach poszedł za 320 zł.
Batman returns
his books to the library

Offline Adolf

Odp: Najbardziej udane sprzedaże
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 12:16:53 »
Ostatnio kolega, wielki fan Kapitana Ameryki, pyta mi się gdzie można kupić tanio Kapitan Hydra. Patrzę, Allegro ceny 100-120 zł to gruba przesada. Jednak wchodzę często na forum w wątki z kolekcjami i wiem, że dobrze zamówić w Ruchu. Sam w to nie wierzyłem, ale znalazłem ten tom na ich stronie! Oczywiście z dopiskiem "ostatnie sztuki". Bez zastanowienia kupiłem za cenę okładkową + aż 1 zł za odbiór w kiosku. Za parę dni dowiem się w jakim stanie przyszło, o ile w ogóle przyjdzie, bo mógł być błąd  itp. Sam komiks już teraz mogę odsprzedać z dużym zyskiem, a trzymając go jeszcze parę lat, pewnie cena by wzrosła. Jednak pieniądze dla mnie mają znaczenie drugorzędne i za parę dni zrobię koledze niespodziankę...

John

  • Gość
Odp: Najbardziej udane sprzedaże
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 12:21:49 »
Dobry kolega. Ja kiedyś dałem kumplowi Spider-Man: Reign, ponieważ był fanem Pająka, a chciałem mu jakoś podziękować za przenocowanie i gościnę. Komiks choć przeciętny, to ciekawie narysowany. Mam nadzieje że temu kumplowi się spodobał, bo nie otwierał go przy mnie.

Offline Tymon Nadany

Odp: Najbardziej udane sprzedaże
« Odpowiedź #3 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 12:25:19 »
Niewiele miałem tak udanych sprzedaży ale coś się znajdzie
Punisher Max tom 1 - 110 zł
Punisher/Batman Deadly Knights- kupiony za 19 zł z kw sprzedany za 50 zł + kw
Staruszek Logan, Deadpool z wkkm  - poszły za dwukrotność ceny oryginalnej
Long Halloween rozklejone wydanie które dostałem w gratisie poszło za 30 zł

Offline VooDoo-79

Odp: Najbardziej udane sprzedaże
« Odpowiedź #4 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 17:10:00 »
W raz ze startem WKKM zacząłem ponownie zbierać komiksy gdzie w latach dzieciństwa miałem ich multum aż w momencie osiągnięcia pełnoletności wywaliłem wszystkie do śmietnika i do dzisiaj płaczę po nocach nad czynem jakiego się dopuściłem :'( Tak więc zacząłem znowu kupować na potęgę zwłaszcza te które nie były już dostępne na rynku ale jak już biznes się rozwinął w rozmachem i zaczęły się pojawiać wznowienia jakoś w porę udało mi się sprzedawać i to z niezłym zyskiem i tak:

-100 Naboi wszystkie 10 zeszytów od Mandragory kupiłem nówki za 150 zł a sprzedałem za ok. 400 zł
-Hellblazer 5 tomów sprzedałem za 350 zł
-Kaznodzieja 13 tomów za 1300 zł
-Co się stało z zamaskowanym rycerzem za 160 zł
-Życie i czasy Sknerusa I wersję sprzedałem za 115 zł dosłownie w momencie kiedy ogłosili że wydają II poprawioną
-Fire and Stone tom 2 ALIENS za 100 zł
-Silver Surfer Requiem za 130 zł

Offline GoNzO

Odp: Najbardziej udane sprzedaże
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 17:30:35 »
-Fire and Stone tom 2 ALIENS za 100 zł

Do teraz zachodzę w głowę czemu ten jeden tom F&S tak się wyprzedał i jest niedostępny, nakład miał mniejszy? Sam bym chętnie kupił go za stówkę, mam co prawda swój ale w fatalnym stanie...

sum41

  • Gość
Odp: Najbardziej udane sprzedaże
« Odpowiedź #6 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 17:32:29 »
W dawnych czasach allegro, początkach internetu i małej dostępności komiksów amerykańskich - ściągałem komiksy z USA po około 3-5 zł sztuka a na allegro schodziły po nawet 35 zł:)

Offline Bazyliszek

Odp: Najbardziej udane sprzedaże
« Odpowiedź #7 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 21:21:21 »
Zdecydowanie dwa pierwsze testowe numery Asterixa od Hachette. Udało mi się puścić 1 i 2 tom za 70 i 80 zł, mimo iż na rynku pełno było wydań Egmontu. Od tamtego czasu wiem, że na testach Kolekcji można zarobić parę złotych na kolejne komiksy.

Jak w 2016 roku Egmont rozkręcił szał na Deadpoola to normalnie kupione za okładkową WKKM Wojna Wade'a Wilsona sprzedałem za 60 zł na Allegro. 50% zysku też jest niezłe.
« Ostatnia zmiana: Nd, 15 Wrzesień 2019, 21:24:57 wysłana przez Bazyliszek »

Offline vision2001

Odp: Najbardziej udane sprzedaże
« Odpowiedź #8 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 09:49:10 »
Feralny Major czy Azyk Arkham sprzedane w 2007 r. za 250 pln.
Incal oraz Przyjdź Królestwo po 350 pln.
No w 2007 r. też "zainwestowałem" z zamysłem odsprzedania w zakup 5 sztuk jednego tytułu z elseworldowskich Batmanów (jeden mam nadal gdzieś na półce, może po powrocie do domu zobaczę co to było i Wam napiszę co to było). Za każdego zapłaciłem 25 centów, a sprzedawały się za 30-35 pln.

To tak na szybko podsumowane z pamięci tytuły z "niezłą przebitką"...


Offline vision2001

Odp: Najbardziej udane sprzedaże
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 21:52:15 »
No w 2007 r. też "zainwestowałem" z zamysłem odsprzedania w zakup 5 sztuk jednego tytułu z elseworldowskich Batmanów (jeden mam nadal gdzieś na półce, może po powrocie do domu zobaczę co to było i Wam napiszę co to było). Za każdego zapłaciłem 25 centów, a sprzedawały się za 30-35 pln.
Dziwne. Nie mogę edytować powyższego posta...
A ten tytuł to: Batman: The Golden Streets of Gotham.


Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Najbardziej udane sprzedaże
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 07:45:03 »
Mnie w pamięci utkwił jeden z albumów Yansa wydany przez Egmont na początku lat 2000-ych. Kilka z nich było przez jakiś czas (do zapowiedzi integrali) białymi krukami. Kupowałem je po ok. 17 zł gdy były wydawane, ale że przegapiłem niektóre, to postanowiłem pozbyć się wszystkich Yansów, które miałem. Sprzedały się ładnie, po kilkadziesiąt zł za album, w tym jeden za jakieś 150-180 i jeden za 250-280. W odniesieniu do tych 17 zł niezły strzał procentowy ;) Oczywiście w rozłożeniu na 10 lat, bo po mniej więcej takim czasie to sprzedawałem.

Offline Bazyliszek

Odp: Najbardziej udane sprzedaże
« Odpowiedź #11 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 20:34:00 »
Chciałbym serdecznie podziękować @ramirezowi82 (albo Itachiemu), który rzucił żartem w temacie o Donaldach, żebym sprzedawał na Allegro 1000 numer Kaczora Donalda, bo ktoś wystawiał za 35 zł. W życiu sam bym na to nie wpadł, by sprzedawać o wiele drożej coś, co zalega na półkach dookoła mnie. Ale to było genialne - wystawiam ten numer KD za 200% ceny kioskowej (no 35-40 zł to IMHO przesada) i ludzie sami kupują, kasa sama leci. Najłatwiej zarobione 90 zł w życiu. Dla mnie to sprzedaż miesiąca.

Itachi

  • Gość
Odp: Najbardziej udane sprzedaże
« Odpowiedź #12 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 21:05:51 »
Normalnie zazdraszczam

Offline Bazyliszek

Odp: Najbardziej udane sprzedaże
« Odpowiedź #13 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 21:46:07 »
@UP
Kwadrans po tym poście wpadł kolejny kupujący, po kolejnego Donalda i zostawił mi kolejną dychę. Kocham takie aukcje. :D

Spoiler: PokażUkryj

John

  • Gość
Odp: Najbardziej udane sprzedaże
« Odpowiedź #14 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 21:48:38 »
Bazyl: