Autor Wątek: Multiversum.pl - opinie o sklepie  (Przeczytany 315910 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1050 dnia: Cz, 04 Czerwiec 2020, 22:48:22 »
Tak trochę wcielając się w mentalność villaina: na miejscu właściciela bym zrobił jeszcze inaczej. Nie wiem czy pisać i podrzucać mu takie pomysły :D

Mianowicie powinien ustalić, że można zamawiać preorder dopiero jak skończy się ten na atomie czyli od 27 czerwca. Wtedy osoby, które chcą sobie porównać ceny by nie miały wyjścia i musialy albo zaryzykować na Atomie i potem sobie pluć w brodę, że zapłacily drożej albo czekać aż MVM łaskawie rzuci lepsze ceny. I wtedy właściciel móglby robić różne wałki typu raz niżej a raz podobnie albo wyżej. I te osoby byłyby przyblokowane i zmuszone brać u niego. Albo olać pre-order i zamawiać później.
Ale ja czuję, że właśnie coś takiego kombinują. Ceny promocyjne w każdym preorderze na Atomie są czasowo, później wskakują na docelowy pułap. I być może na to liczy tym zwlekaniem z możliwością składania zamówień w swoim sklepie mr Palacz...?

Offline stachel

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1051 dnia: Cz, 04 Czerwiec 2020, 23:37:55 »
Ile oszczędzacie kupując preorder w MVM? U mnie to wychodziło kilka złoty na miesiąc i nawet nie chce mi się czytać tych magicznych regulaminów zakupów. A jak tak czytam Wasze opinie o tym sklepie, to chyba niektórym rzeczywiście grube kwoty oszczędności wychodzą, że chcą się użerać z preorderem tylko w parzyste dni tygodnia podczas pełni księżyca pod warunkiem dobrego samopoczucia właściciela.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1052 dnia: Pt, 05 Czerwiec 2020, 09:30:35 »
Gdzieś w tym temacie przewijały się kwoty. Ja zawsze zamawiam pre-ordery w Atomie i nigdy nie sprawdzałem jakie różnice wychodzą.

Offline Gazza

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1053 dnia: Pt, 05 Czerwiec 2020, 10:18:56 »
Wszystko zależy od wydawcy oraz ilości zamawianych pozycji. W przypadku tzw. independent (Titan, Dynamite itp.) różnice są niewielkie, rzędu 30 groszy między sklepami, w przypadku "wielkiej dwójki" różnica wynosi ponad 2 zł - oczywiście w samych zeszytach (trejdy to większe różnice). Tak więc bywało, że na jednym preorderze miewałem ponad 100 zł różnicy, a to niemało przecież.
Na szczęście lockdown wyleczył mnie z okładkowego nałogu i zamawiam zdecydowanie mniej, a już najmniej z oferty DC i Marvela więc główne zamówienie poszło do Atomu. Kilka zeszytów, które nie mają jeszcze zaprezentowanych okładek wciąż czeka na liście, ale to już pojedyncze sztuki więc jak w przypadku zamówień tytułów PL (praktycznie Gildia only!), tak z zeszytami wracam do Atomu i ich zdrowej relacji z klientem, a nie manipulacji, ciągłych zmian zasad i anulowanych zamówień! Szkoda zdrowia dla kilku drobnych w kieszeni.

Offline Lafar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1054 dnia: Pt, 05 Czerwiec 2020, 12:16:12 »
U mnie wyszło na dwóch tomach 50zł, nie jest to mała kwota (jeden TP, dwa zamówienia i robi się z tego Epic). Poza tym, odpukać, nie spotkałem się nigdy, żeby komiksy przyszły uszkodzone z MVM. Jeżeli zamawiałem nowe, to przychodziły nowe i tyle. Komiksy z uszkodzeniami zamawiałem z Azylu, ale zawsze jest bardzo dobry kontakt, zdjęcia i opisy dostaję bez żadnego problemu. (to co piszę jest na podstawie kilkudziesięciu zamówień z MVM i Azylu)

Offline freshmaker

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1055 dnia: Pt, 05 Czerwiec 2020, 19:58:57 »
DC po 25 latach zakończyło współpracę z diamond comics. z tego co pamietam to mvm kupowało wszystko właśnie tam. ciekawe czy to się odbije na ofercie. cut-off 15/06.

Offline xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1056 dnia: Pt, 05 Czerwiec 2020, 20:11:23 »
Będzie pewnie drożej bo trzeba z dwóch miejsc ciągnąć.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online Takesh

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1057 dnia: Pt, 05 Czerwiec 2020, 22:51:18 »
DC dalej współpracuje z Diamond. Zakończyli współpracę na wyłączność.

Offline kelen

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1058 dnia: So, 06 Czerwiec 2020, 01:51:22 »
Na wyłączność skończyli jakiś czas temu. Teraz totalnie się odcinają.

https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/dc-cuts-ties-diamond-comic-distribution-1297309

Offline Antari

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1059 dnia: So, 06 Czerwiec 2020, 11:35:34 »
Ile oszczędzacie kupując preorder w MVM? U mnie to wychodziło kilka złoty na miesiąc i nawet nie chce mi się czytać tych magicznych regulaminów zakupów. A jak tak czytam Wasze opinie o tym sklepie, to chyba niektórym rzeczywiście grube kwoty oszczędności wychodzą, że chcą się użerać z preorderem tylko w parzyste dni tygodnia podczas pełni księżyca pod warunkiem dobrego samopoczucia właściciela.

Tak naprawdę zależy co się kupuje. Ja zeszytów kupuję bardzo mało w stosunku do zbiorczych i omnibusów. A te, wychodzą o wiele taniej na MVM. Różnice czasami sięgają kilkudziesięciu zł na tomie. Dwie dychy tu, trzy tam i robi się stówka taniej albo dwie. Zależy ile się zamawia. W przypadku zeszytów różnice to fakt kilka zł max więc jakby lwią część moich zamówień stanowiły właśnie zeszyty to prawdopodobnie przesiadłbym się w 100% na Atom.

Odnośnie Diamonda to też od razu pomyślałem o naszych polskich sklepach i jak to się odbije na dostępności/cenach. Wirus przyspieszył chyba pewne decyzje - szkoda.

Offline isteklistek

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1060 dnia: Nd, 07 Czerwiec 2020, 10:38:40 »
Nie wiem, czy się cieszyć z zakończenia współpracy z Diamondem, bo z jednej strony kończy się monopol jednej firmy, która ponoć nie ma dobrych opinii. Widziałem na necie, że ludzie strasznie narzekali, że oni źle pakowali komiksy i może coś w tym być, bo zdarzało się w ATOMIE, że czegoś mi nie dostarczyli, bo zeszyty przyjeżdżały w złym stanie i szły do zwrotu - ciężko mi oszacować jak częste to zjawisko, bo u nas są tylko dwa sklepy. Z drugiej strony jeden dystrybutor to zawsze jedna cena, a jak się rozbije, to pojawią się nowi i zacznie się wojna rabatowa i zbijanie do granic opłacalności, co zawsze odbija się na czymś.

Offline xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1061 dnia: Nd, 07 Czerwiec 2020, 12:37:06 »
No nie jest ta sama, jak więcej kupujesz to masz większy rabat.

Ten drugi dystrybutor lepiej pakuje, przynajmniej tu tak mówili: 
No właśnie miał ktoś taki przypadek w Multiversum, że nie dostał czegoś z preordera bo przyjechało uszkodzone i później już w ogóle nie dostał bo nie było ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Cypher

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1062 dnia: Nd, 07 Czerwiec 2020, 15:37:11 »
Sklepom chyba się to nie do końca podoba. Diamond chyba dawał im niezłe rabaty. ;)
Takiego to newslettera dostałem od Mile High Comics.



https://www.milehighcomics.com/newsletter/060520email.html

Offline xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1063 dnia: Nd, 07 Czerwiec 2020, 15:53:26 »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Lafar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1064 dnia: Pn, 08 Czerwiec 2020, 11:33:36 »
Zaczyna się straszenie klientów...

W piątek 5.06.2020 DC COMICS zakończyło trwającą ponad dwie dekady współpracę z dystrybutorem DIAMOND COMIC DISTRIBUTORS.

Planujemy kontynuację oferty komiksów z DC COMICS. W tym tygodniu będziemy prowadzili rozmowy z nowym dystrybutorem i zobaczymy co z tego wyniknie.

Na pewno możecie spodziewać się wyższych cen na komiksy z DC COMICS co jest naturalną konsekwencją decyzji podjętej przez tego wydawcę (komiksy tego wydawcy będą musiały być sprowadzane w osobnej dostawie)

Przez krótki czas możecie jeszcze zrobić szybkie zakupy dostępnych w naszym magazynie komiksów z DC COMICS w obecnych bardzo niskich cenach kalkulowanych dla dystrybucji przez DIAMOND, które zostaną zaktualizowane po ustaleniu warunków zakupowo-logistycznych z nowym dystrybutorem.