Autor Wątek: Multiversum.pl - opinie o sklepie  (Przeczytany 312796 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #525 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 01:10:19 »
https://multiversum.pl/_cms/view/96/przeliczniki-usd-pln.html

Mnożą się te przeliczniki, osiem naliczyłem  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #526 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 11:51:32 »
Przydałaby się jakaś kolejna drama. Na poprzednią się nie załapałem, a skusiłbym się na parę pozycji w promocyjnej cenie :) Może warto przez jakiś czas u niego nie kupować, żeby znów go przypiliło? ;)

Offline xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #527 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 09:40:08 »
Nowy film na FB się pojawił:
https://www.facebook.com/multiversum.eu/videos/467752430460789/

Jest nowy termin - matryca przeliczników  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Pawelek

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #528 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 10:18:28 »
Szkoda, że nie macierz przeliczników. Wtedy zamiast pisać o rewolucji mógłby po prostu sprowadzać macierz do postaci kanonicznej.

Offline Neofita

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #529 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 10:44:55 »
MVM powinno miec takie motto na samej gorze strony:

"Doswiadczenie nas uczy, ze doswiadczenie nas niczego nie uczy."

Offline xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #530 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 11:08:25 »
Patrząc z perspektywy czasu, to chyba optymalnym rozwiązaniem był podział na ofertę ekspozycyjną i "normalną" + superceny (wtedy coś tam jeszcze kupowałem ;) ) Mam wrażenie, że zaraz dojdziemy do punktu, że każdy tytuł będzie miał swój przelicznik.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline sad_drone

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #531 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 13:28:58 »
przelicznik na tym dniu otwartym fajny, tylko co z tego skoro brak listy komiksów co przekreśla jakiekolwiek zakupy zdalne. Nie kumam zupełnie działań sprzedawcy, skoro i tak ma te używki to czemu po prostu nie wróci do poprzedniego systemu w którym można je było mailowo zamawiać.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #532 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 13:42:19 »
Może pokłócił się z chłopkami z Azylu co mu ogarniali tą ekspozycję.  ;)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #533 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 14:11:12 »
Może pokłócił się z chłopkami z Azylu co mu ogarniali tą ekspozycję.  ;)

Azyl praktycznie nie istnieję. Funkcjonowali miesiąc w centrum Poznania, bardzo fajny sklepik, miła obsługa. Po miesiącu znikli. Trudno mi zrozumieć taki ruch, bo czego się spodziewali przez tylko miesiąc posiadania sklepu stacjonarnego?

Offline sad_drone

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #534 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 14:25:05 »
@Darius_Notariusz Azyl jako sklep stacjonarny funkcjonował krótko bo sprzedaż wysyłkowa ich oferty znacznie przebijała klientów fizycznych w sklepie. Potem do końca roku i rewolucji mvm funkcjonowali wyłącznie wysyłkowo, teraz z tego co wiem ciągle działają ale już tylko na allegro z zeszytówkami.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #535 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 14:27:43 »
Ciężko stwierdzić, coś tam działają, ale ostatni wpis na fb jest z 18 maja.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Neofita

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #536 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 23:09:38 »
Z kronikarskiego obowiazku dodam, ze porownalem troche najnowszy, jeszcze cieply, preorder w MVM oraz ich arch nemesis i trend cenowy zaczyna sie odwracac na niekorzysc MVM (miesiac temu bylo porownywalnie), chociaz nie dla wszystkich pozycji. Mozliwe, ze poza wzorami do przelicznikow do okreslenia cen - Rafal w swoim systemie stosuje jeszcze tarota, chiromancje, ewentualnie gdy chce wykluczyc jakakolwiek losowosc - rzuca koscmi.

Tak na szybko znalazlem co najmniej kilka pozycji sporo drozszych w MVM, co jest ciekawe, bo przeciez nowe przeliczniki (netto/brutto/srutto) weszly, wiec wydawaloby sie, ze wstajemy z kolan.
Probka MVM:
DC COMICS DETECTIVE COMICS COMP COVERS MINI HC VOL 03       42,00 PLN
MARVEL BOOK EXPAND YOUR KNOWLEDGE HC               87,50 PLN
DC COMICS BATMAN 100 GREATEST MOMENTS HC               87,50 PLN
DC COMICS SUPER VILLAINS 100 GREATEST MOMENTS REVISED HC   87,50 PLN

Te same rzeczy w AC:
DC COMICS DETECTIVE COMICS COMP COVERS MINI HC VOL 03       31,49 zł   
MARVEL BOOK EXPAND YOUR KNOWLEDGE HC               70,19 zł   
DC COMICS BATMAN 100 GREATEST MOMENTS HC                66,59 zł   
DC COMICS SUPER VILLAINS 100 GREATEST MOMENTS REVISED HC   66,59 zł   

Z drugiej strony - zeszyty, ktore sprawdzilem (Marvel) na korzysc MVM (17 zl do 17.99 w AC). Nieznaczna roznica, ale jesli kupisz ich wiecej, to grosz do grosza...
Sugeruje zawsze porownac ceny przed kupnem. Nie ma juz jednolitego trendu dla sklepu.

Wciaz czekam na jakies zdjecia rzekomo zniszczonych zeszytow, ktore ktos kupil w MVM w pre-orderze. Prosba o wstawienie, bo w tym miesiacu zamierzam dolozyc sporo tych zeszytow wlasnie z MVM (poki jest taniej).

EDIT:
przelicznik na tym dniu otwartym fajny, tylko co z tego skoro brak listy komiksów co przekreśla jakiekolwiek zakupy zdalne. Nie kumam zupełnie działań sprzedawcy, skoro i tak ma te używki to czemu po prostu nie wróci do poprzedniego systemu w którym można je było mailowo zamawiać.

Wnioskujac z tego, jak sprzedawca komunikuje sie z drugim czlowiekiem - mysle, ze kazda jego proba wspolpracy biznesowej z kimkolwiek predzej czy pozniej sie konczy. I czesciej predzej. Az czasem dziw mnie bierze, ze sklep przetrwal ponad dekade. Do pelnoletnosci nie dojedzie, chyba ze zwalczy fetysz przelicznikow i wlasciciel dopusci do glosu rozsadek. Po ostatnich akcjach MVM jakos tego nie widze.
« Ostatnia zmiana: Cz, 27 Czerwiec 2019, 09:33:39 wysłana przez Neofita »

Offline xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #537 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 23:30:48 »
Przy porównywalnych cenach preorderowych wybór jest prosty i nie ma się nad czym zastawiać.

Atom
- towar nowy
- Płatność - jak się chce (przedpłata, jak komiks pojawi się na stanie, pobranie)
- podejście do klienta - normalne - wszytko można

Multiversum
- towar nowy z defektami - zapewniany stan bardzo dobry
- Płatność - przedpłata
- podejście do klienta - PRL

Pisze to z perspektywy osoby, która zamawia głównie Omnibusy w DM VAR.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Antari

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #538 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 02:00:11 »
Tendencja jak najbardziej zaskakująca pozytywnie. Kolejny miesiąc z preorderem na AC i spore oszczędności.

@Neofita: Wątpię, że ten 1 zł na zeszycie ci się zwróci, licząc na szybko z tych pozycji co podałeś musiałbyś ich nabrać z 70 aby wyszło na to samo (kwotowo) co na AC przy wyborze tych samych pozycji.

Dla mnie kryterium jest proste, przede wszystkim cena. W obliczu takich cen jakie są obecnie na MVM nie ma już żadnego argumentu za tym sklepem. Wcześniej można było przymknąć oko na wiele fanaberii właściciela, "bo tanio", ale obecnie przy różnicach rzędu kilkudziesięciu zł na niekorzyść MVM nie ma już argumentu.

Offline Neofita

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #539 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 06:10:57 »
Tendencja jak najbardziej zaskakująca pozytywnie. Kolejny miesiąc z preorderem na AC i spore oszczędności.

@Neofita: Wątpię, że ten 1 zł na zeszycie ci się zwróci, licząc na szybko z tych pozycji co podałeś musiałbyś ich nabrać z 70 aby wyszło na to samo (kwotowo) co na AC przy wyborze tych samych pozycji.

Dla mnie kryterium jest proste, przede wszystkim cena. W obliczu takich cen jakie są obecnie na MVM nie ma już żadnego argumentu za tym sklepem. Wcześniej można było przymknąć oko na wiele fanaberii właściciela, "bo tanio", ale obecnie przy różnicach rzędu kilkudziesięciu zł na niekorzyść MVM nie ma już argumentu.

Nie wiem gdzie przeczytales, ze chce tymi zeszytami pokryc te wymienione przeze mnie roznice. Ale to nie po raz pierwszy czytasz u mnie cos, czego nie napisalem (nie doczekalem sie nigdy odniesienia sie do Twego blednego odczytania moich slow z naszej poprzedniej "rozmowy" w tym samym watku, dla przypomnienia ponizej male summary :), specjalnie dla Ciebie pogrubilem elementy, o ktorych mowa.

Cytat: Antari w Pt, 31 Maj 2019, 16:32:56

Nie da się tak po prostu stwierdzić. Zbyt nieostre określenie. Raczej taniej w pre-orderze? Nie. Raczej taniej na wybrane pozycje? Zależy. Na jedne pozycje tak, na inne nie.

Moja odp (« Odpowiedź #490 dnia: Pt, 31 Maj 2019, 22:43:48 »):
Napisalem ze w preorderze jest 'porownywalnie' a nie taniej (ktorys z moich wczesniejszych postow obrazowal to na przykladach). Z kolei na pozycje poza preorderem matematyka wskazuje na korzysc MVM i czasem jest to (nie moge sie powstrzymac, wybacz starcek) miazdzaca przewaga - bo prawie 20 procent. Moje stwierdzenie powyzszego jest w cytowanym przez Ciebie kawalku. Czytalem troche Twoich postow, i czytanie ze zrozumieniem nie wydaje sie u Ciebie problemem (czego nie mozna niestety powiedziec o kazdym z tego forum), jesli moge tak obcesowo powiedziec, wiec moze to ja sie niejasno wyrazilem?

Stwierdzenie, do ktorego sie odnosilismy ponizej:
Cytat: Neofita w Pt, 31 Maj 2019, 12:46:06

Wiec poki powyzsze ma miejsce - nawet po zniknieciu "absurdalnych przelicznikow" - jest raczej taniej w MVM (lub porownywalnie - patrz: obecny preorder). Ganmy MVM za to co sobie nagrabili (komunikacja, idea skaczacych przelicznikow czy opisu stanu produktow), ale nie zaklinajmy matematyki.

)

Prosze, badzmy rzeczowi w dyskusji.

Bede jak zdarta plyta - dla mnie finansowa kwestia jest na pierwszym miejscu, bo otrzymujac komiksy w nienagannym stanie i nie mogac narzekac na logistyke (pancerne opakowanie i szybka wysylka), cala ta otoczka w MVM to dla mnie co najwyzej powod do pustego smiechu. Tak wiec w tym najnowszym preorderze zamawiam czesc rzeczy w MVM, a druga czesc w AC, tudziez gdzies indziej. Prosta matematyka.
« Ostatnia zmiana: Cz, 27 Czerwiec 2019, 06:18:49 wysłana przez Neofita »