Autor Wątek: Multiversum.pl - opinie o sklepie  (Przeczytany 312780 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline isteklistek

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #465 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 23:57:21 »
Tylko w przypadku MVM chodzi nie tylko o ceny, ale o ich windowanie raz w górę, raz w dół. Jeżeli chodzi o niskie przeliczniki, to właściciel strzelił sobie w kolano ... miało być jak nigdy jest jak zawsze. Fajnie, że porównujemy preorder tyle tylko, że w ATOM jest on przez miesiąc stały z małymi rabatami, a później na kod można dostać -5% DC. Natomiast w MVM nie do końca tak było, bo przed preorderem, planowaną promocją, była zmiana kilka złotych w gorę, aby za chwile dać promocję, która i tak powodowała, że komiksy były trochę droższe, więc niby była promocja, a ostatecznie okazywało się, że jest drożej i tak było przez długi czas. Najniższe przeliczniki, które miały się utrzymać do końca roku, to miała być zapowiedź zmian na lepsze, a okazało się, że jest tak, jak było. Dziś kupi się komiks, a jutro okaże się, że nie wiadomo dlaczego jest tańszy o 20 zł i co mam pisać do właściciela wykłócać się o tę kwotę, udowadniać mu, że to było na fair...i dostać jakąś korpo gadkę, że przeliczniki to nie prosta sprawa, a on musiałby mi godzinami tłumaczyć dlaczego tak jest, bo to on, a nie ja prowadzi interes.

Offline Red Fury

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #466 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 06:48:38 »
Wybaczcie offtop, ale pewnie nie każdy śledzi post w zakupach, ma w planach kupno zagranicznych komiksów i może ktoś chce skorzystać.


Kupon rabatowy do Atom Comics FLASH nalicza 5% niestety nie wiem do kiedy, zatem korzystajcie i oczywiście nie łączy się z innymi promocjami.

DOTYCZY TYLKO KOMIKSÓW DC
« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Maj 2019, 13:47:13 wysłana przez Red Fury »
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

Offline Antari

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #467 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 11:08:52 »
Kupon rabatowy do Atom Comics FLASH nalicza 5% niestety nie wiem do kiedy, zatem korzystajcie i oczywiście nie łączy się z innymi promocjami.

U mnie wyskakuje informacja: Wprowadzony przez Ciebie kupon rabatowy jest nieprawidłowy lub został już użyty. Wpisałem kod "FLASH".


Jeszcze odnośnie preordera.

@Neofita: Dla przykładu,

Multiversum BATMAN WHO LAUGHS HC: 93 zł
Atom Comics: BATMAN WHO LAUGHS HC: 83,99 zł

9 zł róznicy.

Nie wiem o jakiej formie dokładania do zamówienia piszesz na Multiversum. Kiedyś taka była, ale później z niej zrezygnowano. Kupujesz 2 razy w miesiącu, za każdym razem płacisz za wysyłkę. Ja zamawiam tam regularnie i nie dostałem propozycji darmowego dokładania do zamówień z uwagi, że jestem stałym klientem.

Na Atomie mamy możliwość dokładania do każdego zamówienia jeżeli mamy 1 zamówienie w trakcie realizacji. Za 0 zł. Akurat czekam na 1 komiks z Atoma, który ma premierę w listopadzie. A większość z tego preordera będzie w sierpniu/wrześniu. Nic mnie nie kosztuje takie czekanie.

Ja akurat skorzystałem z tej opcji, a jedną z pozycji był właśnie ten BATMAN WHO LAUGHS HC. Więc całość wyszła taniej o 26 zł w porównaniu do Multiversum. Dużo, mało? Zawsze 1 tom Marvel Now od Egmontu za darmo. Plus to co pisali poprzednicy. Gwarancja wysokiej kultury obsługi i stanu "nowego w folii".
« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Maj 2019, 11:12:11 wysłana przez Antari »

Offline Mateusz

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #468 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 13:40:28 »
Atom dostał więc swój własny wątek, w którym możecie dzielić się opiniami dotyczącymi sklepu: https://forum.komikspec.pl/zakupy/atomcomics-pl-opinie-o-sklepie/
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline donT

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #469 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 13:48:33 »
Nie wiem o jakiej formie dokładania do zamówienia piszesz na Multiversum. Kiedyś taka była, ale później z niej zrezygnowano. Kupujesz 2 razy w miesiącu, za każdym razem płacisz za wysyłkę. Ja zamawiam tam regularnie i nie dostałem propozycji darmowego dokładania do zamówień z uwagi, że jestem stałym klientem.

Czyli co?

Ze jak kupie komiks i zloze zamowienie, a za chwile chce dokupic jeszcze jeden to Pan Palacz zazada ode mnie zebym zaplacil za dwie przesylki?

To jest jakis absurd godny s.p. Pana Barei i gospodarza domu (tylko nie ciecia, tylko nie ciecia!!!) Aniola.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Online xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #470 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 14:51:22 »
No tak jest i za bardzo nic się nie da, przynajmniej z moich doświadczeń, taki PRL trochę.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Neofita

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #471 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 15:54:45 »
U mnie wyskakuje informacja: Wprowadzony przez Ciebie kupon rabatowy jest nieprawidłowy lub został już użyty. Wpisałem kod "FLASH".


Jeszcze odnośnie preordera.

@Neofita: Dla przykładu,

Multiversum BATMAN WHO LAUGHS HC: 93 zł
Atom Comics: BATMAN WHO LAUGHS HC: 83,99 zł

9 zł róznicy.

Nie wiem o jakiej formie dokładania do zamówienia piszesz na Multiversum. Kiedyś taka była, ale później z niej zrezygnowano. Kupujesz 2 razy w miesiącu, za każdym razem płacisz za wysyłkę. Ja zamawiam tam regularnie i nie dostałem propozycji darmowego dokładania do zamówień z uwagi, że jestem stałym klientem.

Na Atomie mamy możliwość dokładania do każdego zamówienia jeżeli mamy 1 zamówienie w trakcie realizacji. Za 0 zł. Akurat czekam na 1 komiks z Atoma, który ma premierę w listopadzie. A większość z tego preordera będzie w sierpniu/wrześniu. Nic mnie nie kosztuje takie czekanie.

Ja akurat skorzystałem z tej opcji, a jedną z pozycji był właśnie ten BATMAN WHO LAUGHS HC. Więc całość wyszła taniej o 26 zł w porównaniu do Multiversum. Dużo, mało? Zawsze 1 tom Marvel Now od Egmontu za darmo. Plus to co pisali poprzednicy. Gwarancja wysokiej kultury obsługi i stanu "nowego w folii".

Tak, zrezygnowano z tej opcji dokladania i to byl moim zdaniem, uzywajac rafalowego jezyka, absurdalny absurd.

A mowa byla o systemie PPS. Myslalem, ze to oczywiste skoro pisalem o pre-orderze. Pozniej jeszcze wspomnialem o obwarowaniach. W regulaminie na stronie MVM wszystko mozna znalezc.

W ogole, to moze nie bylo to dosc jasno wyrazone - ale caly post z wyliczeniami dotyczyl tylko pre-orderu, bo cytowalem na poczatku postu te zdanie o rzekomym "miazdzeniu", ktore okazalo sie jednak jakas wymyslona figura stylistyczna, a nie opisem rzeczywistosci. Drazni mnie takie ogolnikowe i nieprecyzyjne podejscie do tematu, gdy ktos wchodzi na forum i bez podania zadnych danych (a sa one dostepne) wydaje jakies kategoryczne sady typu "sklep X miazdzy Y swoimi cenami". W dodatku nijak ma sie to do rzeczywistosci.
To narracja, ktora moge zrozumiec (i najczesciej zignorowac) u Rafala, bo jest wlascicielem sklepu - bedzie zawsze swoje chwalil nawet jak nie bedzie czego. Ale jesli robimy to jako uzytkownicy forum komiksiarzy, na ktorym grupa potencjalnych kupcow moze sie sugerowac takimi wpisami, bo przeciez komiksiarze moga sobie zaufac - to to jest daleko od ok.

Swoja droga - jesli przyjrzymy sie komiksom spoza pre-orderu, to roznice juz staja sie dosc wyrazne na korzysc jednego ze sklepow. Zachecam do sprawdzenia przed zakupem.

I zgoda - 26 zl na jednym komiksie to juz widoczna roznica i jak dla mnie jak najbardziej argument za wyborem sklepu. Pieniadze na ulicy nie leza. Ale pamietajmy, ze 26 zl  jest wtedy, gdy masz wczesniej oplacona przesylke. Wiec tak - w Twojej sytuacji oplaca sie juz wyraznie, pelna zgoda.

Offline donT

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #472 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 16:44:14 »
No tak jest i za bardzo nic się nie da, przynajmniej z moich doświadczeń, taki PRL trochę.
Czyli wali swych klientow bez wazliny i naciaga na dodatkowe (zawyzone) koszty wysylki...
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline rekinn

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #473 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 20:25:47 »
Wiem, że dyskusje są po to właśnie by dyskutować, ale szczerze powiedziawszy, trochę się Wam dziwię, że aż tak bardzo to wszystko roztrząsacie.
Ja po tej jego krzywej akcji, gdzie obiecał niskie przeliczniki, a potem się na wszystkich wypiął, mam go w nosie i nie dam mu zarobić. ^^ Nawet mi przez łeb nie przeszło by wrócić z zamówieniami do jego sklepu. A jakbym nie miał alternatywy, to wolałbym zbierać znaczki.

Online xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #474 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 21:38:42 »
Multiversum stało się moim hobby  ;D po tej szalonej aktywności właściciela  :)  Może teraz się mści na klientach za niepochlebne opinie w social mediach  :) Pewnie wpadł na pomysł typu - nie podobała się wam rewolucja i moja twórczość to teraz zobaczycie, podniosę wam tak ceny jak tylko się da, zrobię nawet drożej niż ma konkurencja w preorderze, teraz sobie kupujcie  ;D i na koniec taki śmiech jak mają złole w kreskówkach buahahahahbuhauaua  ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Neofita

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #475 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 23:36:47 »
(...) Fajnie, że porównujemy preorder tyle tylko, że w ATOM jest on przez miesiąc stały z małymi rabatami, a później na kod można dostać -5% DC. Natomiast w MVM nie do końca tak było, bo przed preorderem, planowaną promocją, była zmiana kilka złotych w gorę, aby za chwile dać promocję, która i tak powodowała, że komiksy były trochę droższe, więc niby była promocja, a ostatecznie okazywało się, że jest drożej i tak było przez długi czas. (...)

Dziwna sprawa, bo zamawiam troche w tym "zmiazdzonym przez AC preorderze" juz od paru miesiecy i zawsze z porownania cen (ale nie wszystkiego, tylko konkretnych pozycji, ktore mnie interesowaly) wychodzilo mi, ze w MVM jest taniej (w roznym stopniu ale zawsze), az do najnowszego pre-orderu, w ktorym AC zastosowal promocje, ktora to zrownuje ceny w lwiej wiekszosci przypadkow i teraz rozwazam sprawdzenie konkurencji z Wieliczki.

Co do tych nieszczesnych przelicznikow to chyba od konca kwietnia sie nie zmienil, wiec moze w koncu Rafal ogranicza te nerwice natrectw, ewentualnie jak znow zmieni, to obnizy dla odmiany ;). Chociaz trudno wyczuc, ostatnio malo sie udziela na twarzoksiazce. Moze zrozumial, ze milczenie naprawde bywa zlotem.


Jak juz sobie tak milo dyskutujemy o konkretach, to czy nikogo jakos nie kluje w oczy ta roznica w 'normalnej' ofercie? Jest ona szczegolnie widoczna dla drozszych wydan. Bo jesli przyjac optyke jednego z naszych nieocenionych forumowiczow, to chyba to jednak jest cenowe miazdzenie ewentualnie dumping ;).

==AC==
SPIDER-MAN VS VENOM OMNIBUS HC    469,99 zł
AMAZING SPIDER-MAN STRACZYNSKI OMNIBUS HC VOL 01 469,99 zł
   
==MVM==
SPIDER-MAN VS VENOM OMNIBUS HC 387,50 PLN
AMAZING SPIDER-MAN STRACZYNSKI OMNIBUS VOL 01 HC 387,50 PLN

18% dodatkowego zysku przy wydatku paruset zlotych, a w kontekscie dyskusji o cenach to ten nieszczesny Rafal jest zawsze tym chciwym, co to drenuje kieszenie klientow. Serio, panowie, oddajmy Bogu co boskie i Rafalowi co absurdalne, ale czasem tez tansze.

Online xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #476 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 23:43:36 »
Atom nagle nie obniżył cen, gdyż na preorder zawsze tak było z tego co pamiętam (nawet śmiem twierdzić, że jest lekko drożej niż było w poprzednim preorderze), to Multiversum podniosło.
« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Maj 2019, 23:46:24 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline isteklistek

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #477 dnia: Pt, 31 Maj 2019, 11:50:52 »

Offline Murazor

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #478 dnia: Pt, 31 Maj 2019, 11:56:34 »
Nie licytujcie się cenami, bo każdy znajdzie X produktów, którą są tańsze w jednym albo drugim sklepie. Niczego to nie udowadnia. Faktem jest, że MVS miało mieć rewolucyjnie niskie ceny i przeliczniki (poziom ~2.5), a w praktyce jest na poziomie 'obrzydliwej' konkurencji.

Rewolucja miała na celu wyprzedaż używek, które zalegały w ogromnych ilościach i nic więcej.

noniewiem

  • Gość
Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #479 dnia: Pt, 31 Maj 2019, 12:14:15 »
inna sprawa na MVM to dostępność pozycji, po tym wprowadzeniu przez właściciela po 1 sztuce to 3/4 interesujących mnie pozycji jest niedostępne