Autor Wątek: Multiversum.pl - opinie o sklepie  (Przeczytany 312640 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #435 dnia: So, 25 Maj 2019, 12:44:33 »
Staram się kupować tam gdzie najtaniej. Ale w amazony, BD i inne z zagranicy nie chce mi się już bawić. Jesteście młodzi to się bawcie :) Po ostatnich cyrkach jakie miałem (i nadal mam) z wysyłkami z USA mam dość. Akurat chodziło o elektronikę ale nie ważne... zasada ta sama.  Nie chodzi nawet o kwoty podatków, tylko cały cyrk z procedurami w naszym kraju oraz absolutnie żenujący poziom obsługi w WER'ach. Plus musi być kasa na obiecanki wyborcze, więc węszą gdzie się da żeby dowalić opłatę. Tak kiedyś nie było.

A z tymi cenami na MVM. Nie badam jakoś kompleksowo tych przeliczników ale mam w pamięci, np. takie ceny:

https://multiversum.pl/p/1682/76763/star-wars-kanan-hc-marvel-comics-komiksy-tomy-i-ksiazki.html

za 34,99usd okładkowe były normą w pre-orderze. Dlatego piszę, że wróciło do tego co było.
« Ostatnia zmiana: So, 25 Maj 2019, 12:49:29 wysłana przez Antari »

Offline xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #436 dnia: So, 25 Maj 2019, 12:55:58 »
Ja z USA nie kupuje tylko z Europy, też nie badam cen, wszedłem na swoje konto i "rzuciłem okiem" jakie przeliczniki były pod koniec ubiegłego roku, poza tym ta "rewolucja" była chyba po to żeby było taniej, a jest drożej  :), chociaż właściciel twierdził, że się udała  :) . Z preordera nie korzystałem bo w moim przypadku się nie dało, wiec nie wiem jakie były ceny.

A i jeszcze jedno po "rewolucji" miał być przelicznik 2,5.

"Przelicznik może się oczywiście zmienić (i pewnie nie raz się zmieni w ciągu tych dziewięciu miesięcy) - czasami trochę w górę, czasami trochę w dół - ale punkt odniesienia znacie - teraz macie na wszystko przelicznik 1 USD = 2,5 PLN, prawda że miło?"

W dniu publikacji tego wpisu, kurs dolara był praktycznie taki sam jak jest dzisiaj (no ale od kursu przecież ceny nie zależą, tylko od wielu różnych czynników  :) )

Najlepsze jest to, że on nic nie pokasował ze strony, więc nie wiem, to chyba nie są kłopoty z pamięcią.
« Ostatnia zmiana: So, 25 Maj 2019, 13:06:32 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Neofita

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #437 dnia: So, 25 Maj 2019, 13:42:37 »
Aktualnie jest zdecydowanie drożej niż było przed "rewolucją" jak były superceny, w moim przypadku jestem w stanie kupić omnibusy pięć-dych taniej albo i więcej z wysyłką, jak się doliczy Multiversalne koszty z transport to jeszcze taniej.

Teraz jest np. wyprzedaż omnibusów i za takiego "HULK WORLD WAR HULK OMNIBUS" wyszło mi 266,6 z transportem, w Multiversum cena 387,50 + do tego wysyłka. (i do tego dostanę go fabrycznie zapakowanego).

Ja chciałem zamawiać u nie go w tym PPeSie tylko omnibus w wariancie okładkowym - nie da się. Wyobrażacie sobie, że macie działalność gospodarczą, przychodzi do was klient, chce zostawić u was swoje pieniądze a wy mu mówicie, że nie, bo nie  ;D

"Zrzucam to wszystko na karb deficytu ogolnie pojetych zdolnosci spolecznych" myślę, że problem jest dużo głębszy.

Co do cen to nigdy w MVM nie bylo jakos super tanio czy nawet tanio. No bo co z tego, ze przelicznik 2.5 skoro poza Polska mozna kupic komiks ponizej polowy ceny okladkowej. Przy Omnibusach powyzej 100 $, to te wszystkie slogany mozna o kant d rozbic. Owszem, zdarzaly sie okazje na MVM, ale trzeba bylo sie nakopac w tym oceanie komiksow. Ponadto jakies ad hoc promocje/Supercena/oferta expo - tylko wlasciwie wtedy warto bylo sie skusic. W "regularnej" ofercie chyba niczego od MVM nie mam, moze jakies pojedynczaki kupione w chwili slabosci albo odczuciu wszechmocy po odebraniu wyplaty.

Od zawsze porownuje ceny egzemplarza, ktory mam zamiar kupic. Amazony (us/uk/de), Ebay, dyskonty w US (mam rodzine, ktora mi sprowadza moja makulature), sklepy online w PL, czasem nawet cos na Alledrogo i Olx zdarzalo sie upolowac.
Niestety, poza cena dochodzi logistyka i to czy, jak ktos to wczesniej celnie ujal, dany egzemplarz z "new" nie zmieni stanu na "used-acceptable" w trasie. Cena przesylki tez staje sie coraz czesciej hamulcowym.

Z MVM na moje polki trafily dziesiatki komiksow przez ostatnie 3 lata, ale jak wyzej bylo wspomniane - prawie nigdy z regularnej oferty cenowej. Dlatego tez nie ekscytuje sie tymi "rewolucjami" i tym, ze wykonano na nich cicha eutanazje. Dla mnie to norma, ze ceny skacza i to, co kiedys bylo wystawione za przelicznik 2.3 i mniej, dzisiaj jest powyzej 3.1. Wiem, ze jest czas siania i jest czas zbierania. Licze na to, ze w tym roku jeszcze beda dwie/trzy okazje do duzych zakupow w atrakcyjnej cenie. W miedzyczasie sciagam od nich tylko jesli jest cos taniej, albo udaje sie do konkurencji.

Nie winie MVM za te praktyki, imo maja do tego prawo. Styl komunikacji jest chwilami zalosny, ale ja chce po prostu miec na polce te lsniace grzbiety przy jak najmniejszym koszcie. Dopoki MVM wysyla mi to, co zamowione w zaakceptowanej przeze mnie cenie - przymykam oczy na ten styl prowadzenia biznesu.
Staram sie dostrzegac pozytywy. Rafal jest swoim najwiekszym wrogiem, jak ktos wczesniej celnie zauwazyl, a ja mu zycze mimo wszystko jak najlepiej. Konkurencja na rynku jest dla nas, jako klientow, czyms z czego nalezy sie cieszyc.
« Ostatnia zmiana: So, 25 Maj 2019, 14:02:57 wysłana przez Neofita »

Offline Neofita

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #438 dnia: So, 25 Maj 2019, 13:52:09 »
Teraz jest np. wyprzedaż omnibusów i za takiego "HULK WORLD WAR HULK OMNIBUS" wyszło mi 266,6 z transportem, w Multiversum cena 387,50 + do tego wysyłka. (i do tego dostanę go fabrycznie zapakowanego).

Kolega sie pochwali gdzie namierzyl te wyprze? Tak na szybko patrzac, to jakos tego nie widze u moich dilerow w takiej cenie.
Dzieki z gory.

Małpisyn

  • Gość
Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #439 dnia: So, 25 Maj 2019, 14:23:09 »
bo uprzejma opryskliwosc to jego najmilsza wersja, ktora sie dostaje w takiej sytuacji. Moja lepsza polowa miala tez kiedys epizod z zamowieniem w MVM prezentu dla mnie (how awesome is that) i podczas proby edycji zamowienia Rafal zareagowal w swoim stylu spelniajac w koncu prosbe, ale z komentarzem, ktory bardziej pasuje do urzedasa rodem z PRL-u.

Zrzucam to wszystko na karb deficytu ogolnie pojetych zdolnosci spolecznych.

Facet traktuje cię jak zło, obraża twoją żonę/narzeczoną, a ty dalej dajesz mu zarobić?

Offline Antari

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #440 dnia: So, 25 Maj 2019, 14:48:43 »
Kolega sie pochwali gdzie namierzyl te wyprze? Tak na szybko patrzac, to jakos tego nie widze u moich dilerow w takiej cenie.
Dzieki z gory.

W temacie z omnibusami było.

https://www.cheap-comics.com/

Offline Neofita

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #441 dnia: So, 25 Maj 2019, 14:57:29 »
Facet traktuje cię jak zło, obraża twoją żonę/narzeczoną, a ty dalej dajesz mu zarobić?

Odczytales w tym wiecej niz bylo napisane. Az tak zle nie bylo. Kazdy ma swoj prog bolu, ale mysle, ze to co spotkalo nas z jego strony nie kwalifikuje sie jeszcze na wywieranie pomsty i narracje "nie dam mu zarobic", nawet w kategoriach wrazliwego mlodego Wertera.

Moze 10-15 lat wczesniej, czlowiek bylby bardziej narowisty. Ale z wiekiem nabieramy dystansu, szczegolnie jak stykamy sie z kims, kto jest do nas podobny w obejsciu. A transakcja kupna-sprzedazy polega na obupolnych korzysciach. Emocje nie pomagaja. No chyba, ze jedna strona przegina. Ale o tym juz bylo wczesniej.

Offline Neofita

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #442 dnia: So, 25 Maj 2019, 14:58:52 »
W temacie z omnibusami było.

https://www.cheap-comics.com/

Dzieki Antari.
Sry za lekkie zboczenie z topicu <patrzy przepraszajaco na admina>.

Offline Neofita

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #443 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 00:23:05 »
Aktualnie jest zdecydowanie drożej niż było przed "rewolucją" jak były superceny, w moim przypadku jestem w stanie kupić omnibusy pięć-dych taniej albo i więcej z wysyłką, jak się doliczy Multiversalne koszty z transport to jeszcze taniej.

Teraz jest np. wyprzedaż omnibusów i za takiego "HULK WORLD WAR HULK OMNIBUS" wyszło mi 266,6 z transportem, w Multiversum cena 387,50 + do tego wysyłka. (i do tego dostanę go fabrycznie zapakowanego).

Ja chciałem zamawiać u nie go w tym PPeSie tylko omnibus w wariancie okładkowym - nie da się. Wyobrażacie sobie, że macie działalność gospodarczą, przychodzi do was klient, chce zostawić u was swoje pieniądze a wy mu mówicie, że nie, bo nie  ;D

"Zrzucam to wszystko na karb deficytu ogolnie pojetych zdolnosci spolecznych" myślę, że problem jest dużo głębszy.

Xanar - tak jeszcze a propos porownania cen MVM vs reszta swiata - czy ta cena 266,6 PLN za Hulka to wyszla Tobie via strona, ktora podal Antari, tzn - https://www.cheap-comics.com?

Zakladam, ze nie, bo 79.45 Euro to nijak nie chce byc 266,6 PLN?

No chyba, ze tam dostaje sie przesylke za darmo, ale nie widze tam takiej opcji? Symulacje wykonane przy jednym egzemplarzu i pietnastu - zamowieniu prawie na 900 Euro.

Screeny ze sklepu zalaczam ponizej jako punkt odniesienia.
« Ostatnia zmiana: Nd, 26 Maj 2019, 00:30:46 wysłana przez Neofita »

Offline Antari

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #444 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 12:02:43 »
Jednego omnibusa się nie opłaca. Biorą po kilka (różnego rodzaju) i rozkładają koszt wysyłki na wszystkie pozycje. W ten sposób wyszło mu 266.

Offline xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #445 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 12:49:32 »
Dokładnie, jednej sztuki się nie opłaca bo koszt wysyłki 20 Euro, ja tam ostano zamówiłem z 10 czy 8 sztuk i tak mi wyszło.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Neofita

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #446 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 21:59:02 »
Dokładnie, jednej sztuki się nie opłaca bo koszt wysyłki 20 Euro, ja tam ostano zamówiłem z 10 czy 8 sztuk i tak mi wyszło.

Jak juz bierzemy sie za ulubiony sport Slowian, czyli dowalanie blizniemu swemu, to robmy to rzetelnie i uczciwie, szczegolnie jesli posilkujemy sie liczbami. Bo pozniej mamy taka sytuacje jak wyzej, kiedy dopiero po przyjrzeniu sie detalom zaczynamy widziec caly obraz i to nawet nie roznica w cenie staje sie elementem najbardziej klujacym w oczy, ale sposob prezentacji danych.

Ja wiem, ze summa summarum wychodzi na niekorzysc MVM, i wczesniej juz bylo (nie tylko ode mnie) o tych ich sztuczkach-magiczkach z cenami, ktore takie tanie wcale nie sa. To jest wszystko zabieg marketingowy i kazdy kto potrafi dodac 2+2 wie jak to dziala. Ale nie w tym rzecz.

Chodzi o to, ze jesli pada zdanie, ktore porownuje jeden konkretny egzemplarz i jego konkretna cene, oraz pozniej wspomina o koniecznosci dodania ceny wysylki tego jednego egzemplarza, ale tylko w przypadku MVM, to delikatnie mowiac zalatuje to tendencyjnoscia, bo w tym tanszym sklepie wysylka jest tak droga, ze trzeba brac 10x wiecej stuffu niz w tym drozszym, aby cala operacja miala sens. Czy ta informacja jest tak nieistotna, ze zostala pominieta w oryginalnym poscie? Rozmawiamy w koncu o cenach.

Ktos zlosliwy moglby rzec, ze autor manipuluje faktami, aby jego teza wybrzmiala jeszcze glosniej. W ten sposob nawet jak mamy racje, to ktos dociekliwy patrzac z boku moze zaczac wysnuwac wnioski, ze jesli co do liczb sie nie zgadzalo - to we wczesniejszych stwierdzeniach, w ktorych nie bylo twardych danych - moze tez znalazly sie niedopowiedzenia, skroty myslowe, hiperbole, uproszczenia, slowem - wiarygodnosc wyzej wspomnianego autora moze szybko poleciec na leb, na szyje. Just saying.
« Ostatnia zmiana: Nd, 26 Maj 2019, 22:06:05 wysłana przez Neofita »

Offline xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #447 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 22:16:20 »
Weź ty się trochę ogarnij, co ty myślisz, że wysyłka po Europie będzie kosztować tyle co po Polsce ? Takie oczywiste rzeczy trzeba ci mówić.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Neofita

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #448 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 22:24:48 »
Weź ty się trochę ogarnij, co ty myślisz, że wysyłka po Europie będzie kosztować tyle co po Polsce ? Takie oczywiste rzeczy trzeba ci mówić.

Jesli to jest cala Twoja odpowiedz, to mysle, ze wszystko zostalo juz powiedziane.

Offline xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #449 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 22:54:50 »
No najmocniej przepraszam, następnym razem będę pisał wszytko łopatologicznie, żeby kolega z forum nie poczuł się urażony. Tak dla twojej informacji jak nawet kupisz ten jeden (WORLD WAR HULK OMNIBUS), przy kursie np. 4,30 bo wiesz tam ceny w Euro są, także musisz kupić jak nie masz, to i tak po przeliczeniu na PLN wyjdzie ci jakieś 60 taniej niż w Multiversum, także przy jednej sztuce też się opłaca.
Twój komiks jest lepszy niż mój