Autor Wątek: Multiversum.pl - opinie o sklepie  (Przeczytany 312768 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline sad_drone

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1785 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 10:32:52 »
@isteklistek mvm nie ma sklepu stacjonarnego ;). Azyl mial pare lat temu ale to byla spektakularna porazka i sie zwineli po paru miesiacach.

Moim zdaniem palacz sie wycofal z biznesu definitywnie, gdyby chodzilo tylko o podatki to zamkneli by malo rozpoznawalny  azyl ktorego wlascicielem jest robert a nie mvm ktore ma wyrobiona przez lata marke.
« Ostatnia zmiana: Śr, 24 Listopad 2021, 10:38:33 wysłana przez sad_drone »
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Antari

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1786 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 10:43:23 »
Moim zdaniem palacz sie wycofal z biznesu definitywnie, gdyby chodzilo tylko o podatki to zamkneli by malo rozpoznawalny  azyl ktorego wlascicielem jest robert a nie mvm ktore ma wyrobiona przez lata marke.

Dokładnie. Obstawiam, że zmienił priorytety w życiu. Dla nas to w sumie dobrze, bo rynek nie lubi pustki. Za jakiś czas pewnie ktoś przejmie politykę cenową MVM. Może pojawi się jeszcze inny sklep niż Azyl?

Offline xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1787 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 11:58:31 »
Wygląda, nie wiesz o czym piszesz. Przecież prowadził JDG i na dodatek w domu ;D Niczego przenosić nie musisz wszystko robisz na papierze, w programach magazynowych itd. Potrzebujesz jedynie adres za granicą, a to wynajmuje się pokój i problem załatwiony. Są firmy od tego. Przerzucanie między firmami w tym samym kraju (na żony itd.) to dziecinada.

A Banki porównuje bo w takim MVM też mam zamrożoną kasę i tak naprawdę nie wiem ile. Ciekawe co Uokik na takie zniknięcie z dnia na dzień sklepu bez dostępu do konta dla klienta. Wielkość podmiotu nie ma znaczenia w literze prawa.
Ile tych firm przeniosłeś, że tak wszystko wiesz. Miałeś jakąś firmę w życiu w ogóle ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

sum41

  • Gość
Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1788 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 14:04:45 »
Wygląda, nie wiesz o czym piszesz. Przecież prowadził JDG i na dodatek w domu ;D Niczego przenosić nie musisz wszystko robisz na papierze, w programach magazynowych itd. Potrzebujesz jedynie adres za granicą, a to wynajmuje się pokój i problem załatwiony. Są firmy od tego. Przerzucanie między firmami w tym samym kraju (na żony itd.) to dziecinada.

A Banki porównuje bo w takim MVM też mam zamrożoną kasę i tak naprawdę nie wiem ile. Ciekawe co Uokik na takie zniknięcie z dnia na dzień sklepu bez dostępu do konta dla klienta. Wielkość podmiotu nie ma znaczenia w literze prawa.

No wlasnie musisz fizycznie sie przenies bo cie dojada, juz kotrole zapowiadaja. A myslisz ze czemu zrobili ulgi dla informatykow/programistow bo ci faktycznie bez problemu mogli sie przeniesc i miec w d...pie Nowy Wał a tak zostana bo duzo nie straca.

Offline xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1789 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 16:19:50 »
No i taki Antari sobie przeniesie działalność tak jak napisał i po 5 latach przyjdzie do niego skarbowy bo oni zazwyczaj wcześniej nie przychodzącą i patrzą gdzie Antari ma centrum interesów osobistych oraz gospodarczych a interpretują to sobie zazwyczaj jak chcą i okazuję się, że centrum cały czas w Polsce i skończy się tak, że i tak będziesz musiał zapłacić to co musiałeś zapłacić + odsetki za te 5 lat i jakiś mandat za wykrocznie skarbowe, także siedź sobie na tym etacie bo tylko krzywdę sobie zrobisz.

Dlatego oni podnieśli podatki o te "4,9" na linowym, bo oni dobrze wiedzą, że większość nie jest wstanie nigdzie uciec przy takim obciążeniu. Można się przekształcić na spółkę tylko dla większości będzie to nie opłacalne bo same koszty księgowe ich zjedzą w porównaniu do działalności.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Antari

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1790 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 17:05:58 »
Ile tych firm przeniosłeś, że tak wszystko wiesz. Miałeś jakąś firmę w życiu w ogóle ?

Mistrz offtopa wkracza do gry i znowu prywata i przepychanki, a szkoda, bo ja chciałem pogadać o losie Multiversum. Nudzi się na etaciku w pracy i trzeba się troche ponapinać, co? 

Ale jak jesteś taki ciekawy to ci odpowiem.

Kilka na przestrzeni lat, a obecnie 2. Od ładnych "paru" lat prowadzę w Polsce i za granicą równolegle z uwagi na położenie geograficzne mam to nieco ułatwione, a od nowego roku większość przeniesiona zostanie za granicę z oczywistych względów, więc wybacz ale trochę więcej wiem w tym temacie kolego. A i rożne opcje przerabiałem.


Offline xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1791 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 17:21:04 »
Ponad dziesięć lat na etaciku nie robiłem :) Jak już to ja zatrudniam na etaciki.
Ja nie napisałem, że nie przeniesiesz, pisałem zupełnie o czym innym. :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1792 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 01:04:36 »
Temat można chyba już zamknąć  ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Archie

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1793 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 07:59:34 »
Padło, że to drugi biznes Rafała P., a tu widzę w regulaminie sklepu stoi jak wół, że to jednoosobowa działalność na jakiegoś Roberta choć na stronie są dwa loga (Azylu i Multi). Nigdy się tym tematem nie interesowałem, więc czy ktoś mi może wytłumaczyć jak to jest z tym Azylem Komiksu i o co tu w ogóle chodzi?

A odnośnie dyskusji dot. przenoszenie firm to polecam lekturę dotyczącą kryteriów ustalania rodzimej rezydencji podatkowej (w szczególności fragment o centrum interesów życiowych).
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline Toranga

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1794 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 08:00:01 »
Temat można chyba już zamknąć  ;D

Nie.


Offline Gazza

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1795 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 09:24:25 »
Padło, że to drugi biznes Rafała P., a tu widzę w regulaminie sklepu stoi jak wół, że to jednoosobowa działalność na jakiegoś Roberta choć na stronie są dwa loga (Azylu i Multi). Nigdy się tym tematem nie interesowałem, więc czy ktoś mi może wytłumaczyć jak to jest z tym Azylem Komiksu i o co tu w ogóle chodzi?
(...)
Od początku Azyl to osobny podmiot. Partnerski, że tak to ujmę. Tylko na forum jakieś teorie się pojawiają, że to drugi biznes właściciela MVM.
Odnośnie zamknięcia "sklepu" MVM, co już pisałem, to mam odmienne zdanie - właściciel ma kontakty z dystrybutorami zza oceanu (bądź co bądź - siedzi w tym od lat) i obstawiam, że będzie zajmował się sprowadzaniem towaru, a Azyl jego sprzedażą. Bywając w siedzibie MVM obserwowałem, że współpracowali od pewnego czasu, dzielili się robotą i tak sobie to teraz w końcu poukładali.

Offline indyk1983

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1796 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 20:08:30 »
Ostatnio zamówiłem dwie pozycje z Azylu. Dziś Multiversum wysłało do mnie paczkę :P

Offline Damballa

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1797 dnia: Pn, 29 Listopad 2021, 16:47:06 »

Bender

  • Gość
Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1798 dnia: Pt, 03 Grudzień 2021, 10:23:26 »
Czy mi się wydaje czy MVM w preorderach już zrezygnowało z Fantagraphics, D+Q i innych tego typu wydawnictw?

Offline xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1799 dnia: Pt, 03 Grudzień 2021, 10:45:31 »
PREORDER 2021-12
2021-11-29 16:23:02
W preorderze od tego miesiąca dostępne będą produkty z następujących wydawnictw:

MARVEL COMICS

DC COMICS

IMAGE COMICS

DARK HORSE COMICS

BOOM STUDIOS

IDW PUBLISHING

DYNAMITE

Produkty z pozostałych wydawnictw będą dostępne w postaci pliku zamówieniowego dla klientów w systemie PPS.

Więcej informacji wkrótce.

Rabat preorderowy będzie aktywny do 19.12.2021
Twój komiks jest lepszy niż mój