Autor Wątek: Multiversum.pl - opinie o sklepie  (Przeczytany 312896 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Genocider

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1770 dnia: Pn, 22 Listopad 2021, 20:48:15 »
Podnieśli ceny dzisiaj.
I dali rabat 20%.
Komedia marketingowa.

A potem w piątek powiedzą, że z okazji Black Friday -10%  ;D

Co roku to samo.

Offline Antari

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1771 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 00:12:54 »
No i tak jak kiedyś pisałem. MVM się zamyka. Oczywiście nikt nie wierzył.

@xanar: Co ty na to?

Mam u nich jeszcze ze 2 zamówienia w toku. Albo więcej. Ciężko powiedzieć bo na stronę nie da się wejść. Przykry koniec.

Offline sad_drone

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1772 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 00:23:02 »
@Antari a przepowiedziałes tez wieszczu że azyl przejmuje wszystkie funkcje multiversum, więc dla kupującego nic sie prawie nie zmienia ?

co do zamówień z mvm, formalnie mają realizowac te które pojawią się do 30 czerwca na magazynie, ale będzie też opcja przeniesienia zamówień przedpremierowych do azylu.
« Ostatnia zmiana: Śr, 24 Listopad 2021, 00:27:22 wysłana przez sad_drone »
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1773 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 08:44:58 »
No i tak jak kiedyś pisałem. MVM się zamyka. Oczywiście nikt nie wierzył.

@xanar: Co ty na to?

Mam u nich jeszcze ze 2 zamówienia w toku. Albo więcej. Ciężko powiedzieć bo na stronę nie da się wejść. Przykry koniec.
Ty to różne dziwne rzeczy wypisujesz :)

Jak dla mnie to żadna zmiana były sklep i jest sklep, tylko inaczej się nazywa.

Też mam chyba ze dwa omnibusy, co premierę poprzekładali o jakieś pół roku.

Pamiętaj, najważniejsze to nie dać się oszukać Marvelowi na książki :) Na tego Thora Arrona pewnie też dałeś się oszukać :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Antari

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1774 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 09:23:29 »
No spoko tylko konto z MVM nie działa na Azylu i trzeba zakładać nowe. Gdzie historia zamówień? Żeby znaleźć jakie rzeczy kupiłem w poprzednich zamówieniach musiałem grzebać w mailu, bo strona MVM nie istnieje. Bez żadnej informacji dla klientów (nie każdy ma FB) zamykają sklep i informują o jakimś pseudo przeniesieniu na sklep, którego nie znam, bo nie mam takiego obowiązku.

A dla tych, którzy twierdzą, że "nic się nie zmienia" bo prowadził 2 biznesy i zamyka po prostu jeden. Troche dziwne, że zamyka sklep, który działał o wiele dłużej niż Azyl. Bezsens, chyba, że chodzi o jakieś wały prawne. 

@Xanar: Nie wiem o jakim oszustwie mówisz, doprecyzuj. Thora Aarona mam w OHC, a z omniaków WoR.

@Antari a przepowiedziałes tez wieszczu że azyl przejmuje wszystkie funkcje multiversum, więc dla kupującego nic sie prawie nie zmienia ?

co do zamówień z mvm, formalnie mają realizowac te które pojawią się do 30 czerwca na magazynie, ale będzie też opcja przeniesienia zamówień przedpremierowych do azylu.

Przejmie wszystkie funkcje mówisz? Czyli realizacja i historia zamówień z MVM też? Bo strona przekierowuje na Azyl. Powiedz mi jak mam sprawdzić zamówienia w toku, bo mail mi się zepsuł.

Było widać, że właścicielowi nie zależy na prowadzeniu tego biznesu przez niezrozumiałe zasady promocji, dziwną politykę z podkładaniem świni konkurencji oraz letni kontakt z klientem. Kiedyś było inaczej ale od kilku lat coś się zmieniło. Może zmiana priorytetów i woli poświęcić czas rodzinie. Jak tu o tym pisałem to oczywiście nikt nie poparł bo przecież NIEDOPOMYŚLENIA że MVM się zamknie.
« Ostatnia zmiana: Śr, 24 Listopad 2021, 09:30:46 wysłana przez Antari »

Offline Gazza

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1775 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 09:37:51 »
No i tak jak kiedyś pisałem. MVM się zamyka. Oczywiście nikt nie wierzył.

@xanar: Co ty na to?

Mam u nich jeszcze ze 2 zamówienia w toku. Albo więcej. Ciężko powiedzieć bo na stronę nie da się wejść. Przykry koniec.
Jaki tam koniec, jakie zamykanie? Obstawiam, że owner MVM transformuje tylko nieco swoją działalność na importowanie towaru, a sprzedażą zajmować będzie się Azyl. Że niby mr Palacz warzywniak teraz otworzy? No way! ;)

Offline sad_drone

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1776 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 09:43:11 »
@antari Alez ja sie zgadzam z toba ze mvm to przeprowadzilo beznadziejnie, jeszcze 3 razy w przeciagu tygodnia zmienili zdanie jak sie zamykaja, ale to nie zmienia faktu ze azyl ma teraz wszystkie opcje co mialo mvm. Masz pre order (nawet podobno wraca pps), wszystko z magazynu mvm, oferte ekspozycyjna i nawet promocja mega sale przeszla ze sklepu do sklepu. Argument ze nie mozesz historii zamowien sprawdzic bo ci sie mail zepsul mnie bawi, jakby ci sie internet zepsul mialbys pretensje do azylu ze nie wysylaja listem informacji ? xD Napisz do azylu z innego maila tam pracuje znacznie bardziej pomocny gosc niz palacz, na pewno pomoze ci z zamowieniami.

@gazza mvm jest juz niedostepne jako strona, definitywnie koniec tego sklepu. Ja osobiscie sadze za palacz sie calkowicie wycofal, moim zdaniem to lepiej dla kupujacego bo robert z azylu jest znacznie sprawniejszy w komunikacji.
« Ostatnia zmiana: Śr, 24 Listopad 2021, 09:46:32 wysłana przez sad_drone »
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1777 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 09:45:08 »
No spoko tylko konto z MVM nie działa na Azylu i trzeba zakładać nowe. Gdzie historia zamówień? Żeby znaleźć jakie rzeczy kupiłem w poprzednich zamówieniach musiałem grzebać w mailu, bo strona MVM nie istnieje. Bez żadnej informacji dla klientów (nie każdy ma FB) zamykają sklep i informują o jakimś pseudo przeniesieniu na sklep, którego nie znam, bo nie mam takiego obowiązku.

A dla tych, którzy twierdzą, że "nic się nie zmienia" bo prowadził 2 biznesy i zamyka po prostu jeden. Troche dziwne, że zamyka sklep, który działał o wiele dłużej niż Azyl. Bezsens, chyba, że chodzi o jakieś wały prawne. 

@Xanar: Nie wiem o jakim oszustwie mówisz, doprecyzuj. Thora Aarona mam w OHC, a z omniaków WoR.

Przejmie wszystkie funkcje mówisz? Czyli realizacja i historia zamówień z MVM też? Bo strona przekierowuje na Azyl. Powiedz mi jak mam sprawdzić zamówienia w toku, bo mail mi się zepsuł.

Było widać, że właścicielowi nie zależy na prowadzeniu tego biznesu przez niezrozumiałe zasady promocji, dziwną politykę z podkładaniem świni konkurencji oraz letni kontakt z klientem. Kiedyś było inaczej ale od kilku lat coś się zmieniło. Może zmiana priorytetów i woli poświęcić czas rodzinie. Jak tu o tym pisałem to oczywiście nikt nie poparł bo przecież NIEDOPOMYŚLENIA że MVM się zamknie.

No przecież była ta wielka akcja zakończona sukcesem i sklep nie miał być zamykany :) To po co miał informować o zamknięciu :)

Ja nie mam żadnych social mediów.

Teraz to nawet na strona Multiversum nie działa :) Ja mam taką dobrą pamięć, że wiem co zamian i nie muszę sprawdzać :)

Dodali logo Multiversum obok Azyla  :)



Nie wiem o co chodzi, Multivesrum jako działalność gospodarcza dalej istnieje, tylko w kwietniu został zmieniony główny kod PKD z 4779Z na 4791Z.

Coś ostatnio pisałeś, że Marvel cię na Venomy pooszukiwał, to myślałem, że na Thory też  :)

Jaki tam koniec, jakie zamykanie? Obstawiam, że owner MVM transformuje tylko nieco swoją działalność na importowanie towaru, a sprzedażą zajmować będzie się Azyl. Że niby mr Palacz warzywniak teraz otworzy? No way! ;)
Bardzo możliwe, nie będzie musiał się użerać z tymi wszystkimi klientami :) Sam bym tak zrobił na jego miejscu :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 24 Listopad 2021, 09:54:28 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Gazza

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1778 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 09:49:12 »
PKD 47.79.Z - Sprzedaż detaliczna artykułów używanych prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach

PKD 47.91.Z - Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet

Mr Palacz jest bardziej cwany niż się wszystkim wydaje. ;)

Offline Antari

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1779 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 09:56:06 »
@antari Alez ja sie zgadzam z toba ze mvm to przeprowadzilo beznadziejnie, jeszcze 3 razy w przeciagu tygodnia zmienili zdanie jak sie zamykaja, ale to nie zmienia faktu ze azyl ma teraz wszystkie opcje co mialo mvm. Masz pre order (nawet podobno wraca pps), wszystko z magazynu mvm, oferte ekspozycyjna i nawet promocja mega sale przeszla ze sklepu do sklepu. Argument ze nie mozesz historii zamowien sprawdzic bo ci sie mail zepsul mnie bawi, jakby ci sie internet zepsul mialbys pretensje do azylu ze nie wysylaja listem informacji ? xD Napisz do azylu z innego maila tam pracuje znacznie bardziej pomocny gosc niz palacz, na pewno pomoze ci z zamowieniami.

Nie uważam tego za zabawne jako klient mam prawo do wglądu w historię zamówień i nie mam obowiązku prowadzenia samodzielnie ewidencji. A sytuacja w której sklep przestaje być widoczny z dnia na dzień i tracisz historię zamówień, konto itp. ma prawo wzbudzić konsternacje wśród klientów.

Wyobraź sobie, że bank w którym masz konto informuje na twitterze, że robią przekierowanie do innego i załóż tam sobie nowe konto. Ale spoko spoko wszystko przejmuje tamten bank pieniążki ci się nie stracą ;) Ale w sumie nie masz podglądu ile tam miałeś bo dostępu już nie ma.

Ale by była beka.

No sorry ale nie, nie orientuję się dokładnie co tam miałem zamówione bo MVM to był jeden z dziesiątek sklepów w których mam porobione preordery od miesięcy.
« Ostatnia zmiana: Śr, 24 Listopad 2021, 09:59:23 wysłana przez Antari »

Offline sad_drone

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1780 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 09:58:53 »
@xanar bo oni sie formalnie za pol roku zamykaja dopiero to pewnie dlatego jeszcze sa w rejestrze. Stawiam ze oni zamykaja jedna dzialalnosc przez nowy lad m.inn., nie wglebialem sie w nowe przepisy za bardzo ale chyba maja dojechac malych przedsiebiorcow. No i na fb ktos pisal ze azylowi sie koncza dwa lata dzialalnosci i preferencyjne opodatkowanie, wiec moze dwie firmy sie przestaly opylac. A azyl jako firma powstal podobno zeby mniej placic na konwentach, bo jak mvm sie wystawialo to przez obroty kazali im 5 cyfrowe kwoty za stoisko placic.

@antari no jasne ze mozesz byc niezadowolony ale wglad w zamowienia masz w mailu, to jest forma komunikacji sklepu z toba na jaka sie zgodziles przy zakladaniu konta i jak nie mozesz sie na niego zalogowac to problem jest po twojej stronie. Napisz do azylu to na pewno rozwiaza twoj problem. I jeszcze raz mowie, zgadzam sie ze mvm fatalnie przeprowadzilo przeprowadzke, ale dla kupujacego oferta zostaje ta sama.
« Ostatnia zmiana: Śr, 24 Listopad 2021, 10:06:34 wysłana przez sad_drone »
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Antari

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1781 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 10:00:38 »
@xanar bo oni sie formalnie za pol roku zamykaja dopiero to pewnie dlatego jeszcze sa w rejestrze. Stawiam ze oni zamykaja jedna dzialalnosc przez nowy lad m.inn., nie wglebialem sie w nowe przepisy za bardzo ale chyba maja dojechac malych przedsiebiorcow. No i na fb ktos pisal ze azylowi sie koncza dwa lata dzialalnosci i preferencyjne opodatkowanie, wiec moze dwie firmy sie przestaly opylac. A azyl jako firma powstal podobno zeby mniej placic na konwentach, bo jak mvm sie wystawialo to przez obroty kazali im 5 cyfrowe kwoty za stoisko placic.

Czyli wały prawne. Jak chciał uciekać od nowego ładu to już lepiej mógł przenieść firmę za granicę.

Offline xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1782 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 10:10:25 »
Nie uważam tego za zabawne jako klient mam prawo do wglądu w historię zamówień i nie mam obowiązku prowadzenia samodzielnie ewidencji. A sytuacja w której sklep przestaje być widoczny z dnia na dzień i tracisz historię zamówień, konto itp. ma prawo wzbudzić konsternacje wśród klientów.

Wyobraź sobie, że bank w którym masz konto informuje na twitterze, że robią przekierowanie do innego i załóż tam sobie nowe konto. Ale spoko spoko wszystko przejmuje tamten bank pieniążki ci się nie stracą ;) Ale w sumie nie masz podglądu ile tam miałeś bo dostępu już nie ma.

Ale by była beka.

No sorry ale nie, nie orientuję się dokładnie co tam miałem zamówione bo MVM to był jeden z dziesiątek sklepów w których mam porobione preordery od miesięcy.

No ale nie porównuj korpo Banku do jakieś niszowej działalności gospodarczej, zresztą na banki są większe obostrzenia i nie można tak sobie zrobić.

@xanar bo oni sie formalnie za pol roku zamykaja dopiero to pewnie dlatego jeszcze sa w rejestrze. Stawiam ze oni zamykaja jedna dzialalnosc przez nowy lad m.inn., nie wglebialem sie w nowe przepisy za bardzo ale chyba maja dojechac malych przedsiebiorcow. No i na fb ktos pisal ze azylowi sie koncza dwa lata dzialalnosci i preferencyjne opodatkowanie, wiec moze dwie firmy sie przestaly opylac. A azyl jako firma powstal podobno zeby mniej placic na konwentach, bo jak mvm sie wystawialo to przez obroty kazali im 5 cyfrowe kwoty za stoisko placic.

Tu masz tabelkę ile jest się w plecy na tych podwyżkach podatku szumnie nazywanym składką zdrowotną
https://businessinsider.com.pl/firmy/podatki/skala-podatek-liniowy-czy-ryczalt-polski-lad-a-zarobki-przedsiebiorcow/v2v64n1

Zasadniczo to każdy będzie w plecy tylko jeszcze o tym nie wie  :)

Czyli wały prawne. Jak chciał uciekać od nowego ładu to już lepiej mógł przenieść firmę za granicę.
Jak zagranice ? To musiałby cały magazyn przenieść razem ze sobą.
Jak jesteś jakimś programistą to sobie może wyjechać i pisać te kody skąd chcesz, jak handlujesz fizycznym towarem to już tak kolorowo nie wygląda.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Antari

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1783 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 10:20:52 »

Jak zagranice ? To musiałby cały magazyn przenieść razem ze sobą.
Jak jesteś jakimś programistą to sobie może wyjechać i pisać te kody skąd chcesz, jak handlujesz fizycznym towarem to już tak kolorowo nie wygląda.

Wygląda, nie wiesz o czym piszesz. Przecież prowadził JDG i na dodatek w domu ;D Niczego przenosić nie musisz wszystko robisz na papierze, w programach magazynowych itd. Potrzebujesz jedynie adres za granicą, a to wynajmuje się pokój i problem załatwiony. Są firmy od tego. Przerzucanie między firmami w tym samym kraju (na żony itd.) to dziecinada.

A Banki porównuje bo w takim MVM też mam zamrożoną kasę i tak naprawdę nie wiem ile. Ciekawe co Uokik na takie zniknięcie z dnia na dzień sklepu bez dostępu do konta dla klienta. Wielkość podmiotu nie ma znaczenia w literze prawa.
« Ostatnia zmiana: Śr, 24 Listopad 2021, 10:26:08 wysłana przez Antari »

Offline isteklistek

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1784 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 10:25:37 »
Jeszcze będzie akcja ratowania, pożegnania i przywitania. MVM coraz bardziej kombinuje, od dłuższego czasu utrudniał kupującym i robi to dalej. W czerwcu zamknie sklep stacjonarny, a otworzy wysyłkowy na cały świat, czyli zmieni szyld. Gdyby coś miało się dziać to przyśpieszyłby sprzedaż, a tu ciągle ten sam cyrk z podnoszeniem cen i promocja. Za jakiś czas wróci strona, bo ją modernizował i będzie lepsza, ale to wielka niespodzianka i to była tajemnica.