Autor Wątek: Multiversum.pl - opinie o sklepie  (Przeczytany 315785 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1590 dnia: Śr, 28 Kwiecień 2021, 13:04:56 »
Wszyscy komiksiarze, którzy mają w domu kupki wstydu nie ciułają każdej złotówki, tylko kupują w nadmiarze. Po okazyjnych cenach, ale w nadmiarze.

Offline nicolascage

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1591 dnia: Śr, 28 Kwiecień 2021, 13:09:11 »
W ogóle to kolego nicolascage, tak na 90% mysle, ze jestes albo Palaczem, albo jego pracownikiem.

Ciekawe podejrzenie, ale nie jestem :D
Może niepotrzebnie się udzielam w tym wątku. Widzę, że wiele osób jest mocno zniechęconych i jakiekolwiek dobre słowo jest odbierane na opak, jako reklama może? Nie taki był mój zamiar. Przeglądałem trochę (choć nie całość) historię Waszych zmagań z MV i zdaję sobie sprawę, że gość trochę nawywijał.
Żebyśmy mieli jasność, nie jestem ślepy i gdy czytam, że po dobrej sprzedaży gość pisze "To tempo w jakimś momencie musi się jednak zwiększyć, bo jeżeli w obecnym tempie będziemy się posuwali do końca maja to osiągniemy kamień milowy 90%", to widzę, że z człowiekiem jest coś nie tak. Niby kupujecie dużo, ale musicie się bardziej postarać :D Raczej wypadałoby serdecznie podziękować i wyrazić nadzieję, że uda się to czy tamto. Ale staram się machać na to ręką i oceniać po otrzymanym produkcie i realizacji usługi.

Offline Toranga

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1592 dnia: Śr, 28 Kwiecień 2021, 13:22:12 »
Wszyscy komiksiarze, którzy mają w domu kupki wstydu nie ciułają każdej złotówki, tylko kupują w nadmiarze. Po okazyjnych cenach, ale w nadmiarze.

Ale ja nie napisałem, że ciułam każdą złotówkę. Tylko, że każdą liczę. Co jest prawdą. A ile wydaję to już moja sprawa. 😎
A w cenach tylko i wyłącznie okazyjnych. Jak każdy tutaj.
Żeby tak nasze rodziny doceniały ile my w ten sposób zaoszczędziliśmy pieniędzy.

Offline Gazza

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1593 dnia: Śr, 28 Kwiecień 2021, 13:46:40 »
Nie składam już nowych preorderowych zamówień. To prawda i nic się nie zmieniło. Ta wrzutka to przedostatnia dostawa moich zamówień + coś dorzuciłem bo i tak miałem na oku.
Jeszcze w czerwcu jeden artbook będzie i finito.
Może jak pojawi się kiedyś jakaś sensowna promka to coś wjedzie, ale preordery już od jakiegoś czasu tylko w AC.

Zachwycamy się Atomem bo ogarnia tematy, których MVM zwyczajnie nie dźwiga. Kto zamawiał coś specjalnego ten wie. O podejściu do klienta, przejrzystych zasadach, chęci pomocy i dojściach do alternatywnych dostawców nie wspominając. Przykład z ostatnich miesięcy - nie wiem jak Wam, ale mi MVM anulowało szereg zeszytów z zamówień preorder. Po przesłaniu listy do AC - pozycje są już w mojej kolekcji. W ubiegłym miesiącu ściągali dla mnie wariant Blade Runnera, początkowo miał kosztować ponad 200% okładkowej (wyprzedany), ostatecznie zdobyli go dla mnie po okładkowej bez jakichkolwiek dodatkowych kosztów. I to cenię! :)

Offline Bushiken

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1594 dnia: Śr, 28 Kwiecień 2021, 14:36:08 »
Szykują się duże zmiany w systemie PPS.

Jestem po dość długiej rozmowie telefonicznej z Panem Rafałem która dotyczyła anulowania przez wydawcę produktów zamówionych w PPS.
Rozmowa przedłużyła się, gdyż Pan Rafał podzielił się informacjami na wiele tematów aktualnych jak i historycznych.

1) Podwyżka cen zawsze na początku roku a potem obniżenie w kwietniu jest związana z sytuacją na rynkach finansowych i rosnącym kursem dolara. Zdaje sobie sprawę że robi to cyklicznie co roku z premedytacją.

2) Wielka wyprzedaż i ratowanie sklepu w marcu 2018 roku było spowodowane upadkiem starego Azylu Komiksu, wtedy Azyl tworzył ktoś inny kto się zawinął i Multiversum zostało z towarem i obsługą klientów sklepu.

3) Od majowego preorderu klienci chcący zamówić poprzez PPS nie będą mieli dostępu do rabatu.
Innymi słowy chcesz rabat płacisz z góry. PPS nie ma większej racji bytu i tym sposobem chce dobić ostatnie osoby które z niego korzystają.

4) Obecna akcja Ostatni Bastion jest spowodowana jedynie tym, aby nabić w ostatnim okresie jak największą sprzedaż, co z kolei da lepsze pole do negocjacji z nowym dystrybutorem Marvela tj. Penguin Random House. Jak nie uda się wynegocjować dobrych cen to Multiversum się zwija.

5) Pan Rafał robi w komiksowie z racji pasji i w każdej chwili mógłby przerzucić się na inny biznes ale chce dawać polskim klientom jak najtańsze komiksy.
« Ostatnia zmiana: Śr, 28 Kwiecień 2021, 14:39:10 wysłana przez Bushiken »

Offline sad_drone

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1595 dnia: Śr, 28 Kwiecień 2021, 17:23:24 »
@Bushiken i to nawet brzmi rozsądnie, szczególnie że azyl te parę lat temu otworzył się nawet stacjonarnie i to była wielka porażka, nie rozumiem tylko czemu własciciel mówi to w rozmowie prywatnej a nie komunikuje klientom przez swoje kanały jaka jest sytuacja i czemu sklep ma kłopoty. Gdyby sprawa była postawiona jasno że teraz np chodzi o dobrą pozycję do negocjacji z nowym dystrybutorem nie byłoby oskarżeń że właściciel wali ściemy żeby nabić sprzedaż.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline nicolascage

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1596 dnia: Śr, 28 Kwiecień 2021, 18:09:37 »
Też myślę, że napisanie, jaka jest sytuacja, ucięłoby sporo spekulacji i ludzie trochę inaczej podeszliby do sprawy.

Offline freshmaker

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1597 dnia: Śr, 28 Kwiecień 2021, 18:14:04 »
przecież nie napisze otwarcie ze buduje bazę do negocjacji bo dystrybutor może się dowiedzieć i koniec negocjacji. nie tylko on z polski zamawia komiksy od dystrybutora.

mógłby jednak budować te komunikaty na zasadzie promocji, progów rabatowych itd a nie grać na uczuciach ze zaraz zbankrutuje.

btw jest teraz sens zamawiać absolute swamp thing 3 skoro premiera w październiku? nie lubię zamrażać kasy ale np vol 2 był słabo dostępny.

Offline xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1598 dnia: Śr, 28 Kwiecień 2021, 19:00:40 »
Gdzie się dowie, oni tam myślę, że Polska to jakieś państwo w Afryce albo na innej planecie  :)

No i przyszedł ten ppsowy mail, no i nie wiem jaki sens ma teraz ten pps, równie dobrze mógłby przyjść mail typu - "wygaszamy" pps.

Najlepsze będzie to jak u konkurencji będzie się dało utrzymać warunki odnośnie płatności takie jak były, bo preorderowe ceny były ostatnio podobne w obu sklepach.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline freshmaker

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1599 dnia: Śr, 28 Kwiecień 2021, 19:18:11 »
potencjalnie od konkurencji. pytanie jak zażarta jest walka o klienta między mvm i ac. obstawiam że jednak mvm ma większe obroty - po pierwsze są dłużej na rynku, po drugie przez długi czas mieli dużo niższe ceny

Offline xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1600 dnia: Śr, 28 Kwiecień 2021, 19:36:56 »
MVM ma większe, bo poza preorderem mają taniej, większość nie kupuje (kupowało) w "elitarnym" ppsie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Murazor

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1601 dnia: Śr, 28 Kwiecień 2021, 19:58:28 »
5) Pan Rafał robi w komiksowie z racji pasji i w każdej chwili mógłby przerzucić się na inny biznes ale chce dawać polskim klientom jak najtańsze komiksy.
Spadlem z krzesla ;D ah ten Pan Rafal, nic tylko wielbic

Offline xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1602 dnia: Śr, 28 Kwiecień 2021, 20:10:25 »
Znaczy przebranżowić się :) jak mówił jeden człowiek z "nierządu", ostatnio ten sam sam człowiek powiedział, że dzięki pandemii/lockdownowi mamy więcej pieniędzy, bo nie chodzimy do kina/restauracji itp. czyli mnie wydajemy  ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline isteklistek

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1603 dnia: Śr, 28 Kwiecień 2021, 20:59:08 »
Skoro mu tak zależy na sprzedaży, to niech da rabaty wysokie, bo to ma być inwestycja długofalowa. Jak długo ma trwać to negocjowanie? Miesiąc w miesiąc? Wystarczy zrobić progi sprzedaży - do 1000 zł. 10%, między 1000 zł. - 2000 zł.  20%. powyżej 2000 zł. 25%, albo jeszcze mniejsze kwoty na progi.
« Ostatnia zmiana: Śr, 28 Kwiecień 2021, 21:01:22 wysłana przez isteklistek »

Offline komiksowe_warianty

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1604 dnia: Cz, 29 Kwiecień 2021, 08:16:03 »
O kurde, sprzedawca biznesmen zajawkowicz. Jakby chciał, to by rzucił i kosił hajs na czymś innym. Jak ja szanuję takich ludzi. On to robi byś ty kliencie nie musiał. Za Polskę! I mówi to wszystko klientowi przez telefon. Ma to sens.