Autor Wątek: Multiversum.pl - opinie o sklepie  (Przeczytany 312722 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1530 dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 15:56:17 »
Zawsze mnie śmieszy to dorzucanie za grosz. Zamówił w pytę czegoś co się nie sprzedaje, a teraz dorzuca do zestawów za 700 zł xD Deal życia.

Online isteklistek

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1531 dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 16:11:54 »
Może myślał, że ten wariant to unikat i tylko tak będzie można go mieć, a jest w deluxe #1027.

Online Bushiken

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1532 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 09:54:26 »
witam.
Niestety jeden z Omnibusów z ostatniej przesyłki posiada wadę fabryczną w postaci przesunięcia obwoluty.
Rozumiem, że Pan Rafał nie traktuje tego jako powodu do wymiany?
Pozdrawiam.

Online isteklistek

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1533 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 11:14:48 »
Jest gdzieś na stronie MVM lista, gdzie jest napisane kiedy coś jest wadą.

Online xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1534 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 11:17:28 »
"- Przesunięcie środka treści nadruku na grzbiecie względem środka grzbietu (nie większe niż 10mm w dowolnym kierunku, niezależnie od szerokości grzbietu)."
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline nicolascage

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1535 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 15:27:20 »
Hej,

Po obejrzeniu paru odcinków Invincible odżyła we mnie dawna miłość do komiksów i postanowiłem sprawić sobie parę zeszytów. W pierwszej kolejności trafiłem na Atom Comics i właśnie oczekuję na pierwsze zamówienie od nich. W międzyczasie natknąłem się jednak na Multiversum, w którym ceny i asortyment zaskoczyły mnie całkiem pozytywnie, ale doznałem lekkiego szoku, czytając na temat stanu dopuszczalnego jako bardzo dobry. Komiksy tańsze o 10-15%, ale mogą mieć całe morze braków - od przetarć i zniszczonych rogów po odrywające się od grzbietu strony. W dodatku z tego co rozumiem, wiele takich defektów może występować na pojedynczym egzemplarzu - istny armagedon! Napisałem maila do sklepu - jak na razie cisza, zadzwoniłem - nie odbiera. W końcu natrafiłem na ten wątek i widzę, że ze sklepem wiąże się jakaś gigantyczna dyskusja :D Może ktoś napisać, jak to wygląda w praktyce - czy jest się czego obawiać, jeśli chodzi o jakość? I czy to jest w ogóle godny zaufania sklep? Bo komunikatywny to chyba raczej nie :P

Pozdrowionka!

Ewentualnie może polecacie jeszcze jakieś inne sklepy z komiksem obcojęzycznym? Na pierwszy rzut oka posucha w tym temacie.
« Ostatnia zmiana: Wt, 13 Kwiecień 2021, 15:35:22 wysłana przez nicolascage »

Offline eyesore

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1536 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 15:55:27 »
Hej,

Po obejrzeniu paru odcinków Invincible odżyła we mnie dawna miłość do komiksów i postanowiłem sprawić sobie parę zeszytów. W pierwszej kolejności trafiłem na Atom Comics i właśnie oczekuję na pierwsze zamówienie od nich. W międzyczasie natknąłem się jednak na Multiversum, w którym ceny i asortyment zaskoczyły mnie całkiem pozytywnie, ale doznałem lekkiego szoku, czytając na temat stanu dopuszczalnego jako bardzo dobry. Komiksy tańsze o 10-15%, ale mogą mieć całe morze braków - od przetarć i zniszczonych rogów po odrywające się od grzbietu strony. W dodatku z tego co rozumiem, wiele takich defektów może występować na pojedynczym egzemplarzu - istny armagedon! Napisałem maila do sklepu - jak na razie cisza, zadzwoniłem - nie odbiera. W końcu natrafiłem na ten wątek i widzę, że ze sklepem wiąże się jakaś gigantyczna dyskusja :D Może ktoś napisać, jak to wygląda w praktyce - czy jest się czego obawiać, jeśli chodzi o jakość? I czy to jest w ogóle godny zaufania sklep? Bo komunikatywny to chyba raczej nie :P

Pozdrowionka!

Ewentualnie może polecacie jeszcze jakieś inne sklepy z komiksem obcojęzycznym? Na pierwszy rzut oka posucha w tym temacie.

Jak sam doświadczyłeś, kiepski z nimi kontakt (nie idą na rękę klientom np w łaczeniu zamówień, opryskliwie odpowiadają na maile, itd). Po za tym właściciel sklepu jest fantastą i co chwile wrzuca info że sklep upada/ceny w USA skoczą o ileś tam procent do góry/marsjanie atakują/maja super obniżkę cen (zazwyczaj nie mają  ;)  ) itp. Co do samej jakości zamówień to jak kupujesz nowe pozycje to dostajesz nowy towar, pakują pancernie no i faktycznie mają niskie ceny. Ogólnie jak chcesz zamówić to polecam o ile nie wystąpi jakiś problem bo potem już będzie gorzej, Atom jednak jest bardzo kontaktowy. Pytanie, czemu nie po PL i nie kupiłeś wydania Egmontu? Za chwilę będzie (chyba) całość po polsku.

Offline nicolascage

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1537 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 16:06:19 »
Dzięki za odpowiedź! Czemu nie Egmont? Po prostu bardzo lubię czytać w oryginale, do tego szukam też paru pozycji, które (wydaje mi się) nie wyszły u nas (trochę się wkręciłem w ostatnich tygodniach i na zamówieniu Invincible się nie skończyło :P). Rozumiem, że nawet otrzymywany nowy towar (określany jako „nowy z defektami - zapewniany stan bardzo dobry”) może mieć od jednego do całego mnóstwa defektów i tak naprawdę kupuje się trochę kota w worku? Swoją drogą, nie wiem, jak można określać jako stan bardzo dobry pofalowane strony czy oderwanie stron od grzbietu...

Offline stachel

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1538 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 16:37:15 »
Generalnie w przypadku preorderu czy ostatnio wydanych komiksów w większości przypadków dostaniesz komiksy bez uszkodzeń. Problemy zaczynają się w dwóch przypadkach
- starszy komiks, który wala się po magazynie - zawsze możesz oddać bez podania przyczyny, ale płacisz sam za odesłanie i częściowo za wysyłkę, jeżeli nie skorzystałeś z najtańszej (choć z tego co wiem sklep robi i z tym problemy, choć gwarantuje to prawo)
- komiks będzie miał wadę ukrytą - źle wklejone strony, odklejający się grzbiet itp - tutaj w zasadzie zostajesz na lodzie, bo nie masz podstaw ani do reklamacji, ani do zwrotu

Sam musisz zdecydować czy chcesz podjąć ryzyko czy nie.

(Mój stan wiedzy prawnej ma już kilka lat, więc możliwe że coś się pozmieniało w tym temacie ;) )

Offline nicolascage

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1539 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 16:43:51 »
Dzięki, czyli ryzykuję po prostu kasą za wysyłkę i ewentualną odsyłkę. Interesowałyby mnie właśnie trochę starsze rzeczy, więc dobrze wiedzieć, na czym się stoi :)
Początkowo chciałem coś tam pokupować i planowałem robić to regularnie, ale po tym wszystkim na razie podejście właściciela nie nastraja mnie do zakupów. Przemyślę jeszcze temat.

Offline nicolascage

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1540 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 16:48:28 »
Ja odebrałem tę litanię możliwych defektów jako zabezpieczenie się przed zwrotami na każdy możliwy sposób i trochę mnie to odstraszyło (pewnie nie jestem jedyny).

A zapytam jeszcze w temacie: widziałem, że sklep współpracuje z innym, o nazwie Azyl Komiksu, i u nich podobne informacje o defektach - macie może doświadczenia z nimi? Podobnie to wygląda, jeśli chodzi o niechęć do zwrotów, komunikatywność i samą jakość?

Offline death_bird

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1541 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 17:52:20 »
Początkowo chciałem coś tam pokupować i planowałem robić to regularnie, ale po tym wszystkim na razie podejście właściciela nie nastraja mnie do zakupów. Przemyślę jeszcze temat.

Sam ze sklepem miałem kontakt raptem kilka razy toteż podzielę się wrażeniami względem Twoich wątpliwości, które też mnie na początku gryzły:
Gdy pierwszy raz zobaczyłem informację o defektach stwierdziłem, że mowy nie ma, w życiu tam nic nie kupię, bo nie chcę wydawać pieniędzy na egzemplarze "powypadkowe" (a tak rozumiałem to sformułowanie).
Następnie na forum dowiedziałem się, że te defekty mogą jednak nie wystąpić i jest to swoiste zabezpieczenie wobec czego zacząłem się łamać zważywszy, że interesowały mnie tomy, których nie było w Atomie.
Na pierwsze zamówienie czekałem z duszą na ramieniu, ale wszystko było ok. Komiksy, które mogły przyjść z defektami (bo najnowsze nie były) dotarły w stanie "igła".
Także faktycznie to sformułowanie jest jakimś tam zabezpieczeniem sklepu a nie opisem stanu faktycznego wszystkich wysyłanych komiksów.
Natomiast co do kontaktu i reklamacji - raz przyszło mi reklamować pomylony komiks (wysłali nie to co zamówiłem): pod względem komunikacji nie było problemu, po odesłaniu niewłaściwego przysłali zamówiony tom, pieniądze za wysyłkę zwrócili.
Także pomijając "montypythonowski" marketing problemów (jak na te kilka zamówień) nie miałem.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline sad_drone

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1542 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 18:00:45 »
@nicolascage azyl sprzedaje ofertę ekspozycyjną/uszkodzoną mvm, komiksy z ubitymi rogami itp trafiają do nich. większość wad jest raczej niewielka, ale zdarzają się i poważniejsze uszkodzenia, ostatnio też nie ma jak zweryfikowac stanu przed zakupem. Zwracać oczywiście możesz bez żadnych problemów.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline nicolascage

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1543 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 18:17:25 »
Dzięki za kolejne odpowiedzi. Azyl w takim razie sobie podaruję, a Multiversum może wypróbuję z niewielkim zamówieniem i zobaczymy, jak będzie :)

Offline KzT

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1544 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 21:16:34 »
- komiks będzie miał wadę ukrytą - źle wklejone strony, odklejający się grzbiet itp - tutaj w zasadzie zostajesz na lodzie, bo nie masz podstaw ani do reklamacji, ani do zwrotu

Odstąpienie od umowy w ciągu 14 dni jest możliwe bez podania żadnej przyczyny. Tu nie ma problemu - na stronie sklepu jest zresztą zakładka "Odstąpienie od umowy" gdzie jest to wyjaśnione.
Ryzyko jest więc takie, że zamawiasz, zakładasz pieniądze i jeśli ci się coś nie spodoba, to jedyną realną opcją pozostaje zwrot. Wygląda na to, że Multiversum nie lubi osób wymieniających komiksy z powodu wad technicznych i wszystko jest zrobione tak, żeby taka wymiana była niemożliwa, albo przynajmniej dość trudna.
BTW. Niedawno z duszą na ramieniu (też naczytałem się o tych wszystkich wadach) zrobiłem tam po raz pierwszy zamówienie i przyszły nowe komiksy w folii, bez żadnych uszkodzeń.