Autor Wątek: Multiversum.pl - opinie o sklepie  (Przeczytany 312769 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #180 dnia: Cz, 28 Marzec 2019, 10:50:18 »
A ciekawą kwestią jest, że np. Pan Rafał w duchu wyznawanych przez siebie teorii spiskowych nie upatruje domniemanego spadku sprzedaży (hipotetycznie) np. w ekspansji zbiorczych wydań komiksów amerykańskich na polskim rynku w wykonaniu np. Egmontu, Muchy albo Hachette. To, co kiedyś kupiliby w oryginale u niego (bo nie było opcji inaczej) jest teraz kupowane w języku polskim nakładem ww. Np. całe Rebirth by mu zeszło w TPB a tak kupuja miękko-okładkowce od Egmontu. Atom tutaj wychodzi obronną ręką z uwagi na to, że skupia się na zeszytówkach, które są wyjątkową formą, która nie podlega tutaj porównaniu takiemu jak wydania zbiorcze.

Konkurencja w tym względzie nie tylko zadziałała pobudzająco ale i spowodowała zwiększenie popytu u niego na wydania zbiorcze. Podobnie wygląda jeżeli chodzi o rywalizację MVM i Atom. Właściciel chcąc wykończyć konkurencję przez dumping cen i dążenie do monopolu nie wie dokąd zmierza. Koniec końców konkurencja to czynnik pozytywny.
« Ostatnia zmiana: Cz, 28 Marzec 2019, 10:56:20 wysłana przez Antari »

Offline Grzmichuj

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #181 dnia: Cz, 28 Marzec 2019, 11:06:38 »
Uwielbiam takie tematy, bo działam w branży w której obserwuję mnóstwo firm i ich strategii rozwoju. Mimo iż nie mam wykształcenia w tym kierunku, to sama możliwość obserwacji daje mi dużo do myślenia w moim biznesie.
Do pełnego obrazu MVM brakuje tylko uściślenia, że to wcale nie jest dumping cenowy. Właściciel cały czas porównuje się do AC, ale tak naprawdę jego właściwą konkurencją są sklepy z całej Europy, albo nawet świata. I tak w porównaniu do ebay, Amazon czy InStockTades jego ceny wydań HC, TP, OMNIBUS nie są wcale takie niskie jak twierdzi. Nadal kupując w IST czy DCBS (zwłaszcza ich pakiety ALL MARVEL, ALL DC) można uciułać całkiem konkretną marżę. Niestety tę marżę konsumuje wysyłka, która odczuwalna jest mniej wraz ze wzrostem ilości. Zapewne mierzy w zamawianie własnego kontenera, a nie współdzielenia. I faktycznie tutaj potrzebne jest osiągnięcie masy krytycznej zarówno przy negocjowaniu cen, jak i kosztu wysyłki. Tę masę można osiągnąć w krótkim czasie odpowiednim marketingiem, co w tej chwili się nie sprawdza, mówiąc językiem niedopowiedzeń.
Z kolei zeszyty mogą się okazać strzałem w 10, bo AC sprzedaje praktycznie po okładkowych. A tego nie robi żaden sklep, nawet nowojorskie drogie jak cholera Midtown Comics.
Jako uczestnik rynku chciałbym zwiększenia konkurencji, bo dzięki silnym dwóm sklepom będziemy mieć jeszcze lepsze ceny, co doprowadzi do organicznego rozwoju całego rynku. Trzymam kciuki za obie firmy, wspieranie MVM jest trochę wbrew ego, ale jednak zgodne z rozsądkiem każdego komiksiarza.
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

Offline Murazor

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #182 dnia: Cz, 28 Marzec 2019, 11:12:45 »
To, co kiedyś kupiliby w oryginale u niego (bo nie było opcji inaczej) jest teraz kupowane w języku polskim nakładem ww. Np. całe Rebirth by mu zeszło w TPB a tak kupuja miękko-okładkowce od Egmontu.
2 lata temu jak byłem w delegacji pod Poznaniem, udało mi się wpaść na dzień otwarty i kilka zdań wymieniłem to mówił, że on nie śledzi polskiego rynku, że tylko oryginały, bo po polsku to słabo itp. A później dziwnym trafem proponował mi omnibusy (które już zaraz się wyprzedadzą! nie ma ich nigdzie na zagranicznych sklepach!), które były zapowiedziane przez polskich wydawców na najbliższe kilka miesięcy :) A chwilę później była ta super promocja 1 $ = 2zł i te omnibusy, które mi polecał były wszystkie na niej.

I osobiście polecam wizytę osobistą, bo fantastyczny widok :) kilkanaście regałów komiksów. I to była tylko oferta ekspozycyjna (oz omnibus chyba z 15 sztuk wtedy stało na półce).

Offline Gazza

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #183 dnia: Cz, 28 Marzec 2019, 12:15:24 »
Dobra decyzja. Pytanie tylko, czy jest limit 250 zł., czy bez ograniczeń? (...)
Jeśli to do mnie pisałeś - dostałem limit do 2000 zł.

Offline isteklistek

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #184 dnia: Cz, 28 Marzec 2019, 12:38:52 »
Jeśli to do mnie pisałeś - dostałem limit do 2000 zł.

Akurat będzie na BOXy: Daredevil i CoIE  8)

Offline radef

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #185 dnia: Cz, 28 Marzec 2019, 19:48:54 »
Z kolei zeszyty mogą się okazać strzałem w 10, bo AC sprzedaje praktycznie po okładkowych. A tego nie robi żaden sklep, nawet nowojorskie drogie jak cholera Midtown Comics.
Ze względu na to, że zeszytówki nie mają ani ISBN-u, ani ISSN-u, muszą być sprzedawane z 23% VAT-em, więc tak naprawdę Atom sprzedaje je ze żniżką, którą "zjada" VAT.
Obecna cena zeszytówek na Multiversum jest ceną totalnie dumpingową. Przelicznik 2,50 to tak naprawdę (odliczając VAT), przelicznik 2,03 zł = 1 $, czyli jest to rabat względem kursu dolara 47%. Biorąc pod uwagę, że dla sklepów (powyżej 10 tysięcy dolarów miesięcznie) są dostępne rabaty od 55 do 57,5%, na pojedynczej zeszytówce Palacz może mieć zysk ok. 1 zł. A pominąłem w tym wyliczeniu koszty dostawy.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline freshmaker

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #186 dnia: Pt, 29 Marzec 2019, 15:30:37 »
odnośnie stanu komiksów "dostateczny". zamówiłem fade out i criminal vol2, ktory jest juz od jakiegos czasu oop. fade out nówka, criminal bez folii ale strony jeszcze fabrycznie posklejane, czyli nawet nie byl przeglądany przez nikogo wcześniej.

Offline xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #187 dnia: Pt, 29 Marzec 2019, 17:33:55 »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline isteklistek

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #188 dnia: Pt, 29 Marzec 2019, 17:45:44 »
Pojawił się wątek europejski  ;) Teraz sypnie się setka zamówień i można odjechać w stronę zachodzącego słońca ze swoim dobytkiem jak w filmie.

Offline donT

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #189 dnia: Pt, 29 Marzec 2019, 18:00:41 »
Cytuj
W tym miesiącu dokonywaliście bardzo istotnego wyboru - czy czujecie potrzebę obecności na polskim rynku takiego sklepu jak MULTIVERSUM czy wolicie zostać z konkurencją wspieraną przez radosne towarzystwo szczekające na nas od tygodni w plugawy, często bezrozumny sposób na różnych forach, grupach, etc.

Ten typ jest chory psychicznie.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #190 dnia: Pt, 29 Marzec 2019, 18:03:28 »
Spokojnie, przecież napisał, że ma zamiar przez parę dni podleczyć swój stan zdrowia.  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline perek82

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #191 dnia: Pt, 29 Marzec 2019, 18:32:43 »
Tylko po co skoro w ciągu kilku lat przy wsparciu radosnego towarzystwa zrobili wystarczającej ilości z Was tak skutecznie wodę z mózgu że płacicie w absurdalnie wysokich cenach i jeszcze się cieszycie - bo tam na jednym czy drugim portalu napisali że oni są najlepsi?

To kto się przyzna, że dał sobie zrobić wodę z mózgu i kupił coś u przebrzydłej konkurencji?
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #192 dnia: Pt, 29 Marzec 2019, 18:42:19 »
Ja i zaraz jeszcze zamówię drożej Omnibusa w preorderze, gdyż u tańszej konkurencji nie da się bez robienia przedpłaty za towar, który przybędzie za pół roku.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline niuklik

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #193 dnia: Pt, 29 Marzec 2019, 18:49:19 »
Tak z brzegu, starałem się merytorycznie chociaż klawiatura świerzbi niemiłosiernie...

W ramach preordera łaskawie dają Wam obecnie (pewnie całkowicie przypadkowo i bez związku z nasza rewolucją - tak po prostu z nagłej dobroci serca) rabaty w stosunku do ich standardowych absurdalnie wysokich cen.

Hmmm...a czy na preordery nie było zazwyczaj rabatów w Atomie?

Natomiast konkurencja poza pięknymi hasełkami w swoim manifeście jacy to jesteście dla nich ważni czyści Wam brutalnie portfele absurdalnymi cenami

Po raz kolejny napiszę, cena to nie wszystko a moje zakupy w AC są w pełni świadome. Jeżeli takowe są, to AKCEPTUJĘ CENĘ za którą kupuję. Aha, i czuję się ważny dla sklepu z innych powodów niż cenowe.

...w ciągu kilku lat przy wsparciu radosnego towarzystwa zrobili wystarczającej ilości z Was tak skutecznie wodę z mózgu że płacicie w absurdalnie wysokich cenach i jeszcze się cieszycie - bo tam na jednym czy drugim portalu napisali że oni są najlepsi?

Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć. I wypraszam sobie, nikt mi wody z mózgu nie zrobił. Bucowania nie trawię.

czy czujecie potrzebę obecności na polskim rynku takiego sklepu jak MULTIVERSUM

Tak, ale po zmianie właściciela.


Offline Szekak

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #194 dnia: Pt, 29 Marzec 2019, 19:59:07 »
Nie skreslajcie go, moze leczenie ktore ma zaplanowane na poczatek kwietnia przyniesie skutek i w koncu zacznie sie zachowywac jak osoba zdrowa psychicznie.
Piękno jest w oczach patrzącego.