Autor Wątek: Multiversum.pl - opinie o sklepie  (Przeczytany 312647 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline isteklistek

Multiversum.pl - opinie o sklepie
« dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 10:34:33 »
WOW! Tego się nie spodziewałem

"Rozpoczynamy fazę testową usługi THE BEST.
Jest to indywidualna, opcjonalna usługa skierowana do tych z Was którzy wolą wyeliminować czynnik losowego wyboru egzemplarza i nadal - razem z kosztem usługi THE BEST (koszt usługi to 20% ceny produktu - opłata za zrealizowaną usługę nie podlega zwrotowi) - mieć możliwość dokonania zakupu o wiele taniej niż u konkurencji.
Na konkretnym dającym dużo do myślenia przykładzie:
TEEN TITANS BY GEOFF JOHNS OMNIBUS HC
Aktualna cena u nas bez usługi THE BEST - 345 zł
Aktualna cena u nas z usługą THE BEST - 414 zł
Cena u konkurencji - 649,99 zł".

https://multiversum.pl/_blog/206-BETA_TEST_-_usluga_THE_BEST.html?fbclid=IwAR1o_prfXfWyuJYLRQ5dLN8FG8rOerBO_enjBkfBSYhnIZD_OyFAytY9Gdk

Offline xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #1 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 10:49:43 »
Myślę, że to bardzo dobry sposób na biznes. Przykładowo mają na stanie 5 sztuk tych Omnibusów i wszystkie są uszkodzone w ten sam sposób (akurat kupujący tych uszkodzeń nie akceptuje), także nie kupi, a sklep za parę minut roboty ma czysty zysk  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Pawelek

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 11:08:33 »
Hehe świetny przykład. 1 szt. na magazynie. Zapłać 20% za usługę wybrania najlepszego egzemplarza z dostępnych  8)

Offline KubciO

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #3 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 11:22:54 »
To już lepiej kupić (nawet za kilka[naście] stówek), sprawdzić i ewentualnie odstąpić od umowy. Kosztować to będzie jedynie 15 zł (koszt odesłania).

Offline xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #4 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 11:45:45 »
No dokładnie, przy jednej sztuce to się jeszcze może opłacać, jak komuś się nie niech odsyłać, ale przy większej ilości nie widzę sensu. Chyba, że będą specjalnie wysyłać "losowo" jak najgorsze egzemplarze, żeby ludzie korzystali z tej nowej wspaniałej usługi  ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Antari

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #5 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 12:06:16 »
Najpierw celowo zaniżył stan wszystkiego do dostatecznego z defektami (co trwało już od miesięcy), a później dał opcję wyboru nówki dodatkowo płatną, czyli to co było kiedyś standardem.

Trochę przypomina mi to działanie allegro, najpierw kazali dawać wszystkim zdjęcia na miniaturkach na białym tle, argumentując, że w ten sposób będą czytelniejsze bo nie będzie słów HIT, PROMOCJA, LOGO firmy itd. Po czasie sami zaczęli dawać te same znaczniki HIT, PROMOCJA, WYPRZEDAŻ, LOGO firmy oczywiście dodatkowo płatne. Ale argument odnośnie czytelności już nie istnieje :)

sum41

  • Gość
Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #6 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 12:10:50 »
Mi tam pasi bo ma lepsze ceny niz Bookdepository i Amazon gdzie duzo brałem :)

Offline xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #7 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 12:12:04 »
Tyle zmian, tyle hałasu a prawie nic się nie zmieniło  :) a nie jest jeden "+", no może taki "+" i "-" można ofertę ekspozycyjną kupować ze sklepu, tylko zapewniany stan produktu spadł procentowo z 25% na 50%.  ;D
No to w sumie nie wiem czy jest lepiej niż było  :)

Mi tam pasi bo ma lepsze ceny niz Bookdepository i Amazon gdzie duzo brałem :)
Co dwa tygodnie podnosi się przelicznik, także zaraz może nie być taniej.
« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Marzec 2019, 12:14:00 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline isteklistek

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #8 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 12:25:35 »
Te zmiany nie idą w dobrą stronę, bo zaraz pojawi się opcja "pakowanie +". Pamiętam, że z przesyłkami już coś się działo, ale projekt upadł i pewnie ten też tak skończy. Jeżeli MVM chce się bawić w zgarnianie łatwych pieniędzy, to powinien dać opcję, że oni mogą ściągnąć zamówienia z amazona, ebay np. cgc już zrobione.

Offline Lou

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #9 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 12:32:16 »
Przypuszczam, że tych zmian będzie więcej. Skoro MVM wprowadza takie usługi specjalne to znaczy, że są ludzie gotowi za nie płacić. Zupełnie nie rozumiem, jak można dać się tak doić zachłannemu właścicielowi. To już lepiej poczekać na promo/kupon i kupić na Amazonie/BD/Wordery/Ebay niż płacić za coś, co powinno być w standardzie.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline Pawelek

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #10 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 12:35:42 »
I mieć nowe zamiast prawie nowe (często rozpakowane, zakurzone i lekko obite) w podobnej cenie.

BLACK SCIENCE VOL 01 THE BEGINNERS GUIDE TO ENTROPY HC (NEW EDITION) od 21.03 przy przeliczniku 2,4
120 zł +20% (najlepszy egzemplarz) +10% (sprawdzenie) +12 zł (przesyłka) razem kosztuje 170,40 zł z czego ryzykuję 38 zł, że ten najlepszy egzemplarz mi nie podejdzie
na Amazonie nowy ok. 185 zł bez promo
« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Marzec 2019, 12:44:52 wysłana przez Pawelek »

Offline Cypher

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #11 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 12:44:06 »
Hehe świetny przykład. 1 szt. na magazynie. Zapłać 20% za usługę wybrania najlepszego egzemplarza z dostępnych  8)
Dokładnie. Niezła głupota.
Cytuj
Usługa THE BEST polega na wybraniu przez pracownika MULTIVERSUM najlepszego spośród dostępnych w naszym magazynie egzemplarza wskazanego przez klienta tytułu oraz zweryfikowanie jego stanu w zakresie takim jaki jest możliwy.
Jako przykład: TEEN TITANS BY GEOFF JOHNS OMNIBUS HC
na stanie: 1 szt.  :o
oj żeby się pracownik MULTIVERSUM czasem się nie pomylił...

Totalny debilizm:
Cytuj
Usługa THE BEST obejmuje wszystkie produkty z oferty naszego sklepu internetowego z terminem wysyłki 1-5 dni rob. (w naszym magazynie), które posiadają informację o dostępności w ilości 1 sztuki.
Jak jest jedna sztuka THE BEST w ogóle nie powinien działać.

Cytuj
Cena u konkurencji - 649,99 zł
I strasznie ich widzę ta konkurencja boli. Wcześniej tego nie było.
Gdzie było multiversum jak konkurencja "nakrywała" ich  np.  zeszytówkami.

Offline vision2001

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #12 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 13:07:25 »
Co do tej 1 szt. to Palacz tłumaczył się tym, że stan magazynowy jest większy, ale by nie było spekulacyjnych zakupów ::) to ogranicza możliwość do zakupu wyłącznie jednej sztuki danego tytułu  :-X

Offline Murazor

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #13 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 13:11:34 »
No tak, bo przecież za każdy tom trzeba osobnego sprawdzenia, osobnego pakowania, osobnej wysyłki..  ::) Jak wejdą w zeszyty to się okaże, że z troski o klienta i stan zeszytu będą wysyłać każdy zeszyt osobno w super pakowaniu za 25 zł :P

Offline Pawelek

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #14 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 13:12:21 »
Do wprowadzenia została jeszcze tylko jedna, ostatnia opłata (tym razem abonamentowa) umożliwiająca wejście do sklepu i korzystanie z tych niesamowitych przeliczników i usług dodatkowych. Swoją drogą już funkcjonalność przetestowana - wszak było nie tak dawno wejście na stronę możliwe tylko dla tych co zgadli hasło. To nie był taki teaser to był test  ;)

Co do tej 1 szt. to Palacz tłumaczył się tym, że stan magazynowy jest większy, ale by nie było spekulacyjnych zakupów ::) to ogranicza możliwość do zakupu wyłącznie jednej sztuki danego tytułu  :-X
Taka nowoczesna reglamentacja towarów. MVM idzie z duchem czasów. Ale tak, UFAM że tego jest więcej na stanie bo inaczej byłbym totalnym idiotą biorąc dodatkowe usługi  ;)
« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Marzec 2019, 13:19:12 wysłana przez Pawelek »