Autor Wątek: Multiversum.pl - opinie o sklepie  (Przeczytany 312854 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Milord

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #75 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 10:22:56 »
No to jak to Atom nie upada a Multiversum, recepta jest prosta nich zrobi takie same ceny jak oni mają i będzie wszytko dobrze  :)

Myślę że powodów braku kłopotów Atomu jest więcej, niż tylko ceny. Np. brak pojazdów po konkurencji i innych nieeleganckich zachowań. Biznes w Polsce zaczyna się cywilizować i już nie da się konkurować samą ceną. Kto tego nie rozumie odpada.

A co do samych cen, to jest podobnie - nikt jeszcze nie wygrał na rozpetywaniu wojen cenowych. Do biznesu trzeba mieć po prostu wyczucie.

Offline xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #76 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 12:06:55 »
Nie bardzo wiem po co on jeździ po tej konkurencji, jakby tych miejsc w Polsce gdzie można kupić takie rzeczy było nie wiadomo ile. Może i się cywilizuje, ale coś słabo to idzie, właśnie wygrałem przetarg, w którym jedynym kryterium była cena.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Milord

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #77 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 12:13:40 »
I co, pewnie odwalisz fuszerkę? Bo na czymś trzeba zarabiać, a jak się stosuje ceny dumpingowe, to się oszczędza na jakości wykonania

Offline xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #78 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 12:17:11 »
Ja nic nie wykonuje, dostarczam towar, sami mówili, że muszą to jak najtaniej kupić, ceny dałem takie same jak dla innych.
Twój komiks jest lepszy niż mój

ktosiek

  • Gość
Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #79 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 14:19:23 »
Co to za konkurencyjność jak tylko liczy się najniższa cena  8)
« Ostatnia zmiana: Śr, 20 Marzec 2019, 14:42:46 wysłana przez ktosiek »

Offline Teli

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #80 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 15:04:54 »
Witamy w Polsce. Ostatnio też miałem kilka przetargów do obrobienia i najważniejszym kryterium była oczywiście cena - niech żyją zamówienia publiczne! Potem się ludziki dziwią że się w kraju wszystko sypie bo robione po taniości.
Ale żeby nie offtopować, wczoraj gadałem z kumplem i zorientowałem się w skali multiversalnej rewolucji. O ile moje zamówienie z dnia 5 marca miało numer 30230 to jego z wczoraj oscylowało w granicy 30550 czyli mamy ok 320 zamówień w ciągu 14 dni w moim odczuciu całkiem nieźle jak na sklep z niszowym towarem jakim poniekąd są komiksy z USA.
Także nie bardzo łapię o co te jęki na FB i wieszczenie apokalipsy w wykonaniu właściciela. Jedyne co mi do głowy przychodzi to marketing robienia szumu - który poniekąd skutkuje bo dzięki tym wariacjom i tworzeniu sztucznych skandali Multiversum stało się języczkiem uwagi wśród tego rodzaju sklepów - nawet patrząc na ten temat. Na szczęście ludzie z "Atomu" są na tyle mądrzy by nie kopać się koniem i robią swoje pozostawiając naszemu ulubieńcowi zapasy w błocie z samym sobą.
Reasumując w szaleństwie właściciela jest metoda. Czas oceni na ile skuteczna. Ja osobiście daję mu szansę i nie neguję wkładu Multiversum w rozwój krajowego rynku komiksowego. Jednak podtrzymuję swoją decyzję o dalszych zakupach w sklepie do 1.04. kiedy to na FB Prorok Zagłady objawi nam koniec (multi)świata lub stwierdzi że ta cała hucpa to tak naprawdę prima aprilis było :P 

Offline xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #81 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 15:23:42 »
On to po porostu robi aby jak najwięcej się nachapać, te ciągłe zmiany przeliczników co parę dni.
Czyli średnia się utrzymuje (wcześniej było ok. 150 na tydzień) a nawet lekko wzrosła mimo wzrostu cen. W tym miesiącu to polityka cenowa chyba zmieni się z 5 razy  :) Tak na marginesie raczej nie stawia się nowej strony internetowej i miesiąc później zamyka interes :)  Chyba, że on tak funkcjonuje jak dziecko we mgle.

Info ze strony sklepu:

Bądźcie gotowi na zakupy wielu świetnych nowych tytułów z najnowszej dostawy z USA.

Pojawi się ona na stronie sklepu dzisiaj wieczorem - prawdopodobnie w okolicach godziny 20:00-21:00.

Dodatkowo przypominamy - przelicznik 1 USD = 2,3 PLN dla wszystkich tomów obowiązuje jeszcze tylko dla zamówień złożonych do końca dnia dzisiejszego.


Także trzeba się spieszyć i kupować dużoooo żeby dużooo zarobił, bo jak nie zarobi dużooo (przepraszam sprzeda dużooo) to zamknie interes  ;)
« Ostatnia zmiana: Śr, 20 Marzec 2019, 15:31:50 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Milord

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #82 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 15:42:14 »
Ilość zamówień nie musi przekładać się na zarobek. Jeśli działa na małej marży, to po odliczeniu podatku wiele mu nie zostanie. A do tego jeszcze dochodzą zwroty, które generują koszty, bo traci wtedy na koszcie przesyłki, a pewnie niejednokrotnie też musi oddać to, co klient wydał na przesyłkę. Mniemam też że zwrotów jest sporo, bo komiksiarze są wybredni czasem aż do przesady, a on przecież sprzedaje sporo uszkodzonych komiksów.

Offline xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #83 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 15:54:16 »
Nie musi ale może się przekładać, przecież ta cała rewolucja nie jest po to żeby klientom było lepiej tylko żeby on więcej zarobił, jeżeli jest odwrotnie to jest prawdopodobnie jednym takim przedsiębiorcą na rynku.
Twój komiks jest lepszy niż mój

sum41

  • Gość
Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #84 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 21:01:42 »
No po to chyba ma ten biznes aby zarobić- ludzie kurde ogarnijcie się - fan ale też żyć musi z rodzina...

Offline LordDisneyland

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #85 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 22:51:16 »
Przyszło do mnie kolejne zamówienie- jeśli chodzi o pakowanie, to robią to naprawdę z głową. Tomiki bez uszczerbku. Jeszcze nigdy mi się jakaś fuszerka w kwestii opakowania ich paczek nie zdarzyła.
Aha, dostałem jeszcze MarvelPreviews z kwietniowymi zapowiedziami.


I wziąłęm sobie do serca apel Suma41, zrobiłem kolejne zamówienie. No bo ile bym czekał na Vinegar Teeth po polsku :D ?
,, - Eeeeech.''


Offline isteklistek

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #87 dnia: Pt, 22 Marzec 2019, 17:32:50 »
W sumie jest napisane to, co wszyscy podejrzewali jako fakt, że nakupił gigantyczne ilości ze sporym rabatem; że konkurencja nie może sobie na to pozwolić, to też nic nowego. Sporo jednak rzeczy pominął lub celowo nie napisał:
- w pewnym momencie w sklepie istniało kilkanaście przeliczników, których istnienie było trudno uzasadnić, bo nowe pozycje raz miały A - 3,6, B- 4.30. Nie mam już na komputerze żadnych list, ale jak robiłem, jestem pewien, że chciałem coś co miało 4,6 przelicznik
- omniaki w pewnym momencie kosztowały ponad 700, czy 720 i to te po 150$ i był tam Teen Titans, Doom Patrol, Invisibiles. Te obserwowałem od dłuższego czasu i 2/3 już mam. Titans mam z ekspozycyjnej, dzięki pomocy osoby z forum, DP mam po ugadaniu się z Kelenem, gdy działał.
- zazwyczaj przed ogłoszeniem super promocji cena komiksu szła w górę kilkanaście złotych.

Offline Cypher

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #88 dnia: Pt, 22 Marzec 2019, 17:46:31 »
Podobno pycha kroczy przed upadkiem. ;)
Się rozpisał, ale nie doczytałem do końca...
Kupowałem u nich gdy ledwie zaczynali i ceny, można powiedzieć, mieli wtedy dość wyśrubowane, czyli było po prostu drogo.
Ceny większe miał tylko (jeśli dobrze pamiętam) Comics Universum Arka/Zofii Wróblewskiej z (chyba) Gdynii.
A teraz okazuje się, że właściciel MVM to Medyceusz złoty, bankier świata i władca dusz, który sprowadził KOMIKS do Polski!

Offline Szekak

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #89 dnia: Pt, 22 Marzec 2019, 17:47:58 »
Ja sobie darowałem, ale końcówkę przeczytałem i nie żałuję, totalnie mnie zniszczyła.

Cytuj
Proszę Was także po raz kolejny i nie ostatni w tym miesiącu - zamawiajcie przed końcem miesiąca ile tylko się da.

 ;D ;D ;D ;D ;D
Piękno jest w oczach patrzącego.