Autor Wątek: Multiversum.pl - opinie o sklepie  (Przeczytany 312788 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #60 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 12:18:34 »
Jak dla mnie może zwijać, po co ma robić z siebie męczennika, jak to on strasznie ciężko pracuje żeby nam coś dać za darmo.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline isteklistek

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #61 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 12:25:00 »
Hejtowanie mi się kojarzy z bezpodstawnym atakowaniem dla samego atakowania. Jeżeli coś takiego tutaj widzisz, to ja nie rozumiem, bo ja widzę krytykę i analizowaniem pewnych posunięć sklepu. Nie wiem, jak długo od nich kupujesz, ja kilka lat, ale pewnie są z większym stażem i nie są to wielkie zamówienia. Np. ostatni pomysł sklepu "Usługa THE BEST".

Online roble

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #62 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 12:33:39 »
Jak dla mnie może zwijać, po co ma robić z siebie męczennika, jak to on strasznie ciężko pracuje żeby nam coś dać za darmo.

Mnie nie interesuje co mówi, jak wygląda i ile ma dzieci.
Mnie interesuje matematyka i złotówki..

Offline freshmaker

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #63 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 12:39:53 »
chodzi mi o to ze obstawiam ze nie zarabia kokosów, ma pracownikow, magazynuje chyba u siebie w domu itd. baza czytelników jakos specjalnie nie zwieksza sie i podejscie jest takie zeby kupowac jak najtaniej. wypady na mfkig ze tego co mowil ostatnio to raczej konczy na lekkim plusie i traktuje jako promocje sklepu bardziej.

Offline Antari

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #64 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 13:17:26 »
Hejtowanie mi się kojarzy z bezpodstawnym atakowaniem dla samego atakowania. Jeżeli coś takiego tutaj widzisz, to ja nie rozumiem, bo ja widzę krytykę i analizowaniem pewnych posunięć sklepu. Nie wiem, jak długo od nich kupujesz, ja kilka lat, ale pewnie są z większym stażem i nie są to wielkie zamówienia. Np. ostatni pomysł sklepu "Usługa THE BEST".

Bardzo rozsądnie powiedziane. Zgadzam się w 100%.

chodzi mi o to ze obstawiam ze nie zarabia kokosów, ma pracownikow, magazynuje chyba u siebie w domu itd. baza czytelników jakos specjalnie nie zwieksza sie i podejscie jest takie zeby kupowac jak najtaniej. wypady na mfkig ze tego co mowil ostatnio to raczej konczy na lekkim plusie i traktuje jako promocje sklepu bardziej.

Nikt nie oczekiwał, że ma być taniej. Względem Atoma na pre-orderach i tak wychodziło zawsze taniej. Wystarczyło, że nie zmieniłaby tak często zasad. Były Superceny, była oferta ekspozycyjna, były pre-ordery i rabaty uzależnione od danego progu cenowego. Nie zwalaj tego na klientów, którzy wywierają na nim presje. Jest na odwrót zupełnie. A jeżeli chodzi o jego wypowiedzi z festiwali to naprawdę podziwiam waszą naiwność. A co ma powiedzieć sprzedawca? Że ma kolosalne marże i jest mega dobrze? Znajdź mi takiego.

ktosiek

  • Gość
Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #65 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 14:18:04 »
Szacunek, że tak długo prowadzi ten sklep. Ja to bym pewnie roku nie wytrzymał jak bym miał za klientów takich oszołomów co to składają na wszystko reklamację bo jakaś ryska na okładce, plamka na kartce, paproszek i zabrudzona strona... Nie wspominając tych co to na żywo zgrywają takich super fajnych, a w internecie obrzucą błotem właściciela sklepu. Gdzie się podziali Ci prawdziwi komiksiarze?

Offline freshmaker

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #66 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 14:30:15 »
@antari - niczego nie zwalam na czytelników, tylko raczej na ich ograniczoną ilość. dostęp do zagranicznych komiksów jest teraz wyjątkowo łatwy. co do kokosów zbijanych na komiksach, to niestety widać twoje naiwne podejście do rynku księgarskiego w polsce.

co do samego mvm - zaczynal ponad 10 lat temu bez dzieci, teraz ma juz 2. to w miare oczywiste ze ma wieksze wydatki i szuka zysku. personalnie zastanawiam sie dlaczego sledzicie fb multiversum, skoro was draznia wrzuty wlasciciela.

Offline Grzmichuj

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #67 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 15:09:12 »
Pomimo słuszności waszych wypowiedzi, MVM to wciąż bardzo tani sklep (outlet), więc dziwię się tym, którzy piszą, że kupują tylko kalkulatorem, a potem w tym samym komentarzu wypowiadają się o wartościach komunikacji social media.
Przypominam, że dyskonty pokroju Lidl czy Biedronka zdobywały klientów w ten sam sposób. Osobiście w to nie wierzę, by to była przemyślana strategia, ale jak się czepiać, to czepiać.

Sprzedaż online nie jest prosta, ale moim zdaniem gość powinien udźwignąć ten pieprzony problem stanów komiksów i rozwiązać go definitywnie. Usługa "THE BEST" to antyrozwiązanie, przecież są sklepy na świecie, które to robią, know-how leży na rynku, a gość próbuje wyważyć otwarte drzwi obrotowe.
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

Offline isteklistek

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #68 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 16:27:28 »
Na zagranicznych sklepach masz kategorię:    Fair, Good, Very Good, Fine, Very Fine, Near Mint. Każda z tych opcji ma różną cenę, im wyższy standard, tym więcej zeszytówka kosztuję. Nie bardzo się na tym znam, ale wierzę, że sklep, który to wprowadził wie, co robi i potrafi to ogarnąć na własną rękę. Nie mam pojęcia, czy w takich przypadkach zatrudniają ekspertów do tego, którzy robią to na zlecenie, a oni zgodnie z zaleceniami później sprzedają. W każdym razie chodzi mi o to, że panuje jakiś standard i ogólnie sprzedający oraz klienci kolekcjonerzy dobrze widzą, o co chodzi, gdy padają te terminy - ma to sens, ręce i nogi, a nie wycena na życzenia klienta, by egzemplarz był lepszy jakościowo.

sum41

  • Gość
Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #69 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 16:54:41 »
Drama bo za tanio - co za czasy :D

Offline Milord

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #70 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 21:52:31 »
Mnie nie interesuje co mówi, jak wygląda i ile ma dzieci.
Mnie interesuje matematyka i złotówki..

A mnie dodatkowo jakość produktu i jakość obsługi klienta (przy czym tu nie mam dużych wymagań, wystarczy kultura osobista, terminowość i rzetelność). Skoro MvM, pomimo stosowania atrakcyjnych cen, cienko przędzie, to widocznie nie jestem odosobniony w swoich oczekiwaniach.

Korzystając z okazji chciałbym tu podnieść flagę ostrzegawczą, żeby nie powtórzyła się sytuacja jak z Fantą, czy Sideką. Koleś najwyraźniej znalazł się na rozdrożu i istnieje spora szansa, że zamknie firmę. Sugerowałbym zatem rozwagę we wszelkiego rodzaju przedpłatach i innych tego typu nieoprocentowanych kredytach udzielanych sklepowi. Żeby potem nie było płaczu.

I jeszcze jedna, ciekawa refeksja mnie naszła. Najpierw najprawdopodobniej zwinęła się Sideca, potem zwinęło się Wydawnictwo Komiksowe, a teraz MvM może się zwinie. Czyżby pierwsze jaskółki wieszczonego przez tak wielu od tak dawna kryzysu na rynku komiksowym? Każdy kryzys zaczyna się od padania najsłabszych ;)

Online xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #71 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 21:58:11 »
No to jak to Atom nie upada a Multiversum, recepta jest prosta nich zrobi takie same ceny jak oni mają i będzie wszytko dobrze  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline freshmaker

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #72 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 21:58:52 »
nie bądź śmieszny. fanta założona przez oszołoma max carnage, sideca wielokrotnie nie dawała znaku życia przez długie miesiące. mvm działa ponad 10 lat. przetrwali nawet kryzys 2008. może kiosk ci zamknęli na osiedlu i jest to zwiastun apokalipsy?

Offline starcek

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #73 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 22:10:59 »
wyprzedaze diamonda sa tez wyprzedazami w mvm - tez kupilem sobie ff byrnea, hawkeyea itd. nie zauwazylem komiksow branych z wyprzedazy i sprzedawanych full price w mvm.
Ostatnia prawdziwa wyprzedaż Marvela w Diamond to była chyba ze 2 lata temu - ceny typu 10$ lub 20$ za omniaka. Sklepy narobiły zapasów i pewnie do dzisiaj jeszcze sprzedają. Najbardziej przeceniony był Hawkeye, Oz, DD Millera i Age of Apocalypse (dodruki) A i na pewno Howard The Duck. Ja swój egzemplarz kupiłem za 10 ojro w Archonii. Ale od tamtej pory nie kojarzę żadnego newsa o podobnym czyszczeniu magazynów. Tak więc łezka się w oku kręci, gdy widzę obecne ceny na przecenie. Ale skoro do dzisiaj można kupić w Stanach Star Wars omnibus za 37,50$, to wtedy musieli nieźle przestrzelić nakłady.
A swoją drogą - to MvM faktycznie komunikacyjnie zachowuje się jak dziecko we mgle. A może po prostu dziecko z ADHD? ;-)
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Tymon Nadany

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #74 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 09:37:08 »
tym razem  na fanpagu recenzja sponsorowana
"W zamówieniu dokupiłem część brakujących mi produktów z Harley Quinn – głównie tego poszukiwałem, reszta to dodatek.

Zamawiam tylko Soft Covery, gdyż zajmują mniej miejsca na półce, zawartość jest raczej ta sama, a cena mniejsza – głównie interesuje mnie mięsista zawartość, nie to, jak komiks jest wydany. Nie zamawiałem korzystając z usługi The Best i nie uważam się za kolekcjonera, raczej za czytelnika.

Zakupiłem następujące produkty:

HARLEYS LITTLE BLACK BOOK SC – dotarło do mnie w stanie idealnym – bez defektów - zapłaciłem 57,50 PLN – cena była bardzo atrakcyjna. Komiks w oddzielnej koszulce.

HARLEY QUINN VOL 01 HARLEY VS APOKOLIPS SC - dotarło do mnie w stanie dobrym, z lekko zagiętym jednym rogiem, zapłaciłem 39,10 PLN - cena była bardzo atrakcyjna. Komiks w oddzielnej koszulce. Defekt mi nie przeszkadza.

HARLEY QUINN VOL 06 ANGRY BIRD SC - dotarło do mnie w stanie idealnym – bez defektów -, zapłaciłem 46,00 PLN - cena była bardzo atrakcyjna. Komiks w oddzielnej koszulce.

ZATANNA BY PAUL DINI S.C. - dotarło do mnie w stanie dobrym, z lekko zagiętym jednym rogiem, zapłaciłem 92,00 PLN - cena była bardzo atrakcyjna. Komiks w oddzielnej koszulce. Nigdy nie czytałem nic o Zatannie, ale za taką kwotę warto spróbować. Defekt mi nie przeszkadza.

JIM BUTCHER THE DRESDEN FILES OMNIBUS VOL 02 SC - dotarło do mnie w stanie idealnym – bez defektów - zapłaciłem 92,00 PLN – cena była bardzo atrakcyjna, gdyż komiks ten ma ok 400 stron. Komiks w oddzielnej koszulce.

Towar został wysłany tego samego dnia po złożeniu zamówienia, dotarł do mnie dnia następnego. Bardzo się cieszę z tak szybkiej obsługi.

Jestem zadowolony z wykonanych zakupów, cieszę się, że można znaleźć oryginalne komiksy w dobrej cenie. Gdy stacjonarna Planeta Komiksów w Warszawie zamykała się, obawiałem się, że nie będę w stanie znaleźć już swojego ‘miejsca’, ale teraz jestem pewien, że mam skąd brać komiksy do czytania na kanapie 😊"