Autor Wątek: Multiversum.pl - opinie o sklepie  (Przeczytany 315869 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Pawelek

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #450 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 22:58:43 »
Ktoś tu komuś wciska KiT  ;)

Offline Antari

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #451 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 23:55:49 »
Otrzymałem dzisiaj paczkę z MVM wraz z zakupionymi tomami. Właściciel uszanował moją prośbę i dołożył do zamówienia wszystkie skompletowane na ten moment tomy/zeszyty. Wszystkie pozycje były w stanie nowy/mint, jedynie SC bez folii ale to normalne. Okładki w stanie idealnym. A więc ode mnie 5/5 gwiazdek. Bardzo miłe zaskoczenie. Dodatkowo naprawdę błyskawiczna usługa PP Odbiór w punkcie. W poniedziałek wysyłka, we wtorek paczka już u mnie. Brawo!

Offline LordDisneyland

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #452 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 00:02:35 »
No i jest , jak być powinno :)
,, - Eeeeech.''

Online xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #453 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 00:10:56 »
Nawet zapewniany stan produktu się poprawił :
używane - zapewniany stan bardzo dobry  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline sad_drone

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #454 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 00:26:48 »
dla mnie paradoksalnie ten stan bdb to smutna wiadomośc, bo oznacza to że oferta ekspozycyjna/podniszczone egzemplarze zniknęły całkowicie z oferty sklepu a co za tym idzie okazyjne przeliczniki :(. Przy stanie bdb obawiam się że nie ma co liczyć na 2.5 i niżej.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Neofita

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #455 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 01:05:09 »
@Antari
Chyba zaczynam brzmiec jak ich rzecznik prasowy ;), ale ciesze sie, ze MVM wykorzystalo druga(?) szanse na poprawe opinii w Twoich oczach. Jak pisalem wczesniej - MVM ma swoje za uszami, ale w ciagu 3 lat w kwestii paczek nigdy mnie nie zawiodl.


Offline Neofita

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #456 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 01:07:45 »
dla mnie paradoksalnie ten stan bdb to smutna wiadomośc, bo oznacza to że oferta ekspozycyjna/podniszczone egzemplarze zniknęły całkowicie z oferty sklepu a co za tym idzie okazyjne przeliczniki :(. Przy stanie bdb obawiam się że nie ma co liczyć na 2.5 i niżej.

Zwazywszy na upodobanie MVM do zonglowania cenami i stanami, wydaje mi sie, ze przyjda jeszcze lata tluste (dla klientow ;).

Online xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #457 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 10:47:54 »
Tak sobie przeglądam preordery i wychodzi na to, że większość wydań zbiorczych wychodzi taniej w Atomie a jak się doda koszty wysyłki to już pewnie wszystkie  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline starcek

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #458 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 11:27:09 »
Wbij sobie Usagi i zobaczysz jak bardzo się mylisz w przypadku zbiorczych tytułów.  ;)

Ale faktycznie, rewolucja już dawno zjadła swoje dziecko.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Antari

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #459 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 12:37:16 »
Wbij sobie Usagi i zobaczysz jak bardzo się mylisz w przypadku zbiorczych tytułów.  ;)

Ale faktycznie, rewolucja już dawno zjadła swoje dziecko.

A co takiego niby jest z Usagiego w zbiorczych w preorderze?

Xanar pisał o preorderze. Faktycznie wychodzi na to, że jest taniej w Atomie, bo można dorzucić do wcześniejszego zamówienia i oszczędzasz te 17 zł. A niektóre pozycje widzę nawet o wiele taniej na atomie.

Offline starcek

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #460 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 13:22:00 »
OK - preorder to faktycznie Atom miażdzy.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Neofita

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #461 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 22:16:01 »
OK - preorder to faktycznie Atom miażdzy.

Here we go again...

Czy to "miażdżenie" to ironia czy na serio? Jesli ironia, to moj post stanie sie memem. A jesli nie... Zapraszam do lektury.

Jako ze akurat z preorderami jestem ostatnio na biezaco, to jakos ciezko mi bylo uwierzyc w jakas miazdzaca roznice. Do tej pory AC wypadal gorzej od MVM, nawet po tym jak "absurdalnie niskie przeliczniki" staly sie zwyklymi epickimi przelicznikami. Swoja droga, w encyklopedii powinni dodac fraze "absurdalnie niskie przeliczniki" i logo MVM ;).

Ale zarty na bok - zadalem sobie trud zeby porownac najnowszy preorder i wklejam ponizej ceny dla 10 losowo wybranych (ale glownie z parszywego mainstreamu) komiksow z roznych polek cenowych. Stan na 29-05.


==AC==
SUPERMAN THE GOLDEN AGE OMNIBUS HC VOL 01 NEW ED 389,99 zł przecena na 311,99 zł
X-MEN HC SHATTERSHOT 289,99 zł przecena na 231,99 zł
CRISIS ON INFINITE EARTHS 35TH ANNIV DLX ED HC 194,99 zł przecena na 155,99 zł
X-MEN MILESTONES TP INFERNO 135,99 zł przecena na 108,79 zł
SUPERMAN YEAR ONE #2 (OF 3) ROMITA COVER 29,99 zł przecena na 28,99 zł
AMAZING SPIDER-MAN VENOM 3D #1 POLYBAGGED 29,99 zł przecena na 28,99 zł
HISTORY OF MARVEL UNIVERSE #2 (OF 6) RODRIGUEZ VAR 18,99 zł przecena na 17,99 zł
IMMORTAL HULK DIRECTORS CUT #1 (OF 6) 22,99 zł przecena na 21,99 zł
BATMAN WHO LAUGHS #7 (OF 7) VAR ED 18,99 zł przecena na 17,99 zł
IMAGE FIRSTS UNNATURAL #1 4,99 zł przecena na 3,99 zł

Koszt przesylki:
Mini Paczka    7,5 zł
Kurier Inpost    11 zł

==MVM==
SUPERMAN THE GOLDEN AGE OMNIBUS VOL 01 HC (NEW EDITION) * 310,00 PLN
X-MEN SHATTERSHOT HC * 232,50 PLN
CRISIS ON INFINITE EARTHS 35TH ANNIVERSARY DELUXE EDITION HC * 155,00 PLN
X-MEN MILESTONES INFERNO SC * 108,50 PLN
SUPERMAN YEAR ONE #2 (OF 3) ROMITA COVER * 28,80 PLN
AMAZING SPIDER-MAN VENOM 3D #1 POLYBAGGED * 28,80 PLN
HISTORY OF MARVEL UNIVERSE #2 (OF 6) RODRIGUEZ VAR * 18,00 PLN
IMMORTAL HULK DIRECTORS CUT #1 (OF 6) * 21,60 PLN
BATMAN WHO LAUGHS #7 (OF 7) VAR ED * 18,00 PLN
IMAGE FIRSTS UNNATURAL #1 * 3,60 PLN

Koszt przesylki:
Poczta Polska - ECOMMERCE (D+4) / Koszt: 11 zł
InPost - KURIER STANDARD (D+3)  / Koszt: 16,50 zł


Nie bede sie nawet czepial tego, ze tylko dzieki specjalnej obnizce w AC, te ceny sa porownywalne (w koncu MVM wciaz chelpi sie swoja absurdalnoscia wiec teoretycznie oba sklepy maja "specjalna" oferte;) ), ale widac jak na dloni, ze roznice sa minimalne, i to czesciej na korzysc MVM . Oczywiscie te roznica moglaby byc inna i na korzysc AC przy innych kompilacjach. Ale to nie bedzie jakies przebicie idace w dziesiatki zlotych (chyba, ze zamowienie na dziesiatki komiksow, z ktorych wszystkie sa tansze dla jednego ze sklepow, ale zakladam, ze takie zakupy to raczej nieczeste zjawisko).

Jesli chodzi o cene przesylki, to jednak liczylbym jej koszt w obu sklepach, bo w obu jest opcja dodawania do juz wczesniejszych zamowien (fakt, ze w MVM jest to obwarowane warunkiem robienia regularnych zakupow w preorderze). Tutaj wygrywa wiec AC, ale tylko o kilka zlotych. Nawet jesli uprzemy sie, ze MVM kaze nam placic za przesylke (bo np nie kupujemy regularnie) a AC nie - to roznica bedzie wynosila wciaz maksymalnie kilkanascie zlotych. Jesli to jest "miażdżenie", to nie wiem jakie slowa opisza roznice wieksza niz 20, 50 czy 100 zlotych. Chyba jezyk polski moze tego nie wytrzymac.

Reasumujac - oba sklepy dokladnie wybadaly wzajemny prog rentownosci (ewentualnie dogadaly sie co do niego, Rafal w koncu nie kryl sie wcale z tym, ze jest mu blisko do tego rodzaju praktyk) i ceny ustabilizowaly sie na takim poziomie, ze wlasciwie teraz wybor sklepu (z tych dwoch) przestaje byc kwestia finansowa, ale kwestia calej reszty. Co nie wrozy dobrze MVM, bo ostatnie miesiace pokazaly, ze w kwestiach pozacenowych Rafal zachowuje sie rownie, jesli nie bardziej absurdalnie niz poziom "niskosci" jego przelicznikow, lub jego mniemanie o nich, lub jego przekonanie o wierze klientow w ich "niskosc". Co by jednak zlego nie mowic o MVM - niech istnieje jak najdluzej, bo chyba wlasnie dzieki ostatniemu szumowi wokol MVM - AC stal sie bardziej przystepny cenowo.
« Ostatnia zmiana: Śr, 29 Maj 2019, 22:22:31 wysłana przez Neofita »

Offline Moreroms

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #462 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 22:28:47 »
Zapominasz tylko o jednym. AC w cenie zbliżonej do MVM oferuje produkt NOWY, natomiast MVM  "nowe z defektami - zapewniany stan bardzo dobry". Jasne, większość przypadków zamówień z MVM to produkty nowe lub nie noszące śladów użytkowania. Jednak istnieje ryzyko, że otrzymasz egzemplarz z "oderwaniem stron wewnętrznych od grzbietu z powodu słabego klejenia" i nie będzie można reklamować tego produktu. Zostaje opcja odstąpienia umowy zawartej na odległość, ale jednak w tym przypadku tracisz koszty przesyłki z MVM do Ciebie i odesłania.
Jeszcze podsumowując przykładowe zakupy podane przez Ciebie:
AC z wysyłką paczkomatem 939.70 pln
MVM z wysyłką inpostem 941,30
Czyli za tę samą cenę możesz mieć pewność, że komiksy będą nowe (+ewentualna możliwość reklamacji) lub liczyć na szczęście, że każdy egzemplarz trafi się akurat bez defektu.

Offline Neofita

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #463 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 22:48:29 »
Zapominasz tylko o jednym. AC w cenie zbliżonej do MVM oferuje produkt NOWY, natomiast MVM  "nowe z defektami - zapewniany stan bardzo dobry". Jasne, większość przypadków zamówień z MVM to produkty nowe lub nie noszące śladów użytkowania. Jednak istnieje ryzyko, że otrzymasz egzemplarz z "oderwaniem stron wewnętrznych od grzbietu z powodu słabego klejenia" i nie będzie można reklamować tego produktu. Zostaje opcja odstąpienia umowy zawartej na odległość, ale jednak w tym przypadku tracisz koszty przesyłki z MVM do Ciebie i odesłania.
Jeszcze podsumowując przykładowe zakupy podane przez Ciebie:
AC z wysyłką paczkomatem 939.70 pln
MVM z wysyłką inpostem 941,30
Czyli za tę samą cenę możesz mieć pewność, że komiksy będą nowe (+ewentualna możliwość reklamacji) lub liczyć na szczęście, że każdy egzemplarz trafi się akurat bez defektu.

Teoretycznie ryzyko istnieje, ale moim zdaniem bardzo male, jesli nie powiedziec calkowicie ignorowalne.
Tak wynika przynajmniej z mojego doswiadczenia.

Jak juz pisalem wczesniej - kupilem przez kilka lat w MVM tone komiksow i nawet te z oferty expo byly praktycznie jak nowe. Moze jeden czy dwa na paredziesiat egzemplarzy expo mialy jakas bardziej widoczna wade, ale zawsze przed kupnem moglem sie zdecydowac dostajac fotki. Te spoza oferty expo byly bez zarzutu.

Jesli ktos ma inne doswiadczenia z MVM, to wcale sie nie dziwie, ze boi sie ryzyka, o ktorym piszesz. Ja poki co nie mam ku temu powodow, a bazuje na sporej probie powtorzonych transakcji.

Online xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #464 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 23:35:12 »
Przy tych cenach to wybór sklepu jest raczej oczywisty, bo jest do wyboru Atom, który jest raczej poważną firmą a Multiversum, który takim sklepem nie jest, m.in. dzięki wesołej twórczości właściciela.

Poza tym tak jak kolega Moreroms napisał, oficjalnie masz do wyboru pomiędzy książką nową a nową z defektami, tak jak przy niższych przelicznikach rzędu 2,5 taki zakup miał jakiś sens, tak przy takich cenach jak teraz nie bardzo wiem nad czym tu się zastanawiać.

Już pomijam fakt, ze jeżeli chciałbyś kupować w Multiversum sporadycznie tak jak np. ja (przykładowo omnibusy w wariancie) to musisz płacić z góry, gdyż inaczej się nie da, natomiast w Atomie możesz zapłacić od razu, za pobraniem albo zrobić przelew jak towar dotrze, jest po prostu normalnie, także tutaj też nie ma nad czym się zastanawiać
« Ostatnia zmiana: Śr, 29 Maj 2019, 23:47:18 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój